Skocz do zawartości

Jakie oświetlenie do pomieszczenia ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie temperatury barwnej w Kelwinach by najlepiej uwydatnić niedoskonałości lakieru. Zastanawiam się nad zakupem pewnego naświetlacza ale występuje on w 3 rożnych wersjach zależnie od temperatury. Jest to standard - 4000-4500, Zimna - 5500-6500, oraz Ciepła -2800-3200. Który z powyższych najlepiej się nada? Naświetlacz ma być używany przy korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc.

 

mam prośbe, gdyż bardzo dużo przestudiowałem tematów oświetlenia , ale ja w tym jestem...CIEMNY :kox:

 

Otóż mam taki garaż jak poniżej na obrazku.

 

potrzebuję go dobrze i umiarkowanie ekonomicznie oświetlic.

 

Obecnie w miejscach zaznaczonych jako punkty oswietleniowe sa zwykłe oprawki z żarówkami przez co za widno nie jest.

 

zamiar mój jest taki jak na obrazku, wstawic 4 projektory/halogeny LEDowe , oraz na sufit dac dwie duże jarzeniówki.

 

powiedzcie czy to zda egzamin ?

 

jeżeli tak to jakby ktoś madrzejszy ode mnie mógł mi podpowiedziec jakie mam kupic te LEDy gdyż jest tyle tego na rynku że nie wiem co wybrac a jak macie doswiadczenie to podpowiedzcie co będzie dobrze dawało tam światło , żeby można było przy tym pracowac, oczy żeby nie szczypały i rachunki za prąd mnie nie zjadły do końca :) nie chciałbym tez wydac na to nie wiadomo ile gotówki, bo wiadomo kazdy grosz przy inwestycjach sie liczy .

 

Uważacie że to dobry pomysł, czy może inaczej byscie rozwiązali temat oswietlenia w ów pomieszczeniu ?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

 

PS. Pomieszczenie będzie służyc jako warsztat do czystych smart robótek , oraz od czasu do czasu korekty i inne detailingi :)

 

Pozdrawiam.

 

b1008df5ccf2623f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak gość chce tam robić korekty do w tych miejscach gdzie jest LED metalohalogeny i po sprawie i reszta tak jak cannonn piszę :)

 

Właśnie podobna propozycja poleciała na meila na PW.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie robił jarzeniówek, a same ledy :)

 

Tylko przy tym samym poborze prądu świetlówka da więcej światła, idealną barwę a wskaźnik oddawania barw będzie dużo wyższy.

 

I to jest porównanie 1 naświetlacza LED o mocy 50W do jednej świetlówki o mocy 58W (a w lampie są zazwyczaj dwie ;) )

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy tym samym poborze prądu świetlówka da więcej światła, idealną barwę a wskaźnik oddawania barw będzie dużo wyższy.

I lepsze rozproszenie, które nie męczy oczu jak LED.

Sporo kombinowałem i zostaję jednak przy świetlówkach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A co państwo powiedzą o LEDACH i dostępnych do nich filtrach? Gadałem ostatnio z człowiekiem, który organizuje imprezy (rozstawia oświetlenie, buduje sceny na festiwale itp itd) i twierdził, że to najlepsze i najoszczędniejsze światło jak ktoś się na tym zna. W telewizji robią z niego wszystko na co mają ochotę (tryliard filtrów). Jak ziomek od scen był w szoku to może warto spróbowac;p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byście zaproponowali do oświetlenia takiego pomieszczenia:

 

50feaf739e1c5434med.jpg

 

do pomieszczenia nie wpada zbyt wiele naturalnego światła - okna są niewielkie od wschodu więc słońce wpada tylko rano, zależy mi na uzyskaniu jak najlepszego oświetlenia do pracy przy wnętrzu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomożecie ?!

Pomieszczenie do oświetlenia bardzo podobne jak stronę wcześniej u kolegi bono-e30, ale jednak specyfika całkiem inna :P

Oprócz lamp na suficie, posiadam w zapasie 6 lamp hermetyczny 2x36w, zastanawiam sie jeszcze nad dokupieniem 6 metalhalogenow, lubie mieć doświetlone miejsce pracy ( oczywiście wszystko będzie na osobnych sekcjach, żebym nie zbankrutował na prądzie ). problemem jest brak swiatła dziennego, oraz ściany pomalowane na dosc ciemno-szary kolor.

Jakies propozycje ?!?!?! wskazówki?!?!

]babc0d655ebb60c5gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Miejsce pracy możesz doświetlić lampami HQI150W na statywach. Montaż lamp HQI do celów oświetleniowych (oświetlenie hali) zalecam na większej wysokości. Na 3 metrach lepiej sprawdzą się dobrej jakości lampy świetlówkowe.

 

Pozdr Łukasz

 

 

Pomożecie ?!

Pomieszczenie do oświetlenia bardzo podobne jak stronę wcześniej u kolegi bono-e30, ale jednak specyfika całkiem inna :P

Oprócz lamp na suficie, posiadam w zapasie 6 lamp hermetyczny 2x36w, zastanawiam sie jeszcze nad dokupieniem 6 metalhalogenow, lubie mieć doświetlone miejsce pracy ( oczywiście wszystko będzie na osobnych sekcjach, żebym nie zbankrutował na prądzie ). problemem jest brak swiatła dziennego, oraz ściany pomalowane na dosc ciemno-szary kolor.

Jakies propozycje ?!?!?! wskazówki?!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.