Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nigdy nie zrozumiem mieszkańców dużych miast. Nienawidzę tego smrodu spalin, małych a przy tym drogich mieszkań, hałasu, wszechobecnych sąsiadów i spojrzeń ludzi w okna, braku miejsc parkingowych itp itd. Moja miejscowość ma niecałe 1tys mieszkańców. Jest wszystko co potrzeba łącznie z Obi. Pracę mam 3km od domu. Moja żona jeździ dalej bo 60km ale jedzie 35 minut 🤣 Mieszkając w dużym mieście jaki dystans pokonacie w 35 minut? Może jestem już jak emeryt ale cenię sobie tą ciszę i czyste powietrze na wsi 🙂

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2023 o 21:03, lol19pl napisał(a):

Katowice, ja wiem, że tam też są korki, ale w zeszły piątek z jednej strony na drugą jechałem 35 minut, w Warszawie podobny dystans to prawie dwa razy taki czas odkąd nastąpiły pewne wydarzenia na wschodzie oraz korporacje wznowiły pracę stacjonarną. No ale może w Warszawie się długo jeździ, ale za to mieszkania kosztują 3-4 razy tyle 😊

Przede wszystkim w GZM z racji dużej powierzchni masz zwykle x wariantów dojechania w dane miejsce, więc jesteś w stanie jakoś sobie poradzić z korkami, a nie tak jak np. w Krakowie, że bardzo często nie jesteś w stanie ich uniknąć. Jest parę takich miejsc (głównie w samych Katowicach), gdzie korki stanowią przewlekły problem, ale ja mając 30 km do centrum Katowic rzadko przekraczam 45 minut dojeżdżając tam (a na pocztę całodobową po 23 to jestem w stanie dojechać i w 25 minut, ale zwykle nie mam wyjścia 😆).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fredi88 napisał(a):

Ogólnie nigdy nie zrozumiem mieszkańców dużych miast. Nienawidzę tego smrodu spalin, małych a przy tym drogich mieszkań, hałasu, wszechobecnych sąsiadów i spojrzeń ludzi w okna, braku miejsc parkingowych itp itd. Moja miejscowość ma niecałe 1tys mieszkańców. Jest wszystko co potrzeba łącznie z Obi. Pracę mam 3km od domu. Moja żona jeździ dalej bo 60km ale jedzie 35 minut 🤣 Mieszkając w dużym mieście jaki dystans pokonacie w 35 minut? Może jestem już jak emeryt ale cenię sobie tą ciszę i czyste powietrze na wsi 🙂

Z tym czystym powietrzem to różnie bywa... 😃 ale reszta się zgadza.

Wszędzie są za i przeciw 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, #kris napisał(a):

Z tym czystym powietrzem to różnie bywa

U mnie czarne złoto już dawno zakazane 🙂 Musisz mi wierzyć na słowo, jest kryształ. Jak jadę do rodziny w Pleszewie w wielkopolsce to pierwsze co czuję po wyjściu z auta na osiedlu to smród palonych śmieci. Aż zatyka, że oddychać nie idzie. Dramat.

Dziś wyświetliła mi się rolka z jakimś mieszkaniem w KRK do kupienia. Żaden luksus, po prostu wykończone na obecny standard typu płytki ala marmur w łazienkach itp. Dzień zrobiła mi cena, bo za 15m2 ceny tego mieszkania ja kupiłem dom. Z całym remontem wszystkiego od zera nawet z rzeczami jakich w mieszkaniu nie robisz jak kostka na podjezdzie, czy wymiana dachu zamykam się w 25m2 tej klitki. Porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
24 minuty temu, Fredi88 napisał(a):

Jak jadę do rodziny w Pleszewie w wielkopolsce to pierwsze co czuję po wyjściu z auta na osiedlu to smród palonych śmieci. Aż zatyka, że oddychać nie idzie. Dramat.

Dobrze radzę, w Polsce nie pisz takich rzeczy publicznie bo Cię zaraz okrzykną ekozjebem. W Polsce węgiel pachnie i jest zdrowy bo jest z ziemi. Warzywa też są z ziemi i są zdrowe. Wniosek? Wszystko co z ziemi, jest zdrowe😜

27 minut temu, Fredi88 napisał(a):

Dziś wyświetliła mi się rolka z jakimś mieszkaniem w KRK do kupienia. Żaden luksus, po prostu wykończone na obecny standard typu płytki ala marmur w łazienkach itp. Dzień zrobiła mi cena, bo za 15m2 ceny tego mieszkania ja kupiłem dom. Z całym remontem wszystkiego od zera nawet z rzeczami jakich w mieszkaniu nie robisz jak kostka na podjezdzie, czy wymiana dachu zamykam się w 25m2 tej klitki. Porażka...

