Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś używał SHOWCARSHINE COTTON WASH PAD?

Wygląda podobnie do Race Glaze Shampoo Wash Pad, a Race Glaze chwali się, że ich jest "visually identical to the Swissvax Waschpudel."

 

Na oku mam jeszcze CG BIG CHUBBY MICROFIBER WASH SPONGE, ale ona jest duża, mniej poręczna. COTTON WASH PAD wygląda na fajny sprzęt, ale jak jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał SHOWCARSHINE COTTON WASH PAD?

Tak ja używałem i nie zachwyciła mnie (mało chłonie wody) ale narazie używałem jej tylko do mycia z ONRem jest to dość twarda gąbka z krótkim acz delikatnym włosiem. A może WOOL WASHPAD też od SHOWCARSHINE wygląda nader przyzwoicie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Puszysty, miękki, ale mi osobiście brakuje w środku małej gąbki która by zwiększyła jego chłonność. Nie mogę za wiele powiedzieć bo myłem nim dopiero 2 razy, ale po każdym myciu płukanie w samej wodzie i nie wyleciał z niego nawet jeden włos :D No i jak na wełnę przystało długo schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

potrzebuję pomocy.

 

Mam rękawicę car pro, jeszcze w poprzednim wydaniu i jak wiadomo jest mistrzem, ale w jednym z samochodów w domu progi są zawinięte do środka, o tak:

 

5720.jpg

 

i od czerwonej kreski strasznie się brudzą. Niestety brud na tyle mocno się trzyma, że car pro jest za delikatna i często muszę mocno dociskać, żeby się domyło. No i pomyślałem, że kupię albo gąbkę albo gąbkę z mikrofibry, progi i tak są mocno wypiaskowane więc nie zrobi im i to różnicy czym będę mył.

 

Co wybrać? Gąbkę z mikrofibry czy tradycyjną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilgt, weź również pod uwagę gąbkę glazurniczą - bezpieczniejsza od zwykłej gąbki, lepiej zbiera brud niż mikrofibra. Czasem umyję taką cały samochód i nie mam obawy o lakier. W moim odczuciu fibrowe rękawice są mniej bezpieczne. Trzeba jedynie wybrać lepszy gatunek tej gąbki, bo różnią się między sobą wielkością komórek, chłonnością i agresywnością. Wiele firm segreguje je jak pady polerskie - kolorami, w zależności od agresywności. Warto spróbować, cena 2-20zł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

booohal, wiadomo jak to jest z Allegro - nie wiadomo co się trafi. Ja wybrałem się do marketu budowlanego i tam wybrałem kilka sztuk. Są one nasączane wodą i pakowane w folie. Także można sprawdzić ich elastyczność/twardość. Ja preferuję zbitą formę, która wchłania więcej wody z szamponem. Komórki jak najmniejsze (większa gęstość/chłonność) bo i tak po pre-washu nie ma potrzeby używać porowatych, bardziej agresywnych gąbek.

Ciężko mi coś podpowiedzieć, bo to taki produkt, który ukazuje swoją pełną specyfikę dopiero po zanurzeniu w wodzie. Nie chcę uogólniać, ale w moim przypadku wyszło, że im jaśniejsza tym delikatniejsza - choć kolorystyka zależy od producenta i nie jest regułą.

 

Przy okazji:

porównałem chłonność gąbki zwykłej i tej celulozowej/glazurniczej:

- zwykła sucha - 20g

- celulozowa sucha - 40g

- zwykła nasączona wodą - 230g

- celulozowa nasączona wodą - 520g

 

Obie gąbki rzecz jasna tych samych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat, ciężko powiedzieć, należałoby zbadać organoleptycznie ;). Natomiast znalazłem na DW następującą informację nt. tego produktu:

"Our high-quality foam is the same soft foam used for our machine finishing pads and our wax applicator pads."

Wychodzi więc na to, że jest to klasyczna gąbka o drobnych komórkach, dobrej jakości. Jednak to nie to samo co gąbki celulozowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.