Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie 3?


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Eryczek napisał:

Strasznie lubię robić czerwone samochody.

Pod koniec września jestem umówiony na polerkę czerwonego Saaba 95 Aero mojego szwagra. Bydle jest w kombi więc szwagier będzie musiał pomóc przy pracy:)

A białe? Białe też lubisz? 

Widze to tak: czerwona saabina z jednej strony, bialy mały fordzik z drugiej. Ty miedzy nimi (niczym JCVD w reklamie Volvo) z maszyną w ręku tniesz raz jedno, raz drugie auto. Zużyte pady lecą w zwolnionym tempie jak amunicja w bollywoodzkim filmie..

Ja w tym czasie podaje fibry i piwo..

Szwagier robi foty, dzieki ktorym relacja zdobywa 1 miejsce w konkursie PSB. Zostajesz królem forum :cool:

Are you in??? 🤔😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Beeercik koleżanka była pod wielkim wrażeniem. Tylko trochę podejrzliwie podchodziła do koloru auta. Zarzekała się że ma samochód w innym odcieniu czerwieni - takim wchodzącym w bordowy:)

@Gardor mam pastę i pady UHSa od dość dawna. Pady używam często ale pasty rzadziej. Wczoraj skończyłem 1 kg butelkę którą kupiłem chyba trzy lata temu.

System jest bardzo fajny ale nie ze wszystkimi lakierami daje radę. Jest świetny na nowe auta i na uni. Ze starymi twardymi lakierami radzi sobie słabo.

Pasta jest tłuściutka i można z nią bardzo długo pracować. Pady początkowo są twarde jak kamień ale szybko miękną (nie bardzo miękną) i można z nimi komfortowo pracować. Pady faktycznie trzeba zmieniać bo po dłuższej pracy "siadają". A3 nie jest duża i starczyły mi na nią dwa duże pady i jeden mały. Teoretycznie na tył powinienem był już wyciągnąć trzeci duży pad ale pożałowałem nówki z pudełka i ogarnąłem starym:)

@ad.am Białych nie lubię ale też ogarniam. Najbardziej lubię zaniedbane białe lakiery, nie doczyszczane od lat. Fantastyczne są metamorfozy kiedy znika brązowy nalot i lakier robi się salonowo biały.

Dwóch aut na raz nie ogarnę ale w innym terminie zapraszam - ogarniemy Focusika.

PS: Po piwie robię się senny a w najlepszym wariancie leniwy więc piję dopiero po pracy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzisiaj, a wczoraj - po raz pierwszy miałem okazję pobawić się "nowym" produktem Blackfire - One Step AIO. Produkt jest niestety niedostępny na naszym rynku (mam nadzieję, że na razie niedostępny - to taki mały apel do Mariusza z ShowCarShine 😉 @CAR CRAZY ).

Często używam AIO do szybkich akcji - czasem mam tylko jeden dzień na odświeżenie i zabezpieczenie lakieru (czasem udaje mi się tego samego dnia dorzucić dodatkowe zabezpieczenie, czasem nie). Dlatego wciąż szukam (a właściwie szukałem) "Świętego Gralla" wśród AIO. Najpierw urzekł mnie Carlack Complete, potem przebił go (pod względem łatwości używania i siły cięcia, gdyż trwałość jest podobna - na niezłym poziomie) Meg's D151. Niedawno do czołówki wszedł 3D HD Speed (łatwość użytkowania, niezła siła cięcia i bardzo dobra trwałość zabezpieczenia w duecie z HD Poxy). Ale teraz wydaje mi się, że znalazłem tego Graala... Nowy Blackfire One Step jest genialny: siłę cięcia ma naprawdę dobrą i regulowaną padami, zero pylenia przy pracy, gęstość produktu idealna - mogłem go rozprowadzać po lakierze od razu na "czwórce" (używałem polerki DA Kraussa) i zero chlapania. Po wypracowaniu produktu (robiłem trzy przejazdy na fragmencie elementu, używając padów gąbkowych średnio-miękkich (czerwonych) Nat'a - w sumie użyłem czterech padów, czyszczonych szczoteczką po każdym elemencie, pomiędzy zmianami padów), wycieranie pozostałości produktu jest bezproblemowe nawet po godzinie czasu od wypracowania go na lakierze. Nie robiłem zdjęć z eksperymentu, który postanowiłem zrobić, poświęcając własny lakier: na małym fragmencie lewego, tylnego błotnika użyłem papierków Kovax o gradacji 2000 i 2500. Po trzech przejazdach BF One Step na lakierze nie było śladu po przetarciu papierem - lakier był idealnie gładki i połyskliwy (użyłem fioletowego pada Scholl'a z zestawu S20 Black. Po wymyciu tego miejsca wipe out'em od Menzerny - przemycie nie pokazało żadnych zmatowień lakieru. Niestety - nie udało mi się osiągnąć tempa pracy Mike'a Phillips'a z tym produktem (3 godziny na całe auto). Mi cały proces zajął prawie 4 godziny... 😟

