Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Kostek88 napisał:

Raczej 90% tego zdjęcia to wpadające jasne światło dzienne do ciemniejszego pomieszczenia.

W pełnym świetle auto prezentuje się równie dobrze, po prostu nie miałam za bardzo czasu na inne zdjęcia, bo auto na cito jechało jeszcze do mechanika późnym wieczorem. Następnym razem wrzucę dodatkowo zdjęcia w świetle latarki inspekcyjnej, by rzeczywiście pokazać, że efekt jest 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inka14 napisał:

auto na cito jechało jeszcze do mechanika późnym wieczorem

Znając życie to po mechaniku wyjdą kwiatki. Może lepszym pomysłem było wstrzymanie się  korektą aż do powrotu od mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tommy Lee napisał:

Znając życie to po mechaniku wyjdą kwiatki. Może lepszym pomysłem było wstrzymanie się  korektą aż do powrotu od mechanika. 

Ja bym się właśnie wstrzymała, ale brat poprosił, bym zrobiła go przed, więc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie, bo w ubiegłym roku wymieniałem szybę czołową w aucie i zostały kwiatki w górnej części maski. Właściciel firmy oczywiście umywał ręce, a widać było ewidentnie że ktoś coś wycierał jakąś szmatą albo ręcznikiem papierowym. Wezwał wtedy swojego pracownika, który stwierdził że oni tylko wstawiają szyby i nic nie wycierają a tym bardziej nie myją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli biorę się za Fokę. Silnik umyty ADBL APC PRO 1:5, narazie z grubsza, docelowo będę chciał wykręcić co się da z plastikow i ładnie wyczyścić. Wygłuszenie Excede do tapicerek. Na maskę wosk Tenzi Ceramix Wax, taki mam narazie;) a na plastiki Polytop Motor Top Finish. 6f48555e97f60eeedb1f5d04a9b31b63.jpg610092324558b0a5f79d4ce6e8f68ad8.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2019 o 09:22, Tommy Lee napisał:

Wiem po sobie, bo w ubiegłym roku wymieniałem szybę czołową w aucie i zostały kwiatki w górnej części maski. Właściciel firmy oczywiście umywał ręce, a widać było ewidentnie że ktoś coś wycierał jakąś szmatą albo ręcznikiem papierowym. Wezwał wtedy swojego pracownika, który stwierdził że oni tylko wstawiają szyby i nic nie wycierają a tym bardziej nie myją. 

U mnie po kwiatkach typu zarysowania przez ściąganie wody z karoserii ściągaczką każdy pojazd, który trafia do serwisu, jest uprzednio dokładnie myty i sprzątany. Nikt nie zarysuje mi karoserii rozcierając po niej brud, ani nie wpadnie na pomysł, żeby robić mi dobrze i go myć. A jak czasem się zdarzy, że nie mam warunków do mycia, to zastrzegam wyraźnie, żeby nie myć - dotąd tylko raz nie posłuchali i właśnie uszkodzili. Ostatnio miałem ból tylnej części ciała, bo umyłem auto, posmarowałem QD i było nieskazitelne, a ojciec wyjechał nim na deszcz, choć miało za dwa dni iść na reklamację do warsztatu blacharsko-lakierniczego. Cóż, zmyłem piach na bezdotyku, umyli po swojemu, ale generalnie było czyste (tylko pokropkowane) i syfu nie narobili, a polakierowali tym razem idealnie. W zasadzie bym się nie zorientował, że coś myli, gdyby nie kropki na alufelgach, na których leży świeży Dlux. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sobotnie boje. Na lakierze leży PB White Diamond z braku innego clanera a na nim Soft 99 Kiwami Black. Ogólnie z daleka wygląda całkiem fajnie jednak z bliska wymaga korekty (jednak ani nie mam chęci ani odwagi się za to zabrać) a maska (masa odprysków) i zderzaki nowego lakieru. 

 

20190803-142517.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś mega spontanicznie Umyłem Stilo😉 Na 2 kubły 😁, Szamponik znaleziony w czeluściach Aresnału   Oh My Car świetny zapach , fajna pianka. Co do śliskości się nie wypowiem bo był myty 2 tygodniowy Quick Wax Adbla. Szybki umyte i położone SSW. Plastiki Shiny Garage Jet Black .Oponki jako Qd Good Stuff Black Mamba Shine na 2 tygodniowy Sonax żel na opony czy jakoś tak:P   Wnętrze odkurzone jako Qd  na plastiki Dressing @Detailer's Magic .Ah ta Wisienka ;D Fot nie ma bo skończyłem wieczorkiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak o produkcie tevo Buffcoat którego wygrałem chyba z rok temu i ostatnio użyłem 1 raz:D powiem wam że efekt kozacki ładne szkło się zrobiło, zdjęcia bez żadnych podkręceń, ponoć do 6 miesięcy trzyma zobaczymy 🙂

 

IMG_20190802_152100.jpg

IMG_20190802_151729.jpg

IMG_20190802_151738.jpg

 

IMG_20190802_151800.jpg

IMG_20190802_151919.jpg

IMG_20190802_151937.jpg

IMG_20190802_152012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomas22 napisał:

@wifi944 ale dat glossa to jeszcze nie uzywales chyba co 😁

A tak mnie szukałeś tutaj 😁

Raczej nie używałem 😁 kiedyś będzie i na na niego pora 😅

9 godzin temu, Trewas napisał:

@wifi944 , co to za felgi?

Fake Vossen CV3-R 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.