Skocz do zawartości

Jakie oświetlenie do pomieszczenia ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zamierzam zakupić świetlówki, jaka barwa światła będzie najlepsza ?

Na świetlówkach trochę się znam to mogę powiedzieć, że najlepszy efekt uzyskasz przy modelach 830, 840 lub 865. Mogą być firmy Osram, Philips lub Sylvania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Na świetlówkach trochę się znam to mogę powiedzieć, że najlepszy efekt uzyskasz przy modelach 830, 840 lub 865. Mogą być firmy Osram, Philips lub Sylvania ;)

 

Podałeś trzy różne barwy, które znacznie się od siebie różnią:

830 - 3000 stopni kelwina

840 - 4000 stopni kelwina

865 - 6500 stopni kelwina.

 

840 będzie najlepsza, ale możesz poszukać też o wyższym stopniu oddawania barw np 940.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

lukas93cs, jeżeli kupiłeś naświetlacz na diodzie COB to pewnie nie nagrzewa się bo ma słabe odprowadzenie ciepła na obudowe. Ja bym rozebrał i poprawił termikę, obudowa będzie się nagrzewać a led będzie lepiej pracował.

 

Zobacz sobie temat na forum oświeconych:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9600&start=0

 

Ja również zakupiłem naświetlacz ledowy tyle że 20W i przy małej poprawie może posłużyć lata.

 

Mógłbyś zrobić fotkę bez lampy błyskowej jak świeci ten naświetlacz 50W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Panowie (i jeśli czytają to Panie), umówmy się, że żaden halogen LED nie da tyle światła co lampa metalohalogenowa.

 

Dla przykładu:

- MH250W - 20000 lumen

- MH400W - 35000 lumen

 

- Halogen Led MCOB 50W - 2500 lumen

- Halogen Led MCOB 30W - 1500 lumen

 

Dane zaczerpnięte z firmy Kanlux, z którą współpracuję. Niby produkty chińskie ale zdecydowanie to ta lepsza chińszczyzna. Posiadają własne laboratorium gdzie dokładnie testują swoje produkty. Wiadomo, że oprawa Led jest dużo żywotniejsza no ale...

 

Więc jeśli się ktoś zastanawia to podpowiem jeszcze, że liderzy detailingu stawiają mimo wszystko na oprawy MH.

 

np.

 

ksf2.jpg

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, używam oświetlenie led do rajdów terenowych, i tam nie ma sobie równych... dlatego przekonany o świetnych właściwościach zakupiłem naświetlacz led chyba 30W. Jedyne do czego się nadaje to nie wiem... oświetlenie piwnicy albo pawlacza, bo do pracy przy lakierze to to się w ogóle nie nadaje! Przyczyną jest brak soczewki, i światło "rozpływa" się na boki, a niestety nie ma takiej mocy żeby być efektywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabsze grzanie MH prawdopodobnie jest związane z lepszą sprawnością (w odniesieniu do standardowych halogenów) co się przekłada na lepszą ekonomie podczas użytkowania. Gdzieś czytałem że jest porównywalna z oświetleniem ledowym, nie licząc wymiany samego MH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niezorientowanych w temacie MH daje bardzo dobre swiatlo i grzeje sie znacznie mniej od zwyklego H, ale trzeba pamietac o tym, ze nie mozna go wlaczac i wylaczac co chwile. Po zgaszeniu zapali sie znowu dopiero jak wystygnie - 3-5min srednio to trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej foto lampy metalohalogenowej o mocy 150W na naszym dobrze oświetlonym magazynie. Jak ktoś ma ciemne pomieszczenie to efekt będzie jeszcze lepszy...

 

ebfg.jpg

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa metahalogeny na statywach po 150W każdy, używam ich jako światło "kierowalne" jak coś robię konkretnego przy aucie - woskowanie, polerka, idt, itp. Dla takich prac super!!! Nie wyobrażam sobie natomiast metahalogenów jako codzienne światło do ogólnego oświetlenia garażu :? Za drogo i bez sensu

 

Jako główne światło używam trzech opraw świetlówkowych 2x18w i powiem szczerze, że za mało. Muszę dołożyć jeszcze 2x tyle. :wallbash: Będę miał chwilę czasu to dołożę sobie do garażu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.