Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Może ktoś polecić jakąś dobrą rękawice do mycia? Budżet tak do 40zł. Znajdę w tym przedziale cenowym coś dobrego? Czy lepiej dołożyć i wziąć np Meguiar's Microfiber Wash Mitt?

 

Najlepiej to uzbierac i dolozyc do rekawicy Car Pro. I tak skonczy sie na tym, ze po jakims czasie ja kupisz. Ja zaluje ze tego nie zrobilem od razu tylko wydalem wiecej pieniedzy na rekawice, ktore juz wyrzucilem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakąś dobrą rękawice do mycia? Budżet tak do 40zł. Znajdę w tym przedziale cenowym coś dobrego? Czy lepiej dołożyć i wziąć np Meguiar's Microfiber Wash Mitt?

CarPlan Triplewax Microfibre Wash Mitt

Używam od 1,5r. w tym ja wymieniam na taką samą.

Mocny ściągacz duże frędzle. Szybko schnie i nie trzeba jej czesać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazer, miałem dużo rękawic itp. i coś na ten temat mogę powiedzieć. Jeśli chcesz oszczędzić to nie kupuj 10 wosków a kup jeden dobry, nie kupuj 10 QD a kup jeden dobry, nie kupuj 10 cleanerów, a kup jeden dobry.... Ale nigdy nie oszczędzaj na takich akcesoriach jak rękawice, mikrofibry, aplikatory, szczotki do kół itp.- tego nigdy za mało i zawsze jakość nie może budzić zastrzeżeń! Nie wolno! Bo to od takich rzeczy głównie zależy bezpieczeństwo i komfort wszystkich prac detailingowych. Jeśli planujesz korektę, to i tak musisz mieć co najmniej dwie rękawice. Jedna Ci nie wystarczy, bo nie będziesz mył tym samym lakieru i dołu drzwi, zawiasów czy progów ;). Najlepszym i najekonomiczniejszym wyjściem jest kupienie rękawicy Car Pro i drugiej tańszej do cięższej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazer, miałem dużo rękawic itp. i coś na ten temat mogę powiedzieć. Jeśli chcesz oszczędzić to nie kupuj 10 wosków a kup jeden dobry, nie kupuj 10 QD a kup jeden dobry, nie kupuj 10 cleanerów, a kup jeden dobry.... Ale nigdy nie oszczędzaj na takich akcesoriach jak rękawice, mikrofibry, aplikatory, szczotki do kół itp.- tego nigdy za mało i zawsze jakość nie może budzić zastrzeżeń! Nie wolno! Bo to od takich rzeczy głównie zależy bezpieczeństwo i komfort wszystkich prac detailingowych. Jeśli planujesz korektę, to i tak musisz mieć co najmniej dwie rękawice. Jedna Ci nie wystarczy, bo nie będziesz mył tym samym lakieru i dołu drzwi, zawiasów czy progów ;). Najlepszym i najekonomiczniejszym wyjściem jest kupienie rękawicy Car Pro i drugiej tańszej do cięższej pracy.

 

+1

 

Kolega wyczerpał temat :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak z innych źródeł dostaw....

(notabene większość rzeczy z Monster Shine można znaleźć na Focalprice albo Deal Extreme)co powiecie na to? :)

 

 

http://www.focalprice.com/ERDV7S/Soft_P ... _Grey.html

 

i takie

 

http://dx.com/p/thickened-cashmere-fibe ... air-196457

 