Nie zrobiłem zdjęć lakieru przed robotą - był w dobrym stanie, z niewielkimi ryskami (ostatni raz robiłem cokolwiek przy lakierze prawie 3 miesiące temu - przy pomocy HD Speed i HD Poxy - lakier do wczoraj cały czas wykazywał wyraźnie, że jest zabezpieczony). Mam tylko zdjęcia zaraz po zakończeniu pracy z BF One Step:

 

20180826_102611.jpg.f2341c007b434a6b10299ac1725da0bc.jpg

 

20180826_102633.jpg.82db6ff59ecdacb4a18fc64b60daec43.jpg

 

20180826_102637.jpg.ae50dcc0bc26472c8c40e42f629a8898.jpg

 

Na krawędziach widać resztki pasty - oczyściłem to później

Po zakończeniu pracy z BF One Step i odczekaniu godziny, na lakier poszedł Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0, aplikowany ręcznie (chciałem w końcu pomiziać lakier ręką, a nie maszyną). Aplikacja i polerowanie - bajka (uwielbiam produkty Wolfganga i  w ogóle całej grupy PBMG). 

Tak auto wyglądało po nocy w garażu (sieciowanie polimerów w sealancie Wolfganga):

 

20180826_110027.jpg.6f97177547486363d35e6ae2188b1c17.jpg

20180826_110038_HDR.jpg.06b1f65c684cd261db15c3d09e4bd6ba.jpg

20180826_110046.jpg.6d0adf1aec38ffa058549c708a5adda5.jpg

20180826_110107_HDR.jpg.a3953709761f5d7edd99a5a5a2e9d268.jpg

20180826_110109.jpg.04db88a5e8f83e9c303d637e3aa8a25c.jpg

 

Generalnie sealant Wolfganga dodał, w sposób widoczny (choć może trudno to oddać zdjęciami), kilka/kilkanaście procent do połysku po BF One Step. Lakier stał się naprawdę śliski (mikrofibra ześlizgiwała się z maski - musiałem ją "zaczepiać" o brzeg maski przy podszybiu). Zobaczymy, jaka będzie trwałość tej kanapki - myślę, że wytrzyma spokojnie do listopada (wtedy będę musiał wykonać proces przygotowania lakieru na zimę). BF i Wolfgang to produkty oparte na (prawdopodobnie) tych samych niemieckich polimerach, więc powinny ze sobą współgrać...

Zdjęcia były robione aparatem smartphone'a LG V30 i nie były w żaden sposób poprawiane. Wydaje mi się, że wyciągnąłem maks z tego lakieru - na czarnym efekt byłby bez porównania bardziej spektakularny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
50 minut temu, Eidos71 napisał:

Nie robiłem zdjęć z eksperymentu

Szkoda bo brakuje mi zdjecia 50/50 z ledem - nie dla hejtu ale dla własnej wiedzy co użyć na przyszłość - za tydzień też będę mieć auto na ekstra szybkie odświeżenie przed sprzedażą.

Ten produkt będzie u nas w sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Domel napisał:
  2 godziny temu, Eidos71 napisał:

Meg's D151

 

46 minut temu, Domel napisał:

u kogo kupowałeś ?

Kiedyś kupiłem na forum, na giełdzie. Cały czas szykuję się na zakup dużego baniaka - naprawdę warto.

Teraz idzie do mnie Meg's D166 - podobno (wg opinii z USA) lepszy od D151.

44 minuty temu, Tomas22 napisał:
48 minut temu, Domel napisał:

 

u kogo kupowałeś ?

3D HD speeda kupilismy z Arkiem u dystrybutora na litwie. 🙂

Niestety - bardzo wielu dobrych produktów nie ma na naszym rynku (a np. na Litwie, lub na Słowacji są - a więc przypuszczam, że w PL też mogłyby być dostępne). Dlatego trzeba sobie radzić i ściągać z innych krajów - niepotrzebnie przepłacając za dostawę...

