Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 3


Rekomendowane odpowiedzi

Delikatnie się pochorowałem. I jeszcze wszędzie, wszędzie bombardują wieściami o koronawirusie. Najpierw byłem bardzo sceptycznie do całej tej nagonki nastawiony, ale teraz nie wiem już co myśleć. zwłaszcza, że niedaleko mnie są już ogniska... a wersji opisu w/w jest z miliard... najpierw słyszę, że nie jest dużo groźniejszy od grypy, zeby potem dowiedzieć się, że to mix SARS i HIV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MMCzysci napisał:

Delikatnie się pochorowałem. I jeszcze wszędzie, wszędzie bombardują wieściami o koronawirusie. Najpierw byłem bardzo sceptycznie do całej tej nagonki nastawiony, ale teraz nie wiem już co myśleć. zwłaszcza, że niedaleko mnie są już ogniska... a wersji opisu w/w jest z miliard... najpierw słyszę, że nie jest dużo groźniejszy od grypy, zeby potem dowiedzieć się, że to mix SARS i HIV...

W porównaniu do grypy to jedynie śmiertelność jest podobna.

Ale jest dużo groźniejszy od grypy, chociaż by ze względu na rozpowszechnianie.  JESTES nosicielem, nawet o  tym nie wiedząc. 

No i zarażasz tych o których dbasz.

 

I dwa że powoduje nieodwracalne zmiany w płucach i możesz chorować co miesiąc - tj. zarazisz zone, wyzdrowiejesz, zona zarazi Ciebie i na odwrot. W nieskonczonosc - tzn do smieci

 

także ten. Nie panikuje, ale zapasy zrobilem bo w sklepach pustki. Nie chcialbym zeby to mnie spotkalo ale wiem ze w zaden sposob sie nie uchronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek niektórzy ludzie to tepaki.  Byłem po pracy w lydlu po makaron do spaghetti. I jak zobaczyłem co tam się dzieje to szok.  Mrożonej brak, o mięsie zapomnij, no i koniec końców lidl wyglądał jak po wojnie.  Puste półki. No i makaronu sobie nie kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukasz_byd napisał:

Nie panikuje, ale zapasy zrobilem bo w sklepach pustki. Nie chcialbym zeby to mnie spotkalo ale wiem ze w zaden sposob sie nie uchronie.

I ja chyba jutro pojadę bo powoli przybiera to naprawdę ogromne rozmiary zwłaszcza we włoszech. Co prawda śmiertelność głównie w wieku 65+ ale mimo wszystko. Jest masa rzeczy do jedzenia które mogą stać i rok na półce więc nic się nie stanie jak kupię trochę na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czysty do zobaczenia na pewno ktoregos pięknego dnia ! 

Clair to jest jedno z moich detailingowych marzeń 😁 pod ten mecz układałem sobie urlop, a że mieszkam w Finlandii to grzechem było by tego meczu nie zobaczyć. Potem jak zauważyłem że Wrocław to pomyślałem sobie cholera, może podam w końcu pastę dla Pawła, zbije z chłopakami piatke, może śniadanie zje się na kolację 😁 no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz 🤨 kibicuje wam już od dawna. Tym bardziej obserwuje przeprowadzkę i wyczekuje fotek z nowego miejsca ( już gotowego ) 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, mamy teraz sezon grypowy. Bardzo dużo młodych ludzi choruje na grypę, bo nie szczepią się. A że koronawirus ma podobne objawy, to trudno wyłapać wszystkich. Dlatego uważam, że dobrze zrobili zamykając, bo i grypa osłabnie. Nie ma co panikować, ale i nie olewać, tak jak to Włosi zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować, ale i nie olewać, tak jak to Włosi zrobili.