ciekawe, może to by była jakaś alternatywa dla tego co jest u nas w sklepach (i detailingowych i marketach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Proszę o informację czy można używać rękawicy do mycia karoserii i felg z użyciem APC? Czy jak rękawica to tylko szampon? Chodzi mi dokładnie o to czy APC w stężeniu np. 1:2 1:3 przy dużych zabrudzeniach (felgi, wnęki, zawiasy itp.) nie zaszkodzi rękawicy? Mam dwie - car pro wool wash mitt (wełna) i chemical guys 4 in 1 (mikrofibra) i zastanawiam sie czy mocne stężenie APC nie wpłynie jakoś negatywnie na rękawice? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wneki spsikac apc z atomizera i wypedzelkowac nastepnie wyplukac ? Szkoda byloby mi rekawice w taki szaro-czarny syf pakowac :) a przeciez zawiasow / wnek czy nadkoli to nie porysujesz aby wymagaly takiego delikatnego obchodzenia sie z nimi. Ewentualnie wziac jakas stara mikrofibre , ktorej nie szkoda i tym myc.

 

Co do samego wplywu APC na rekawice i jej uszkodzenia to nie wiem, nie sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam takie małe pytanko.

Kupiłem jakiś czas temu (ok.2-3m-ce wstecz) rękawicę - taką:

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... mycia.html

 

Czytałem kilka pozytywnych opinii - stwierdziłem niezła, kupię. Tak, wiem, CarPro to jest ach i och, ale zejdźmy teraz na ziemię.

Czy użytkownikom tej rękawicy linieje włosie podczas mycia? Podczas czesania po pracy to jest raczej nieuniknione, że trochę wyjdzie "sierści".

Niewyobrażalnie jednak wkur....mnie fakt, że np przy znaczkach na klapie, przy trójkątach lusterek zostaje ten cholerny sierściuch i po myciu i suszeniu muszę biegać wokół auta i usuwać to co zostało...

Auto umyłem tym wynalazkiem już 4x, po każdym myciu najpierw płukanie pod kranem, później szare mydło i umycie rękawicy, odmoczenie i wyczesanie wstępne, jak podeschnie to jeszcze ją przeczeszę trochę i zostawiam wywieszoną w dół, żeby włosie się nie sklejało.

 

Aaaa...i propozycja, prośba, opiszcie rzetelnie zachowanie swoich rękawic, gąbek, co tam macie, ale nie w sposób taki, że kupiłem i jest najlepsza :)

 

Szczerze, wydałem trochę kasy i poza tym, że trochę lepiej się tym myje niż poprzednią gąbką z mikrofibry i frędzlami to szlag mnie trafi z tym włosiem.

 

Za sugestie, porady, dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yassu - używam tej samej rękawicy. Rzeczywiście - podczas mycia, przy znaczkach/emblematach z ostrymi krawędziami trochę sierści zostawia (ale to chyba normalne, gdyż włókna zaczepiają się o takie krawędzie i wychodzą z podłoża rękawicy - wydaje mi się, że z każdą rękawicą tego typu będzie ten sam problem). Jeżeli chodzi o dbałość o stan rękawicy, to: po zakończonym myciu porządnie płuczę ją pod bieżącą wodą, kilkakrotnie strzepuję i kręcę nią (włosiem do dołu), a następnie rozwieszam na powietrzu, w cieniu, aby wyschła. Podczas schnięcia rękawicy jeszcze 2-3 razy kręcę nią. Włosie po wyschnięciu nie jest posklejane, ani splątane, ani sztywne - włosie (po 4 miesiącach używania i kilkunastu myciach) jest nadal miękkie i puszyste. Nie wyczesuję jej na razie (bo wg mnie na razie jest to zbyteczne) - a jeżeli w końcu to zrobię, to na pewno nie wtedy, gdy włosie jest mokre, a jedynie wtedy, gdy będzie delikatnie wilgotne.

 

comando - rękawica z wełny jest delikatniejsza, "klei się" do lakieru i lepiej myje lakier. A poza tym dodaje dodatkowy punkt "szacunu na dzielni" myjącemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidos71

Dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek uważam, że wyrzuciłem pieniądze w błoto :)

Moja subiektywna ocena.

Dać tyle kasy za coś, o co trzeba dbać, czesać, płukać...i jeszcze leni się jak pies po zimie...

Gdybym wiedział wcześniej na 100% bym tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.