Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to przecież jest jasna sprawa, że różne modele mają swoje specyficzne dolegliwości. Nieraz jak byś nie dbał od nowości, to i tak będzie się wszystko sypało, a czasami największy ignorant motoryzacyjny nie robiący nic w aucie będzie jeździł bez problemów.

Ja jeżdżąc od zawsze Włochami, nauczyłem się nie oszczędzania na aucie, bo jednak finalnie nie stać mnie na tanie zamienniki. Myślę że większość osób na tym forum ma podobne podejście i pisanie o nie dbaniu o auto w tym miejscu chyba jest troszkę nie trafione


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mateczek napisał:

czasami największy ignorant motoryzacyjny nie robiący nic w aucie będzie jeździł bez problemów.

A później on sprzedaje szczęśliwy, że przez 5lat nic nie wsadził w auto, a kolejny kupiec ładuje $$ bo z czasem wszystko ma prawo okazywać oznaki zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82

No jasne, a mistrzem świata jest mój znajomy, który w VW Caddym olej wymienia od remontu do remontu silnika 😉 Autem jeździ 8-9 lat i dopiero druga wymiana (bo i drugi remont musiał być 😛 ).

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadajcie kurwie opowiem wam historię o uno z 88 produkcji z Jugosławii 1,3 diesel. Ogółem ojciec lał co mu do banki wpadło - czy to opał, czy to miks z bizona a zdarzało się że i miksy 50/50 benzyny i opału xD silnik był dość specyficzny bo wersję 1,3 benzyna i diesel prawie się nie różniły. A wy się o olej martwicie xD

a potem było już tylko uno fire 1,0, które przeskalowane do 1,4 jest dziś montowane w fiatach tipo. Pierwszy samochód na którym ojciec uczył mnie jeździć

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vlodek2532 napisał:

@lukasz_byd tylko powiedz mi czy takie usterki powinny się zdarzać? To nie dzieje się teraz tylko jak te samochody miały 5 lat. O tym, że przewody i wtyczki śniedzieją w takim tempie to już w ogóle się nie wypowiem. I fakt koszt nie wielki teraz, porównując to do usterek pierwszych 2.0tdi to pikuś ale ta laguna jest zasypana takimi usterkami w każdym miejscu. Czemu nie ma w lagunie światła stop? Bo zgubiło masę. Jak ci stop w lagunie nie działa to nie sprawdza się bezpiecznika czy żarówki jak logika podpowiada tylko masę w lampie.

Nie powinny ale wynika to z błedów konstrukcyjnych rzecz jasna. Ktoś nie przemyślał że chlapiąca woda na wtyczkę spowoduje takie problemy. 

 

No ale to jest pikuś. Dlaczego w N47 zrywają się rozrządy? Ja nie wierze w to że to wymysł księgowych, bo w końcu poprawiali to trzykrotnie. To są dopiero koszta.

Tak jest i trzeba się pogodzić.  

Gdyby się nie psuło to by ludzie też auta nie zmieniali. Słyszałem kiedyś że Mercedes miał problemy po 'beczce' że taka bezawaryjna. Ale ile w tym prawdy to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audicoupe seat leon mk1 też ma problemy z panelem klimatyzacji, wyświetlacz się wylewa a aktualnie panel do leona to około 150-200zl za używke która też nie wiadomo ile podziała. 

Jak miałem kiedyś leona to przez 2 lata wymieniałem 3 panele. No ale niemieckie się przecież nie psują 😂🤷🏻‍♂️

Kolejnym przykładem grupa vag i problem z zamkami gdzie nie możesz otworzyć danych drzwi, najtańszy zamiennik 80zl który może podziałać tydzień a może rok. Oryginał około 700zl. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, buka napisał:

@audicoupe Oryginał około 700zl. 

