Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


metys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

DaV, Zrobiłbym zdjęcie porównawcze, ale dziś sprzedaliśmy ostatnią gąbkę z CG. Gąbka CG jest obszyta mikrofibrą podobnej grubości do tej z rękawicy CG 3w1 lub nawet może trochę bardziej cieńszą. Pod mikrofibrą jest dosyć twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rękawicę Nigrina, Megsa oraz pudelka SV. Ten ostatni leży mi najbardziej, ale wszystkie trzy wożę zawsze w bagażniku z trzema torbami kosmetyków :kox: . Moje subiektywne odczucie jest takie, że Megs (może ze względu na większą powierzchnię czyszcząca, a może ze względu na krótkie włosy powodujące, że ręką dobrze "czuć lakier" ) myje najdokładniej.

Po takich zachętach jak wyżej wypróbuje chętnie rękawicę Car Pro. Rozumiem, że to co proponuje w tym zakresie Car-Spa i Showcarshine to ten sam produkt?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Po takich zachętach jak wyżej wypróbuje chętnie rękawicę Car Pro. Rozumiem, że to co proponuje w tym zakresie Car-Spa i Showcarshine to ten sam produkt?.

 

Oczywiście że to samo ;)

 

 

Po pierwszych myciach w weekend jest nowy lider rękawica Car Pro - rewelka :good:

 

Byłem zadowolony z Megsa ale to jest poprostu miazga :shock: - Polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wełnę race glaze i jeśli chodzi o delikatność - jest naprawdę świetna, ale mam problem z jej suszeniem. Środek wolno wysycha jeśli nie wywrócę na lewą stronę, z kolei potem jak wyschnie (na tej lewej stronie) ciężko wrócić do wełnianej strony i mam wrażenie, że wnętrze będzie szybko wyglądać jak w wełnie pLaYmAna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rękawicę Eurow (budowa jak tej RG, czyli z kciukiem) i z racji tego że wydaje się "niewywijalna" na lewą stronę, to skórzany środek masakrycznie wolno wysycha; chyba jedyną metodą na nią jest po swobodnym wysuszeniu użyć trochę suszarki do włosów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam rękawicę Eurow (budowa jak tej RG, czyli z kciukiem) i z racji tego że wydaje się "niewywijalna" na lewą stronę, to skórzany środek masakrycznie wolno wysycha; chyba jedyną metodą na nią jest po swobodnym wysuszeniu użyć trochę suszarki do włosów

U mnie nie było tego problemu, po jednym użyciu rękawica pękła w pół i szybko sie wysuszyła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
a mam rękawicę Eurow (budowa jak tej RG, czyli z kciukiem) i z racji tego że wydaje się "niewywijalna" na lewą stronę, to skórzany środek masakrycznie wolno wysycha; chyba jedyną metodą na nią jest po swobodnym wysuszeniu użyć trochę suszarki do włosów

U mnie nie było tego problemu, po jednym użyciu rękawica pękła w pół i szybko sie wysuszyła:)

 

to jednorazówka była :D a Ty kilka razy chciałeś użyć? ;):mrgreen:

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam rękawicę Eurow (budowa jak tej RG, czyli z kciukiem) i z racji tego że wydaje się "niewywijalna" na lewą stronę, to skórzany środek masakrycznie wolno wysycha; chyba jedyną metodą na nią jest po swobodnym wysuszeniu użyć trochę suszarki do włosów :?:

No ja już też nie będę jej wywracał na lewą stronę tylko suszarrrą :) - troszkę niewypał z tym suszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario, czekam w takim razie na relację ...

 

Obecnie mam rękawicę CG 3w1 (żółto-szara) i chcę kupić coś nowego (wełna lub mikrofibra). Ma być delikatna dla miękkiego czarnego lakieru i jednocześnie dobrze domywać. Zastanawiam się pomiędzy:

- RACEGLAZE MERINO WASH MITT

- SONUSem wełnianym

 

Rękawica Car Pro na razie mnie nie przekonuje.

Jak widzę jak te "wełniaki" wyglądają po pewnym czasie użytkowania, to ponownie skłaniam się ku mikrofibrze, np. gąbce z mikrofibrą SURF CITY GARAGE Nano-Detail Washing Sponge

http://www.detailer.pl/sklep/137-surf-c ... onge-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw na wełnę, mój lakier (czarna p.) często różne fibry rysują (nie próbowałem co prawda rękawicy megsa czy innych podobnych) ale w ciemno poszedł bym w wełne - nie zauważyłem, żeby przybyło swirlsów (race glaze). Którą wybrać to już musisz sam zadecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawica Car Pro na razie mnie nie przekonuje.

 

Bierz, fajna jest ;)

Z daleka wygląda jak żywcem ściągnięta z karku białej, górskiej kozicy 8-)

 

 

Coś w ten deseń:

 

8404_usa_glasier_national_park_lodowiec_glasier_national_park.jpg

 

P.s Tak, tak - mi też szkoda tej kozy, co mam z niej rękawice. Konserwuje ją w najlepszych szamponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rękawice Merynos, wełnianą od Mr Cleanera i nie wiem czy tak ma być ale strasznie chłonie wodę przez co robi się bardzo ciężka i zużywa dużo szamponu. Na płaskich powierzchniach nie ma dyskomfortu ale już np. na zderzakach jest ciężko, szczególnie, że mam chude łapska. Macie jakieś metody na ciaśniejszą opaskę?

Wcześniej używałem rękawicy nigrinowskiej z frędzlami więc nie za bardzo mam porównanie czy wszystkie wełniaki się tak zachowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.