Godzinę temu, Domel napisał:

Szkoda bo brakuje mi zdjecia 50/50 z ledem - nie dla hejtu ale dla własnej wiedzy co użyć na przyszłość - za tydzień też będę mieć auto na ekstra szybkie odświeżenie przed sprzedażą.

Ten produkt będzie u nas w sprzedaży ?

Gdy będę robił auto z lakierem w gorszej kondycji (pewnie niedługo) - na pewno zrobię fotę 50/50 z ledem. Co do dostępności tego produktu - na razie tylko Mariusz z SCS ma w ofercie kilka produktów Blackfire, ale w starej wersji/starych opakowaniach. Starą wersję AIO (Polish And Seal) i nową (One Step - to nie tylko nowe opakowanie, ale zupełnie inny produkt o większej sile tnącej) sprowadzałem z UK, z Motorgeek. Jeśli jednak potrzebujesz dobrego AIO na już, zainteresuj się u MrCleaner AIO AngelWax z linii Enigma - na pewno też go wkrótce kupię, bo zbiera bardzo dobre opinie (ma podobno również bardzo dobre cięcie - dużo lepsze, niż Essence).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powoli coś się rusza, odnośnie dostępności dotychczas niedostępnych w PL producentów... 👍 W MrCleaner jest Adam's !!! Co prawda brakuje wielu produktów - asortyment jest bardzo skromny, ale dobry początek... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Eryczek napisał:

Po piwie robię się senny a w najlepszym wariancie leniwy więc piję dopiero po pracy

Wiadomo, piwo podawałbym sobie i szwagrowi 😉

Na wariant spota w Łodzi raczej nie znajde czasu w najbliższym okresie, ale pomysł luźnego spotkania przychodzi mi do głowy raz na jakiś czas.  Także ten 🤘

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę w końcu mialem kilka godz więc postanowilem coś położyć na lakier. Wybór padł na @Funky Witch Hypnotic Icon, za bazę posłużyło Prima Amigo maszynowo.
Od pryśnięcia produktem na robaki do umycia szyb zeszlo lekko ponad 4 godz , więc nie jest źle 😉

Taka wisienka na torcie na koniec wakacji, a za miesiąc, dwa pewnie pomyślę powoli nad Colli 476 na zimę

c981480685ad9a526ee7d21b466b869f.jpgba2f86515058d7338f1d3e29bd0381bb.jpge0ddad9afd34257ee9e2afcd2354c4a6.jpg2945f29800a570a9ddbc66c2e25082c9.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 @lol19pl  -- o mnie chodzi ?? 🙂
Hehe... garaż wciąż w powijakach 😞 (znaczy mam podłogę, ściany i koniec 😉 a niby miał być gotowy w te wakacje 😞 ) 

Mając troszkę wolnego czasu przyjemnie jest poświęcić go na mizianie autka 💪 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kozaa napisał:

Największą ochroną dla auta to świadomy i dbający właściciel. 

@kursien  I jakie odczucia co do wosku?

Piateczka!! Za najmadrzejsze w tym roku zdanie. 🙂

 

od siebie co do wosku powiem ze to taki nasz Polski nattys red 😄 naprawde fajny look, trwalosc ok. 3 tygodni ale tak fajnie sie z nim pracuje ze warto go miec 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kozaa Aplikacja bezproblmowo łatwa, bardzo wydajny wosk, przy przecieraniu od razu robi sie ślisko. ładny efekt na lakierze, śliskość na bardzo dobrym poziomie. Jak kropelki i trwałość - nie wiem, za tydzien pewnie po myciu podbiję QD FW HI tak aby przez ten miesiac-dwa mieć coś na lakierze 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się niestety za mocno podpaliłem na początku... o ile aplikacji czy zapachowi (mam wersję Ko Samui) nie można kompletnie nic zarzucić - jest bajeczna. Look też bardzo przyjemny to trwałość lipna niestety. Liczyłem że poleży to choć półtora miecha a tu po 3 tygodniach nie ma nic, mimo podbicia QD HI76. Dodam że kładłem na dedykowany cleaner. Sam qdek też mnie nie urzekł. Bardzo ceniłem sobie softa99 kiwami ale look był ciut plastikowy i dotarcie wymagało dużo uwagi jak na letniaka. Teraz po przesiadce na Petesa 53 mam chyba to czego szukałem 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.