Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

@mrsjackdan @Michał126 Ja w tym roku w swoje włozylem w sam silnik 2.5 tysia za sam silnik a i tak robiłem samemu z kolega. A co dopiero po mechaniorowi oddać. A tydzień po zrobieniu silnika dostałem strzała w dupke. To przy okazji zrobiłem nadkola. 😂. I też w 17 latku😊. Ale teraz autko smiaga aż miło😊👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 @Qlimaxss Akurat w tym roku, stuknęło lekko ponad 10k łącznie na naprawy, typu wymienione sprzęgło, oryginalne juz poszło po 500k km, rozrząd, popychacze, raz roczne opony musiałem wymienić bo abs mi nie zadziałał na suchej nawierzchni i zdarłem bieżnik, co objawiało się biciem, więc tutaj też opony 500 zł za 2 szt plus geometria. Z kwestii mechanicznych pozostał mi tylko tłumik końcowy do wymiany, więc to zrobię na wiosnę jak będę cały dół konserwował to zrzucę osłony termiczne ( które też się nadają do wymiany) bak paliwa etc, do tego jeszcze prawdopodobnie w przyszłym roku wlecą większe wtryskiwacze, turbina prawdopodobnie od AFN nóweczka, i jakiś dobry program, i to będzie wszystko. Plany są, zobaczymy co rok przyniesie, powłoka gyeon dura bead już czeka 10 miesięcy na zabezpieczenie lakieru co nastąpi prawdopodobnie po zimie 😄

@Michał126 U mnie akurat półosie to były z firmy GSP, koleś co ogarnia mi te tematy, mówił że są tańsze o jakieś 10 zł od skf a jakościowo to to samo, sprzedaje tego od groma i nie było zastrzeżeń, lewa półoś to był koszt bodajże 180 zł a prawa 210zł, maglownica wraz z drążkami i końcówkami z firmy borsehung, za 1070 zł, więc zobaczymy, jak to się spisze, narazie sprawdzam płyn G13 z VW czy nie będzie sprawiał żadnych problemów, gdyż dostać g12 oryginalny to ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson, a mnie nie podziwiasz? :lol:

By the way, nie urok to sraczka i Maluch po remoncie blacharskim dwa lata temu wymaga kolejnego. Maska zgniła na łączeniu blach i odezwała się dawna, niefachowa naprawa błotnika. Także będzie wymiana, malowanie i reaplikacja UNCra na tych dwóch elementach i na dachu, który zrządzeniem losu jest porysowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson U mnie akurat jest to też podyktowane względami ekonomicznymi, mam 21 lat więc utrzymanie takiego samochodu w stanie pozwalającym bezpiecznie podróżować jest dla mnie priorytetem, dlatego też nie sprzedam samochodu i nie kupię czegoś po jakiś przejściach za niebotyczne pieniądze, żeby się pokazać że mam nowszy samochód, jak dla mnie samochód ma w sposób bezpieczny przemieścić mnie z punktu A do punktu B, dlatego np nie boję się jechać samochodem z przebiegiem 530 k km w trasę z pomorza do Krakowa, wiem co jest w samochodzie zrobione, wszystko na bieżąco, ryzyko zminimalizowane do minimum, auto nie było bezwypadkowe do zeszłego roku, ale to akurat delikatny przytulas był więc konstrukcja jest cała, nie zostawiam 4 śladów 😄 Dlatego np po awaryjnym hamowaniu jak mi zdarło jedną oponę, to wymieniłem  2 opony na osi, nie rozumiem takiego oszczędzania na czymś co zapewnia bezpieczeństwo 🤔

@Michał126 Ja na swoim przykładzie powiem, jak mam gdzieś rdzę na  elemencie demontowalnym, to wolę już kupić nowy element, niż bawić się w spawanie sztukowanie etc, jakoś mnie to nie przekonuje, tak btw ciężko teraz znaleźć fachowca który zrobi to porządnie, mi zajęło rok czasu szukania dobrego blacharza i lakiernika, a jak już się chciałem umówić to termin 3 miesięczny, i auto zostaje na miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrsjackdan, wymieniam, ale błotnik muszę spawać ze względu na konstrukcję. Mam fachowca od spawania (Welding Passion z Katowic, ma bardzo fajny profil na facebooku), lakierowane będzie w serwisie Opla w Tarnowskich Górach - jak zawsze. UNCr u mnie w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson 1.9 Tdi 90 ps, więc mocy brakuje, jakbym chciał sprzedawać to jak już za ten przebieg etc 2 tys bym dostał to o czym my mówimy 😄 Silniczek w akurat na początku mi wystarczał, turbina ze stałą geometrią, więc koszt jak pójdzie też tańszy, a i tak się przymierzam do wymiany, bo ta jest od nowości i w końcu strzeli, aktualnie , jak coraz więcej śmigam po pomorskim to brakuje tej mocy przy wyprzedzaniu pod górkę, olej zmieniam co 15k więc nie ma tragedii, w bodajże kwietniu przeszedłem z castrola na penrite hpr, i pierwszy raz zastosowałem płukankę, i wnioski są takie, że zawsze wchodziło 4,2 litra, a po zastosowaniu płukani weszło 4,7 litra, więc gdzieś tam jakieś syfy musiały być, ale każdy mówił, nie stosuj płukanki bo silnik będzie brał olej, a ostatecznie silnik nigdzie się nawet nie poci, oleju dalej nie dolewam, więc zasada jak dbasz tak masz się sprawdza. W kwestii olejowej oczywiście pomógł @Michał126 ( tak, Michale, również cię podziwiam ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu jazdy ( ok 1,5tys km) FW Hypnotic Icon 76 siedzi jak zły :)
Balem się trzech kup na aucie ale nic nie przebiły wosku i żadne kuku nie zostało
Piana niebieska SG szampon VP AP
Po pierwszym myciu od nałożenia wosku nie podbijalem wosku QDkiem - może następnym razem ;) bfb670dd0658bcccba47ee0c6ee9516d.jpg439e0c9c6862cfdbb4069eff1038ad33.jpg417959e062eabc0a03d68265535e0897.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kursien napisał:

