Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś trochę zabawy z ustawieniem kąta synchronizacji wałka rozrządu, przerobienie mocowań dolnej osłony skrzyni biegów i silnika, oczyszczone punkty masowe, troszkę zmieniona aranżacja instalacji podciśnieniowej.  Wlałem też 3 litry świeżego G13.      Widać, że uszczelka pokrywy zaworów już umiera no i dobrze. Wreszcie będę miał solidny powód, żeby zwalać dekiel i obadać wałek i pompki choć na kompie mimo 20 lat i ogromnego przebiegu, pompki ciągle bardzo dobre parametry mają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 wlansie byłem wczoraj na komendzie bo byłem wzywany w sprawie tego wypadku i policja oświadczyła mi, ze pani wczoraj zmarła i teraz będzie prowadzone postępowanie czy w związku z wypadkiem czy po prostu z starości. Policja powiedziała ze mogę sobie zgłosić szkodę z ac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystując dodatnią tmp i pustki na myjni bezdotykowej (gdz 23.00)- pakowanie całego ekwipunku do bagażnika i w drogę 😉 Wreszcie udało mi się zrobić wszystko co chciałem,a mianowicie:  mycie opon excede tire(świetny preparat,opony jak nowe), mycie felg RRC wheel gel, mycie auta na początek bezdotykowo, następnie wlałem ciepłą wodę do wiadra, szampon z good stuff i leciałem metodą na dwa wiadra. Trwający luz na myjni pozwolił mi osuszyć auto i co najważniejsze pierwszy raz w końcu coś nałożyć na autko,bez dekontaminacji-   ADBL SSW 

50652404_2487251201502240_2895378960521101312_n.jpg

50679340_354805438690403_819031696203579392_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlauf w garażu zamarzł, więc sprzęty na skrzynie i na myjnie.😂

33073270748_48041316cb.jpg

Z grubsza mycie citrusem z SG, potem rękawicą na dwa wiadra z GS Bumblee. Felgi Excede UWC, opony SG Tire Cleaner, szyby GS, na kabine wpadł SSW. Tera to wygląda.😀

39984276783_13424bd86b.jpg

33073234398_7ae34ff179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie od wakacji coś mi się turbo wyłączało więc na początku na czuja doszedłem do tego, że 1 zaworek zwrotny podciśnienia jest zapchany. Wystarczyło wyczyścić i do zimy był spokój. Później wymieniłem wężyki podciśnienia, bo 19 letnie nie wyglądały za dobrze, choć chyba jeszcze trzymały, niemniej znów miałem spokój jakiś czas. Niestety problem okazjonalnie powracał no i diagnoza (po zakupie wakuometru) padła na pompę podciśnienia (luźny króciec i już nie najlepsza wydajność) oraz dziurawa gruszka od zmiennej geometrii turbo. Dziś wymieniłem co trzeba i auto odżyło, hamulce również chodzą lżej.

Jako, że łatwiejszy dostęp do turbo umożliwiło mi odkręcenie rurki od EGRa, to i ona poszła na złom a w jej miejsce trafiły zaślepki, które miałem w domu już chyba z 8 lat, tylko nigdy nie było na to czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pogoda dziś dopisała i pokazało mi się 10 stopni to wziąłem się za skodę. Po raz pierwszy od zakupu (!) :D 
q.jpg.d91c72838ec530a576754776eb9fa372.jpgw.jpg.2b23803cc8d6ceefcf34d45b468efbec.jpge.jpg.5e3f7811cba7948bab733f067c8cddb9.jpg

Jakoś jako tako, ale to moja wina, spieszyłem sie jak mogłem... a czas uciekał. Ciepło też :D 

r.jpg.41427e028551c6fe1114aa73513f218d.jpgt.jpg.98eea8f542ebb7ddef677a4205f84f3d.jpgy.jpg.5c779fe6e42cfe1b99f211482dad30e7.jpgo.jpg.d2dcd86a79877bebfce2852dc54d4ee3.jpg1595716988_.jpg.97e94e6ec2743aa53284950e9e2945f0.jpg

No i śmiało mogę Wam powiedzieć, że nareszcie spodobał mi się mój samochód ! :D 

Ale, żeby nie cieszyć się za długo, to wjeżdżając do dziewczyny, nadałem swojemu samochodowi Szyku i elegancji. BRUDASA :D 

p.jpg.b8fddd21e0be906f63afc79afa53ee67.jpg

Ehhh... Grunt, że w końcu zobaczyłem jak mniej więcej może wyglądać mój samochód latem :D Wiem też, że powinienem znaleźć większe felgi i zrobić całościową polerkę, ale to z czasem i pogodą przyjdzie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malwin41 napisał:

@Bartosz85 Też bym chciał żeby zwykłe stołki zamieniły mi się w pół kubły w kratę po praniu.

Zmiana na duuuuży plus;)

W Octavii RS na stołki chyba nie możesz narzekać 😛

Godzinę temu, smerf91 napisał:

@Bartosz85 co to za model odkurzacza piorącego  i chemie masz, że po praniu tak zmienia fotele ? 😄 

Info na pw 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gordon napisał:

No u mnie też zimy i  śniegu nie ma, ale żeby takie akcje z fotelami, to absolutnie. A tapicerka KOSA, uwielbiam fotele w kratę!

Dzięki 🙂 Wczoraj u mnie było +10, ale pod garażem śniegu/lodu jeszcze trochę było. Na szczęście przed garażem jest położona kostka. Fotele prane w domu już miesiąc temu i do tego czasu tam stały więc zdążyły dobrze wyschnąć i doczekać lepszej pogody - nie wytrzymałem do wiosny 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na plusie, śnieg powoli topnieje i wczoraj trzy detailingowe mycia na bezdotyku 😉 Piana z lancy, proszek, wosk i deminerałka - a co! 😄 4 samochody w 1:15 ogarnąłem łącznie z dojazdami. 

A zaraz idę na pierwszą w tym roku przejażdżkę top down 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matrix sam szukałem odp na to pytanie i udało mi się na forum znaleźć że sonax silikon do uszczelek taki w sztyfcie świetnie daje rade. Wczoraj miałem z nim pierwszy raz. 😄 uszczelka stała się bardziej miękka, satynowy efekt. Zobaczymy jak zacznie temp. Spadać. W Tesco kupiłem za 6.99 🙂

Dotarło również do mnie info ze wazelina nie jest wskazana do uszczelek, że nie zawsze się dobrze wchlonie, że może budzić ubrania. Że techniczna lepsza od zwykłej kosmetycznej, że skrzypia po niej uszczelki. Sylikon w sztyfcie za 7 ziko starczy Ci na jedno auto spokojnie na 5 sezonów zimowych 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam zdjęcia do tego co napisałem wczoraj, bo wiadomo bez zdjęć się nie liczy 😛

Było

FgPYGKO.jpg

k2EuFlc.jpg

kcMV54v.jpg

 

Jest

ZIAW7kk.jpg

 

Mały bonus, siedzisko tylnej kanapy po 4 dniowej kuracji Altleder Softener, oparcie nie ruszane. Różnica w twardości odczuwalna, nie wiem czy film to wyłapał. Przed czyszczeniem uginały się identycznie a teraz siedzisko znaaacznie zmiękło.

https://www.youtube.com/watch?v=fNhC4MN1ubY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.