Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Nowe atomizery Adbl, ja pierdole.. tyle czekania po to zeby 1/4 nowego black watera poleciała przez palce. 

Oj tam Oj tam, ja wziąłem w trasę zrobiłem sobie miksturę do szyb 1x carchem koncentrat, 1x carchem na robaki, 2x IPA i 6x demineralka. Na pierwszym postoju nakręcam atomizer który wziąłem - okazało się, że to atomizer adbl'a. 2 pierwsze wciśnięcia wylały coś spod spustu i dalej przestał już działać. Całe szczęście miałem butelkę pustą po rozrobionym 4nano glass więc wymieniłem i na szczęście jest git 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jakieś wyjątkowe szczęście, bo pierwszy, który mi padł, to ten w QW i to pod koniec butelki. Ale i tak się na wkur...załem na bezdotyku, chcąc oblecieć auto możliwie szybko i jeszcze mając usmarkane szyby tym, co docelowo powinno trafić np. na dach czy maskę. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma, mi beetle juice lej na palce aż miło. Znów dobry produkt dostaje w dupę za kiepskie opakowanie i znów adbl ma temat gdzieś. Kilka lat się wozimy z problemem opakowań i bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maciek-drummer napisał:

Może trzeba przenieść tą rozmowę do odpowiedniego działu i ADBLe się wypowiedzą. 

 

Godzinę temu, Dreamer42 napisał:

A ADBL w innym wątku twierdzi, że problemu już nie ma 🙂

:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makaba  Gdze mieszkasz, że miałeś takie dobrodziejstwo wody z nieba? Na pomorzu nic nie spada z nieba, ewentualnie żar, u nas już w większości wszyscy po żniwach. Ziarna z hektara jest mniej o jakieś 30% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

Ogólnie, to zakupiłem 10 szt adbl shaker i jak narazie nie mogę powiedzieć złego słowa, dwa razy mi pociekło po palcach przy sg tire cleaner na początku, a tak to fajna mgiełka.

W porównaniu, co miałem z BJS czy frostami w zimie, to jest akurat w moim przypadku niebo a ziemia. Jak narazie jestem pozytywnie zaskoczony, zobaczę jak butelka się spisze po dłuższym użytkowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nie wkurzyło a wrecz wkurwilo. Ktoś "uprzejmy" potraktowal lakier paluchem i zostalo cos takiego . Auto swiezo po korekcie i lezy na nim powloka gtechniq . Rysa nie jest widoczna w normalnym swietle , jedynie pod ledem lub w mocnym słoncu . Czy jest szansa na usuniecie jej jakims cleanerem lub pasta recznie ? Mialem kiedys cos podobnego ale to było bez powloki i udalo sie przypolerowac UC od megsa. Bede wdzieczny za rade panowie !!!

 2ajqnah.jpg

2iu74gh.jpg

30suct2.jpg

PLus filmik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety...u mnie w samochodzie zawsze najczystsze jest miejsce kierowcy (mimo, że pasażerowie jeżdzą stosunkowoo rzadko). Rys od "paluchów" (lexus ma tak miękki lakier) też jest najwięcej w okolicy klamek drzwiach pasażerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem urlop. Wziąłem się za rudą w samochodzie znajomego (drzwi, błotniki, tylna klapa) w garażu. Lakierowałem wcześniej pojedyncze elementy (błotnik, maska, zdemontowane) ale kilka i to na samochodzie bez demontażu pierwszy raz. Chyba mnie to jednak przerasta... 😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 20:27, mrsjackdan napisał:

@makaba  Gdze mieszkasz, że miałeś takie dobrodziejstwo wody z nieba? Na pomorzu nic nie spada z nieba, ewentualnie żar, u nas już w większości wszyscy po żniwach. Ziarna z hektara jest mniej o jakieś 30% w porównaniu z zeszłym rokiem.

 

Ogólnie, to zakupiłem 10 szt adbl shaker i jak narazie nie mogę powiedzieć złego słowa, dwa razy mi pociekło po palcach przy sg tire cleaner na początku, a tak to fajna mgiełka.

W porównaniu, co miałem z BJS czy frostami w zimie, to jest akurat w moim przypadku niebo a ziemia. Jak narazie jestem pozytywnie zaskoczony, zobaczę jak butelka się spisze po dłuższym użytkowaniu. 

Lubelszczyzna. Stoję już od poniedziałku z robotą. Codziennie dolewa, nie skoszę mokrego bo na skupie dowalą mi % wilgotności a i tak już kiepska cena zatonę. W ubiegłym roku miałem średnio 8 ton z 1 ha także jak na moje warunki byłem bardzo zadowolony. W tym roku słabsza miejscówka ale mimo wszystko słabiej sypie bo wiosna była sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem dzis 2 moduły komfortu w moim aucie aby nie trzeba było manualnie przy każdym odwieraniu i zamykaniu drzwi uchylać szyby.
Nie zauważyłem że ""omsknął" mi się jeden wyłacznik krańcowy drzwi i kombinowałem przez 4 godziny zamiast 1.


Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj bawię się z montażem napędu faac, wszystko działa dobrze dopóki nie podłączam foto, po podłączeniu fotokomórek brama tylko się zamyka, podłączenie zgodne ze schematami w internecie w sposób zamykania bramy. Brama się tylko zamyka fotokomorki nieaktywne, prąd dochodzi ale nie przerywa biegu po pojawieniu się przeszkody na lini foto. Może mamy tu jakiegoś fachowca z tej dziedziny ? Na krótko po zmostkowaniu foto wszystko działa dobrze, jak podłączam foto to już jest nie halo. Może mamy tu jakiegoś fachowca od bram ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mrsjackdan napisał:

Od wczoraj bawię się z montażem napędu faac, wszystko działa dobrze dopóki nie podłączam foto, po podłączeniu fotokomórek brama tylko się zamyka, podłączenie zgodne ze schematami w internecie w sposób zamykania bramy. Brama się tylko zamyka fotokomorki nieaktywne, prąd dochodzi ale nie przerywa biegu po pojawieniu się przeszkody na lini foto. Może mamy tu jakiegoś fachowca z tej dziedziny ? Na krótko po zmostkowaniu foto wszystko działa dobrze, jak podłączam foto to już jest nie halo. Może mamy tu jakiegoś fachowca od bram ? 

Zmostkowałeś pozostałe wejścia na fotokomórki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kostek88 napisał:

Jak każdy 1l prickborta... A co najgorsze ciężko zdjąć ten atomizer. w całości i założyć drugi. Najlepiej od razu zerwać tę częśc atomizera i zlać całość do drugiej butelki.

Miałem atomizer od Ajax'a i podszedł bez problemu. Teraz psika elegancko. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris18404 Już sobie poradziłem wczoraj z problemem, problemem okazał się brak mostka między pinem 5 i 7, w instrukcji ani słowa o nim. Potem tylko musiałem zmienić kierunek otwierania bramy i teraz wszystko śmiga, podłączyłem dodatkowo klawiaturę pod otwieranie i też działa. 1,5 dnia w plecy ale 550 pln zaoszczędzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrsjackdan napisał:

@chris18404 Już sobie poradziłem wczoraj z problemem, problemem okazał się brak mostka między pinem 5 i 7, w instrukcji ani słowa o nim. Potem tylko musiałem zmienić kierunek otwierania bramy i teraz wszystko śmiga, podłączyłem dodatkowo klawiaturę pod otwieranie i też działa. 1,5 dnia w plecy ale 550 pln zaoszczędzone.

No to gratulacje 😉 który model kupiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.