Po tygodniu jazdy ( ok 1,5tys km) FW Hypnotic Icon 76 siedzi jak zły 🙂

No ale to co to znaczy? Że wosk za 100zł osiągnął jakiś super wynik, bo jeszcze siedzi na aucie przez zaledwie tydzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim aucie nie garażowanym liczę że wytrzyma miesiąc, specjalnie dodalem kilometrowke gdyż jedni w miesiac przejada kilkaset km i dodatkowo garazuja, a ja tyle w niecaly tydzien z czego od drugiego dnia auto potrafi sie już ładnie zakurzyc 🙂
Nie ma sensu porównywać ile wytrzyma wosk jesli jedni używają auto jako daily a inni weekendowo.
Poza tym zadowolenie z wosku zawsze jest subiektywne, szczególnie jak lubi się danego producenta 😉

778a7b4de4c514c4d942069df37c048b.jpg92f1cc6a96a52b11b46cda19912763d4.jpg011764772b9c93aab442c3986199e4d3.jpg1342513b1988aaea5be824f66c232125.jpgd9e96f06eb047f71235181d7f82d4461.jpg23017f119d12a4748a95db9421f7b6c5.jpg1b031e947bb37eff4ecbb9edbe5e0626.jpga1180242712c500a710a9e5eaea9f7be.jpgb4cb0cd864524163629e74237707c9ae.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrsjackdan Wiem o co chodzi sam juz wymieniłem u siebie sprzęgło które okazało się tańsze od wysprzeglika. Przy okazji coś stukało w zawieszeniu. To zrobiłem całe nowe zawieszenie na lemforderach. Plus geometria.No i trzeba było poprawiać po poprzednich mechanikach.Którzy przyosczedzili i nie wymienili uszczelki od termostatu w skutek. Czego auto potrafiło wypuścić z siebie do 2 litrów płynu chłodniczego. A ja myślałem że pekła odbudowa a tu taka błachostka. A że był alternator wyjety to poszedł na przegląd😊. No i w tamtym roku nowe dwa komplety opon. Goodyear i Nokian. @paperson Teraz już tak, nic w moim budżecie bym nie kupił a w cenie mojego nie dostalbym tak bezproblemowe to samochodu. A w rok robię do 25 tysięcy. Głównie po mieście. 

A żeby nie robić OT dziś umyłem szyby w środku, przetrałem deske Interior Qd. A wczoraj bawiłem się z felgami aby nie staszyły pyłem z hamulcy. Oczywiście w tej roli Excede UWC😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qdlatyNH napisał:

Żona powiedziała, że jak znowu umyje auto, które w jej mniemaniu jest czyste, to śpię w garażu 😄

Cóż.....zaryzykowałem 😄

Hehe, ryzykuj dalej to w nocy korektę pykniesz skoro będziesz już w garażu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zameldowałem się na bezdotyku o 5.10 :-D

I tak wleciała piana, potem mycie DJ BTBM, na lakier QD1 bo już dawno nie używałem. Koła wymyte Excede UWC, opony Excede T&RC. Na opony wleciały ciastekcza od Adbl. Szyby oczywiście Glass Magic i po półtorej godziny zameldowałem się w domu :-]

Fotek brak, ale musicie wierzyć na słowo że jest "szajn" 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kempus napisał:

@Geno zmieniłeś wóz? Rzadko Cię tu już widać, a szkoda. Czyżby nastąpiły jakieś poważniejsze zmiany w życiu, że kombi? Niby S/RS4, ale kombi 😏

To fakt, dawno nie było 🙂 Ale z tym kolorem wracam trochę do detailingu, A45 z racji białego kompletnie mnie rozleniwilo 😄

Syn ma 4 miesiące i dokładnie tyle wytrzymałem z małym bagażnikiem w Mercu. Tutaj już wszystko mieści się bez problemu. Dokładniej to S4 Avant, ostatnie ze stoku w Polsce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.