Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


Rekomendowane odpowiedzi

jest jakiś sposób na dbanie o rękawice Car Pro? mam dużą i małą, ale nie są takie ładne jak na początku, po myciu samochodu włókna się kręcą i wygląda jakby zwierzak, z którego pochodzi włosie miał loki :D wtedy biorę stary grzebień, czesze je i jest lepiej ;) ale poza wypłukaniem po myciu nic z nimi nie robię, powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja swoją po każdym myciu płucze pod prysznicem, czasem z pomocą szarego mydła. Delikatnie wyżymam ,wytrząsam reszte wody i zostawiam do wyschnięcia. Później szybkie uczesanie i po kilku miesiącach i kilkudziesięciu myciach jest w zasadzie jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid880701, są różne Monster Shine. Z tego co ja zdążyłem wyczytać to ogółem wygląda to chyba mniej więcej tak, że najdelikatniejsze są z wełny, na drugim miejcu dobra mikrofibra.

Do mnie leci taka:

http://www.mrcleaner.pl/monster-shine-m ... p1089.html

 

Sporo osób ją tu chwaliło. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Dzisiaj została wysłana - mam nadzieję, że poczta się postara i jutro dotrze to bym mógł się w weekend samochodami zająć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wełniane rękawice są chyba wg mnie najlepsze, osobiście polecam wymienioną wcześniej włnianą z MonsterShine, Eurow Sheepskin Wash Mitt i Mothers Genuine Lambswool Wash Mitt

 

no są jeszcze oczywiście z Dodo i CarPRO, ale one już mają sporo wyższą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym rozwiązać kwestię nad, którą wcześniej się nie zastanawiałem. W relacjach większość z Was (często przy prewashu) myje detale pędzelkiem. Czy np. taki pędzelek VP może porysować lakier?

W końcu konstrukcja pędzelka jest podobna do krytykowanej szczotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pędzelek może porysować tak samo jak szczotka, dlatego należy unikać "wyjeżdzania" nim poza czyszczony detal.

Moim zdaniem częstym też błędem, obserwowanym w relacjach jest pędzlowanie zakamarków czy felg jako pierwszy etap mycia bez nawet wstępnego prewasha pod ciśnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borek, powiedz mi czy zabezpieczasz przy tym elektrykę i kasetę zamka?
przy pędzlowaniu wnęk drzwi? nie, to są mechanizmy stale narazone na wode więc nic im nie będzie.

 

Popatrzcie czego używają do mycia http://www.barryboys.co.uk/corsasport/c ... dastra.htm (9 zdjęcie od góry) gąbka naturalna. Próbował kto? Już sama "poczochrana" jej struktura wygląda zachęcająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował kto? Już sama "poczochrana" jej struktura wygląda zachęcająco

Miałem taką w domu przywieziona z jakiegoś wyjazdu wakacyjnego w ciepłe rejony i powiem szczerze że sam bym się ją nie umył a co dopiero auta twarda strasznie nawet po zmoczeniu teraz robi głównie za ozdobę w łaziene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurow Sheepskin Wash Mitt kupilem ze wzgledu na mieki ciemny lakier Hody oraz Opla Corsy ktore mam w opice. Odradzam tej rekawicy, uzywalem mniej niz 15 razy i non stop gubi peki klakow, po 1 stronie juz otwor wielkosci pileczki ping pongowej jest i dalej lysieje, klaki wraz ze skora wypadaja jak z pogryzionego kota geh.

Nie zmienia to faktu ze pierwsze kilka razy mylo sie rewelacyjnie. Obecnie rozgladam sie za czyms innym, ale strach ze inne welniaki o akceptowalnej cenie sie tez zaczna rozpadac sklania mnie do mikrofibry na przyszly sezon. Na forum z reszta ostrzegano mnie ze sie w okolicy kciuka rozrywa w miejscu zszycia, u mnie bylo to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampony Duragloss Car Wash Concentrate #901 zamiennie z Nigrinem cytrynowym bez wosku. Duraglos ok 6 nakretek na 12l wiadro, a Nigrin 3 nakretnki na wiadro 12l z tym ze wtedy 10l zalewalem. Oba dosc dobre szampony. Rekawice plukana po kilka razy po azdym myciu, nie suszona na grzejniku.

 

Dzis umylem Honde by nalozyc wosk na zime Hi Temp od FK. To Zauwazylem ze gubi juz klaki z obu stron. Normalnie Dredy leca, cale kosmyki z kawalkami skory. Te kawalki jak sa mokre to krzywdy raczej nie zrobia, ale jak rekawica jest sucha to sa to dosc twarde i przy slabo namoczonej rekawicy na pierwszych przejazdach mozna szkod na robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak naszło mnie dzisiaj pytanie czy mycie auta w niskich czy też ujemnych temperaturach nie jest szkodliwe dla auta? Chodzi mi o to ze temp. powietrza jest niska i lakier jest zimny czy też namarznięty, a myjemy przecież wodą ciepłą lub letnią i czy zetknięcie lakieru z ciepłą wodą nie jest szkodliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Realną graniczną temperaturą przy której możesz bezstresowo myć na zewnatrz, to okolice 0 stopni. Inaczej zamienia się to w przesuwanie kawałków lodu po lakierze :P:P Więc jeśli nie przesadzisz z wrzątkiem, to nic się nie stanie przy takiej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tanią rękawicą kupioną w supermarkecie jest możliwosć porysowania lakieru po polerce? Będę niedługo zabierał się za lakier mojego samochodu i nie chciałbym zmarnować tego efektu przy kolejnym myciu

 

images?q=tbn:ANd9GcTIUPAFXWVLV2kp6UyhRimPNky9oZRxUmg73Lp0muquvmkz3Q6NAg

zdjęcie zapożyczone, lecz rękawica wygląda właśnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.