Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

wraz z kolega pojechaliśmy rozwieść ludzi i zwierzęta z Polaki do Angli. Kiedy to odstawiliśmy ostatniego psiaka do właściciela, samochód postanowił ze już czas odpocząć.
Padł nam alternator 2500 km od domu... jutro popołudniu podobno ma przyjść nowy do sklepu ,już zamówiliśmy. Jestem tak sfrustrowany ze miałem ochotę wsiąść w samolot i poprostu wrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kupiłem" sobie grę przez OLX - tj przelałem kasę na konto sprzedającego, otrzymałem od niego info, że kasę otrzymał i przedmiot wyśle po godz 15. Niestety od tego czasu cisza - żadnego kontaktu, telefon milczy.

Po dokonaniu przelewu dopiero zobaczyłem wiadomość na mailu od olx o ryzyku nieprawdziwego ogłoszenia.

Niby kasa nie duża, bo 85zł, ale liczy się sam fakt...

Zgłosiłem sprawę na olx i w najbliższych dniach zgłoszę na policję.

Qrde człowiek ileś setek rzeczy już kupił na różnych platformach w kraju i za granicą i zawsze było ok, aż do teraz... 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD no do tej pory nie miałem złych doświadczeń - płaciłem na konto i rzeczy przychodziły. Nie sądziłem, że ktoś połaszczy się na taką kwotę... No nic teraz będę ostrożniejszy. Człowiek chyba jest zbyt uczciwy i czasami dostaje taki kopas w dupas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, krzygaj napisał:

otrzymałem od niego info, że kasę otrzymał i przedmiot wyśle po godz 15. Niestety od tego czasu cisza - żadnego kontaktu, telefon milczy.

Ma wysłać dziś po 15 czyli za 2h , a Ty się już boisz że telefon milczy? Może poczekaj do tej 15 , a telefonu nie odbiera bo w robocie jest? 

OLX zawsze wysyła emaila o ostrożności , ba nawet ma jakieś swoje paczki jak na ali , czyli jak ktoś chce wysyłkę i masz ją dodaną w ogłoszeniu (osobny formularz po wystawieniu  przedmiotu ) , to kupujący wpłaca kasę na OLX i ta kasa tam leży do czasu aż napisze że towar dotarł i jest OK  , a dopiero wtedy OLX przelewa kasę na konto sprzedającego. Niby fajnie ale jak sie trafi jakiś nawiedzony kupujący, to będzie zwlekał z potwierdzeniem otrzymania paczki lub że przedmiot mu się nie podoba lub po prostu skłamie że jest uszkodzony lub po 2 dniach sam zepsuł i ... nie dość że kasa za paczkę w plecy , to dostaniesz zwrot zepsutego przedmiotu .

Sam traktuję OLX jak kiedyś  "tablicę" ogłoszeń miejscowych  by samemu odebrać , ba wkurza mnie nawet to że na OLX dopuścił firmy do sprzedaży , bo kiedyś tylko prywatni sprzedawcy byli . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla OLX nie jest już częścią grupy allegro i teraz chce swój kawałek tortu w czym allegro im ułatwiło sprawę beznadziejnym allegro lokalnie. Stąd firmy i ogłoszenia firmowe na olx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, powalla napisał:

Ma wysłać dziś po 15 czyli za 2h , a Ty się już boisz że telefon milczy? Może poczekaj do tej 15 , a telefonu nie odbiera bo w robocie jest? 

Sorka moja wina - miał wysłać wczoraj po 15 😛

Przy próbie połączenia z jakiegokolwiek numeru jest jeden sygnał i komunikat, że linia zajęta.

Tak wiem, że OLX wysyła takie maile, ale ten jest inny, dodatkowo konto użytkownika zostało usunięte/zablokowane:

Drogi Użytkowniku / Użytkowniczko,

Niedawno odpowiedziałeś (-aś) na ogłoszenie ...

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Ogłoszenie to może okazać się nieprawdziwe. Radzimy upewnij się, że Ogłoszenie nie jest próbą oszustwa, a w przypadku uzasadnionych wątpliwości w tym zakresie rozważ zakończenie korespondencji.

Niestety powyższe odczytałem jak już kasa poszła..., a że w ramach tego samego banku, także nie było nawet co cofać.

