Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Arkeolowy może mój przypadek jest odosobniony ale bardzo często oddaje moje auto na myjnie Sonax Service w Niemczech lub Austrii i jak na budżetówkę jest bardzo ok. 

Tak naprawdę ludzie nie mają spiny czy to jest Nigrin, Sonax czy inna buzetowka - może za sprawą tego że tam naprawdę dba się o auta oraz że nich rynek jest wymagający - tam byle co nie przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😡 Takiego strzała wczoraj dostałem:

uCZQoQA45T_J344_GETDxNvM1C_V-tMVX1UoTqQP

Centralnie na linii wzroku, na prawo-up od HUD'a :zly:

Jak myślicie, do uratowania? Tak czytam w necie, że niby da się, ale... "rany" są za blisko siebie.

Ewentualnie czym to tymczasowo zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się omijać korek na A4 . GM poprowadziło mnie jakaś droga wysypaną tłuczniem .Rezultat: dwie opony dziurawe ( jednej się już nie da uratować ), lewarek do d....y, assistance wykorzystane w tym roku do zera, i w domu o 5.30 zamiast 22.15. F..k co za noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ku*wa, tak to jest jak się wozi prymitywnych ludzi dla których auto to kupa złomu do wożenia ich kupy złomu ... 

83a7396e9866045cgen.jpg

 

Póki co polerowałem to przez jakieś 20 minut z K2 Venox i jest tak

4800102a81e73e63gen.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 14:21, Arkeolowy napisał:

ktoś na teslę kładzie 9 H Mr Fixa to już się łapie za głowę..

Generalnie nie komentuje takich postów, jednak tutaj muszę to napisać: posiadanie pieniędzy NIE obliguje do ich nieuzasadnionego wydawania - tym bardziej że działanie powłoki jest poparte kilkoma mocnymi merytorycznie testami na Forum. 

Osobiście wolałbym aby przed napisaniem takich uwag Kolega umówił się z kimkolwiek z Forum i osobiście ocenił działanie powłoki (sam również zapraszam - tylko proszę dać wcześniej info, przygotuję się - dziś jeździłem w koszulce i trampkach z H&M i pewno znowu byłoby rozczarowanie że takie rzeczy też nie przystoją <luzik>). 

Słowem - snobizm - nieważne jakie, grunt że drogie. Na siłę próbujesz podpiąć pojęcie ekskluzywnosci pod większość produktów, które tak naprawdę są dobrym sredniakiem na Zachodzie. To tak jak z proszkami z Rajchu - one nie są jakieś wybitne - po prostu działają - i nie ma się co tutaj doszukiwać ekskluzywnosci. 

Jak ktoś dobrze zrobi korektę DA + Sonax + Mrfix, nie widzę sensu debatowac czy to detailing czy nie. Dane czynności zostały wykonane ze sztuką, efekt jest, kurtyna. 

Pozdrawiam 🙂

 

7 minut temu, vangsta napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, oszczednosci materialu jest dla klienta niewielka. jesli poloze MrFixa za 5€, czy jakas markowa powloke ze 20€ (koszt materialow). Przy kwotach rzedu 500€  w zwyz nie ma chyba znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy proszę podrzuć linki - nie twierdzę że Mrfix jest najlepszą powłoką na świecie - nawet jeśli poleży tylko pół roku, wówczas zmyję ją eraserem (10ml za niespełna 20zl), potem przeciągnę lakier cleanerem i położę Mrfix jeszcze raz -  niewiele więcej pracy za to cena znacznie niższa.

