Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@BartekW bezkonkurencyjny i bezkompromisowy - każdy skrawek możesz użyć 😉  Mam dwa Kingi, Monstera, Gyeona Silk, mały Pile z ALi i kilka dużych ręczników z MF i wafla, ale zawsze ze sobą biorę Kinga! 

oczywiście po naśiąknięciu robi się cieżki i długo schnie, ale jak myjesz auto raz na tydz lub z 2 razy w tygodniu, to spokojnie - będzie już suchy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam KINGA a nawet dwa i szczerze polecam 🙂 na stanie mam kilka ręczników do suszenia ale King wygrywa, nie ma lepszego jak na razie. Zobaczymy po roku używania czy nadal będzie tak chłonny., mam nadzieję że tak 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrzechuKR a ja ci powiem tak srednio. Nie wiem co z moim jest nie tak ale na moje A4 B7 sedan nie starcza, zawsze musze docierac drugim zeby smug nie bylo. Fakt taki ze nie pralem go jeszcze moze dlatego. Jaki woz suszysz nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bare Shine mam 4 kupowane po ok. 40 zł do tej pory suszyłem punto evo, skode Roomster, fabie, forda Focusa mk3 kombi, Forda rangera (tu już na końcu czuć że jest mokry). Piorę za każdym razem w szarym mydle. Tylko ten jasny kolor zdarza się że gdzieś na szczur e przy szybkim myciu liźnie brud i od razu go łapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana mnie nosiło, na dworze plus 3 stopnie, wcześniej leciutka mżawka, na aucie delikatne waterspoty... Ze wszystkim świetnie poradził sobie @Detailer's Magic Quick Magic 💪

Oczywiście w środku QD'kowania znów zaczęło mżyć 🤣

Lubie raz na jakiś czas do niego wracać 🤗

IMG_20200106_115414.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda od dłuższego czasu nie rozpieszcza. Cały czas mżawka, błoto z mazią na drodze + miejscami sól.


Pomyślałem że umyje, skoro żona z córka u teściowej, wolny dzień od pracy to...

PNy5KT7.jpg

Umyłem 🙂 Standardowo, dwa wiaderka, 5l ciepłej wody z Megsem Gold Class, rękawica od ADBL. Tym razem bez deirona, bez niczego do mycia felg.

 

FRsonlG.jpg

Jeszcze na lekko wilgotne gumy (poddałem się bo mówiłem STOP dla ADBL, ale Black Water jak dla mnie jest genialny... no i kupiłem aplikator od work stuffa) Black Water.

Jak auto nieco przeschło to wleciał Water Gold.

1mGhqRJ.jpg

 

Na prawej stronie nie robiłem korekty lakieru jeszcze, robię etapami.

QP5HCj8.jpg

A i tak wygląda dla mnie cudnie.

 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy...

Ps8JBw4.jpg

 

Water Gold starczył mi na 12 aplikacji na F11/F30/F02.

 

Może za dużo daje, może nie... ale efekt cieszy.

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przygotowania do odświeżenia lakieru w autach- póki co trening na starych drzwiach. Na szybko, ale już widać efekt, widzę, co muszę poprawić. Poleciałem na dwa sposoby:

1) AIO od Finish Kare na padach mikrofibrowych Flexipads (cuttingowy i finishowy);

2) trzy etapy pastami 3M na gąbkachh Flexipads.

Wyszło tak ( w kolejności zdjęć):

AIO start // cut //  finish // AIO przed | po

3M start // cut // polish // (zdjęcia finish i przed | po wyszły bardzo kiepsko).

Wnioski mam takie:
1) dużej różnicy nie widzę, co oznacza, że na szybko lepsze AIO (raczej oczywiste);
2) z etapowej mogę wyciągnąć więcej;
3) przyjemniej mi się pracuje na mikrofibrze;
4) @ADBL Roller D09125 to fajny sprzęt 😀

AIO_start.jpg

AIO_cut.jpg

AIO_fin.jpg

AIO_50-50.jpg

3M_start.jpg

3M_cut.jpg

3M_polish.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz_byd  też masz "fetysz" używania QD/QW po każdym myciu ręcznym? Muszę chyba przetestować Water Golda, ale jak pomyślę, że w kolejce czeka np  S99 Luxury Gloss, czy Megs UQD ani razu nie użyte to wstrzymuję się z zakupem.

Co do ADBLa to Black Water też dla mnie mega fajny produkt (pomijam zawsze lejący po łapach atomizer) ale właśnie zamówiłem Poorboy’s World Bold N Bright, bo lubię czasem coś nowego dla mnie potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82, jeśli Twoje auto ma taki kolor, jak w awatarze, to Luxury Gloss Ci się spodoba: daje zupełnie inny efekt niż Water Gold, ale moim zdaniem na ciemnym lakierze jest przyjemniejszy i mam wrażenie, że trochę maskuje zarysowania. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał82 napisał:

@lukasz_byd  też masz "fetysz" używania QD/QW po każdym myciu ręcznym? Muszę chyba przetestować Water Golda, ale jak pomyślę, że w kolejce czeka np  S99 Luxury Gloss, czy Megs UQD ani razu nie użyte to wstrzymuję się z zakupem.

Co do ADBLa to Black Water też dla mnie mega fajny produkt (pomijam zawsze lejący po łapach atomizer) ale właśnie zamówiłem Poorboy’s World Bold N Bright, bo lubię czasem coś nowego dla mnie potestować.

Tak właśnie robię.

Water gold warto mieć i spróbować - ale w odróżnieniu od innych syntetycznych qd nie masuje rys z tego co wiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne nie są, wiem, nie można mieć wszystkiego. Kryterium było jedno - byle nowe, bo kierowcy się już zaczął drzeć ze starości i był bezużyteczny. Pasażera możliwe, że wróci na miejsce, chociaż też delikatnie się przeciera. Kupiłem dwa, żeby było jako tako spójnie i jako zestaw na przód były tylko takie. Nie kupię kompletu za 120 PLN, tym bardziej, że tylne są jak nówki. 

Pasażera jest słaby, ale kierowcy mi w miarę odpowiada. Możecie marudzić, widziałem gorsze 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40.
Gdyby Petex sprzedawał tylko przód, to pewnie bym brał...
Te są przynajmniej tyle fajne, że trochę grubsze. Juz mam pewnie łatkę forumowego Janusza

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Ja jestem pedantem jeśli chodzi o dywaniki, w każdym aucie mam w lato oryginalny welur, a zimą oryginalne gumy, jak nie mogę dostać oryginałów za normalne pieniądze to zakładam tylko Petex'y. Jeśli widzę u kogoś w aucie niedopasowany welur lub gumy za parę groszy to od razu psuje mi całokształt wnętrza, nie ważne w jakim jest stanie. Detailing to detale, nie tylko kosmetyki, ale całokształt wyglądu, detali, stanu i spójności samochodu, tak to widzę od zawsze.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.