Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Gówniane kulki do paintballa. Byłem, wyszedłem z siniakami - według obsługi wszystko ok a to, że się kulki nie otwierają to normalne, bo z dalekiej odległości to się nie otworzą. 2 otwarte, kilkanaście nie. Zabawa fajna, ale więcej obrażeń wyjdzie raczej z kulek, a nie biegania po lesie... 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka do takiej gry używane są najtańsze kulki, a te sa twarde. Kulki turniejowe są znacznie bardziej kruche ale i inny typ markerów uzywany jest na turniejach. Grałem kiedyś turniejowo w paintball i siniaki oraz krwiaki to normalka tym bardziej, że regulamin dopuszczal dwie cienie warstwy odzieży i na turnieju bez skrupułów mozna było dostać serie po plecach z metra. Taki urok tego sportu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nikt o niczym nie mówił, nie wspominali o tym, że rękawiczek nie dostaniemy, że trzeba mieć wysokie buty itd... A skoro kilkanaście kulek z tego samego miejsca się nie otwiera to chyba jasne z czym jest problem. Finalnie jeden ślad na ramieniu, drugi na brzuchu(ten pierwszy dużo bardziej widoczny, bo tam akurat było poniżej rękawa tshirta) i dwa duże siniaki na głowie. Osłony oczywiście żadnej nie było, tylko maska na przód. Na szyję też nic, a w grdykę też oberwałem 😉 Zabawa fajna, ale podziękuję za takie elementy. Na laserowy spoko 😉 bo przynajmniej nie można dostać po jajach, a ponoć poprzednim razem ktoś po chamsku drugiemu tak kilka(naście) kulek z bliska wpakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka specyfika gier komercyjnych, dostal bys kule turniejowe to by bylo narzekanie, ze drogie, a badziewie bo albo sie rozbijają w lufie markera, który nie jest przystosowany do delikatniejszych kul albo rozbijaly by się na kazdym krzaku. Jak by Cie trafili to i tak to czuć i zostają siniaki. 

Tak wygląda turniejowa gra gdzie nikt nie płacze jak dostanie 10 kul po plecach czy kroczu 😉

 

https://youtu.be/YCKcodBuqE4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że turniej a zabawa na imprezie firmowej to dwie różne rzeczy 😉 Szczególnie że kilka osób dostało mocniejsze markery z innymi kulkami... A jak na kilkanaście otworzą się dwie to już jest mało przyjemnie mimo wszystko. Chyba że ktoś na kulkach przyoszczędził i kupił najtańsze możliwe, to wiadomo do kogo mieć pretensje o chłam 😉 no cóż, gdyby nie takie rzeczy to by było fajnie. Szczególnie że ten co strzelał usłyszał i zobaczył, że dostałem i walił dalej... Niektórzy chyba nie powinni mieć wstępu do takich miejsc, bo brakuje chyba świadomości, że pomimo stroju i maski i tak można komuś zrobić krzywdę 😉 Bo strzelam, że mogą się zdarzyć gorsze rzeczy przy braku wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sport byl kiedyś zaliczany do ekstremalny, a dzis porobiło się mase niedzielnych wypozyczalni i płacz, ze kulki twarde i boli. Jak zaczynalem grać za dzieciaka kilkanaście lat temu i wracalem posiniaczony to ani razu nie narzekałem bo wiedziałem na co się piszę... nie dawal wam nikt oświadczenia do podpisania przed grą i nie uprzedzil o możliwych konsekwencjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siewcu kilka siniaków po rozgrywce w paintball, to, tak jak pisze @Pływak , standard. Jak uważasz, że coś było nie tak, to pretensje do organizatora, że nie reagował. Wiele strzelanek przerobiłem, wiele siniaków było, ale zawsze jakiś gamemaster był i ścigał kolesi i koleżanki z zapędami.

Tak czy siak, postrzelaj na reball'ach, to docenisz słabe kule z farbą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak nikt o niczym nie uprzedzał i żadnych oświadczeń nie było. Szkolenie z BHP czyli ściągamy zabezpieczenie z markera dopiero wychodząc ze strefy bezpieczeństwa, zakładamy maskę przed wyjściem ze strefy bezpieczeństwa i nie strzelamy z dystansu mniejszego niż 3 metry. Reszta to tak naprawdę tłumaczenie zasad gry i fair play, których niestety niektórzy nie potrafili zrozumieć... Nie dostaliśmy wcześniej też informacji, że rękawiczki są mocno wskazane tak jak i buty powyżej kostki - ja przypadkiem miałem akurat i się przydały. Buty niestety zwykłe(całe szczęście, że w kiepskim stanie, bo w ładnych pumach motorsport bym nie wszedł do lasu) ale było dość sucho, plus... Ja rozumiem, że to zabawa w lesie, no ale kur... żeby chociaż tojtoja nie było? Drewniany wychodek bez deski, jak to zobaczyłem to mi ręce opadły. Bieżącej wody brak, tylko mniej niż połowa baniaka 20 l, żenada jeśli chodzi o sprawy sanitarne. Nie poinformowali też o tym, żeby ubrania zostawić(a najlepiej ubrać ich jak najwięcej pod kombinezon), bo tam, gdzie mam widoczny ślad(swoją drogą niezbyt wyglądający na siniaka a bardziej poparzenie dookoła miejsca uderzenia) miałem na zewnątrz tylko kombinezon, drugi już jest mało widoczny, bo trafiło tam, gdzie miałem jeszcze tshirt pod spodem. Gdybym wiedział, że tak będzie to bym na siebie jeszcze kurtkę narzucił pod ten kombinezon. Pływałbym, no ale... kask też wolałbym mieć swój, motocyklowy, niż tę ich maskę - przynajmniej nie miałbym niewidocznych z powodu włosów siniaków na głowie. No cóż... zabawa fajna, ale może po prostu na gówniane miejsce trafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno 😉 Zabawa fajna, ale drugi raz się tam nie pojawię... Chyba że w jakimś bardziej cywilizowanym miejscu i przygotowany na pewne sytuacje, np z adekwatnymi butami i ciuchami. I osłoną głowy i szyi...

