Skocz do zawartości

Eurotec WPOP101 - DA 21mm Hit? Zobaczymy...


booohal

Rekomendowane odpowiedzi

Popracowałem ale tylko chwilkę bo nie dałem dziś rady.

Porównuje do Kraussa S21 i Rupesa 21, które testowałem swojego czasu.

 

Głośność - okolice Kraussa i Rupesa. Podobno Mark 2 jest cichszy.

Moc - okolice Rupesa. Przynajmniej Mark 1. Dwójką się nie bawiłem. Krauss mocniejszy. Ogólnie ciężko zatrzymać ruch rotacyjny ale jest to możliwe. Tak pomiędzy Kraussem, a Rupesem.

Wyważenie - nic do zarzucenia. Jak Krauss i Rupes. Nic nie bije. I na BP 150 i na 125mm.

Bez obciążenia czasami słychać jakiś dźwięk. Jak w tańszych szlifierkach, polerkach. Pod obciążeniem pracuje normalnie.

Wygoda pracy - na pewno wygodniejszy w trzymaniu i kontrolowaniu obrotów od Kraussa. Do Rupesa nie porównam bo za krótko z nim pracowałem i trzymanie jakoś nie zapadło mi w pamięć.

Wolny start - wolny, nawet bardzo :) Wolę pod tym względem Kraussa i Rupesa.

Po połowie maski maszyna była dosyć ciepła. Ale trzeba zweryfikować przy jakiejś dłuższej akcji.

 

Podsumowanie?

 

Zachowuje się bardzo poprawnie. Patrząc na konkurencję mogłaby kosztować spokojnie 500zł.

 

Zostawiam ją do cięcia czegoś twardszego niż moje japończyki jednak główną maszyną pozostaje Krauss S15.

Skok 21 jest dla mnie zbyt narowisty (bez względu na firmę maszyny) ale tnie bardzo dobrze dzięki mocy i skokowi i do cięcia zostaje. Rotacji trzeba bardziej pilnować i gorzej wykańcza. Plus rotacji to precyzyjność i BP we wszystkich wielkościach, które zawsze dobrze współpracują.

 

To tak na szybko. Potniemy - zobaczymy. Myślę, że niedługo dojdą spostrzeżenia innych użytkowników.

 

Biorąc pod uwagę cenę to wg. mnie nie ma się nad czym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662941 Czyli za tydzien mialbym 140zł w kieszeni :kox: :kox: no nic

Oj zobaczymy. Myślę, że jednak zostawi cenę.

 

Dodane po 2 minutach 40 sekundach:

662937 A jaki BP do tego, jest coś w Naszych internetowych sklepach?

Na pewno ori Rupesa.

Zacząłem z majfrendem na Ali rozmawiać. Na razie 12$ z wysyłką ale może zejdzie z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli priorytetem nie jest cena to bierz Kraussa S15. Jest świetny.

 

 

Trochę dziwne rozumowanie. Równie dobrze zamiast S15 dołożyć do FLEX VRG.

IMHO tego Euroteca powinno się porównywać do maszyn do powiedzmy 500 zł, a nie do sprzętów 4x droższych od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662994 Trochę dziwne rozumowanie.

Nie, ponieważ:

662994 S15
662994 FLEX VRG.

to dwie różne maszyny (poza tym Flex to 180% ceny S15), a kolega pytał o konkretne zastosowania.

Do jakich maszyn chciałbyś porównać Euroteca skoro do 500zł nie ma żadnej alternatywy? DA z różnymi skokami to różne maszyny. To nie rotacja gdzie zasada działania zawsze jest ta sama.

 

Kontynuując poprzednią odpowiedź:

Jeżeli pieniądze są głównym priorytetem to Eurotec do one stepów i cleanerów się oczywiście nada ale musisz być świadomy wad skoku 21mm. Każda DA, którą pracowałem najlepiej wyważona była na 5/6 biegu. Tutaj dla cleanera będzie raczej za szybko, a na niższych prędkościach prowadzi się mniej przyjemnie.

 

Dodane po 10 minutach :

Dziwne rozumowanie to dla mnie:

662888 Niezły Janusz z tego sprzedawcy. Z 259 zł wywindował na 399 zł.

Bojkotować go.

Koleś daje alternatywę, której nawet bym się nie spodziewał. Pięciokrotnie niższą od Rupesa, dwuipółkrotnie niższą od Kraussa, a Ty nazywasz go Januszem. Handel polega na tym, że kupujemy coś taniej i sprzedajemy drożej w takiej cenie jaką są ludzie w stanie zapłacić.

Januszami w takim rozumowaniu prędzej można nazwać producentów, którzy mają na takich maszynach 500 czy 1000% marży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś daje alternatywę, której nawet bym się nie spodziewał. Pięciokrotnie niższą od Rupesa, dwuipółkrotnie niższą od Kraussa, a Ty nazywasz go Januszem. Handel polega na tym, że kupujemy coś taniej i sprzedajemy drożej w takiej cenie jaką są ludzie w stanie zapłacić.

Januszami w takim rozumowaniu prędzej można nazwać producentów, którzy mają na takich maszynach 500 czy 1000% marży...

 

Jakbym kupił za 259 to też bym tak mówił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo było dwóch sprzedawców - jeden zakończył aukcję z 259 i wystawił za 399. Drugi miał za 259 i zakończył aukcję nie wystawiając póki co dalej towaru. Obaj z Rzeszowa o ile pamięć mnie nie myli.

 

Edit:

kita33 - No to wszystko jasne ;-) Raczej nie łudziłbym się na powrót do 'starej' ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo było dwóch sprzedawców - jeden zakończył aukcję z 259 i wystawił za 399. Drugi miał za 259 i zakończył aukcję nie wystawiając póki co dalej towaru. Obaj z Rzeszowa o ile pamięć mnie nie myli.

 

Edit:

kita33 - No to wszystko jasne ;-) Raczej nie łudziłbym się na powrót do 'starej' ceny.

 

Nie ma szans. Tym bardziej, że 3 za 399 już mu poszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - do nich pisałem. Napisałem drugiego maila z pytaniem ile sztuk trzeba kupić zeby mieć dobry rabat.

 

Zakup grupowy - jak najbardziej, tylko trzeba zebrać listę pewnych na 100%, zebrać pieniądze i jakoś ogarnac temat wysyłek (czy oni wyślą każdemu, czy jedna paczka i potem rozdysponowanie tego po Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja jestem chętny na 100%. Widzę na aukcji, że mają 5 dostępnych sztuk, ale może będzie więcej. Poczekamy co odpiszą, daj znać jak tylko dostaniesz odpowiedź.

Co do wysyłki, to pewnie im się nie będzie chciało bawić w rozsyłanie tego indywidualnie, skoro ma to być zakup grupowy ze zniżką. Myślę, że ogarniemy to sami. Tak jak pisałeś, najlepiej jakby zamówienie zrobiła osoba "bardziej znana na forum" po tym jak każdy chętny wyśle jej pieniądze. Musi się oczywiście jeszcze komuś chcieć później porozsyłać do wszystkich te paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.