A na to odpowiedź akurat jest prosta i stara jak świat: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja.

Małe mieszkanie w centrum dużego miasta, na całym świecie jest droższe niż dom na wsi. Zupełnie inną kwestią jest to, kto co woli😀

  • Super 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkaniec wsi a teraz miasto, w okolicy jeszcze nie wszyscy dorośli do nie palenia byle czym a najgorzej jak aura sprzyja że wszystko siedzi nisko to i do mnie dociera...

Z cenami to w ciągu kilku lat jak z Żonką kupiliśmy mieszkanie to ceny x2 i to w nowym bloku na przeciwko.

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eryczek napisał(a):

Małe mieszkanie w centrum dużego miasta, na całym świecie jest droższe niż dom na wsi. Zupełnie inną kwestią jest to, kto co woli😀

No właśnie my mamy dwa mieszkania, jedno w Katowicach 80m2, 15 minut spacerkiem od centrum, przy dużym parku, z tramwajem pod nosem i każdym udogodnieniem, jakiego można sobie za marzyć. Drugie mamy w Warszawie, 45m2 w zewnętrznej dzielnicy, 12km od centrum, wszędzie daleko, jedynie co to wyjazd z Warszawy jest sensowny, komunikacji praktycznie brak (jeden autobus do centum co 25 minut). I to mieszkanie w Warszawie jest warte więcej, do tego wynajem na czysto dla nas wychdzi więcej niż kredyt na mieszkanie o podobnej wartości. 

4 godziny temu, #kris napisał(a):

Z cenami to w ciągu kilku lat jak z Żonką kupiliśmy mieszkanie to ceny x2 i to w nowym bloku na przeciwko.

Znajomi kupili 5 lat temu 70m za 750k, teraz mają oferty po 2-2,1mln, oczywiście Warszawska dzielnica miłośników balonowych ust. 

  • Super 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, drufi napisał(a):

@turzol a to nie jest wina atomizera? Ten na zdjęciu wygląda na wersję z dłuższym gwintem, po mocniejszym dokręceniu wyrywa gwint butelki do góry urywając go. Kiedyś w taki sposób urwałem gwinty w butelkach z Ikei.

Bardzo możliwe, te czarne atomizery są beznadziejne. Wcześniej do Kocha dostawałem białe, które są genialne ale teraz zamawiając kilkanaście szt butelek dostałem te zwalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, imola33 napisał(a):

@MMCzysci tak, o zachodniopomorskim nawet śnieg nie pamięta i spada najpóźniej w całej Polsce + łącznie to jest może przez 10 dni przez cały rok

To przenieś się do mnie. Podlaskie zaprasza 😉 białe  misie i żubry gwarantowane , a i śnieg czasem się trafi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gprzesniak u nas też są żubry 😉 a to, że śniegu u nas bardzo mało, jak najbardziej mi odpowiada. W pracy jeżdżę od samego rana po wioskach, o których nawet sam bóg zapomniał, więc "odśnieżam". A że robota ułożona co do minuty, to nie jest mi to na rękę. Dlatego wolę gdy nie ma śniegu 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego wkur... już kilka lat nie miałem, bo ja ogólnie dużo klnę, ale mało się denerwuję. Słuchawki nauszne mi trzeszczały, powód - prawdopodobnie kabelek stykał się z magnesem. Rozbieram, żeby poprawić fabrykę i poprowadzić w inny sposób kable... I przebiłem, hm, nie wiem jak to nazwać, membranę(?), na której był obwód elektryczny zasilający magnesy. Jedna słuchawka przestała działać. Brak części zamiennych, nie da się tego naprawić. Zamówiłem nowe. Przy okazji zamówiłem DACa, bo się tak do tego zbierałem od prawie roku. Portfel schudł o tysiaka. Jak przebiłem tę membranę, to chyba pierwszy raz w życiu miałem ochotę rzucić czymkolwiek, najlepiej niczym Toto Wolff tymi nieszczęsnymi słuchawkami. Powstrzymałem się, będą na części zapasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier dpd już 2 dzień paczki dowieźć  nie może.Chyba trzeba anulować.
Chłopie, jak ja bym Ci opowiedział jakie mam aktualnie przeboje z DPD, to byś spadł ze stołka. Może jutro się zbiorę by coś napisać, ale trzymajcie się od tej firmy tak daleko, jak tylko jesteście w stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.