Skocz do zawartości

Jakie oświetlenie do pomieszczenia ?


Gibon86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co powiecie na zestaw na naświetlenie podczas korekty :

 

Zarnik Philips 150W/942 4200K chlodnobiala 13750 lm

Oprawa Metalohalogen 150W

 

Do tego zestawu brakowal by tylko statyw, rozgladalem sie za takim z kolkami do latwiejszego manewrowania, ale nigdzie nie moge znalesc, moze ktos cos wie lub slyszal lub co innego byscie polecili?

 

Dzieki pozdro :)

 

Dodane po 19 minutach 7 sekundach:

Mielony gdzie dorwales taki statyw??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

[ref]bmwsrc[/ref], poradz coś w kwestii oswietlenia.

Do pracy na panelu mam hqi od ciebie. Ale zależy mi na swietle calkowitym w całym garazu(woskowanie, nakładanie dressingow)Wymiary 6x4.

Obecnie za swiatlo "byle nie było ciemno" robia 4x zarowki led smd 2835 5,5W. Jestem z nich mega zadowolony bo robią mega robote jak na tak maly pobor.

Chce isc w tym kierunku i zalozyc 20x 7W

Co przy niewielkim poborze da mi jasność w całym pomieszczeniu.

Dobrze kombinuje? Bo rozswietlic to swietlowkami to masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]bmwsrc[/ref], poradz coś w kwestii oswietlenia.

Do pracy na panelu mam hqi od ciebie. Ale zależy mi na swietle calkowitym w całym garazu(woskowanie, nakładanie dressingow)Wymiary 6x4.

Obecnie za swiatlo "byle nie było ciemno" robia 4x zarowki led smd 2835 5,5W. Jestem z nich mega zadowolony bo robią mega robote jak na tak maly pobor.

Chce isc w tym kierunku i zalozyc 20x 7W

Co przy niewielkim poborze da mi jasność w całym pomieszczeniu.

Dobrze kombinuje? Bo rozswietlic to swietlowkami to masakra :/

 

Cześć,

 

Te żarówki co masz obecnie to na gwint czy montowane w suficie podwieszanym na GU10?

 

Mogę zaproponować żarówki 7W GU10 w cenie 12,50 zł za sztukę (barwa ciepła).

 

Myślę również o lampach 120 cm LED. Cena będzie podobna a mniej roboty i efekt fajny.

Link do tych lamp: http://www.detailingcars.pl/oprawy-oswietleniowe/oprawa-hermetyczna-led-ip65-36w-lampa-120cm-4000k.html

 

Przykładowe zdjęcie tych lamp ze studia chłopaków z Bielska:

da150cedb91d852bgen.jpg

 

Jak coś to pisz...

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim blaszaku 3,30x6x2,40 mam 4 oprawy Cosmo 1 236 EVG PC IP65, dwie na ścianie bocznej i dwie na suficie. Do tego świetlówki Philips TLD 36W/865 G13. Do miejscowego doświetlenia przodu auta lub tyłu służy mi statyw z dwoma halogenami i żarówki po 250W każda, gdyż światło boczne czy górne nie dociera w te miejsca dostatecznie.

 

Porównania nie mam, ale jestem z tego zestawienia zadowolony. Może można mieć lepiej, może można mieć taniej, ale po konsultacji ze znajomym elektrykiem wybór padł na właśnie taki zestaw i od ponad roku służy mi dzielnie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktorys z was korzysta z halogenow led? Zastanawiam sie jaka barwe swiatla wybrac zimna czy ciepla bedzie lepsza?

 

Najlepiej neutralną...

 

Czy barwa zimna będzie się źle sprawdzać przy polerowaniu okazjonalnym (ok. 3 auta/rok), chciałbym używać jej do inspekcji. Myślę nad 50W. Czy kierować się przy zakupie naświetlacz LED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

672456 Czy barwa zimna będzie się źle sprawdzać przy polerowaniu okazjonalnym (ok. 3 auta/rok),

Nie. Ale zimna trochę bardziej męczy oczy. Najlepsza będzie neutralna. Można podmienić diodę. 22zł z wysyłką na Allegro. Wymianę i poprawę chłodzenia przy okazji ogarniesz sam.

672456 Czy kierować się przy zakupie naświetlacz LED?

Dobrze, żeby miał te deklarowane 50W. Taki halogen kosztuje ponad stówkę co najmniej. Wszystkie tańsze mają w środku drivery około 20W. Tylko dioda się zgadza. Napisałem kiedyś około 20 maili do różnych sprzedających halogeny LED 50W jaki driver mają w środku i nikt nie odpowiedział :mrgreen:

Przerobiłem tego sporo. Jakby co to wal na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktorys z was korzysta z halogenow led? Zastanawiam sie jaka barwe swiatla wybrac zimna czy ciepla bedzie lepsza?

