Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

@Michał126 zależy też od ludzi oczywiście. Lepiej niech stoi zepsute na pdoworku niż jakiś majster na kacu ma mieć chęci go "naprawić" w trakcie weekendu majowego. U mnie nie skleili pokrywy zaworów przy okazji zmiany rozrządu. Auto odbierała siostra która nie ma pojęcia o motoryzacji a ja odebrałem auto od niej w nocy godzinę przed wyjazdem do domu. 😉 Powód - chłopaki popili i Ci co byli odpowiedzialni robili auta na szybko. Wina - wyłącznie moja, nie sprawdziłem auta po naprawie, poprosiłem o odbiór kogoś kto się na tym nie zna 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam przeciw, też się psują 

 

@MMCzysci a ogólnie to w czym problem ? 

Od kilku dni od razu po włączeniu zapłonu odpalają się światła wsteczne i PDC (drugie oczywiście wyłącza się po przekroczeniu kilkunastu km/h, pierwsze niekoniecznie...) - nieważne, na jakim auto jest biegu. Odpięcie czujnika wstecznego nie pomogło, czyli pewnie gdzieś jest zwarcie. Nie mam nawet komputera i nie czuję się na siłach, żeby szukać wśród kilometrów kabli tego jednego, który jest problematyczny... wolę dać zarobić komuś, kto się na tym zna.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma 21 lat i od 2,5 roku żadnych ww. awarii nie miałem 🤔  Od zakupu wymieniłem tylko rozrząd , klocki , opony (ze starości) , regulację zaworów sam zrobiłem i  teraz rurę wydechową środkowa wymieniłem bo uszkodziłem na kamieniu , no i klima 2x serwisowana , a tak to zero awarii . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

2 tygodnie temu kupiłem nowy regał plastikowy na moje kosmetyki w LM:

https://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-wnetrze/meble/regaly-i-szafy-z-tworzywa/regal-plastikowy-smartplast-185-x-100-x-40-cm,p413218,l792.html
Wydawał sie solidny, prosty montaż, udźwig na półke 70kg a max nośność 350kg wiec parametry bardzo dobre do chemi...

dzisiaj rano taki widok zastałem....

IMG-20200503-090931206.jpg

IMG-20200503-104752092.jpg

IMG-20200503-104757380.jpg

IMG-20200503-104804320.jpg

IMG-20200503-104746133.jpg

puściła jedna półka a z nią poszedł cały regał...

Straty:
Regał
~250 ml CP Reloadera
~200ml FW Gentelman
- cały soft99 luxury gloss
~ 2L płynu do szyb
~ 50ml Geyon Cure
 

Straty duże i nie duze, patrząc ze regał był nowy i miał zaledwie 2 tygodnie to czuje duuuze wku....... cała tą sytuacja....

Jak sie uda to jutro jade do LM z piękną reklamacją... 

 

Dodam że najcięższa półka była na samym dole i ważyła ~ 60kg reszta półek max 30kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że akurat Luxury Gloss. Soft99 ma dość pancerne butelki, chyba, że rozleciał się atomizer.

Ale ogólnie sytuacja ch**jowa, trzymam kciuki za powodzenie. Mam nadzieję, że jak będą się uchylać, to polecisz z nimi na ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat w ogole te plastiki to są badziewne. Kiedyś, kiedyś byłem w LM kupić jakis pierwszy lepszy regał. ( wykańczane mieszkanie to się przydało) 

Po wstępnym macankach wiedziałem że z plastikami będą problemy. Wziąłem chyba drugi najtańszy metalowy.  I tak też dodam że niedawno kupiłem w do pracy 2x droższe niż dostępne w Polsce ale cholera jaka różnica w wykonaniu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tomas-sg no ja ogolnie kupiłem najdroższy jaki był z plastiku... wydawał sie solidny ale widac jak bardzo, problem w tym jest że w polsce to ciezko dostac cos fajnego i porządnego. Wszystko robią z blachy cienkiej jak papier, i jak sie go skłąda to odrazu wiadomo ze to nic dobrego, Kiedys na złomie udało mi sie wyrwać w fajnej kasie regał sklepowy z niemiec to skubany jest tak solidny ze mozesz po nim wejsc a on nawet sie nie ugnie

38 minut temu, Michał126 napisał:

Dziwne, że akurat Luxury Gloss. Soft99 ma dość pancerne butelki, chyba, że rozleciał się atomizer.

