Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj skorzystałem z dobrej pogody i umyłem samochód na bezdotyku. Oczywiście w głównej roli wystąpił SG Pre-Wash Citrus Oilil, użyłem pierwszy raz i jestem bardzo zadowolony bo dobrze sobie poradził z 3 tygodniowym zabrudzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz ogarniałem auto na bezdotyku zlądowałem po pracy czyli koło 22:15, do domu wróciłem chwilę po 24. :) Był grany prewach SG Citrus, mycie na dwa kubły ADBL Snowball oraz rękawica od ADBL, oszuszanie silkiem. Felgi dostały TENZI Cystą Felgą, niestety opony tylko opłukane pod ciśnieniem. :/ Na szyby poszedł Rain-X 2w1. Bezdotyk to dla mnie ostateczność, ale również idzie dobrze ogarnąć auto. Gdyby nie było tak zimno to zrobiłbym więcej. :roll: Szkoda, że w drodze powrotnej auto już się trochę ubrudziło bo jakoś po 21 padał deszcz, ale już trudno... do tego co było przed myciem dużo brakuje. 

 

IMG_20171212_133508.jpg

IMG_20171212_221510.jpg

IMG_20171212_221522.jpg

IMG_20171212_221528.jpg

IMG_20171212_221538.jpg

IMG_20171213_004827_970.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inna strona detailingu :P Kumel kupił gwiazdę 2 tygodnie temu, no ale z racji tego, że mamy pogodę jaką mamy dopiero ja umyłem auto porządnie i ze sztuką. Przyjechała wiadomo brudna bardzo (na srebrnym tak nie widać). 

295ejdd.jpg

9rsnsl.jpg

zyf252.jpg

Szyby tragicznieee zatłuszczone od palenia e-papierosa w środku

14xf1xe.jpg

Z prac mam niestety tylko jedno zdjęcie, bo było już ciemno i co chwilę delikatnie padało. 

1zznqzo.jpg

Najpierw pokażę efekt końcowy. Na lakier wpadł ADBL SSW, na opony B2B. Szyby zrobione CGP i ADBL Glass Cleaner. Mogły wyjść lepiej, ale było zimno i preparat słabo odparowywał. 

2njatlc.jpg

2m6ajrc.jpg

mbto20.jpg

24n49pu.jpg

Na przednią szybę wrzuciłem NW z Autolandu-kumpel w szoku jak to działa :D  

No ale miała być trochę inna strona detailingu. Wiadomo, że to co zrobiłem to tylko standardowe mycie na 2 wiadra (wcześniej piana SG) i nałożenie QW. Kumpel zamiast się cieszyć z efektu niestety się załamał, bo dopiero teraz wyszło, że drzwi od kierowcy są w całkowicie innym kolorze. Na masce, dachu i klapie bagażnika lakier jest popękany. Jest dużo miejsc do zaprawek, które zachodzą rudą, a lakier jest bardzoo zmęczony. Do tego felgi porysowane itp. W uszczelkach od drzwi był piasek (MF czarna po czyszczeniu ich APC), co porysowało szyby. Reasumując. Nie zawsze porządne odszczurzenie samochodu spowoduje uśmiech na twarzy właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać ze zrobiłem dezynfekcję parownika, ale napiszę inaczej :P

Od kilku dni po uruchomieniu silnika, i po uruchomieniu dmuchawy dało się wyczuć delikatny zapach stęchlizny. Temperatura cały czas poniżej 3st. dlatego klimatyzacja nawet nie startuje, więc coś tam już musiało gnić, bo to nie zapach typowy po wyłączeniu klimy.

Zastosowałem środki do dezynfekcji klimatyzacji z tego linka https://www.petrostar.pl/kosmetyki/czyszczenie-klimatyzacji/wurth/wurth-zestaw-do-odgrzybiania-klimatyzacji,p664810471

Przez odpływ parownika sondą dostałem się, mam nadzieje jak najbliżej parownika i władowałem tam całe opakowanie (w składzie jest tylko IPA), spłynęło wszystko pod samochodem. Potem wymiana kabinówki i granat z zestawu. 

Po tej akcji oczywiście IQD poszedł w ruch i czyszczenie szybek od środka AG:CGP.

Na koniec wymiana wycieraczek na Bosch AeroTwin.

Napisałbym, że zrobiłem dezynfekcje gdybym dostał się do parownika, i go dokładnie manualnie wyszorował :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@białyGTI odpowiem Ci za jakiś czas, narazie to półtorej godziny po użyciu tego granata musiałem jeździć z otwarta szyba bo się nie dało wytrzymać tego intensywnego zapachu. Właśnie skończyłem jeździć i spowrotem czuje mój docelowy zapach czyli biała kartę imao. Jutro zobaczę rano jakie będzie to pierwsze powietrze, które wychodzi z nawiewów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa grudnia, a auto na spokojnie ogarnięte na dwa wiadra po wcześniejszej pianie z SG. Zima póki co rozpieszcza :P Auto obleciane SSW przy osuszaniu-uwielbiam ten produkt. Felgi 1:10 Excede Wheel Cleaner, środek zrobiony IQD łącznie z dywanikami (fajne matowe wykończenie), a na deser Stripper Scent :P 

291gv4l.jpg

23kuufq.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś a w sobotę . 

Chyba ostatnie mycie na dwa kubły w tym roku . Skoda jak i Chevy dostały porządne mycie + sprzątanie . 

Na Cheviego wjechał Spray Wax Magic , dodatkowo zamontowałem pierwszą partię gratów z "hameryki" 

IMG_1328.jpg.fb1f9850fb58f3cf77e796ff725996f7.jpgIMG_1330.jpg.4c43f7e98eab08bb2453d82e7f7ce920.jpgIMG_1339.jpg.ef2ad1f33fadc55c30219c35796a0dba.jpgIMG_1334.jpg.97e98706f40eba5e99ca9a5f2f2a94eb.jpgIMG_1337.jpg.d8d11ca05e377859cd5078509030f2a7.jpg

 

I teraz jest jeszcze bardziej Amerykańsko :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.