Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


Rekomendowane odpowiedzi

JM63, uzywam od zeszlego roku takze do 2 aut. Co prawda "wyciaga sie" w trakcie mycia i staje sie przez to dosyc niezreczna jak na damska lapke ale jest w calosci. Ostatnio ja nawet uczesalam i niewiele futra wyrwalam. Po myciu plucze i susze w pokojowej temp lub na dworze w lecie a ewentualnie dosuszam na grzejniku. Skora nie lubi wysokich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Valet PRO Lambs Wool Wash Mitt: czy Wam też się tak rozpada? U mnie już się wyciągnął, dziurawy, włosie odpada :/ A używany tylko do mycia dwóch samochodów, zawsze starałem się z nim delikatnie obchodzić... Do progów i felg mam co innego, żadnej mocnej chemii nie widział :dontknow:

 

Potwierdzam - zakończył swoje życie i wylądował w koszu, a naprawde miał lekkie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem na etapie kupna następnej rękawicy do mycia, poprzednia była z megsa i byłem z niej zadowolony ;)

 

Właśnie myślę, czy jeszcze raz jej nie kupić aaale mam zamiar się dowiedzieć, czy może jest jakaś lepsza w tych samych pieniądzach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale po zastosowaniu się do rad, które znalazłem na tym forum tzn. po kupieniu rękawicy Mothers w dalszym ciągu po umyciu samochodu zauważam nowe rysy. Coś nowego co rzuciło mi się w oczy to głebokie, pojedyncze rysy. Myję samochody metodą na dwa wiadra, ale bez grit guard'a. Patrząc na rękawicę podczas mycia zauważyłem, że brud zatrzymuje się wewnątrz i ciężko go wypłukać.

 

Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin89 Czy stosujesz przy większym zabrudzeniu pre-wascha czyli mycie wstępne pianą ?? Zakup GG to konieczna inwestycja bo z tego co pamiętam rękawica od Mothersa nie jest biała więc brudu nie zobaczysz , kolejna sprawa to poślizg lakieru przy myciu i piana odspajająca łatwiej brud od karoserii - czyli czym myjesz ?? Technika mycia czyli nie zataczamy kręgów a staramy się myć ruchami prostymi , i zostaje jeszcze technika osuszenia auta jakim ręcznikiem i w jaki sposób , polecam ten filmik do zapoznania się z bezpieczną techniką mycia auta http://vimeo.com/20254675 , oczywiście są lakiery bardzo niewdzięczne gdzie od lekkiego muśnięcia powstają nowe mikro ryski :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale strasznie mnie drażnią filmiki, na których prezentuje się prawidłowy sposób mycia auta, biorąc za pacjenta czysty, lśniący egzemplarz.

Nie inaczej było w przypadku reklamy myjni EHRLE, na której koleś pokazuje jak umyć czystą niebieską Pandę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin89 Czy stosujesz przy większym zabrudzeniu pre-wascha czyli mycie wstępne pianą ?? Zakup GG to konieczna inwestycja bo z tego co pamiętam rękawica od Mothersa nie jest biała więc brudu nie zobaczysz , kolejna sprawa to poślizg lakieru przy myciu i piana odspajająca łatwiej brud od karoserii - czyli czym myjesz ?? Technika mycia czyli nie zataczamy kręgów a staramy się myć ruchami prostymi , i zostaje jeszcze technika osuszenia auta jakim ręcznikiem i w jaki sposób , polecam ten filmik do zapoznania się z bezpieczną techniką mycia auta http://vimeo.com/20254675 , oczywiście są lakiery bardzo niewdzięczne gdzie od lekkiego muśnięcia powstają nowe mikro ryski :wallbash:

 

Na wstępie chciałem podziękować za poradę, co do samego procesu mycia nie stosuję pre- washa, nie mam pianownicy niestety :thumbdown:. Dzięki za uświadomienie mnie co do samej techniki mycia zasadniczego, do tej pory myłem ruchami kolistymi i byłem przekonany, że robię to dobrze, jak widać mało jeszcze wiem. Do osuszania używam popularnego FD. Każda lekcja przybliża mnie do osiągania lepszych rezultatów :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domingo, jeśli potrzebujesz instruktażu jak myć auto, wystarczy, że "grzebniesz" nieco głębiej na naszej stronie - wówczas znajdziesz to: http://www.sklep.car-spa.pl/Poradniki.html

 

filmy na stronie nie mają charakteru instruktażowego, to raczej oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz pianownicy to z powodzeniem możesz stosować opryskiwacz ciśnieniowy.

 

Czy na forum istnieje możliwość podania firm? Byłbym wdzięczny.

 

Gloria FM10 albo poczytaj o przeróbce Marolexa czy Kwazara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.