Kolego popatrz na kamery online w centrach miast to będziesz widział jak poważnie podchodzi część ludzi do tematu icon_smile.gif.b4a8b1961b729e494ee87a9a4b2a28bb.gif

We Wrocławiu dwie galerie maja debatować czy się nie zamknąć gdzie takie decyzje od reki powinny być podejmowane, a trzecia czując $$$ mówi ze oni zostają otwarci żeby przejąć klientów - krótkowzroczność poraża. Chiny zorganizowały się w kilka dni, nam zajmie to tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że wcześniej nie przejmowałem się jakoś wielce tym caly koronaświrusem ale dzisiaj jak zobaczyłem karetkę jadącą na bombach przez miasto z ubranymi sanitariuszami w kompletny kombinezon, z maseczką, okularami i kapturem na głowie to trochę mi się nogi ugięły - widok jak z filmów o tych epidemiach itd. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fredi88 napisał:

@czaja135 w PPL też już coś jest?

Potwierdzone nie ale jakieś tam podejrzenia idzie wyczytać ... Właśnie jak zobaczyłem tą karetkę to tak się jakoś przeraziłem. Ale w Poznaniu dzisiaj babka zmarła - nie wiem czy słyszałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Wy na to. Wczoraj wracałem z Włoch przez Austrię. Tzn taki był plan. Ok godziny 18 utknąłem w korku 55km do granicy. Na bramki 12km przed dotarłem po 1! Ale to nie wszystko. Okazało się że Austriacy na dobre o północy zamknęli granice do 5rano. Powodem korka miały być kontrole na granicy. Ponoć badano temperaturę i trzeba było powiedzieć skąd z Włoch jedziemy i dokład. Niby też miał być zakaz zjazdów na parkingi tylko przelot tranzytem  do Niemiec. Rano ok6 zaczęto wpuszczać już za bramki gdzie przejechałem dosłownie kilkaset metrów by znów był korek. Niecałe 12km przed 7rano. Do 10 udało się podjechać może kilometr. A później raptem wszystko ruszyło aż do samej granicy. Gdzie auto przed nami na włoskich nr zostało zatrzymane i kierowcy sprawdzono temperaturę i puszczono dalej. Nas przepuszczono bez kontroli, auto następne też. W sumie 55km do granicy zajęło 15h.

Rozumiem, że kontrola itp bo wiadomo zagrożenie istnieje. Tylko do cholery dlaczego raptem puszczono ruch robiąc kontrolę wybiórczo???

Albo kontrolować wszystkich albo w ogóle, bo inaczej to nie ma najmniejszego sensu. 

No ale cóż Austria a zwłaszcza Tyrol to dla mnie państwo w państwie z chorymi pomysłami i zakazami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fredi88 napisał:

W następną sobotę miałem właśnie do PL jechać... ciekawe czy wjadę albo czy wrócę :roll:

@czaja135 tak jestem na bieżąco. Mam polską tv u siebie.

No mój wyjazd też stoi pod dużym znakiem zapytania...

Btw rozwaliły mnie ceny IPY...

Ciekawe co na to Polski Rząd 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 szczerze nie wiem i nawet nie mam czasu o tym myśleć. Taki pierwszy impuls po zobaczeniu tych cen. Jedno jest pewne że wolny rynek to wielkie zło, ludzie dorabiający się na ludzkiej krzywdzie i strachu. To jest chore i straszniejsze niż sam wirus 😉 mam nadzieję mnie rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fredi88 napisał:

I ja chyba jutro pojadę bo powoli przybiera to naprawdę ogromne rozmiary zwłaszcza we włoszech. Co prawda śmiertelność głównie w wieku 65+ ale mimo wszystko. Jest masa rzeczy do jedzenia które mogą stać i rok na półce więc nic się nie stanie jak kupię trochę na zapas.

To nie o to chodzi.

 

Teraz w PL ok. 15-20% ludzi idzie na L4 - opieka ze względu na dzieci.

To ogrom. Towar moze być w magazynach, ale nie ma kto go dowieźć do sklepu, nie ma kto go wyłożyć na półkę i skasować.

Kolejki będą x2.

A jak się magazyny opróżnią to nie będzie  miał kto go naprodukować.

 

Także tu nie chodzi o to że od górnie bedzie decyzja o zamknieciu hipermarketów bo w to wątpie, ale po prostu w wybranych miejscach ludzie mogą nie przyjść do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.