Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Ziółas napisał:

@powalla co do kosztów przyłacza to nie jest to tak, że 5k płaci PGNiG a 2k konsument?

 

Miasta to jeszcze historia pod tytułem zabudowa w korytarzach przewietrzania miasta.... Problem zwłaszcza jeżeli miasto jest położone poniżej okolicznych miejscowości lub nawet osiedli

 

Sam jestem ciekaw jak się moja sprawa potoczy. Złożyłem wniosek o przylacze gazu w lipcu bodajże zeszłego roku. Kotłownie mam już gotowa by ten gaz do mnie podłączyc ( piec, bufor, rurki i inne duperele ). Mój wniosek widnieje teraz jako przygotowywanie umowy, nikt do tej pory się ze mną nie kontaktował. Może jeszcze w tym tygodniu przedzwonie i zobaczę co ze mną 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen prądu.

Nie chcę was wszystkich straszyć- może w Polsce to się nie stanie, albo będzie wyglądać inaczej, ale tak to wygląda teraz u mnie w NO.

W EU weszło wspólnotowe porozumienie dotyczące handlu i wymiany energetycznej. Miało ono ujednolicić rynek energii elektrycznej pomiędzy państwami członkowskimi. Cena za prąd dla odbiorców końcowych miała być podobna we wszystkich krajach członkowskich. Co to znaczy?

Znaczy to mniej więcej tyle, że gdy Niemcy wyłączają kolejne elektrownie atomowe, niedobór prądu na swoim rynku pokryją kupując go za granicą. Będą oczywiście kupywać tylko "zielony" prąd aby wyrównać swój balans energetyczny, a eksportować prąd z elektrowni gazowych i węglowych. Kto ten prąd kupi? Polska. Polskie niedobory są w ostatnich latach tak duże, że nie mamy już innego wyjścia.

W NO cenami prądu steruje teraz rynek europejski. Jeżeli zapotrzebowanie na zielony norweski prąd z elektrowni wodnych rośnie w Niemczech, to cena idzie w górę. Ja jako mieszkaniec Norwegii muszę wtedy konkurować z przemysłem z zagłębia Ruhry. Moje rachunki za prąd w roku 2021 poszły w górę o ponad 120% i końca nie widać. 1kWh w chwili gdy to piszę kosztuje 1,6nok netto (około 3nok brutto~ 1.35pln). Myślę, że to samo czeka i Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój mały nilfisk po 5 latach wyzionął ducha, wymieniłem dziś kilka oringow, wszytko nasmarowane silikonem, dziś mycie eleganckie, a po 10minutach spadło ciśnienie i 0 reakcji...... Po naciśnięciu spustu Pompa nie załącza, kurła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem żonę na 9 do pracy,  słońce tak oślepiało że ledwo drogę widać. Myślę sobie,  idealna pogoda na umycie autka.  Taaaa... Wróciłem do domu zjeść śniadanie i zabrać graty (chemię,  szmatki itp.), do śniadanka włączyłem sobie YT i oczywiście Dziadzię. Po tym jego wysypie filmów nawet nie wiem kiedy zrobiła się godzina 14:40 😱 Zatem prędko do auta,  wypucowałem je,  osuszyłem,  no idealnie wyszło... Pomyślałem sobie że wisienką na torcie będzie dressing na opony.  Poszedłem więc do domu zostawiając auto przed garażem,  wykopałem specyfik i usiadłem jeszcze na kibelku 🤪🤫

Fakt,  wszystko zajęło kilkanaście minut,  ale po wyjściu z domu moim oczom ukazał się padający z nieba biały puszek.  Auto świeżo osuszone przykryła już delikatna warstwa śniegu... Cała praca i masa energii psu w d...

Kolor czarny więc zostanie masa zacieków.  No nic,  może następnym razem się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, pech. Na pocieszenie - nie chciałbyś wiedzieć, jak skończyła się moja PRÓBA umycia F4 przed świętami w wątpliwych warunkach pogodowych

Wyryte w skale z S20 FE 5G



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś od "kolegi" z forum,  byliśmy umówieni na wysyłkę w poniedziałek rano. 

Dziś dostałem powiadomienie,  iż paczka została nadana chwilę przed 13 w niedzielę. 

Teraz chemia będzie marzła dzień,  noc,  kto wie co dalej...

Moim zdaniem tak się nie robi! Ciekawe co mi przyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, penkus5 napisał:

Kupiłem coś od "kolegi" z forum,  byliśmy umówieni na wysyłkę w poniedziałek rano. 

Dziś dostałem powiadomienie,  iż paczka została nadana chwilę przed 13 w niedzielę. 

Teraz chemia będzie marzła dzień,  noc,  kto wie co dalej...

Moim zdaniem tak się nie robi! Ciekawe co mi przyjdzie...

A może paczka ma temperaturę na plusie 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.