Ponadto wspomnę że są na tym Forum Użytkownicy ktorzy narzekają także na jakość znacznie bardziej markowych powłok - wychodzi na to że nie ma reguły. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2018 o 11:49, Arkeolowy napisał:

Może nie wkurzyło, ale zauważyłem manię, że dla niektórych detailing podupada, bo liczy się każdy grosz. Jeszcze trochę relacje na forum to będą pędzle za pół dolara z ali, roton na lakier i felgi, Mr Fix jako powłoka "9H". Jeszcze jak ktoś robi opla wartego 2 klocki to wszystko rozumiem, bo nie ma sensu faktycznie czasem używać luksusowych produktów, bo cena usługi będzie wyższa jak wartość auta. Niedługo pewnie znajdzie się studio co będzie aplikowało Mr Fixa na lakier, używało najtańszych kosmetyków i kasowało pewnie tak jak to samo studio co pracuje na Gyeon'ie czy Carpro i kładzie UNC-R'a czy Pro elite..

Muszę się z Tobą zgodzić. Też zauważam taki trend bardzo mocno. Wyścigi w znalezieniu najtańszego produktu który da 90-95% efektu.
Jest tego wiele przyczyn:
- najlepsi w tej branży albo się tutaj nie udzielali nigdy albo już się nie udzielają prawie wcale, duża część starej gwardi zamilkła, bo teroetycy pouczali praktyków.
- osoby, które dzisiaj mają już nie "studia" czy studia, a tak na prawdę salony detailingowe często nie mają czasu się udzielać.
- które kanały poza mxnowickim są popularne u nas? 🙂 - Monk auto detailing i swag tv (nic do nich nie mam), ale potem taka wiedza idzie w świat, z drugiej strony lepsza taka niż żadna może - sam nie wiem 🤔
- kosmetyki do detailingu w biedronce 🙂
- w wątku mój arsenał widać wiele osób ma wiele tanich produktów których koszt przewyższył by dobre 1,5 zestawu polecanych rzeczy.
- firmy które wystawiają się na wszelkich zlotach motoryzacyjnych - od targów po spoty -> tam są ludzie, którzy traktują swoje auto inaczej jak stereotypowy Janusz - stąd popularność takich a nie innych firm wśród świeżego narybku w temacie detailingu.
- ilość marek kosmetyków, ilość sklepów i ilość osób które są na forum 🙂
- mentalność narodowa - "ja zrobię sam" (absolutnie nie neguję tego, sam mam 3 wiertarki w domu - chociaż z budowlanką mam tyle wspólnego co świnia z operą :-))


Ja osobiście jestem początkujący bardzo, choć forum obserwuję bardzo długo. Ze względu na to, że już niedługo garaż postawię i sam będę w stanie ogarniać auta swoje (mycie po nocach na myjni to już nie dla mnie, i podziwiam którzy tak robią; póki co korzystam z usług studia) zacząłem sobie kompletować sprzęt i chemię i wolę jednak zaufać firmom, które same produkują kosmetyki, mają swoje laboratoria, wiele lat badań za sobą i starają się tę wiedzę przekazać (jak AW, Koch, BH, tac, gyeon, carpro, gtechniq i wiele wiele innych) - za wiele razy pokusiłem się na coś taniego w życiu i potem przypominało mi o sobie stare dobre porzekadło "tanie jest drogie". Dzisiaj wygląda to tak, że marketing wkroczył do branży na pełnej - ostatnia nowa marka (to już 20-sta?) promuje się Paniami z cyckami i w króciutkich szortach czyli mamy już biedronkę i media markt w branży w jednym ;D
Wiem, że wiele osób może się ze mną nie zgodzić, ale przedstawiłem fakty jak to wygląda z mojej perspektywy. Myślę, że trzeba odróżnić detailing od po prostu dbania o samochód i to dużo wyjaśni.
PEACE!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania (podobnie, jak część forumowiczów), że nie do końca ważne są produkty, ich "markowość" i cena, jaką trzeba za nie zapłacić. Ważne jest "serducho", zapał, chęć doskonalenia swoich umiejętności i dążenia do ideału, oraz osiągane efekty. Generalnie nie interesowałoby mnie, czy detailer osiągnął oczekiwany efekt maszyną Bass'a, czy Rupes'em. Oczywiście wykonując prace dla kogoś i za kasę, należy wycenę uzależnić m.in. od jakości i wartości użytej chemii i akcesoriów - na pewno niższa będzie cena za pracę przy użyciu padów Nat, niż LC i chemię "budżetową", zamiast Gyeona lub CarPro - ale to już powinna być decyzja klienta, na podstawie uczciwej informacji wykonawcy usługi o plusach użycia droższych środków. Uważam, że prawdziwy detailing nie opiera się na zasobności portfela i wartości posiadanych/stosowanych produktów/akcesoriów, lecz na pasji, chęciach i wciąż doskonalonych umiejętnościach. Cała reszta - to dodatki ułatwiające/umożliwiające osiągnąć oczekiwany efekt. Jedna osoba zużyje na pełen proces prac przy aucie produktów "z górnej półki" za 1000 pln, inny osiągnie ten sam rezultat chemią i akcesoriami za 150 pln i to niekoniecznie znacząco większym nakładem czasu i pracy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest trochę tak, że jak ktoś jest prekursorem w danej dziedzinie to narzuca odgórnie wysoką cenę? Każda następna firma stara się zrobić "to samo" ale taniej żeby produkty się sprzedawały i tyle. Niestety w dzisiejszych czasach nie zawsze jakość idzie w parze z ceną. Twierdzę że wiele produktów ze średniej półki cenowej robi lepszą robotę niż te 2x droższe. Ale oczywiście każdy ma swój punkt widzenia. Mnie nie rajcują foty na fejsa czy inne portale społecznościowe więc nie mam parcia na rupesa czu swisswaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
27 minut temu, zmorka napisał:

