Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, lol19pl napisał:

Oooj nie wiem, robiłem to godzinę, musiałem ściągnąć dużo syfu z tego, ale być może masz rację. Widziałem produkty autosol w Jula, ale niestety nie było tam pasty do metalu.

Musisz sam użyć to się przekonasz. Ja oglądając filmiki na yt o tej paście tez myślałem, że ściema ale kupiłem pastę i użyłem do czyszczenia kolektora i tłumika w motocyklu to nie wierzyłem ze to może aż tak działać przy użyciu zwykłej mikrofibry lub filcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zibi-M Też od razu po twoich słowach wszedłem na Yt i oglądałem filmiki :D , faktycznie działa super szybko. Tylko ten wydech od nowości był taki w kolorze kawy z mlekiem, więc to nie była tylko kwestia nalotu. Ale autosol jest na mojej liście zakupów, łącznie z jakąś powłoką kwarcową, do zabezpieczenia wydechu w megane, więc spróbuję jeszcze dopolerwać tą końcówkę.

 

Żeby nie robić off topu, to umyłem wczoraj samochód na dwa wiadra i niestety mam problem ze słabą hydrofobowością maski i dachu pomimo 1,5 miesięcznego wosku tydzień temu wspomaganego bsd. Jest tak od ostatniej wizyty w aso, gdzie użyli tak mocnej chemii, że zmyli mi całkowicie wosk. Chyba muszę spróbować jakiegoś kwaśnego preparatu, może on to odetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol19pl jeśli twierdzisz, że zmyli Ci wosk,  to kwaśny czy zasadowy preparat już nic Ci przecież nie pomoże. Raczej na Twoim miejscu te dwa elementy bym porządnie przygotował i położył na nowo wosk, który masz. Ewentualnie możesz się pokusić o położenie jakiegoś qw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk zmyli mi na początku września, a kładłem na nowo w listopadzie, po myciu właściwym na dwa wiadra umyłem wszystko przy pomocy apc, zmywacjac resztki qd1, była prawie perfekcyjna tafla, po tym deiron, przeplukanie yeti + apc, poczekalem aż wyschnie, potem prickbort, potem znowu yeti plus apc i na koniec przemycie znowu adbl cola, potem ipa i wosk.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson Dzięki, ale już mam w koszyku Dodo Juice Lime Prime Lite i czeka na następne powstanie detailingowe na wiosnę :lol:. Ale będę miał w lato sporo czasu i kupię jakieś DA i będę próbował sił z powłoką. Będę miał motywację, żeby zarobić na jakiegoś youngtimera i na niego będę woski wrzucał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem dzisiaj demontaż przednich foteli oraz tylniej kanapy w octavii 1, pierwsza raz miałem do czynienia z praniem tapicerki, odkurzacz karcher puzzi 8/1c od mas detailing się spisał, chemia od adbl również, fotele nie ruszane od nowości tj: 2001 rok. Pranie oczywiście w domu gdyż wygodniej :D  W sumie jak teraz patrzę to fotele są już prawie całkowicie suche, jutro rano zamontuje i będę się cieszył z czystych foteli, brakuje mi jeszcze prania wykładziny, ale rodzicielka by mnie z domu wygoniła jakbym jeszcze wykładzinę przyniósł do domu. Kolejny krok w rozwijaniu pasji już za mną 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umyłem cytrnkę na dwa wiadra szamponem GS Bumblbee oraz nałożyłem SSW. Do osuszania użyłem nowego Silk Dryer i oczywiście jestem pod dużym wrażeniem osuszania:). W planach zakup nastepnego bo jednak do cytrynki przydałby sie jeszcze jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umyłem cytrnkę na dwa wiadra szamponem GS Bumblbee oraz nałożyłem SSW. Do osuszania użyłem nowego Silk Dryer i oczywiście jestem pod dużym wrażeniem osuszania. W planach zakup nastepnego bo jednak do cytrynki przydałby sie jeszcze jeden.
A masz tego slika większego 90x60 czy mniejszego?
Sam się nad nim mocno zastanawiam tylko właśnie kwestia rozmiaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Grzechu23 napisał:

A masz tego slika większego 90x60 czy mniejszego?
Sam się nad nim mocno zastanawiam tylko właśnie kwestia rozmiaru

Według mnie zdecydowanie 70x90, Superb to jednak kawałek samochodu. Gdzieś w testach robiłem kiedyś nawet  porównanie ile która wersja wchłaniała. Metoda co prawda dosyć domorosła, bo z wiadrami z Castoramy ale jakiś obraz daje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, keza napisał:

W planach zakup nastepnego bo jednak do cytrynki przydałby sie jeszcze jeden.

Ja umiem osuszyć Sharana jednym ręcznikiem 90x60, ale przyznaję, że to bardzo karkołomne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zastosować metodę "suszenia wodą z węża"

, bo po opłukaniu myjką lub nawet pistoletem na wężu na lakierze jest mnóstwo kropelek do zebrania ręcznikiem  , a po końcowym spłukaniu gołym wężem na np. masce jest max 30 kropelek , a na powierzchniach pionowych kropelki są tylko przy listwach . 

Po takim mokrym suszeniu jednym flufym oblatuję 2 auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu rozważałem dmuchawę i gdzieś w planach jest, ale alternatywę trzeba mieć dla każdej opcji i Silk Dryer jest THE BEST

@powalla tego rozwiązania jeszcze nie stosowałem, aż spróbuje przy następnym myciu:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.