W ASO Skody do innej Cordoby kupiłem zamek za 270 zł od fabii. Poza tym nikt nie pisał, że inne samochody się nie psują. Tak samo najtańsze zamienniki do golfów (pasują do Seatów, Skody, Audi ale jemu nie mówcie) kosztują od 50 zl. Za 110-120 masz sprawdzony zamiennik pozbawiony problemu oryginalu. Poza tym trzeba rozróżnić pęknięty trzpień za 4 zł a zepsuty elektrozamek.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka zdradzę ci sekret - w tym 1p jest identyczny zamek jak w mojej cordobie, fabii, polo, Octavii czy golfie 4. Oryginał w zeszłym roku od ręki kupiłem w ASO za 270 zł. Sam mam zamienniki w Cordobie za 110 zł z allegro i w jednych drzwiach jeździ 3 rok a w drzwiach kierowcy 2 rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Seatach czy VW jest niby też w słabym miejscu moduł odpowiedzialny za zamki, szyby (nie wiem dlaczego ludzie każdy moduł, nazywają modułem komfortu?) i chyba ulega zalaniu.

W nieoczekiwanych chwilach otwierają się szyby. Np. w nocy, w ulewie. Widziałęm ostatnio taki przypadek, ludzie komentowali że to bardzo częsta dolegliwość.

Sąsiad z 6 lat temu miał w Pasacie B5 problem z centralnym też z winy modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, vlodek2532 napisał:

@buka zdradzę ci sekret - w tym 1p jest identyczny zamek jak w mojej cordobie, fabii, polo, Octavii czy golfie 4. Oryginał w zeszłym roku od ręki kupiłem w ASO za 270 zł. Sam mam zamienniki w Cordobie za 110 zł z allegro i w jednych drzwiach jeździ 3 rok a w drzwiach kierowcy 2 

W modelach które wymieniłeś, są akurat bardzo często problemy z przecierającą wiązka elektryczną w drzwiach i przez to niektóre elementy ulegają uszkodzeniu i jest to nagminnie. Np. pali silniczki  szyb koszt w ASO lewy przód do FABIA/ROOMSTER/OCTAVIA 870 zł nie do dostania jako używana ( Są od polo, golfa,Leona ale bez literki na końcu numeru i nie ma szans za kodować A objawy jakby moduł się skończył)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 widać miałem szczęście bo elektrozamki i trzpienie to jedyna usterka jaka mi się przytrafiała a tych samochodów było u nas tego sporo. Aktualnie 2x cordoba i Touran (który zastąpił caddy), kilka golfów 4, 2x fabia MK1 (słynny łańcuszek na rozrządzie od janusza-handlarza - niby taki zajebisty a się wyciągał), jeżdżące resztki samochodu, które przypominały Octavię, gruz Leon MK1. Ze starszych rządziły starsze Cordoby ale one zamki miały hydrauliczne to wystarczyło tylko wyjąć rurkę w bagażniku i dymać w nią. A bagażnik był całkiem spory to można było sprzętu załadować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, vlodek2532 napisał:

@zwirek03 widać miałem szczęście bo elektrozamki i trzpienie to jedyna usterka jaka mi się przytrafiała a tych samochodów było u nas tego sporo. Aktualnie 2x cordoba i Touran (który zastąpił caddy), kilka golfów 4, 2x fabia MK1 (słynny łańcuszek na rozrządzie od janusza-handlarza - niby taki zajebisty a się wyciągał), jeżdżące resztki samochodu, które przypominały Octavię, gruz Leon MK1. Ze starszych rządziły starsze Cordoby ale one zamki miały hydrauliczne to wystarczyło tylko wyjąć rurkę w bagażniku i dymać w nią. A bagażnik był całkiem spory to można było sprzętu załadować.

No widzisz dlatego jeden jeździ drugi naprawia , jak to mówił Boguś Linda         " życie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 06:44, Karbo napisał:

wtorek to dzień po poniedziałku, który był tak cholernie nieudany, że finalnie pod wieczór zaczęła siadać mi pralka

Dziś jest poniedziałek. Tydzień po poniedziałku wyżej opisanym.


