Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


Rekomendowane odpowiedzi

Sam takiej używałem bodajże od nigrina od jakiegoś roku w tym roku natomiast ta poleciała do mycia bezwodnego a zastąpiła ją 2w1 od CG a teraz po zakupie bawełnianej gąbeczki pewnie do ONRa ta rękawica pójdzie do dolnych partii i kół. Nie jest tragiczna na początek powinno być oki często płukać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezdotykowo nigdy nie umyjesz jak należy... A prędzej czy później do lakieru będziesz się musiał dotknąć, żeby pozbyć się owadów, smoły, nałożyć wosk itd... A założę się, że łatwiej będzie to zrobić na regularnie mytym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ale czy rękawica o którą pytałem sama w sobie nie spowoduje, że rysy będą przybywały szybciej / dużo szybciej niż drogie hi-endowe gąbki, rękawice itd
detailing ma to do siebie że z reguły produkty są drogie ale i co za tym idzie dobre jakościowo, podkreślam z reguły...nie warto oszczędzać na czymś tak podstawowym jak rękawica do mycia...nie mógł bym sobie spojrzeć w oczy po 5 dniach ślęczenia nad lakierem i umyć auto rękawicą z biedronki która budziła by moje zastrzeżenia, przerobiłem już chyba wszystkie możliwe rękawice z mikrofibry i zakończyłem swoją przygodę na rękawicy carpro do podstawowego mycia i sheepskina do dolnych partii auta, jestem jakoś spokojniejszy to raz inna sprawa że zanim dotknę auto jest wczesniej opłukane ciśnieniowo dosyć solidnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A założę się, że łatwiej będzie to zrobić na regularnie mytym samochodzie

 

Pewnie tak, ale od czego mamy całą gamę stuff-u nazywanego pre-wash?

Efektem mojego mycia Focusa co 2 dni (bo jeszcze ktoś z forum zobaczy, że brudny :D ) jest fakt, że na wiosne leci pod maszynę, (o piano black nawet szkoda gadać) - finisz w stylu SF4000 czy Ultrafina powinien wystarczyć, ale jednak.

 

Jedno mycie "dotykowe" - jedna ryska więcej, tego sie trzymam. Od czego jest LSP i bezdotyki na każdym rogu? ;)

A jak już myję ręcznie, to ceremoniał na dobre kilka godzin... :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika

 

 

Technika nie mycia auta....Im częściej myjesz, tym większe szanse że porysujesz, nie ma cudów ,żadne hiper szampony i cud rękawice nie uchronią od tych kilku swirli co jakiś czas.

 

a nie jest odwrotnie? :o , w końcu samochód ma większą skorupę brudu na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika

 

 

Technika nie mycia auta....Im częściej myjesz, tym większe szanse że porysujesz, nie ma cudów ,żadne hiper szampony i cud rękawice nie uchronią od tych kilku swirli co jakiś czas.

 

a nie jest odwrotnie? :o , w końcu samochód ma większą skorupę brudu na sobie.

Niestety tak może być. Jak się przegapi pewną warstwę brudu na samochodzie, to możemy przerysować sobie takim piaskiem np. ranty drzwi itp. (szczególnie zimą). Łatwiej też porysować samochód, np. przechodząc blisko samochodu dotknąć i przerysować lakier. Moim zdaniem im brudniejszy samochód tym łatwiej o rysy (nawet jak się nie myje często) i to te gorsze. :) Ja tam wolę częściej myć i mieć malutkie rysy a potem lekko przepolerować niż doprowadzić do poważniejszych zniszczeń. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a nie jest odwrotnie? , w końcu samochód ma większą skorupę brudu na sobie.

_________________

 

 

Praktyka pokazuje co innego ;) Bo nawet mając większy brud na aucie, zmywasz go myjka i prewashem , więc bez różnicy ile tego brudu było. Mówie z własnego doświadczenia, gdzie 2 lata temu myłem auto co 2 dni,i mimo że to był w zasadzie kurz to porysowało się bardziej , niż auto myte w zeszłym roku, myte raz na 1/1,5 tygodnia, z większym brudem.

 

Kończąc ten wywód, cytuje klasyka :

 

Częste mycie skraca życie.....lakieru w dobrym stanie
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dostanę gdzieś w PL coś takiego:

 

http://www.autogeek.net/sheepskin-wash-pad.html

 

Wiem że podobny produkt ma firma CG oraz Autobrite ale nie są dostępne w PL. W UK jest jeszcze Dooka Zdrowy styl życia to także uniezależnienie od wszelkiego rodzaju używek, np papierosy, kawa czy alkohol. Można rzeczywiście stwierdzić, że jest to dość rygorystyczna zmiana w naszym życiu, musimy jednak sami wybrać, wypisać za i przeciw i postąpić zgodnie z własnym sumieniem i odczuciem. Wiadomo, że używki te nie doprowadzają do niczego dobrego, są najczęstszymi przyczynami zgonów, ale są także swoistą rozrywką dla ówczesnego człowieka. Wady i zalety zdrowego stylu życia zależą od każdego z nas, jeden będzie widział same wady, inny jedynie zalety. Musimy jednak pamiętać, że nie trzeba pozbawiać się wszystkich przyjemności życia aby odżywiać się zgodnie z harmonią organizmu. Wystarczy znać umiar we wszystkim co jemy i pijemy, a także nie ćwiczyć do granic możliwości. Należy także pamiętać, że dzięki temu nasz organizm nam się odwdzięczy dłuższym i zdrowszym życiem, co jest największą zaletą.

 

Też mi się washpudel kończy i jak by cos lepszego było to bym może zmienił. Ale tak wogóle to jestem z niego zadowolony. A na ten wynalazek z linka ludzie widze troche narzekają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Valet PRO Lambs Wool Wash Mitt: czy Wam też się tak rozpada? U mnie już się wyciągnął, dziurawy, włosie odpada :/ A używany tylko do mycia dwóch samochodów, zawsze starałem się z nim delikatnie obchodzić... Do progów i felg mam co innego, żadnej mocnej chemii nie widział :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.