Skocz do zawartości

Czym myć karoserię ?


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie powoli kompletuje swój 1 zestaw i mam takie oto pytanie:

- jaką rękawice wybrać do mycia auta ( srebny metalik )

 

Mam takie dwa typy:

 

Rękawice Chemical Guys Waterproof Microfiber 4 in 1 cena 36 zl

 

CHEMICAL GUYS Microfiber Wash Mitt cena 30 zl

 

Może macie inne typy w podobnym przedziale cenowym max 30-50 zl bo moim zdaniem 100 za rękawicę to przegięcie ...

 

 

Rozumiem że taką rękawicą myje sie tylko te lepsze elementy auta a np jakaś tanią :myje sie felgi , nadkola , dół zderzaków itp

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Beny.rac, Moje zdanie jest takie jeżeli chcesz odpowiedni stosunek cena/jakość/trwałość :

 

Jeżeli mikrofibra to meguiars ewentualnie CG ta żółto szara Waterproof Microfiber

CG wash mitt, jej mikrofibra jest marnej jakości w porównaniu z wersją waterproof

Poorboys ma bardzo krótkie i zbite włosie co do lakieru się nie nadaje jedynie felgi nadkola itp

 

jeżeli wełna to RaceGlaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem sam używasz :

 

chemical guys do pierwszego brudniejszego mycia a meguiars do drugiego czystszego, chociaż polecam kolejność odwrotną. Ogólnie kończe mycie rękawicą megsa ponieważ tą rękawicą pracuje mi się najlepiej

 

Więc zestaw powinien być idealny :

MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT

Chemical Guys Waterproof Microfiber 4 in 1

 

Do tego jakieś "wynalazki za 10 zl " do czyszczenia alum i opon i temat rękawic do mycia powinien być zakończony w moim przypadku :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Beny.rac, Takie połączenie używałem na początku jak nie było wełny ;) Teraz Race Glaze wełna do mycia wszystkiego oprócz zderzaków progów i najniższych partii drzwi, do tych elementó używam Megs wash mitt ( Megsa używam już 3 lata i jest praktycznie jak nowy jedynie kolor zrobił się lekko szary ale struktura została bez zmian :good: ).

 

Jak planujesz megsa i CG to proponuję kupić RG wełna (nie dużo droższa od megs ale śliskość i delikatność dużo lepsza) CG będziesz miał do brudniejszych elementów. ;) Tak jak napisał Muti :good:

 

Ewentualnie poszukaj coś innego z wełny ale nie wiem jak jest z jakością tych tańszych więc tu się nie wypowiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, nie masz problemu z szybkim zużywaniem się rękaiwcy RG ? Jak ją suszysz ?

 

Napiszę też swoje spostrzeżenia,choć mam ją od niedawna. Po myciu auta płuczę pod bieżacą wodą,wykręcam i strzepuje i na grzejnik do suszenia i wyglada OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, Ja podobnie jak Muti płukanie w bieżącej wodzie i na grzejnik, potem jest mega sztywna ale przy ponownym myciu poare sekund w wodzie i z powrotem mięknie, nie zauważyłem żeby z włosiem się coś działo, po wysuszeniu włosie jest trochę inne niż świeżo po kupnie bardziej puchate, ale po namoczeniu jest ciągle takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bardziej niż o włosie to martwię się o samą skóre, która zaczeła pękać w moim Eurowie na łączeniu kciuka z resztą...A musze coś kupić, bo CG Chenille którego ostatnio kupiłem jest za ciężki do wygodnego mycia. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włosie zbija się w taki kępki po wysuszeniu,ale faktycznie po zamoczeniu jest wszystko OK:)

 

Bardziej niż o włosie to martwię się o samą skóre, która zaczeła pękać w moim Eurowie na łączeniu kciuka z resztą

 

Rękawica jest zrobiona z 2 kawałków skóry zszytych,także nie ma łączenia kciuk,ręka,tylko w koło jedno,także nie wiem co tam może pęknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Jan Wronowski, Między "dredowymi" a zwykłymi MF główną różnicą jest to że zwykłe będą wytwarzały trochę więcej piany i moim zdaniem przy ewentualnych drobinkach lepiej utrzymują brud w swojej strukturze, ale ogólnie jak zmieniać to lepiej dołożyć do wełny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szczotki do mycia busa.... i nie tylko. Podoba mi się np ta: http://www.autogeek.net/bohawabrpl.html .

I cała gama szczot :evil:http://www.autogeek.net/boar-s-hair.html Czy ktoś wie gdzie w PL można dostać coś takiego ?!

Macałem kilka szczotek do mycia Vikan. Szczerze mówiąc mam małe obawy przed używaniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu jeszcze nie nie pisałem zawsze używałem rękawicy z lidla z frędzelkami. Kolega ma rękawicę megsa 200 myć przeżyła i wszystko, więc i ja zakupiłem, naprawdę super się nią myje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wytestowałam kupioną w zasadzie przy okazji mikrofibrową rękawicę z frędzlami niejakiej firmy Carpoint. To normalne, że wyłażą z niej kłaczki podczas mycia, czy świadczą one raczej o "świetnej" jakości rzekomej mikrofibry? W ogóle niewygodne jest mycie czymś takim, muszę poszukać czegoś, co się bierze do łapy, a nie nakłada na nią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś rozwiązanie, tylko mnie zastanawia, czy te wyłażące z niej kłaki lakieru nie rysują, zwłaszcza, kiedy wycieram do sucha. Niby one mięciutkie, ale cholera wie, kiedyś myłam gąbką, na mikrofibrach się nie znam. Teraz to tam mikroryska mniej czy więcej różnicy nie zrobi, ale jak już wypoleruję i nawoskuję, to i owszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za miękkie te włoski będą aby lakier na audi ruszyć :) ja na początku też nie lubiłem rękawic, ale do wszystkiego się przyzwyczaić trzeba i teraz za nic bym jej nie zamienił , tyle że ja mam megsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.