Skocz do zawartości

Jakie oświetlenie do pomieszczenia ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej skupię się na oprawach hermetycznych z dwoma świetlówkami led, ale twoją propozycję też rozważe, bo z tego co nie trudno zauważyć ta lampa zajmuje mniej miejsca i co najważniejsze mniej będzie odstawać od ściany. Mi zależy właśnie na tym, żeby miejsca było dużo ze względu na ciasny garaż. Dzięki za pomoc :good:

 

W takim razie zobacz tą lampę. Ma zbliżone parametry:

 

http://www.detailingcars.pl/oprawy-oswietleniowe/oprawa-retro-led-40w-3600lm-ip65-4100k.html

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć ,

 

Przygotowuje się do remontu swojego garażu , większość rzeczy mam już wybrane i dograne nurtuje mnie tylko oświetlenie .

 

Garaż używam do parkowania auta ale również do prac detailingowych i jakichś prostych napraw . Obecnie oświetlenie jest marne 3 x jednoświetlówkowe oprawy na suficie .

 

Na montaż czeka już 6 naświetlaczy LED każdy po 50w w rogach garażu w odstępach około 1-1,2 od siebie , jednak będą one wykorzystywane jako oświetlenie dodatkowe . Główne oświetlenie ma znaleźć się w miejscu obecnych opraw sufitowych i tu mam dylemat .

 

Wymienić na oprawy dwu świetlówkowe i wpakować tam odpowiedniki LED tego typu :

dobra-swietlowka-nie-wystarczy_2.jpg

Czy po prostu zwykłe tego typu :

oprawa-swietlowkowa-belka-62-x-4-9-x-3-4-cm-18-w-skan,large.jpg

 

Nie mam pojęcia też czy np w takich oprawach jak wyżej bez kombinacji założę świetłówki LED i takie "Zwykłe" czy jest to zamienne jak wypadku żarówek - wkręcam inna i działa .

 

Jeżeli do LEDowych odpowiedników muszą być specjalne oprawy , czy jest faktycznie różnica w świetle ? Oszczędność finansowa w tym wypadku nie jest aż tak istotna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko, w sklepie Majster są oprawy LED firmy KOBI - Cortez ( jest w gazetce do 19.02) o mocy: 18W 1600Lm (59,99zł), 36W 3000Lm (99,99zł), 45W 3800Lm (99,99zł :o ). Mam w garażu nad warsztatem taką rastrową jak u Ciebie na 1 zdjęciu i mocą nie powala. A tu masz tą Kobi chyba w dobrej cenie 45W za 99,99zł taka jest w gazetce:

i_kobi_led_cortez_45w_kfcz45w.jpgupload an image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłej oprawy świetlówkowej można zamontować świetlówki LED tylko oprawa wymaga małej przeróbki. Mianowicie aby zamontować LED trzeba ominąć/wyrzucić starter i zasilanie podłączyć bezpośrednio do świetlówek. Trzeba wiedzieć jeszcze, że świetlówki LED mają dwa rodzaje zasilania. Albo zasilane z jednej strony albo z dwóch. Generalnie prosta sprawa. Nawet mi udała się taka przeróbka chociaż z elektryką jestem na bakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Pajko[/ref], widziałem takie coś u kumpla w elektryczny [ Panel LED oprawa natynkowa ]ta podłużna możesz sobie sprawdzić na Allegro,jakość świata bardzo fajna a i po zamocowaniu jest wysokości chyba max 5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

693381 Czyli szukać typowych gotowców pod "świetlówki" led

Co znajdziesz taniej. Bo to tylko kwestia usunięcia elektroniki z oprawy. Jakby co to Ci powiem na PW czy przez tel co i jak.

Z resztą mam chyba dwie oprawy z zepsutą elektroniką to mogę Ci je wysłać za cenę wysyłki i tylko świetlówki LEDowe sobie kupisz. I tak leżą odłogiem. Ale muszę jeszcze sprawdzić.

 

Dodane po 35 sekundach:

Tak, tak. Świetlówki LEDowe.

 

Dodane po 51 sekundach:

Chyba, że chciałbyś pójść w plafony LED czy cokolwiek innego to też musisz mieć tan kąt co najmniej 180st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie mogę wykorzystać te które mam obecnie :o ( oprawy ) , muszę przemyśleć sprawę bo chciałem je zmienić ze względu na wygląd .

Kwestia wyboru bo już wiem że warto "pakować się" w LED'y

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może oprawa hermetyczna Lumia 45W? Szczelna (wysoki stopień ochrony przez wynikaniem pyłu czy wody) i energooszczędna (w porównaniu z tradycyjnmi oprawami hermetycznymi 2x58W ze statecznikiem magnetycznym oszczędzasz jakieś 70% energii) - http://bit.ly/29VtrSp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Doradzicie coś w wyborze oświetlenia do garażu tzw.małego warsztatu? Wymiary wewnętrzne garażu to 8x8.5m. Wysokość sufitu jest podzielona.pól garażu ma 4.5m a druga cześć 3m ze względu na podnosnik. Myślałem nad oprawami led 2x18w 120cm czy to dobry pomysł? Co mi polecicie i ile?jak to rozmiescic?w garażu będą przeprowadzane prace mechaniczne przy autach.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie małe pytanko . Interesuje mnie sprawić sobie taki stojak jak na zdj i chciałem zapytać czy jak założę w identyczny sposob 2 metalohalogeny 70W , lub zwykłe halogeny powiedzmy 70-150W to czy w zupełności wystarcza do inspekcji lakieru , oraz podczas prac nad lakierem ?

xjokf2qnpwh3_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy cos takiego sie nada ? Jaka różnica miedzy zwykłym halogenem led 50w ?

 

 

- Model: naświetlacz LED profesjonalny 50 W soczewka

- Materiał: obudowa aluminiowa

- Napięcie zasilania: 230 V

- Źródło światła: dioda LED COB + soczewka

- Barwa światła: b. neutralna 4000 K

- Pobór mocy: 50 W (odpowiednik 350 W )

- Kąt świecenia: 120 stopni

- Klasa szczelności: IP 65

- Strumień świetlny: 4500 lm

- Żywotność: 30 000 godzin

- Współczynnik oddawania barw: Ra70

- Rozmiar: 18 cm x 8 cm x 18 cm

- Gwarancja: 24 miesiące

- Certyfikaty: CE, RoHS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie obecnie w garażu mam 4 oprawy: https://centrumelektryki.pl/es-system-o ... evg-e-ip65 i do tego świetlówki: http://elektrycznie.pl/produkt/swietlow ... osram.html, po dwie na sufit i na ścianę. Jednakże na suficie brakuje mi doświetlenia po środku. Moje pytanie brzmi czy w kwocie około 100 zł (bo tyle ten zestaw może mnie kosztować) znajdę coś bardziej wydajniejszego by zawiesić po środku sufitu (tam gdzie brakuje mi światła) czy jednak nic lepszego nie znajdę i warto zainwestować w jeszcze jeden taki zestaw? Dodam, iż z obecnego światła jestem zadowolony, tylko chodzi mi o ten brak po środku sufitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.