 

Najlepiej neutralną...

 

Czy barwa zimna będzie się źle sprawdzać przy polerowaniu okazjonalnym (ok. 3 auta/rok), chciałbym używać jej do inspekcji. Myślę nad 50W. Czy kierować się przy zakupie naświetlacz LED?

 

Od moich klientów otrzymuję zdecydowanie w większości informacje, że najlepiej odpowiada im barwa neutralna. W zależności od koloru lakieru może przydać się również barwa ciepła ale i zimna.

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Będę robił remont ciemnego garażu (brak okien). Wymiary to ~5x8m, wysokość średnia (średnia bo sufit "spada" razem z blaszanym dachem) wyjdzie jakieś 4m. Chciałbym to jakoś sensownie naświetlić, żeby przygotować stanowisko dla 1 wozu. Chciałem też myć w środku, więc ewentualne oprawy będą musiały być zapewne hermetyczne. Myślałem o 8-9 oprawach, z czego 5 na ścianach, 3-4 sufit, do tego hqi jako doświetlenie do korekty. Oczywiście są to moje amatorskie wynurzenia laika :). Podpowiecie cosik jak byście to widzieli nie za wielkim nakładem? Klasycznie/led? [ref]bmwsrc[/ref], ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

A jaki to niewielki nakład? 1000 zł czy 10 000 zł?

 

Zobacz na FB - https://www.facebook.com/supershinepl/

 

Fajnie oświetlone? W razie pytań pisz na prywatną.

 

Pozdrawiam Łukasz

 

 

Będę robił remont ciemnego garażu (brak okien). Wymiary to ~5x8m, wysokość średnia (średnia bo sufit "spada" razem z blaszanym dachem) wyjdzie jakieś 4m. Chciałbym to jakoś sensownie naświetlić, żeby przygotować stanowisko dla 1 wozu. Chciałem też myć w środku, więc ewentualne oprawy będą musiały być zapewne hermetyczne. Myślałem o 8-9 oprawach, z czego 5 na ścianach, 3-4 sufit, do tego hqi jako doświetlenie do korekty. Oczywiście są to moje amatorskie wynurzenia laika :). Podpowiecie cosik jak byście to widzieli nie za wielkim nakładem? Klasycznie/led? [ref]bmwsrc[/ref], ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, czy lepiej wybrać oprawę hermetyczną 2x36W na standardowych świetlówkach(T8) o długości 120cm, czy z technologią LED 2x18W odpowiednik 2x36W ? Te z ledami są droższe, ale czy lepsze?

 

Oświetlenie do garażu, do prac przy korekcie mam już HQI 150W, które spisuje się świetnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie różnica może nie będzie jakoś strasznie widoczna... Po pewnym czasie odczujesz różnicę w "kieszeni".

 

Zwróć uwagę aby świetlówki LED miały barwę 4000-4500 Kelwin.

 

Pozdr Łukasz

 

Mam pytanie, czy lepiej wybrać oprawę hermetyczną 2x36W na standardowych świetlówkach(T8) o długości 120cm, czy z technologią LED 2x18W odpowiednik 2x36W ? Te z ledami są droższe, ale czy lepsze?

 

Oświetlenie do garażu, do prac przy korekcie mam już HQI 150W, które spisuje się świetnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być barwa neutralna, czyli te 4000-4500 Kelwin w przypadku oświetlenia pomieszczenia. To warto dać za oprawę tą "stówę", jeśli pobór prądu będzie znacznie mniejszy. Matematycznie dwie oprawy na świetlówkach LED biorą tyle prądu co jedna oprawa na standardowych świetlówkach T8. Wynik jest chyba prosty, zamiast jednej oprawy zyskam dwie. Wiadomo, że większy koszt przy zakupie, ale eksploatacja nie odbiega zbytnio od zwykłych T8 a i żywotność chyba dłuższa tych ledów. Dobrze myślę ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz.

Zobacz sobie lampę, którą już sprzedawałem kilku studiom detailingowym:

 

http://www.detailingcars.pl/oprawy-oswietleniowe/oprawa-hermetyczna-led-ip65-36w-lampa-120cm-4000k.html

 

Pozdr Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skupię się na oprawach hermetycznych z dwoma świetlówkami led, ale twoją propozycję też rozważe, bo z tego co nie trudno zauważyć ta lampa zajmuje mniej miejsca i co najważniejsze mniej będzie odstawać od ściany. Mi zależy właśnie na tym, żeby miejsca było dużo ze względu na ciasny garaż. Dzięki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.