Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj na szybko "odpucowałem" Puga - ostatni raz w tym roku. Miało być dokładniej, ale wyszło jak zawsze.

Na zewnątrz poleciał SG citrus. Od środka dokładnie odkurzanie i ADBL IQD LM wleciał na plastiki. Miałem kłaść FW Mademoiselle, ale czas gonił. Szyby od środka wyczyszczone DM Glass Magic, od zewnątrz GS Falcon's Eye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana była ładna pogoda i całkiem ciepło jak na Sylwestra tak więc udałem się bezdotyk na mycie.

Udało się ogarnąć tylko z zewnątrz - mikroproszek, potem spłukiwanie, osuszanie m.in. nowym nabytkiem @ADBL puffy towel XL - na razie pogubił trochę włókien.

Cała karoseria, lampy, wnęki - Sonax BSD. Nałożony fibrą od WaxPRO 320 gsm, a potem przetarte @ADBL puffy towel mniejszym - również nowym. 

Szyby od wewnątrz i zewnątrz Sonax Xtreme do szyb - nałożone i dotarte @ADBL goofer mniejszym. 

Efekt: 

6b52be226ee84398gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, khornes napisał:

mikroproszek, potem spłukiwanie, osuszanie m.in. nowym nabytkiem

Ty leciałeś ręcznikiem i siuwaxami po lakierze  "spłukanym na szybko na myjce" ? Gratuluję odwagi i braku dbałości o lakier na swoim samochodzie! 

 

PS: dla nowych userów > POWYŻSZY POST POWINIEN BYĆ PRZESTROGĄ PRZED POWIELANIEM WYCZYNÓW KOLEGI !  BEZ MYCIA ZASADNICZEGO (na dwa wiadra) NIE DOTYKAMY LAKIERU NAWET NAJMIĘKSZĄ MIKROFIBRĄ !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie tak od razu tylko na szybko spłukanym, trochę mikroproszek poleżał, jeszcze trochę spryskałam ADBL ABPC PRO i przeczyściłem pędzelkiem aby poruszyć brud. Dopiero potem spłukiwanie dość dokładne. Nie twierdzę, że było to idealne detailingowe mycie bo dobrze wiem, że nie i daleko do tego. 

Przyjmuję wskazówki i krytykę z pokorą. Dzięki @powalla

Mam nadzieję, że jednak nie narobiłem większych szkód.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS: dla nowych userów > POWYŻSZY POST POWINIEN BYĆ PRZESTROGĄ PRZED POWIELANIEM WYCZYNÓW KOLEGI !  BEZ MYCIA ZASADNICZEGO (na dwa wiadra) NIE DOTYKAMY LAKIERU NAWET NAJMIĘKSZĄ MIKROFIBRĄ !!! 

To uświadomicie mnie, czyli każda osoba która pisze że jezdzie na bezdotyk i po myciu zarzuca SSW to popełnia błąd? Przecież na bezdotyku ciężko jest umyć auto na dwa widra według sztuki.
Osobiście zdarzyło mi sie tak robić, pre wash -> mycie proszkiem -> płukanie wodą zdemineralizową -> zjazd na bok wycieranie i BSD lub SSW.


Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@khornes, @Szcz3p4n rozczaruję was jak powiem że nie tędy droga? Tak... ja nigdy nie dotykam auta po samym bezdotyku. Trudno, jak jest zima to OPŁUKUJĘ auto tak długo aż doczekam pogody/możliwości umycia na 2 wiadra. Tu nie ma zmiłuj. Albo robicie to wg sztuki albo po prostu odpier**cie kaszanę :/

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie, bez umycia rękawicą/gąbką i na dwa wiadra, to brud wejdzie w fibrę, zasadniczo nic się nie stanie, ale fibra nie będzie w nieskończoność kumulować brudu, więc wytworzy Ci się taki trochę papier ścierny i tak będziesz szorować i szorować. Użycie do tego jakiegoś śliskiego qd może trochę uratować sprawę, ale zawsze będą rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Szcz3p4n napisał:

To uświadomicie mnie, czyli każda osoba która pisze że jezdzie na bezdotyk i po myciu zarzuca SSW to popełnia błąd?

TAK.

Takie rzeczy można robić tylko i wyłącznie po umyciu na dwa wiadra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji takiej, że wszyscy śpią jeszcze wybrałem się z gadżetami na bezdotyk. Zwykle mycie na 2 wiadra + nałożyłem SSW. :) W końcu samochód czysty bo nie mogłem już na niego patrzeć, a samo płukanie to nie to samo. ;)b1cd8ddcda946506c1a7d99ed4872b0d.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj taką ostrą polerkę zrobiłem. Papier od 240 do 2500, potem pastą do metali z autolandu i na koniec BSD dla 1% lepszego wyglądu do pierwszego rozgrzania wydechu. 2ec27199025757e85f7e096088a4084f.jpg834c6a79c8c015512fc4e274b30f2444.jpg

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą autosol zrobił byś to samo w 5 minut bez męczenia się papierami ;p
Oooj nie wiem, robiłem to godzinę, musiałem ściągnąć dużo syfu z tego, ale być może masz rację. Widziałem produkty autosol w Jula, ale niestety nie było tam pasty do metalu.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem APC, interior cleaner i dresing do kokpitu z Custom factory.
obiekt testów fotele i kanapa z 126p, APC w stężeniu 1:15, w mojej opinii interior cleaner pienił się lepiej, po myciu fotele stały sie matowe, dresing spowodował fajną zdrową satynkę, w dotyku nie są śliskie, ale takie hmm "nawilżone" (tak wiem to krowa z plastikowej krowy) rozważam zakup pełnej pojemności tego dresingu po testach długodystansowych, choć kupno aż litra trochę zniechęca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20161]lol19pl[/mention], na wydechu, ale w motocyklu, zaskakująco skutecznie siedzi [mention=9208]ADBL[/mention] Quick Wax v.2
To chyba na końcu wydechu diesla z dpf jest niższa temperatura niż w wydechu motocykla. Chociaż BSD mocno leży na felgach, to u mnie w megane na aluminiowym wydechu nie poleżał nawet do pierwszego mycia.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up niestety, na pierwszym zdjęciu plastik jest jeszcze mokry, a potem przetarte ścierką wyschły i został taki nalot. Popatrz na zewnętrzną stronę w okolicy lampy odblaskowej, tam też widać taki biały osad. Akurat miejsca pomiedzy jest całkiem sporo.

 

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.