Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

A zmieniając temat... po to niby mam auto, żeby nim jeździć, ale i tak boli, jakbym sam się poharatał... a takie były ładne, nawoskowane...357aa339192028118f77d86e4575827c.jpg

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzespana noc... możliwe, że niedługo będę musiał rozstać się ze swoją Skodziną 😪 Ja, to zbyt emocjonalnie podchodzę do takich spraw - dla jednych, to tylko rzecz, a dla mnie jak członek rodziny 😋. Całą noc rozważania czy warto, co się może zepsuć w ewentualnym nowym nabytku itd... ach.... ciężkie jest życie 🤧

Do tej pory 8 wspólnych lat, nigdy mnie nie zawiodła, ileż to rozmów przeprowadzonych w garażu przed trasą do Chorwacji 🤪 Ile w końcu pracy włożone w samochód, aż szkoda jak ewentualny następca nie będzie dbał tak samo...

Szwagier wczoraj kupił coś takiego w niemcowni:

NvGEyRPl.jpg

FwVkkEEl.png

MEErh9ul.png

W sobotę będzie oglądane, ale raczej jak już szwagier kupił, to będzie dobre.

Zawsze mi się marzył Superb, więc jak będzie wszystko w porządku, to raczej klamka zapadnie. No i jeszcze ten kolorek 😍

Jedyne co mnie martwi, to to, że napisał iż jest wylizana jak moja... po ewentualnym zakupie co ja teraz będę przy niej robił... nie może tak być, że bez pieszczoty się obędzie...🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj fajny 😉 widzę też, ze ładnie doposażony. Grzane, (chyba) wentylowane fotele, podgrzewana przednia szyba, fotele skóra/alcantara, 18' Themisto, columbus rsn510* + z tego ci widać to ma też pakiet na bezdroża, obstawiam jeszcze na 95% że posiada rozbudowane audio - Sound System 🙂 

*RNS510 polecam zmienić na coś sensownego na androidzie. Przeskok niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 w Octavii mam niedawno założone takie:

JaoZzWvl.jpg

Myślę, że podejdzie P&P

I tyle wyczytałeś po tych 3 zdjęciach? 🧐 o matko nie liczyłem na takie bogactwo informacji 🙂

A po VINie coś wyczytasz więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grzechu23 napisał:

*RNS510 polecam zmienić na coś sensownego na androidzie. Przeskok niebo a ziemia.

Myślę o wymianie radia w Sharanie. Tam jest zwykła wnęka 2DIN. Ogólnie myślałem, żeby było coś z CD, USB, Bluetoothem i obsługą Mirror Link/Android Auto. I teraz nie wiem, czy muszę pójść do majfrenda, czy normalne firmy jak Pioneer czy Kenwood spełniają wszystkie wymagania, bo z tego co oglądałem, to markowe radia nie są raczej tak dopasione. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, krzygaj napisał:

Myślę, że podejdzie P&P

I tyle wyczytałeś po tych 3 zdjęciach? 🧐 o matko nie liczyłem na takie bogactwo informacji 🙂

A po VINie coś wyczytasz więcej?

Ujeżdżam SII od 7 lat, stad coś tam wiem o nich 😉 
Po VIN'ie jedynie same 'podstawy', które każdy może odczytać wklepując nr do ogólnych wyszukiwarek w Google.

Pokazane radio będzie P&P 🙂 

33 minuty temu, Michał126 napisał:

Ogólnie myślałem, żeby było coś z CD, USB, Bluetoothem i obsługą Mirror Link/Android Auto. I teraz nie wiem, czy muszę pójść do majfrenda, czy normalne firmy jak Pioneer czy Kenwood spełniają wszystkie wymagania, bo z tego co oglądałem, to markowe radia nie są raczej tak dopasione.

