Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, maciek-drummer napisał(a):

U mnie Ultracoat "robi za" matowy dressing, a to dziwne bo czytałem i słyszałem dużo opinii, że Dark Side się mocno świeci.  Docierałeś go fibrą ?

Ultracoat jest bardziej matowy ale Dark Side u mnie mocno się nie świecił, aplikowany ADBL One Shot Tire Pad i nie docierany niczym. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato nareszcie i ukochane sport contacty. Aż się sama przepustnica otwiera 😉

120n punktowo jedna opona wyszła w teście drogowym. Niezależnie czy będzie to czuć przy wysokich prędkościach. Szkodzi autu i kupić nowy komplet? Mięso jest ale opony już mają sześć lat. Wywazaja się okej +/-15g, koła idealnie proste. Boli cena kompletu, jakieś 700cebulek sztuka.

20230413_201638.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, KrzysiekT5 napisał(a):

Tej Foce to już dużo nie brakuja do tematu Youngtimer ,który to rok @Domel?

 

2 godziny temu, #kris napisał(a):

@Domel @KrzysiekT5 no już lada dzień bo może i 22 mieć na karku 😀

19 😄

2004r 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to x type w naprawde bardzo ladnym kolorze . W środku bardzo ładnie zachowany, zresztą z zewnątrz też nie najgorzej tyle że lakier zaczyna odłazić na całym aucie.
Najgorzej Maska i dach więc tym muszę się zająć na początku.
A dlaczego usuwam lakier chemicznie?
I tak musiałbym go w jakimś stopniu zeszlifowac, a tak chemia zostawia fabryczny ocynk. Poza tym Maska ma taki kształt, że trudno operować szlifierka 150mm i można narobić sobie małych dołków na przetłoczeniach i dlatego zdecydowałem, że tak będzie lepiej dla efektu finalnego no i dla mnie bo nie musze się męczyć i szlifować :)392488c3e7b2781bac62119efacb4d72.jpg2603e781a326b9b442a553d95391f3bb.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek Spoko to ma sens, już myślałem że starego jaguara pod czujnik robisz 😄 Czego używasz do usuwania lakieru? Kiedyś malowałem felgi to tylko leciutko farba sie pomarszczyła a zejśc za cholerę nie chciała dopiero po 4 aplikacji zrobiłą się gumowa a i  tak oddałem je do piaskowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bienek Spoko to ma sens, już myślałem że starego jaguara pod czujnik robisz Czego używasz do usuwania lakieru? Kiedyś malowałem felgi to tylko leciutko farba sie pomarszczyła a zejśc za cholerę nie chciała dopiero po 4 aplikacji zrobiłą się gumowa a i  tak oddałem je do piaskowania.
Nie no co Ty, nie chodziło o czujnik :) po prostu taka technika naprawy wydawała mi się najlepsza do tego rodzaju uszkodzenia. Jak coś się dzieje z lakierem to lepiej to usunąć żeby uniknąć niespodzianek w trakcie lub po robocie. Tak mam pewności że nic się nie będzie złego działo, a naprawa będzie poprawnie zrobiona.
Usuwałem trotonem, ale ostatnimi czasy ceny removerow wystrzeliły w kosmos.. kiedyś można było kupić puszkę za 15-20zl, teraz 30... Mam na oku pewien profesjonalny środek na pędzel, ale muszę podzwonić i zoorientowac się w jakiej cenie mogę go kupić.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nic detailingowego ale o motor też zadbać trzeba :) Do rozgrzanego silnika wlałem engine flush Liqui Moly , zostawiłem odpalony silnik na trochę ponad 10 min żeby zrobił swoje i spuszczanie. Nowy filtr Mahle i Castrol 5w30 M :)
Jutro będzie myciedaa1d23d95a5d48616cabf58b27ac378.jpg712f63cf6e4a7f94e0cd8c18614da94d.jpg98a16a612bc8ada9448d744a4463f3ea.jpg8533275a2e8986ba897cbf7a4eb12d35.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.