Skocz do zawartości

Eurotec WPOP101 - DA 21mm Hit? Zobaczymy...


booohal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Fabryczny BP ma 150 mm.

PS. Ktoś zainteresowany tym sprzętem? Nowy za 300 zł. Sprzedaję bo jednak wybrałem roto.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

Patrzyłem wg. tej rozpiski:

 

UIkTAtD.png

 

I wydawało mi się, ze do talerza 150 mm trzeba pada 180 mm - rozumiem, ze nie trzeba i 150 mm wystarczy? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Fabryczny BP ma 150 mm.

PS. Ktoś zainteresowany tym sprzętem? Nowy za 300 zł. Sprzedaję bo jednak wybrałem roto.

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

Patrzyłem wg. tej rozpiski:

 

UIkTAtD.png

 

I wydawało mi się, ze do talerza 150 mm trzeba pada 180 mm - rozumiem, ze nie trzeba i 150 mm wystarczy? 8-)

Zgadza się. Ale jak koledzy mówili, ciężko będzie tym robić. BP 125 mm to podstawa

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale jak koledzy mówili, ciężko będzie tym robić. BP 125 mm to podstawa

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

Czyli musiałbym zastosować tutaj coś takiego jak LARE FLEXEDGE M8 LD125? Są może jakieś tańsze alternatywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ale jak koledzy mówili, ciężko będzie tym robić. BP 125 mm to podstawa

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

Czyli musiałbym zastosować tutaj coś takiego jak LARE FLEXEDGE M8 LD125? Są może jakieś tańsze alternatywy?

 

 

Kilka stron wstecz masz link do BP z aliexpress. Ok 50 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
670578 W eurotecu jest takie wycięcie

W Rupesie, Kraussie, chińczykach też jest. Właśnie chodzi o zblokowanie bo inaczej tego nie przykręcisz. Ewentualnie takim kluczem:

BOSCH-Klucz-szczekowy-jednostronny-do-szlifierki-prostej-GGS-16-Professional_2.JPG

Trzeba przytrzymać i wtedy byle jakie BP z M8 przykręcimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 2 tygodnie temu przyszedł do mnie Eurotec. Jest to moja pierwsza polerka jak również i pierwsze podejście do korekty lakieru.

Ogólne wrażenia jeśli chodzi o maszynę - bardzo pozytywnie, nie mniej jednak nie mam za bardzo porównania do innych maszynek DA.

Jakość wykonania na dobrym poziomie, wolny start faktycznie, jak ktoś pisał wcześniej jest bardzo wolny i mi to pasuje :) Jeśli chodzi o głośność to ciężko mi ocenić, pracowałem trochę w garażu, który jest połączony z domem i miałem feedback, że w salonie nic nie było słychać - tyle mi wystarczy :)

 

Jeśli chodzi o akcesoria, to na początek postanowiłem pobawić się OneStep'em od Rupes'a - do tej pasty kupiłem pad opisany w sklepie tak "Rupes Big Foot UHS one step" - jak dla mnie, pad mega twardy, w mojej ocenie bliżej mu do pianki florystycznej (co kwiatki w nią wbijają) niż do pada gąbkowego. Pracowało mi się dość ciężko, zaczynałem rozprowadzanie pasty na min. prędkości a następnie jechałem na 5/6. Ogólnie wrażenie z pracy z tym padem to jakbym jeździł drewnianym klockiem po masce - szczególnie ciężko było pracować przy jakichkolwiek przetłoczeniach.

Drugi pad jaki kupiłem to biały ultra fine z Rupes'a - wybrałem go do pasty CarPro Essence - no i tutaj praca mega przyjemna. Pasta usunęła jeszcze trochę mikro rysek, mam wrażenie że przyciemniła lakier, a śliskość jest genialna.

 

Wrzucam poniżej dwie fotki z pracy na masce czarnego Jeepa. Może szału nie ma, ale jak na swój pierwszy kontakt z korektą lakieru to jestem zadowolony. Na zdjęciu 50/50 zrobiona połowa jest po kroku Rupesem i Essencem.

W ten weekend będę kontynuował walkę z Grand Cherokee'm :) Pomimo tego, że CarPro essence ma w opisie info, że zostawia jakąś powłokę kwarcową, to strasznie korci mnie, żeby pojechać po całości woskiem fusso ...

 

5pnZDCp.jpg

 

V3knjde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko, nie wyszło idealnie ale co z tego, lakier ewidentnie odżył i efekt będzie zauważalny dla każdego kto spojrzy na auto.

Podejrzewam, że pasta Essence to trochę oszust i końcowy efekt to bardziej zasługa jej wypełniaczy i powłoki, ale co by nie mówić poprawa jest spora :)

 

Fusso 12 byłby super na zimę, z tym, że jest najbardziej trwały jeśli nałożony na jałową powierzchnię (czysty lakier wymyty izopropanolem). WIęc albo trzeba będzie wymyć Essence i pozbawić się części efektu, albo posmarować Fusso i liczyć, że nie straci za dużo na trwałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]osomm[/ref], pad UHS jest taki i to normalne. Z czasem na dalszych elementach zrobi się miększy. Ma to do siebie, że dobrze tnie jak na one step. Essence nic nie wycina, tym bardziej na miękkich gąbkach.

 

Według producenta wycina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie innego modelu polerki DA od tego producenta. Na allegro za 219zł.

POLERKA SZLIFIERKA SAMOCHODOWA MIMOŚRODOWA 2250W.

Na aukcji jest napisane, że gwint to m14. Czy przypadkiem nie było napisane gdzieś na forum, że m14 to gwinty w rotacjach, a DA mają 5/16?

Generalnie chciałbym kupić tą polerkę, ale czy da się do niej dokupić bp75mm (w zestawie jest 150mm)? Warto ją kupić? Ktoś ma i używa? Może lepiej dopłacić trochę i kupić BassPolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą polerce i bez problemu ma wymienny bp. Gwint 5/16 i do tego skok ok 9. Porobię zdjęcia jak będę w domu.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Sprzedawca mówił, ze jej skok to 18mm :o:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą polerce i bez problemu ma wymienny bp. Gwint 5/16 i do tego skok ok 9. Porobię zdjęcia jak będę w domu.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

I na aukcji jest info, że gwint to m14. Są dwie aukcje tego modelu na allegro. Pisałem do sprzedawców, ale bez odzewu.

@marcinz - możesz potwierdzić na 100%, że gwint to 5/16 i można kupić mniejsze bp, np 75mm? Jak ogólnie sprawuje się ta polerka i czy warto ją kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z tego co widziałem to na 5/16 można bez problemu kupić flexipads 75mm. Ja dopiero wczoraj odebrałem, przez zimę zbieram resztę gratów i na wiosnę będę coś działał. Z tego co zauważyłem to ciężka nie jest, ma łagodny start, pokryło umieszczone jak w większości z tyłu. Mi nie pasuje dość krótki kabel bo 2 metry ale za tą cenę nie ma co narzekać ;)

 

Usunęło zdjęcia. Pewnie za duże...

 

0bd8c30d534d263dbcc85f1d1c1802fd.jpg

7a88772bb7a8fc1077ea1c7ade4e2ab2.jpg

3c2aad7af1e46f0e96b66874253f196d.jpg

7c44269688c19e85dc93c88eab319f6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji z której kupiłem było w opisie ze skok ok 10mm. Jestem skłonny w to uwierzyć bo jak na załączonym zdjęciu widać że przesunięcie osi jest około 5 mm więc skok będzie około 10mm .

af1ff9128964270f4edc02f229e483c8.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.