żadna butelka nie pękła, wszystko co sie wylało to przy upadku atomizery sie odkreciły i sobie normalnie leciało, wszystko szybko podnosiłem i dokrecałem atomizery, sam byłem w szoku ze żadna butelka nie pękła a jedynie co to dwa atomizery strzeliły a reszta po prostu sie odkreciła

39 minut temu, Michał126 napisał:

Ale ogólnie sytuacja ch**jowa, trzymam kciuki za powodzenie. Mam nadzieję, że jak będą się uchylać, to polecisz z nimi na ostro.

ja nie jestem z osob co spławią byle gadka, potrafie sie wykłócić o swoje, dziewczynie załatwiłem nowe łóżko bo producent nie potrafił dostarczyć nam testów wytrzymałościowych łóżka oraz nowy telefon dostała bo starego nie potrafili naprawic wiec cos tam mam gadane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kuba95 skusił mnie prostota montazu plus wiekszy wimiar ale jak widać te badziwia do niczego sie nie nadaja chyba ze trzymania potwierza... 

@Slovak myslałem o drewnianym ale taki to najlepiej zrobic na wymiar. Musze pomysleć tertaz nad nowym regałem bo tego badziwia plastikowego juz nie chce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Streat napisał:

ja nie jestem z osob co spławią byle gadka, potrafie sie wykłócić o swoje, dziewczynie załatwiłem nowe łóżko bo producent nie potrafił dostarczyć nam testów wytrzymałościowych łóżka oraz nowy telefon dostała bo starego nie potrafili naprawic wiec cos tam mam gadane. 

A czy ja zasugerowałem coś innego? 😛 Wartość kosmetyków też zamierzasz odzyskać? Jak by nie patrzeć, poniosłeś szkodę z tytułu wady tego regału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Michał126 zobaczymy jak podejdzie sprzedawca czyli w tym wypadku LM, ale obawiam sie że nie odzyskam nic po za wartościa regału... Jedynie sprawa cywilno-prawna by to załątwiła sle czy jest sens latac po sądach za 200-250zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Streat napisał:

@Michał126 zobaczymy jak podejdzie sprzedawca czyli w tym wypadku LM, ale obawiam sie że nie odzyskam nic po za wartościa regału... Jedynie sprawa cywilno-prawna by to załątwiła sle czy jest sens latac po sądach za 200-250zł 

Nie miałem na myśli latania po sądach, tylko próbę polubownego rozwiązania sprawy. Poza tym może mógłbyś dostać parę groszy z ubezpieczenia domu? To akurat bardzo łatwa kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrek233 napisał:

Też jestem tego zdania. Sam mam kilka takich regałów i poza stabilnością posiadają jeszcze dużą wytrzymałość na obciążenia. Tyle że bardziej proponuję kątownik 35x35:

Ja mam tak: 35x35x2mm - nogi, 35x35x1,2mm - półki, płyta OSB 15mm na półki. Zrobisz sobie z tego idealnie pod wymiar.

Na te marketowe i stalowe z allegro za 80-100zł nawet nie chcę patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam te kątowniki, nie udało mi się znaleźć odpowiedniej szerokości gotowca pod schowek w garażu więc diy regał.722dbb89266e119aaa3d5d271a83ff45.jpgd4e68bfd3e31c81c548c2b0d1d37945a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, xadamx napisał:

Też jestem tego zdania. Sam mam kilka takich regałów i poza stabilnością posiadają jeszcze dużą wytrzymałość na obciążenia. Tyle że bardziej proponuję kątownik 35x35:

Ja mam tak: 35x35x2mm - nogi, 35x35x1,2mm - półki, płyta OSB 15mm na półki. Zrobisz sobie z tego idealnie pod wymiar.

Na te marketowe i stalowe z allegro za 80-100zł nawet nie chcę patrzeć.

Dokładnie takie mam 35x35 x2 nogi i po długości półki, na szerokość 25x25, półki jakieś stare panele podłogowe, w zupełności wystarczą płyta 15mm  chyba trochę ciężka i masywna, ale wszystko zleży jakie obciążenia planujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.