Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Michał82 napisał:

@david2888 jak Ci się spisują pokrywki na wiadra WS? Wozisz wodę ze sobą? Zastanawiam się czy ma to sens bo do tej pory biorę 2x5l wody w baniaczkach (po jednym do wiadra) a resztę uzupełniam na myjni, bo jakoś do pustego wiadra nie potrafię wlać wody 😛

Bardzo dobrze sie spisuje 🙂 spelnia swoje zastosowanie 🙂 Napełniam wodę w domu (10l na wiadro), dodaje szamponu. Na myjce aby speniam lańcą i git 🙂

Wiadra są solidne i wygodnie się niesie 🙂 wole brać już gotowe wiadro z wodą niż wiadro + baniaczki i jeszcze bawić się w przelewanie. Na bezdotyku nie ma czasu 😄 juz i tak krzywo patrzą i dziwą się co to za wygibasy 😄 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888, a czy te pokrywy są szczelne? Wożenie wody w baniakach ma taki plus, że eliminujemy ryzyko rozlania w aucie przez przewrócenie się wiadra: ja wkładam zawsze baniaki za fotel pasażera i ściskam nim je odsuwając go mocno do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bywam regularnie królem bezdotyku, ale nie mam takiej czaderskiej pianownicy i muszę co chwilę pompować axela..

A wodę nalewam w domu, do pełna 2x20l i dodaję od razu szampon. Zamknięta na zatrzask wiadra Goodstuff jeszcze nigdy mi się nie przewróciły ani nie wylały w bagażniku. Ale mam na myjnię jakieś 200m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy korzysta ktoś z wiader z castoramy 15l i może potwierdzić, że te ich pokrywy są szczelne i można śmiało tak się bawić? Bo akurat wiadra WS mam na działce i nie wiem, czy zamieniać je miejscami, czy może wystarczy mi w casto kupić pokrywy za grosze? 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Sinus napisał:

A czy korzysta ktoś z wiader z castoramy 15l i może potwierdzić, że te ich pokrywy są szczelne i można śmiało tak się bawić? Bo akurat wiadra WS mam na działce i nie wiem, czy zamieniać je miejscami, czy może wystarczy mi w casto kupić pokrywy za grosze? 😉

 

Ja mam dwa wiadra z Castoramy z pokrywkami i dwa razy zdarzyło mi się wozić w nich wodę z szamponem własnie na bezdotyk. Stały w bagażniku i nic się z nimi nie działo, ale wiadomo że nie lałem maksymalnie 15L, tylko po 10 do każdego z wiader i też starałem się w miarę spokojnie jechać żeby się nie wywróciły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Sinus napisał:

A czy korzysta ktoś z wiader z castoramy 15l i może potwierdzić, że te ich pokrywy są szczelne i można śmiało tak się bawić? Bo akurat wiadra WS mam na działce i nie wiem, czy zamieniać je miejscami, czy może wystarczy mi w casto kupić pokrywy za grosze? 😉

 

Castorama z przykrywka spełnia swoje zadanie ale  leje max 12L

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michał126 napisał:

@david2888, a czy te pokrywy są szczelne? Wożenie wody w baniakach ma taki plus, że eliminujemy ryzyko rozlania w aucie przez przewrócenie się wiadra: ja wkładam zawsze baniaki za fotel pasażera i ściskam nim je odsuwając go mocno do tyłu.

Są szczelne 🙂 zalane wiadro 10-12l stoi twardo w bagażniku i lustro wody a pokrywa to sporo centymetrów. No chyba że na myjkę jedziesz robiąc drifty 😄 tu już może być problem 😄 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lukasz_byd napisał:

na myjni ucinam gore i mam 'dwa wiaderka' ktore po umyciu wyrzucam.

Ekolodzy by cię zjedli za to 😮 

Teraz moda jest na bycie EKO 😄 wiec lepiej nie chwal się tą metodą 😄 

aaa . a jaki separator polecasz do 5l baniakow 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, david2888 napisał:

Ekolodzy by cię zjedli za to 😮 

Teraz moda jest na bycie EKO 😄 wiec lepiej nie chwal się tą metodą 😄 

aaa . a jaki separator polecasz do 5l baniakow 😄 

Jak nie na myjni to pod domem wyrzucę te baniaki.

Kupiłem też dzbanek filtrujący Dafi ale jakoś tak... wyszło.

 

Niestety/stety działam bez separatora. 

Auto dość intensywnie pluczę przed myciem, nie ruszam się, myślę że w połączeniu ze zdrową rękawicą lub gąbką szkoda się nie wydarzy.