Z mojej strony poleciłbym Ci coś od majfrenda. Sam osobiście jeżdze z takim od ponad 3 lat. Zero problemów. Dodatkowo sprzedałem kilkanaście sztuk na przestrzeni 2 lat i żadnych reklamacji. U mnie w firmie 4 kumpli też na takich śmigają i sobie chwalą po dziś dzień.
Podstawa to nie pchać się w tańsze radia (600-700zł) 4 rdzeniowe z pamięcią 2GB, słabym procesorem PX3 i androidem typu 7.0. Cenowo zaoszczędzisz, ale po miesiącu będzie rzucał mięsem, że radio uruchamia się minute, a nie 2 sekundy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grzechu23 napisał:

 

Z mojej strony poleciłbym Ci coś od majfrenda. Sam osobiście jeżdze z takim od ponad 3 lat. Zero problemów. Dodatkowo sprzedałem kilkanaście sztuk na przestrzeni 2 lat i żadnych reklamacji. U mnie w firmie 4 kumpli też na takich śmigają i sobie chwalą po dziś dzień.
Podstawa to nie pchać się w tańsze radia (600-700zł) 4 rdzeniowe z pamięcią 2GB, słabym procesorem PX3 i androidem typu 7.0. Cenowo zaoszczędzisz, ale po miesiącu będzie rzucał mięsem, że radio uruchamia się minute, a nie 2 sekundy itd.

Szukam akurat czegoś do Audi, możesz podpowiedzieć co warto zamówić, to czego oczekuje to jakości dźwięku conajmniej jak w oryginale plus BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyłem wczoraj na moto, wypędzić pająki z wydechu. Pogoda w końcu dopisała, szczere pole, żadnych zabudowań. Przede mną pusto, za mną pusto, długa prosta, a tu nagle znikąd czarne bmw na sygnale w lusterku. Chowają się po krzakach jebańce bo akcja prędkość. Żeby te ograniczenia prędkości i podwójne ciągłe były chociaż jakoś uzasadnione, a nie długa prosta i 50.. Chyba pora wygiąć tablice bo punktów powoli brakuje

  • Lubię to 1
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzygaj napisał:

Jedyne co mnie martwi, to to, że napisał iż jest wylizana jak moja... po ewentualnym zakupie co ja teraz będę przy niej robił... nie może tak być, że bez pieszczoty się obędzie...🤔

Haha, na pewno coś się znajdzie, uwierz. Ja mam tak samo jak już myślę że wszystko jest na tiptop to zawsze coś wyszukuje coś trzeba poprawić. 

Ostatnio sobie wymyśliłem, że zrobię przegląd spinek i wkrętów w nadkolach i już się zaopatrzyłem w zestaw pomocniczy w razie jak by coś było połamane albo by czegoś brakowało. 

 

IMG_20200605_105047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2020 o 10:45, ter napisał:

wyskoczyłem wczoraj na moto, wypędzić pająki z wydechu. Pogoda w końcu dopisała, szczere pole, żadnych zabudowań. Przede mną pusto, za mną pusto, długa prosta, a tu nagle znikąd czarne bmw na sygnale w lusterku. Chowają się po krzakach jebańce bo akcja prędkość. Żeby te ograniczenia prędkości i podwójne ciągłe były chociaż jakoś uzasadnione, a nie długa prosta i 50.. Chyba pora wygiąć tablice bo punktów powoli brakuje

Zawsze możesz odmowic przyjęcia mandatu. Pamiętajcie też że punkty zaczynają liczyć się na koncie od momentu popełnienia wykroczenie ale póki nie otrzymaja statusu ostatecznego to są nie aktywne...

zresztą te sądy mają duże oblężenie i niektóre sprawy ciągną się latami...

Sam odmówiłem przyjęcia mandatu z tego smiesznego fotoradaru czerwonoswietlnego w Warszawie. Po prostu moim zdaniem zdjęcie nie pokazywało twarzy kierowcy, a ten przepis że to właściciel na obowiązek wskazać kierującego można sobie włożyć między bajki. To zadaniem organu ścigania jest bezsprzecznie udowodnić winę a nie, zdjęcie jak z kamery typu pocket gdzie widać tylko tablice i liczą ze nałapią idiotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że mogę odmówić, ale koniec końców jechałem szybciej niż powinienem więc to takie niepotrzebne odwlekanie.. Napisałem ten post tylko dlatego że mnie podobnie jak wielu innych kierowców takie sytuacje wyprowadzają z równowagi. Zwłaszcza, że nie jestem jakimś wariatem na drodze. W miejscu gdzie dostałem mandat mógłbym spokojnie pocisnąć drugie tyle, ale się turlałem na wysokim biegu/ niskich obrotach i to wystarczyło. Mniejsza z tym, zapisałem się już na lipcowy kurs redukujący punkty. Do wtedy zamiast czerpać przyjemność z jazdy będę się rozglądał po krzokach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak kolorowo. Tez kiedyś zaleciłem Żonie ze ma nie wskazywać sprawcy. Bez żadnego wcześniejszego powiadomienia sprawa była w sądzie i przyszedł wyrok ze sąd na podstawie zdjęcia w dowodzie! Uznał se prowadziła Żona. Oczywiście możesz się odwołać ale wtedy już Ty płacisz za wszystkie koszty sądowe. Dla mnie jest to pogwałcenie prawa do obrony. Nie może być tak ze nie wiem kiedy moja sprawa jest rozpatrywana a jedyne info to ze straż miejska kieruje sprawę do sądu a później z wyrokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś 3.14z...a albo qt...s nie potrafi drzwi otwierać 🤬

