Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@piotrek305 lekko ponad 245 tys km :) oczko w głowie więc ma się bardzo dobrze.

A dekor w całości wygląda tak :)  Ciężko złapać aparatem odpowiedni kontrast..z zewnątrz mocne światło, w środku czerń i przy tym uwydatniony niebieski.
Na żywo jest trochę inny odcień. Jednym się nie podoba, inny wręcz przeciwnie.
SAM_6821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21599]qdlatyNH[/mention] faktycznie tragedia nie ma a jeśli chodzi o okleine to urzekł mnie dekor [mention=20306]Grzechu23[/mention]  w Superbie MALINA :kox:
Widziałem, ładny jest ten kolor, ale do białej karoserii busa jakoś mi nie podchodzi. Widziałem kiedyś octavie białą z takim jasnozielonym dekorem i mam trochę takiej folii i chyba się dziś wieczorem pobawię z tym kolorem :)

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie od jakiś 2 tygodni była temp na plusie po pracy i mogłem umyć auto, ulga na sercu ogromna. Zresztą sami zobaczcie ;)

SG Pre Wash Citrus Oil + Excede ULTIMATE WHEEL CLEANER 1:10 + Tire and Rubber 1:4 (tylko opryskane i spłukane za 6zł)

0F7ljCm.jpgaAWP4Dv.jpg4kb8yDm.jpg0F7ljCm.jpg
aDCejl7.jpgOBrDz5S.jpgIFNmvaU.jpgaDCejl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, kusiu napisał:

Nic lepszego od Citrusa od SG na taką akcję nie mogłeś zapodać bo chyba nie ma.. :)

"... jest ich wielu mój drogi przyjacielu...." ;)

Wszystkie produkty z wysokim pH np: Active Foam od Daniela Washingtona albo Green Star od Kocha, można by wymieniać ;)

Podejrzewam, że wkrótce i nowi zawodnicy sie pojawią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green stara testuje ostatnio i sprawdzam w kontrze do SG citrusa... opryskiwacz oczywiscie, tyle ze zalecane stezenie Kocha to 1:10. To co podoba mi sie bardziej w produkcie od kocha to kwestia trzymania sie na elementach pionowych. Nie splywa tak szybko jak citrus. Domywa dobrze... ale nie tak dobrze jak citrus.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Active Foam od Daniela, chce sobie przestować ale narazie mało dostępny a nie będę kupował produktu w sklepach które mało mi odpowiadają no i jest tylko 500ml chyba ;) Wkrótce coś nowego? Hmm niech się spieszą bo przy ładnej pogodzie na szybkie akcje myślę ładować białego miśka od Good Stuff i co któreś mycie rękawica i dwa wiadra :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni zawodnicy ale SG narazie bije na głowę chyba większość. Patrzę oczywiście pod względem cena/jakoś/ilość. Kosztuje grosze, starcza na długo i jest idiotycznie banalny w stosowaniu. Myciem tego nazwać nie można ale jak na opłukanie auta za jakieś 5-6 zł (nawet wliczając w to ilość zużytego SG) to jest bajka. Mi przy takiej akcji raz na 1-2 tygodnie chodzi o spłukanie tego całego świństwa które siedzi na aucie, nawet jak na drugi dzień auto będzie wyglądało podobnie jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus Ja mam 200m od domu myjkę ;) 
@Fredi88 Chciałbym mieć tyle czasu żeby umyć wreszcie porządnie auto a nie tylko pre wash, niestety przez ostatnie 3 miesiące tylko walka z czasem i modlitwa żeby nie było poniżej 0 jak wróci się z roboty ;( I do tego brak garażu i mieszkanie w bloku męczy. 
Dla osób które uwielbiają się w to bawić i mieć czyste auto cały czas te 3 rzeczy czyli - brak czasu, brak garażu i mieszkanie w bloku to chyba najgorsze co może być, tak stwierdzam z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fredi88 napisał:

Po pre washu się nie suszy tylko myje 

Święte słowa aczkolwiek....... zaliczyłem dzisiaj odstępstwo od reguły. Mam lakier do delikatnej korekty więc już się tak nie spinam. Opianowałem AB Magi, po 15 minutach spłukałem. Przejechałem ręką pod listwami z obu stron i kurde czysto. To psik psik SSW i suszonko. Wiem, wiem.... zaraz bana dostanę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Strus napisał:

Święte słowa aczkolwiek....... zaliczyłem dzisiaj odstępstwo od reguły. Mam lakier do delikatnej korekty więc już się tak nie spinam. Opianowałem AB Magi, po 15 minutach spłukałem. Przejechałem ręką pod listwami z obu stron i kurde czysto. To psik psik SSW i suszonko. Wiem, wiem.... zaraz bana dostanę :D

Ja tam uważam, że skoro sam byłeś pewny, że nie narobisz szkód, to nie było w tym nic złego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojechałem na przegląd lecz stacja diagnostyczną  nie chciała mnie przyjąć :D ze względu na letni setup (prześwit +/- 5cm) dopiero na okręgowej się udało,

na linii dla cieżarówek.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Potem zacząłem przygotowywać felgi do letniego sezonu

                Przygotowanie

SG wheel cleaner

Mac 124 Pickbort 

Menzerna 2500 

SG Pure Black tire 

20180213_140718-1280x960.jpg.72b517aa87920b15ebd95be557472c77.jpg20180213_140801-1280x960.jpg.fcc78a4ca8266bff24289c4de546eb89.jpg20180213_202908-1280x960.jpg.719a9e60fca433b200526d1bd8aad3a7.jpg

 

                Zabezpieczenie

SG back2black

Collinite 845 insulator  :good: prosta aplikacja plus docieranie bajka

20180213_204923-1280x960.jpg.4b838d55256305d0c8f249fdaf54ff6c.jpg

Na sam koniec zauważyłem że Prickbort nadgryzł mi logo WS na pedzelku i musiałem je całkiem usunąć :cry: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zabrać za koła letnie :) trochę zabawy było ale na szczęście wyszło tak jak chciałem :)

W akcji udział brały:

Prickbort, Shiny Garage D-Tox, Excede Tire & Rubber Cleaner, glinka żółta ValetPro z wodą z szamponem, Fusso, FK Hi Temp i ValetPro Black To The Future ;) w ściągnięciu kleju pomógł krążek , super sprawa :) Celowo na dwie lewe felgi wpadł Fusso a na prawe Hi-Temp bo chce zobaczyć jak się będą zachowywać :) Kilka fotek z efektem końcowym i jedna porównująca przed i po :)

_20180213_151945.jpg

_20180213_152030.jpg

_20180213_152015.jpg

_20180213_151929.jpg

_20180213_151958.jpg

_20180213_151913.jpg

_20180213_152052.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem myć Julkę ale cały czas sypie...
Za to przygotowałem do sezonu nowe koła, które wczoraj przyszły.
Na felgach powłoka a na oponach GYEON :)
Wiosno przychodz :)685fc03607aac84dbbf78ebc927a0000.jpg06d028e2652fbfd3c48e01ae97de4ce0.jpg37ec1064f42a8fa820c3072bcc38cba7.jpg

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.