Tym bardziej że nie zauważyłem nigdy na dnie jakiegoś piasku.

 

Teraz to detailerzy mnie zjedzą za to :).

 

NIe jestem detailingowem, tylko osobą która lubi mieć czyste i błyszczące auto z zewnątrz, a w środku ma być jak nowe. Na pewno mam jakieś ryski jakby spojrzeć z 10-20cm, ale to moje daily, które często śmiga 200+ więc.. mam złoty środek.
Gdybym miał jakieś fajne auto na letnie weekendy  -  bym miał wiadra z separatorem.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekolodzy by cię zjedli za to  
Teraz moda jest na bycie EKO  wiec lepiej nie chwal się tą metodą  
aaa . a jaki separator polecasz do 5l baniakow  
Przecież i tak te butelki by wyrzucił:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukasz_byd napisał:

Kupiłem też dzbanek filtrujący Dafi ale jakoś tak... wyszło.

o to mi wlasnie chodziło 😄 ze po co kupowac plastik jak mozna miec dzbanek 😄 

5 minut temu, lukasz_byd napisał:

NIe jestem detailingowem, tylko osobą która lubi mieć czyste i błyszczące auto z zewnątrz,

Znam takiego jednego 😄 co też tak twierdzi 😄 nazywa się @Domel jego to dopiero detailerzy by zjedli, bo myje "bezwodnie" 😄 

koniec OT

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, david2888 napisał:

o to mi wlasnie chodziło 😄 ze po co kupowac plastik jak mozna miec dzbanek 😄 

No można, ale też czasem na nowych osiedlach braknie wody bo ktoś się podłącza i jednak .. czuje róźnice w smaku wody.

 

 

A co zrobiłem przy swoim aucie?
 

Ogólnie ostatni czas nie był zbyt fajny.

Dwa tygodnie temu pod przedszkolem pani Oplem Astrą uderzyła moje lusterko. Koszt lusterka bez wkładu 5800. AXA zaproponowało 1000zł. Więc oddaje auto do ASO gdzie będzie to naprawione bezgotówkowo.

W ubiegłym tygodniu w jednym z moich aut - tutaj akurat e61 lci 530d ale takim... innym niż większość 🙂 ktoś obtał bok (drzwi tył + nadkole). Niestety nie mam sprawcy a na monitoringu nic nie widać.

Ech. Przez 10 lat NIC, a w ostatnie pół roku 5 szkód z nie mojej winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukasz_byd napisał:

Koszt lusterka bez wkładu 5800

A z czego ono jest z carbonu czy może złota? 😱

A co do tematu głównego to zmieniłem dziś ramki pod tablicami na takie bez żadnych reklam, napisów tylko z w miarę dyskretnym trójkolorowym paseczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterko oryginalne do insigni A w aso kosztowało 1500 nielakierowane oczywiście (na allegro wyrwałem za 40 zeta z wkładem:)) Ta cena do Astry trochę mnie zaskoczyła, no chyba że z lakierowaniem i montażem w ASO:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wspominał o cenie lusterka do Astry ???
Źle doczytałem:) A wracając do tematu, ubezpieczyciele przy rozliczeniu gotówkowym przeginają i to grubo. Koleżance z pracy, gościu wjechał w tył i zaproponowali jej bardzo śmieszne pieniądze. Oczywiście po cenach najtańszych zamienników a ceny za usługi to już z totalnego kosmosu:)
Ja mam AC u siebie wariant serwisowy. Jak gościu mi kluczem specjalnie drzwi zarysował i chciałem to usunąć to usilnie mi kase chcieli wetknąć i wielkie zdziwienie, że nie chce. Jak poinformowałem, że chcę bezgotówkowo i w ASO to pani aż wdech wzięła.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 5800 to nie jest dużo.

1500-1700 używane na Allegro ale lewego nie ma nawet.

To sam koszt części, do tego montaż i lakierowanie osłony.

W cenie jest kamera ale to 2000zl.

 

Dziś jadę zmienić olej w asb i silniku.

Skrzynia olej i miska z filtrem zf

Silnik Penrite 5w50 plus filtr knecht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michał126 napisał:

@lukasz_byd, co Ty masz tam za motor, że lejesz 5W50? 😮

3.0d triturbo 🙂 750Ld 

I ma chipsa jeszcze.

 

Do 525xD leje 0W50

 

Do reszty 0W40 / 5W50.

 

A co złego w 5W50 ? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.