Zdecydowanie wolę bilard 😉 choć niektórzy twierdzą, że to nie sport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie... zdazylem wrocic z pracy... jutro mial byc zakup auta. Dzwoni telefon ze Baner, ktory montowalismy w marcu sie rozerwal, wypadly z niego aluminiowe usztywniacze ". 4 auta zniszczone. Co najlepsze prawie 1200 km od domu. Rano samolot i plany sie posypaly... K***a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem wczoraj motocyklem w Alpy. Pierwsza ulewa złapała mnie w Czechach - przeczekałem kulminację i pojechałem dalej w lekkim deszczu. W Brnie przestało, ja zadowolony... na chwilę. W Wiedniu powtórka i przestało dopiero u @Fredi88 na rejonie. Nocleg 150 km od celu, gorący prysznic, a w butach mam dalej mokro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były u nas mega ulewy, dawno takich nie było. Dziś i przedwczoraj piękne słoneczko. Cały tydzień ma być ładnie. @Michał126 o której leciałeś? Jechałeś drogą S6? Wczoraj leciałem o 16.30 do Wiener Neustadt a z powrotem do domu o 18:30. Może się gdzieś minęliśmy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Michał126 napisał:

@Fredi88, przed 17 wyjechałem z Wiednia, o 17:30 byłem na stacji za Wiener Neustadt i o 18 ruszyłem dalej. Jechałem S6 i potem A9.Poznałbym Twoje auto :mrgreen:

Jechałem akurat teścia autem. Srebrny rapid spaceback. Ale na PLkach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrsjackdan napisał:

10 ADBL Shaker-ów poszło w śmietnik, nie jestem z nich zadowolony, cieknie po łapkach. Im więcej używam tym bardziej cieknie, atomizer najnowszy.

Panie, butelki i atomizery Megsa. Polecam - od 10 lat niezawodne (poza skrajną chemią jak kwasy i hardcorowe zasady).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2018 o 09:23, alexander.p napisał:

8h one step, Carisma 1998 rok ,niebieska i co? i zabrakło mi czystych, świeżych padów ( a mam pięć one step RoyalPads) 😞 musiałem mocno kombinować ze szczoteczkami i czekać aż odpoczną,wrrrrrr zły na siebie jestem

Raz - do One Stepa polecam żółtego rupesa. Miażdży jakością pracy Royala.
Royal też dla mnie dziwnie chłonie EX04.

Dwa mój ostatni sposób na pady: Jeśli masz w arsenale rotację to:
1. psik psik IPĄ na pad. Wcierasz dokładnie palcami w każde miejsce na padzie.

2. Mycie pod bieżącą wodą.

3. Zapinasz na 2 minuty na rotację, obroty na max i leży sobie odłogiem. Po tej operacji pad praktycznie gotowy do użycia.

Tą metodą robię auta na 2 pady i jest to wystarczająca ilość.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ari napisał:

Raz - do One Stepa polecam żółtego rupesa. Miażdży jakością pracy Royala.
Royal też dla mnie dziwnie chłonie EX04.

Dwa mój ostatni sposób na pady: Jeśli masz w arsenale rotację to:
1. psik psik IPĄ na pad. Wcierasz dokładnie palcami w każde miejsce na padzie.

2. Mycie pod bieżącą wodą.

3. Zapinasz na 2 minuty na rotację, obroty na max i leży sobie odłogiem. Po tej operacji pad praktycznie gotowy do użycia.

Tą metodą robię auta na 2 pady i jest to wystarczająca ilość.

RP strasznie chłonie, może kwestia oddania pasty z pada...
w sobotę będę robił one step, zrobię jak piszesz. 

który to dokładnie pad Rupesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alexander.p napisał:

RP strasznie chłonie, może kwestia oddania pasty z pada...
w sobotę będę robił one step, zrobię jak piszesz. 

który to dokładnie pad Rupesa?

BUFX_402-4.jpg

Robiłem ostatnio właśnie przerzutkę podczas pracy i zdecydowanie wolę pracować na kształcie trapezowym.
Niestety mój Royal Pads to pierwszy wypust, teraz już są V, co nie zmienia faktu, że żółty rupes wyciął lepiej.
Musiałem się z nim pogodzić bo do tej pory wszystkie pady rupesa, które miałem zbytnio mi nie podeszły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydajesz w sklepie kilka stów na czesci, które wg stanów na stronie internetowej są w sporych ilościach po czym po otrzymaniu kasy przez sklep okazuje sie że tego brakuje, na tamto trzeba czekać ...
Po co w takim razie pisac, że na stanie jest np. 86 filtrów skoro po chwili nie ma ani jednego. Rozumiem, że zdarzają się wyjątkowe sytuację i duże zamówienia ale nie w przypadku 8 pozycji na 10 zamowionych przeze mnie.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.