Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnąłem wnętrze We wnętrzu została do zrobienia tzw tajemnicza inwestycja Szukam też plastiku tunelu środkowego z elegancką zaślepką gniazda 12V. Była zapalniczka z pakietu dla palaczy, ale poprzedniemu właścicielowi gdzieś wsiąkła, a i mnie jest na plaster. Problem w tym, że takowych w ogłoszeniach nie ma.

32cf08e9c335b6a91c3880ca99b67495.jpg9bc375280dae4b900a86283a9ed0eebe.jpg8f9dde1f4c22a93ac07b2b5628bf723e.jpg21d8953a6a30677fb8ee6e4e09201a15.jpg12d38495a4fb0fc4ac7d6ee2cae42e4b.jpg1e0fd477e80ff5830d935368ab7a813f.jpga50c3b828b1982fb1ebb8e03407aa66e.jpg
c1c762098565a6e6ed48e7020c277614.jpg

Jeszcze trochę i przechodzimy na gumowe dywaniki, muszę zamówić.

A pamiętacie obdarte z farby ramiona z rdzewiejacymi śrubami na wierzchu?

6a35ff1df3d13e98ec7603f06fe973f6.jpg

Podszybie zostało jakie było. Boczne uszczelki parcieją i się odkruszają ze starości, zrezygnowałem z szukania drugiego. Zapytam ASO, chociaż tu trzeba się liczyć z tym, że 18 lat po zakończeniu produkcji już prawie nic nie jest dostępne... głośników jednak nowych nie kupię...

Więcej, jak go umyję i wrzucę ceramikę na to i tamto Lubię ten "projekt"


Wyryte w skale z S20 FE 5G













  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze spotkanie z CC Water gold (prezent od żony na urodziny) 😉

Mycie wstępne pianą z bezdotyku potem no rinse +CC wg

Do tej pory używałem opti seal oraz Ag sapphire jako qd. CC water gold dla mnie bezzapachowy, zupełnie inny trigger niż w wyżej wymienionych (trochę trzeba ponaciskać ale ładnie rozkłada preparat. 

Dotarcie takie sobie, ale lepsze dla mnie niż w sapphire, który lubi się mazać. Głębia i śliskość bardzo dobra po dotarciu. Teraz czekam na deszcz i ocenę hydro. 

Ciekaw jestem też ile posiedzi. Ag siedzi po takim myciu ok 3 tygodnie, opti seal podobnie. 

Dałem też na felunek i jestem ciekaw jak się spisze.

 

IMG_20240824_093309884_MFNR.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Śmigol trochę tych siuwaksów popróbowałem i w CCWG efekt wizualny/łatwość aplikacji/trwałość/samooczyszczanie to jest absolutna topka. Cena może być dla niektórych przeszkodą, ale jak wspomniałeś ma bardzo oszczędny atomizer i naprawdę nie trzeba go dużo. Więc z ekonomicznego punktu widzenia też jest oszczędny - ma tylko odrobinę wyższy „próg wejścia” U mnie numer jeden od długiego czasu. Nie wiem czy cokolwiek może mu zagrozić (wiadomo - chyba, że ceramikker )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogarnąłem skóry więc dziś wpadło szybkie mycie. Prewash z Touch-Less ( z pianownicy), mycie właściwe kół Cleantle citrus foam a karoserii Auto Graph Alexandrite . Wykończone Ceramic Detailerem od Hyper , na opony wleciał CP Darkside :)9bdf9634936a7495071ad86ed5bdd167.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nareszcie miałem okazję zgrać chęci i możliwości żeby w końcu pobawić się produktami M&K od Ciebie @analyzator

Więc tak

- Pure, zapach chemiczny, coś się z produktem stało bo „zwarzył” się i nie dawał wymieszać, może nie lubi jak mu się obiecuje położenie parę razy a nie ma się w zwyczaju dotrzymywać tych obietnice. Tak czy srak położyłem, wygląda na to, że mimo to był ok, dość wodnisty (nie wiem czy tak jest normalnie czy to wynik zwarzenia się). Bardzo delikatnie ścierny, daje fajny połysk, widać co robi. Na drobny minus dotarcie, jak się to zrobi w miarę szybko to jest miło, jak się da odrobinę przyschnąć to chwilę trzeba powalczyć choć bez dramatu.

- Titan, zapach taki jakoś bliżej nieokreślonych perfum męskich, niezbyt mocny, nie przeszkadza, jest fajnie. Tu wszystko ok, konsystencja mleczka, nakłada się tłuściutko, zbiera równie łatwo (nawet jak chwilę poleżał, pewnie 2-3 minuty po wypracowaniu), delikatnie widać, że podbija jeszcze po Pure. Ma być sealantem pod wosk, nie robiłem prawilnej 50/50 ale poobserwuję jak się zachowuje względem samego Pure. Tak czy siak wrażenie pozytywne.

Jako konkurenta wystawiłem cleaner Zymola, bo tak. Zapomniałem już prawie jak skomplikowaną relację mam z tym cleanerem, równocześnie całym sercem kocham i całym jestestwem nienawidzę za docieranie. W każdym razie ja nie widzę ogromnej różnicy w wyglądzie między Zymolem a M&K choć gdybym miał wskazać faworyta to jednak Zymol. Intencjonalnie nie mówię co gdzie leży na zdjęciach - można zgadywać choć zdjęcia nie oddają rzeczywistości a i różnica imho niezbyt widoczna.

Wosk jutro, wleci M&K Zircon i najprawdopodobniej Zymol Concours (względnie Titanium, jeszcze się waham).

 

 

 

IMG_3906.jpeg

IMG_3905.jpeg

IMG_3902.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.