Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


metys

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zależy w dużej mierze od lakieru. Nadawać się nadają - jak z ich trwałością nie wiem bo nie używam do karoserii.

trwałość mają taką jak zwykła tania mikrofibra, po kilku użyciach tracą swe pierwotne właściwości tzn. nie są takie miękkie włókna już.

mam kilka takich gąbek i teraz używam je jako gąbki drugiej kategorii tzn. do progów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jedynie o kwestię delikatności dla lakieru.

 

To, że moja ręka jest mokra, że rękawica jest ciężka to mnie to nie obchodzi.

 

Więc pytanie tylko odnosi się do tego, czy taka rękawica jest bezpieczna dla lakieru? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

a co złego jest w myciu auta szczotką? od 10 lat wszystkie auta myje szczotką z naturalnego włosia i żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem. nie mówie tu o ala profesionalnych szczotkach z syntetycznych włosiach jakie używają tanie myjnie. szczotke często płucze w szamponie, delikatnie przesuwa się po lakierze. na pewno jest lepsza od gąbki. a myjka z mikrofibry? wydaje mi się ze jak dostanie sie ziarno piasku w mikrofibre to prędzej porysuje lakier niż w przypadku szczotki, która ma gęste włosie o długości ok 4cm

Znacie może jakiś dobrych producentów szczotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że wszelakie szczotki tylko przesuwają ziarna piasku po lakierze. Przy choćby minimalnym docisku te drobinki nie mają jak wniknąć w głąb szczotki z racji jej budowy. Przy kolejnym kontakcie z lakierem, brudu w następnej sekcji jest więcej niż powinno. Włochate rękawice z mikrofibry czy wełny inaczej się zachowują w takiej sytuacji. Wchłaniają brud i uwalniają go dopiero przy płukaniu/kontakcie z Grit Guardem. Takie jest moje zdanie i tak jak damianTDCi napisał, halogen prawdę Ci powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co złego jest w myciu auta szczotką? od 10 lat wszystkie auta myje szczotką z naturalnego włosia i żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem. nie mówie tu o ala profesionalnych szczotkach z syntetycznych włosiach jakie używają tanie myjnie. szczotke często płucze w szamponie, delikatnie przesuwa się po lakierze. na pewno jest lepsza od gąbki. a myjka z mikrofibry? wydaje mi się ze jak dostanie sie ziarno piasku w mikrofibre to prędzej porysuje lakier niż w przypadku szczotki, która ma gęste włosie o długości ok 4cm

Znacie może jakiś dobrych producentów szczotek?

gabka nie rysuje tak jak szczotka zresztą szczotki uzywa sie tylko do felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już próbowałem wielu akcesorii do mycia, i tak , jeśli chodzi o cenę to wygrywają frędzelki, o dokładność to mikrofibrowe rękawice, najdelikatniejsze są naturalne szczotki (niestety nie domywają), a połączeniem tego wszystkiego jest rękawica z wełny, chyba najbardziej optymalny wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo długo używałem rękawicy z frędzelkami. Wczoraj wreszcie wypróbowałem mój nowy nabytek, mianowicie rękawicę z wełny MOTHERS Genuine Lambswool Wash Mitt. Jak na pierwsze wrażenia to wszystko OK. Po namoczeniu cięższa niż frędzelkowa, ale przez to więcej wody trafia na auto. Łatwiej się też wg mnie wypłukuje. Frędzelkowa nie ma kciuka, przez co czasami miała tendencję do obracania się na dłoni, co mnie czasami drażniło. Wełniana ma kciuk i tego problemiku nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bezpieczeńśtwo bezpieczeństwem, ale to co mi się najbardziej podoba to dużo mniej zachodu z utrzymaniem takiej rękawicy w należytym stanie, w porównaniu do normalnej wełny. Choćby suszenie, myłem auto w południe, a a teraz rękawica jest praktycznie sucha, co było nie do pomyślenia przy normalnej wełnie kótra potrafiła schnąć 2 dni. Generalnie sprawia dla mnie wrażenie dużo "estetyczniejszej" od zwykłych rękawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, To fakt schnie trochę krócej ;) , testuję ją od kilkunastu myć i też mam wrażenie bardzo dużej delikatności z tym że sam komfort mycia jak dla mnie dużo przyjemniejszy jest przy zwykłych rękawicach czy to z wełny czy fibry szczególnie na bardziej skomplikowanych kształtach, ten Car Pro jest idealny na większych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.