mkLOX3Rl.jpg

Powinno się takich od razu rozstrzelać.

Na szczęście to czyjś lakier został i schodzi pod paznokciem także zostawiłem na rozprawienie się z tym podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ter napisał:

wiem że mogę odmówić, ale koniec końców jechałem szybciej niż powinienem więc to takie niepotrzebne odwlekanie.. Napisałem ten post tylko dlatego że mnie podobnie jak wielu innych kierowców takie sytuacje wyprowadzają z równowagi. Zwłaszcza, że nie jestem jakimś wariatem na drodze. W miejscu gdzie dostałem mandat mógłbym spokojnie pocisnąć drugie tyle, ale się turlałem na wysokim biegu/ niskich obrotach i to wystarczyło. Mniejsza z tym, zapisałem się już na lipcowy kurs redukujący punkty. Do wtedy zamiast czerpać przyjemność z jazdy będę się rozglądał po krzokach...

Spoko, ja 2 tygodnie temu dostałem na zabłociu. 

Dziki parking w krzokach, zostawiłem auto na chwilę, już odjeżdzałem, silnik odpalony, światła świecą. 

Przejeżdżała straż miejska, zobaczyli, cofneli i dostałem 100 zł/5 pkt bo stałem w błocie w drodze dojazdowej na której postawili zakaz wjazdu za wyłączeniem pracowników i kilku służb. Fakt, faktem - wjechałem, przyjąłem, zapłaciłem. Ale przykro mi było że dostałem 5 pkt kiedy nikomu nie przeszkadzałem. Gdyby to była prędkość, czerwone, przejście dla pieszych... inaczej bym do tego podszedł. Konto czyściutkie od 2016 więc zapas mam ale i tak rok trzeba poczekać... 

Zbierają pieniądze do budżetu w każdy możliwy sposób, trzeba się pilnować na każdym kroku 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakiernik mnie zaskoczył, w dodatku taki "mój" do którego od kilku lat auta podstawiam w razie "w". jest naprawdę dobrym fachowcem ale... byłem w marcu umówić się na malowanie zderzaków i maski, powiedział żeby wpaść za miesiąc bo ma kolejki (normalne), w kwietniu powiedział mi żeby przyjechać za miesiąc. w maju powiedział żebym był w czerwcu. byłem wczoraj i powiedział... że mi chyba nie pomaluje auta i żebym szukał kogoś innego. nosz kur... mać słów brak. ponad 3 miesiące mnie przetrzymał po nic. a nie chodzi o malowanie Bentley'a a kilkuletniego żepota 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień 2017 - padły szczotki w silniku
Maj 2018 - wymiana węża
Lipiec 2018 - wymiana pistoletu - problem przerw w pracy niby się rozwiązał...

...by potem wrócić jesienią 2018. Ponoć odpowiada za to jakiś rodzaj wyłącznika znajdującego się za wejściem na wąż w korpusie. Sytuacja wygląda tak, że trzymam cały czas rękę na spuście, a ciśnienie pojawia się i znika - myjki nie da się używać, zresztą nawet gdybym był bardzo uparty, to spaliłbym silnik. Pewnie byłoby to do naprawienia, ale ponoć to niezbyt opłacalne... dlatego teraz jest nowa
Z drugiej strony - czy około cztery i pół roku bezproblemowej (jeżeli liczyć do ww. grudnia 2017) jak na tani sprzęt to taki zły wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz znowu ja się pożalę. Od jakiegoś czasu klima w C8 praktycznie nie chłodzi. Myślę se spoko, pewnie mało czynnika, do ogarnięcia. Nieszczęścia chodzą parami, żeby nie było za wesoło. Odpaliłem go dzisiaj - jebut, błąd poduszek, znowu, a już byl spokoj po wizycie u elektryka. Kwa kwa mać.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.