Po 5 przejechanych kilometrach Skoda po prostu zgasła.


Nie zamarzło paliwo, a właściwie ropa. Przekopane całe auto u mechanika.


Brak ciśnienia na listwie wtryskowej. 


Koszta liczę od 1 z przodu i conajmniej 4 cyferek. 


Nienawidzę poniedziałków, bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post wyedytowałem, bo był dosyć nietaktowny, biorąc pod uwagę sytuację - wybacz,@Karbo Pozostanę tylko przy wyrazach współczucia i życzeniu szybkiego powrotu Škody na drogę.





  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę z moim porozmawiać, żeby znowu się zepsuł, bo mi się nudzi
Zresztą, można tak sobie dogryzac w nieskończoność... nie znasz dnia ani godziny, obecnie nie ma sensu licytować się, które auto będzie bardziej bezawaryjne, bo tylko Japonia i to najlepiej z hybryda pod maską odstaje znacznie od konkurencji, reszta to loteria. Nieważne, czy z choinką, czy z kurą na masce.
Co mnie wkurzyło - wczoraj zamówiłem końcówki do szczoteczki elektrycznej, ucieszyłem się, bo w dobrej cenie. Dzisiaj już powiadomienie o nadaniu przesyłki, super. I zgadnijcie, co? Dzisiaj owa szczoteczka uznała, że po 5 latach współpracy już jej się znudziłem, włącza się losowo, czyli najczęściej wcale. Także ten...









  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karbo napisał:

Dziś jest poniedziałek. Tydzień po poniedziałku wyżej opisanym.


Po 5 przejechanych kilometrach Skoda po prostu zgasła.


Nie zamarzło paliwo, a właściwie ropa. Przekopane całe auto u mechanika.


Brak ciśnienia na listwie wtryskowej. 


Koszta liczę od 1 z przodu i conajmniej 4 cyferek. 


Nienawidzę poniedziałków, bardzo.

Wczoraj był Blue Monday. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sgwitaj w klubie 😝. U mnie od ok 2mcy spokój - wróciłem do biegania, robię ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Spróbuj ćwiczeń z YT na ból kręgosłupa, żeli p/bólowych, tabletek(tylko te bez recepty, to tak średnio pomagają... mi ostatnio neurolog powiedział, że ich efekt dopiero odczuwa się po 3 dniach 🤔) i poduszka rozgrzewająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj właśnie niedawno czaelm uczęszczać na siłownię i tak miałem kilka spotkań z PT. Tam będę dbał o swoje plecy. Niestety niespełna miesiąc, do tego ogrom pracy i regularność była marna... Narazie biorę leki rozluźniające mięśnie i paracetamol przeciw bólowy. Niestety odczuwam leki bo po chwili przysypiam 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Michał126 napisał:

@MMCzysci, Skoda się raz zepsuje i więcej nie będzie, francuz się raz zepsuje, żeby po naprawie zepsuć się znowu.

weź się psuedoznawco ogarnij bo te Twoje teksty wieją takim wieśniakiem, który tylko VW uznaje :) 

uwierz mi, miałem 13 samochodów a mam 33 lata, francuzy, niemieckie, japońskie, włoskie.

Teraz mam clio 2020 rok nówka i BMW 3 GT też nówka oba odebrane w grudniu z salonu :) i są lepsze rozwiązania niektóre oczywiscie w clio za 70 tys jak w BMW za 250 tys.

Mam też malucha z 1979 roku, kiedyś to była motoryzacja..

Przy obecnej motoryzacji, gdzie mercedes ma ten sam silnik co w renault naprawdę trzeba mieć trochę wiedzy i orientować się co w jakim aucie siedzi, żęby tak wrzucać wszystko do jednego worka.

A jak Ty kupiłeś jakiegoś szrota, który niby był w momencie zakupu taki świetny to już Twój problem, sprzedaj i tyle a nie piszesz tu takie kocopoły, żę się tego nie da czytać.. 

  • Haha 1
  • Nie lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.