Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie dzisiaj wkurzylo, po żale się, wynagrodzenie za miesiąc marzec a najbardziej różnica między brutto a ror'em. 55%

Brutto jako koszt pracodawcy czy brutto z umowy? Bo 55% to nie powinno wyjść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof u mnie stosują kreatywna księgowość, co miesiąc jest inaczej co miesiąc co innego wychodzi.

Z kwoty brutto z tego miesiąca 55% mi potrącili a reszta wpłynęła na konto. Trochę się zdziwiłem bo w pozostałych miesiącach z reguły potrąceń kwotowo było mnie jak ror'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] u mnie stosują kreatywna księgowość, co miesiąc jest inaczej co miesiąc co innego wychodzi.
Z kwoty brutto z tego miesiąca 55% mi potrącili a reszta wpłynęła na konto. Trochę się zdziwiłem bo w pozostałych miesiącach z reguły potrąceń kwotowo było mnie jak ror'u

Nie ma czegoś takiego jak kreatywna księgowość jeśli chodzi o płacę - poszukaj kalkulatora wynagrodzeń i wpisz sobie kwotę brutto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, StreamHD napisał:

Powrót rdzy....

 

Gość gwarantował, że zrobi lux, a tu niecały rok po robocie ruda wróciła.   

Teraz zrobię sam, na najlepszych środkach i tylko oddam do malowania.

Gdzie wylazła ? Obstawiam błotnik albo klapa bagażnika 🙂

Ja u siebie przerabiałem temat błotnika pod koniec 2016 roku i zdecydowałem się od razu na wstawienie nowego zamiennika + malowanie.

Stwierdziłem, że przy dobrym zabezpieczeniu "zamiennika" i tak pożyje on dłużej niż robienie poprawek na obecnym. Niestety przez ponad pół roku szukałem intensywnie niemalowanego oryginału, ale niestety nie znalazłem nic całego/fabrycznego. Póki co nic na nim nie wychodzi. Za to drugi zaatakowało 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad szybą niestety wywaliło. Jak tylko pojawiły się pierwsze oznaki to odrazu dałem typowi do zrobienia no i widać, że znowu się przebija.  Gadałem z nim  i wyszło na to, że użył Brunoxa i chyba to jest przyczyną. Jak mnie pamięć nie myli to ten brunox to przereklamowany bubel.  

 

Teraz tylko skończą mi się wyjazdy i robię sam na najlepszych środkach i najdokładniej jak się da. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak posiądę wiedzę.  Jest na forum temat odrdzewiania który przeczytam, popatrzę na grupach facebookowych jakie ludzie mają opinie po latach o użytych produktach i wybiorę coś niezawodnego. Wtedy dam znać co użyłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak posiądę wiedzę.  Jest na forum temat odrdzewiania który przeczytam, popatrzę na grupach facebookowych jakie ludzie mają opinie po latach o użytych produktach i wybiorę coś niezawodnego. Wtedy dam znać co użyłem. 
To ja też poproszę bo mam podobny temat. Gościu robił mi błotnik w golfie v i po zimie znowu bąbelki wyszły...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 10:04, Michał126 napisał:

 No a teraz się wpierniczyły te autoszyby.pl z chiniolami (Benson). To nie dziwota, że cenowo są na ogół bezkonkurencyjni.

 

W dniu 8.04.2019 o 23:35, lol19pl napisał:

A u rodziców w samochodzie 2 lata temu poszła szyba i jest Pilkington podgrzewany z filtrem ir, mieliśmy wybór w serwisie wskazanym przez Wartę. Oczywiście ubezpieczenie szyb obok AC.

Rozwiązałem sprawę z połowicznym sukcesem. Piszę, bo może komuś się te informacje przydadzą.

Otóż firma autoszyby.pl składa TU ofertę cenową w ramach widzimisię. Tak: oni nawet nie proponują konkretnego produktu (jak pozostali partnerzy PZU - Pilkington, Saint Gobain Sekurit i Nordglass), ponieważ sprzedają różne produkty, mimo bycia importerem marki Benson. Okazało się bowiem, że do tych aut (New Beetle i C3) nie ma nawet tych Bensonów. Dowiedziałem się o tym dopiero po kontakcie z podwykonawcą autoszyby.pl. Najpierw rozeznaliśmy, co w ogóle można do tych aut założyć, następnie pojechałem do biura tej firmy-krzak (jak się okazało, biuro, pomimo podania adresu na stronie internetowej, nie jest udostępnione dla klientów :lol:) w celu scedowania tych zleceń na owego podwykonawcę. Dowiedziałem się, że wprawdzie złożona została oferta na podstawie informacji przekazanych przeze mnie pracownikowi infolinii i na tej podstawie przyznano im realizację zleceń, ale szczegółowy dobór odbywa się dopiero na miejscu, u szybiarza i wtedy konkretna propozycja cenowa jest przedstawiana ubezpieczycielowi. :lol: Poprosiłem o przekazanie zlecenia podwykonawcy i dopiero wówczas tenże zadzwonił z informacją, jakie produkty może zamontować w ramach złożonej oferty cenowej. Bez dopłaty byłby Nordglass albo Fuyao, summa summarum dopłacam 200 zł do Saint Gobain Sekurit w NB i 50 zł do Pilkingtona w C3. Takie marki, bo to oryginały w tych autach.