Czasami kupuję przedmioty z przesyłką OLX, ale tu nie było i oferta była dosyć ciekawa, nie jakieś 50% tego co inni, a 5zł niższa niż u pozostałych.

Pocieszam się, że konto, na które przelałem jest z mBanku - czyli przy założeniu musiał podać swoje dane, telefon to samo - no chyba, że założył na tzw słupa.

Po nitce do kłębka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest debilem to go złapią ale sorry na OLX siedzą już zawodowcy a amatorzy szybko są wyłapywani.

TOR, konto na kradziony dowód, przelew na bitcoiny, puszczone przez mieszarkę i pozdrawiam prokuraturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx już nie ma ogłoszenia, ale na sprzedajemy znalazłem inne ogłoszenie tego oszusta : https://sprzedajemy.pl/fifa-21-ps4-warszawa-2-0010c9-nr62778695 - także uważać 🧐 Zgadza się komórka oraz imię i nazwisko, które było na olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzygaj napisał:

Na olx już nie ma ogłoszenia, ale na sprzedajemy znalazłem inne ogłoszenie tego oszusta : https://sprzedajemy.pl/fifa-21-ps4-warszawa-2-0010c9-nr62778695 - także uważać 🧐 Zgadza się komórka oraz imię i nazwisko, które było na olx.

zgłoś tą ofertę do supportu olx, na dole pod ogłoszeniem jest opcja "zgłoś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj często płace na Olx komuś z góry, ale zawsze zwracam uwagę na to jak długo istnieje konto. Ostatnio jak szukałem telefonu (11 pro) to zauważyłem że jest straszny wysyp potencjalnych oszustów z nowymi kontami i często kuszącymi cenami, po czasie te konta szybko znikały a sprzedający chcieli sprzedać telefon właśnie po wpłacie na konto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driftu? Kolubryną FWD? Am I a joke to you?


Przepraszam, jednak da się! Dzisiaj zakręt 90°, nieodsniezony asfalt i już zaczynało go bokiem stawiać, driftowóz jak nic, zaczynam zbierać na swap na 2JZ
Poprawił mi humor spełniony dobry uczynek, ale efektem pochwalę się jutro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romanek11 Ja za to śledząc elektronarzędzia Dewalta zauważyłem wysyp najwyższego modelu wkrętarki DCD996 w atrakcyjnych cenach. Wystarczy skopiować foto wyszukać w grafice i wyskakaują ogłoszenia a to USA a to Anglia itd. od razu zgłaszam takie dziadostwo jak widzę. 

Niektórzy nawet minimalnego nastarania nie wykazują ostatnio wkretarka 20V MAX (w EU sprzedają nam to jako XR 18V) i podpisane, że kupiona w Niemczech itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że... nudzi mi się już ta zima 😕 Samochód już biały od soli po szyby, a na jutro znowu mróz zapowiadają... i tak w kółko... Pora roku spoko, ale dla "detailera" - udręka 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, MMCzysci napisał:

Powiem Wam, że... nudzi mi się już ta zima 😕 Samochód już biały od soli po szyby, a na jutro znowu mróz zapowiadają... i tak w kółko... Pora roku spoko, ale dla "detailera" - udręka 😉 

Udało mi sie umyć w środe auto i nawet boostera położyłem 😄 ale fakt jak patrze na auto całe w soli to az mnie nosi zeby je umyc ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Zamowilem 5 litrow wet protectora od SG i dostalem ta w starym opakowaniu 🙄 o ile mi wiadomo SG nie sprzedaje w takich etykietach od lat,czy ten produkt sie jeszcze do czegos nadaje ?

Normalnie bedzie działać, miałem takiego ale mi sklep sprzedał w baaaaaaaardzo promocyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, menior napisał:

@Gozdziu23  no moja cena nie byla promocyjna 🙄 a na zdjeciu w sklepie bylo nowe opakowanie,ktos sie orientuje od jak dawna Shiny wprowadzil towar w nowych opakowaniach? 

Mnie się wydaje że to już z 3 lata mineły od starych etykiet. Weź pod uwage że wet protector przeszedł jakiś improvment kilka miesięcy temu i jest niby lepszy od tego co ty masz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.