Kurde stawiałem 2:0 dla Senegalu, była niezła sumka do wygrania, szkoda że wbili tego gola na 2:1 😂

A ja tak sobie pomyślałem kurde będzie 2:1 dla senegalu bo ciężko będzie grać z bambusami. No i masz.... I połowa to masakra, jakby to szczęsny miał bramki strzelać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milik to ja nie wiem czemu nadal gra w reprezentacji ? 😕 Lewy powinien mu skopać tyłek po meczu :x Fajnie byłoby wyjść chociaż z grupy... 

Co do Klaru @Gold_Car jak świeże masz autko ? może warto na gwaracje oddać, ew. reklamacje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milik powinien wejść pod koniec meczu a zamiast niego Kownacki, temu to piłka się do nogi klei. Cionek to według mnie mógł bardziej ta nogą ruszyć, No ale wyszło jak wyszło. Teraz na mecz z Kolumbią dać szansę Fabianskiemu a na Japonię Szczesny bo na tej ostatniej zakończymy swój udział na mistrzostwach. Teraz tylko patrzeć na Niemcy aby ze Szwecją przegrali. Rosja to według mnie ma szanse na minimum półfinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alfa47 napisał:

Milik powinien wejść pod koniec meczu a zamiast niego Kownacki, temu to piłka się do nogi klei. Cionek to według mnie mógł bardziej ta nogą ruszyć, No ale wyszło jak wyszło. Teraz na mecz z Kolumbią dać szansę Fabianskiemu a na Japonię Szczesny bo na tej ostatniej zakończymy swój udział na mistrzostwach. Teraz tylko patrzeć na Niemcy aby ze Szwecją przegrali. Rosja to według mnie ma szanse na minimum półfinał.

Też jestem tego samego zdania, nie wiem dlaczego trener nadal stawia na Milika skoro on nic nie gra a jeśli już ma okazje to i tak przestrzeli. To już lepiej niech go wpusci na koniec może faktycznie na zmęczonego rywala coś by pokazał. Jeśli Japonia zagra z nami tak jak dzisiaj z Columbią to nie mamy szans niestety... Co do rosji oglądałem tylko drugi mecz dzisiejszy i jestem pod wrażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 właśnie też o tym myslałem, szukałem na alledrogo ale koloru nie było mojego, była 1 nowa czarna brakuje 3, a wymiana to pikuś sam to zrobię, bo lakierowania nie przeskocze będę musiał zobaczyć i może zrobię tak jak proponujesz. Zobaczę co wyjdzie taniej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.