Oczywiście o podejrzeniu nieuczciwej konkurencji poinformowałem PZU. Różnica w cenie między dziadostwem a Sekuritem jest też przedmiotem złożonej przeze mnie reklamacji - a nuż coś ugram, już mi się to udawało.

Edyta: skontaktowałem się jeszcze raz z autoszyby.pl i mają się dowiedzieć, czy PZU dopłaci do tych droższych szyb :lol: To już byłby numer :lol:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, boxers123 napisał:

To ja też poproszę bo mam podobny temat. Gościu robił mi błotnik w golfie v i po zimie znowu bąbelki wyszły...

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jasne, jak ogarnę optymalne / najlepsze środki to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dosyć stron z detailingiem na FB, chcesz coś poczytać i przewija się tylko RRC, 

miałem sobie zakupić kolejne produkty do testów, ale ich nagonka tak mi obrzydziła te dwie litery, że bedem rzigoł.

 

 

  • Lubię to 6
  • Super 2
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss dobra niektóre produkty mają ok. Ale na grupach są tak polecani że szok. Nawet produkty typy dressing matowy ludzie polecają. I są to albo ludzie z RRC albo co zauważyłem ludzie, które,y dopiero zaczęli z detailingiem i jedyne co kupili do tej pory to rrc....

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rygryss napisał:

mam dosyć stron z detailingiem na FB, chcesz coś poczytać i przewija się tylko RRC, 

miałem sobie zakupić kolejne produkty do testów, ale ich nagonka tak mi obrzydziła te dwie litery, że bedem rzigoł

Byłem dziś w sklepie z chemią do auta. Ten sklep nie jest partnerem forum. Zachodzę tam głównie jak potrzebuję czegoś na szybko, albo Carteca, którego nie ma w @MrCleaner (nad czym ubolewam). No i standard, gadka z właścicielem, coś tam o chemii, chciałem kilka rzeczy mu powiedzieć, żeby miał jakieś wskazówki do zaopatrzenia się (pode mnie, hehe). No i jak coś tam wspomniałem o kładzeniu folii PPF, to koleś powiedział, że RRC to sprzedaje... i zaraz mówi, że ludzie pytają prawie tylko o to i prawie tylko to chcą. Oczywiście on do jakości tych produktów podchodzi ze znaczącą rezerwą, a jak się go zapytałem, czy widział filmy instruktażowe, to się zaśmiał.

***

Z innej beczki. Pisałem na poprzedniej stronie o tym, że wymieniam dwie szyby czołowe. Wczoraj wygospodarowałem czas na załatwienie nowych nalepek kontrolnych (w dwóch różnych WK oddalonych o 10 km). W jednym WK załatwiłem, ale miałem upoważnienie od właścicielki oraz podpisany przez siebie wniosek - wniosek do podmiany (chociaż na upoważnieniu zostało wyraźnie zanotowane, że mogę to zrobić). A w drugim chodziło o auto, którego jeden ze współwłaścicieli przebywa za granicą i załatwiłem wielkie g..., bo przedłożyłem wydruk zeskanowanego upoważnienia z własnoręcznym podpisem. Dodam, że w taki sposób składa się dokumenty np. przy likwidacji szkody w PZU, tj. skanuje własnoręcznie podpisane oryginały. To mówię - on to złoży elektronicznie. Mail? Nie. e-PUAP? Zapomnij pan. "Niech panu to przyśle pocztą, ale musi być również podpisany na wniosku. No i 17 zł za pełnomocnictwo.". Dodam, że to mój wujek (brat mamy). Summa summarum do otrzymania wtórnika nalepki kontrolnej potrzebuję w tym przypadku: wniosku, dwóch upoważnień, dowodu wniesienia opłaty za wtórnik, dowodu wniesienia opłaty za pełnomocnictwo, dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu. O takie gówno tyle awantury... Dodam, że będzie to mnie kosztowało jedyne 36 zł - kawałek foliowego szajsu :lol:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jedzą gołębie sąsiada ale odchody jednego z nich w pare h zjadło mi ciut lakier. Auto stało na słońcu a jest czarne więc podejrzewam że ptak jak nasrał to w moment zareagowało z lakierem. 

W ruch poszedł koreczek kovax z papierkiem 2000, następnie pasta 3d one hd z padem royal pads one step 2 przejazdy i gotowe, wymyte i psiknięte watergoldem


Ciekawe czy uniknął bym wżera jak by lakier był zabezpieczony woskiem lub powłoka? Na lakierze w momencie incydentu był jakiś qd

IMG_6062.JPG.f0e275db6b654ccbf92f951b749c2c41.JPG


IMG_1013.JPG.1e88c402b2ead71ddb5b746be6f71c0c.JPG


IMG_9662.jpg.b1f8ee8d8f56f789499edea7c9dbd1ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.