Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

od razu mi sie przyminają geje na paradach wymalowani na rózowo i poubierani jak zboczeńcy, i potem sie dziwią że ich ludzie nie tolerują. Mi oni nie przeszkadzają i nich sobie żyją jak chcą i z kim chcą ale po co to manifestowac wszem i wobec i to w tak wulgarny sposób i razić ludzi po oczach całaując sie z facetem przed kamerą żeby ich w TV pokazali

W wulgarny sposób był nie-bialoskóry?

 

Nikt jeszcze nie wrzucił jak nasz nowy rząd wspomogł wzrost PKB? I jak dla nagle dla Morawieckiego przestał on być ważnym wskaźnikiem?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678540 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

 

Ledwie rok rządzą a już im się marzą deportacje ludzi o innych poglądach :wallbash: :wallbash: :wallbash:

 

A ja bym zażądał od pani posłanki wykazania się wiedzą o historii i kulturze Polski i tym że mniejszości narodowe w Polsce są składowa jej częścią. Wcześniej Kaczor porównywał Ślązaków do Niemców a teraz ta chce deportować innowierców.

 

funkoval dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
678540 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg

 

Ledwie rok rządzą a już im się marzą deportacje ludzi o innych poglądach :wallbash: :wallbash: :wallbash:

 

A ja bym zażądał od pani posłanki wykazania się wiedzą o historii i kulturze Polski i tym że mniejszości narodowe w Polsce są składowa jej częścią

 

Ja bym jeszcze sprawdził czy ta baba kiedykolwiek miała w ręku Konstytucje tego kraju i jeśli tak to czy umie czytać (ze zrozumieniem co dla elektoratu PiSu jest umiejętnością nie do przyswojenia)

 

KONSTYTUCJA

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

z dnia 2 kwietnia 1997 r.

 

PREAMBUŁA

W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,

odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o Jej losie,

my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

zarówno wierzący w Boga

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

jak i nie podzielający tej wiary,

a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,

równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,

wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach,

nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,

zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku,

złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,

świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,

pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,

pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,

w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,

ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej

jako prawa podstawowe dla państwa

oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.

Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali,

wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,

jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,

a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził czy ta baba kiedykolwiek miała w ręku Konstytucje tego kraju i jeśli tak to czy umie czytać (ze zrozumieniem co dla elektoratu PiSu jest umiejętnością nie do przyswojenia)

Połączenie słów "pis" i "Konstytucja" to najczystszej wody oksymoron. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni dyskutanci, nie zapominajcie, że to konstytucja postkomunistyczna, a więc z definicji coś złego, gorszego nawet, niż zgniły kompromis.

Jej braki i niedostatki nie pozwalają uznawać jej za prawdziwą konstytucję Polaków, co najwyżej obywateli gorszego sortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi oceniać działalność OFE bo do emerytury mam hen hen daleko ale:

http://tvn24bis.pl/emerytury,84/rzad-pi ... 92879.html

 

A co było wcześniej

http://www.money.pl/gospodarka/raporty/ ... 75502.html

 

A to śmieszki z PiSu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie Excel'a

'No to policzmy - przywrócenie kryteriów emerytalnych 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn może spowodować, że liczba wolnych stanowisk wzrośnie o dodatkowe 665 tysięcy pod koniec 2017 r. Oczywiście przy założeniu, że zrezygnują z pracy wszyscy, którzy dożyli wieku emerytalnego oraz że... inne warunki na rynku pracy się nie zmienią. '

Oczywiście, że się warunki zmienią, bo będzie coraz mniej chętnych do głodowania na emeryturze, więc miejsc pracy nie przybędzie aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]funkoval[/ref], jest jeszcze możliwa sytuacja, że ludzie pójdą na emeryture i przejdą na umowe zlecenia za troche niższą stawke, może w niższym wymiarze godzin. Będzie kolorowo

 

a jest taka możliwość? bo chyba teraz już emeryci nie będą mogli pracować? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]kamilgt[/ref], tylko kto im zabroni być na umowie o dzieło z wpisanym dziełem "wykonanie obrazu" czy czegoś innego? Znajdzie sie ktoś kto złoży pozew, że jest to łamanie praw, bo skoro komuś sie należy emerytura to nie może być mu ona niewypłacana dlatego, że sobie dorabia. I ja to nawet rozumiem. Dlaczego 60letnia kobieta miałaby mieć zabraną emeryture na którą pracowała całe zawodowe życie tylko dlatego, że jest jeszcze w pełni sprawna i jest opiekunką do dziecka na umowe zlecenie?

Ale jest też druga strona medalu czyli miejsca pracy.

 

Dodane po 47 minutach 29 sekundach:

Petru beke kręci a w komentarzach jad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Morawiecki: dla osób, które zarabiają więcej, nie powinno być kwoty wolnej od podatku"

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/m ... tku/m14rkn

 

Ja pierdziele. Czyli osoba, która zarabia rocznie ~150tys i jest już chyba w 2 progu podatkowym i płaci go więcej niż osoba zarabiająca rocznie 60tys powinna nie mieć kwoty wolnej od podatku bo ją na to stać. No jakie pierdoły. Czy nasi rządzący zapominają, że podatki powinny być w kwocie minimalnej a nie takiej jaką sie da wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

679086 Czy nasi rządzący zapominają, że podatki powinny być w kwocie minimalnej a nie takiej jaką sie da wyciągnąć?

Wtedy nie byłoby np na zabawę smoleńską dla nekrocelebrytów w stylu Gosiewskiej, która sobie zażyczyła 5mln odszkodowania. Dopiero jak ją ludzie na forach zje****i za pazerność i bezczelność no to ona sama uznała, że zamiast 5mln wystarczy jej jednak 750 tys pln...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678850 Andzik Du.a bardzo pragnie,aby Polacy wrócili z emigracji do Polski. Także ten,szykuj się do podpisania jakiejś lojalki,że tak zrobisz. Inaczej cie deportują.

A nie,czekaj..

 

Rozważę... :D

 

 

679086 Ja pierdziele. Czyli osoba, która zarabia rocznie ~150tys i jest już chyba w 2 progu podatkowym i płaci go więcej niż osoba zarabiająca rocznie 60tys powinna nie mieć kwoty wolnej od podatku bo ją na to stać. No jakie pierdoły. Czy nasi rządzący zapominają, że podatki powinny być w kwocie minimalnej a nie takiej jaką sie da wyciągnąć?

 

Ja nie jestem żadnym socjalistą kolego, i nie czytałem tego artykułu, ale na podstawie Twojej wypowiedzi to mogę Ci odpowiedzieć, że, w moim przekonaniu tak, Ci z najwyższymi zarobkami powinni płacić najwięcej podatków. Dlaczegoby? Powód jest prosty. Ich zarobki nie są spowodowane ich własną produktywnością, a pracą armii ludzi.

Nie jestem też politykiem, nie wiem jak tworzyć systemy ani "policy". To co wiem, to obserwacje z praktyki, że mimo gadania, to biedniejsi są cyckani a bogatsi w większości mają się coraz lepiej. Nie zaszkodzi im pewny poziom bezwzględny, np 33% niezależnie od ulg i kruczków.

Czy to zatrzyma rozwój, bo nikomu sie nie będzie chciało? Czy ja wiem? Ludzka ambicja działa moim zdaniem nieco inaczej, zawsze znajdą się innowatorzy i ciężko pracujący chcący lepiej i więcej dla samej przyjemności zdobywania i adrenaliny ryzyka.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich zarobki nie są spowodowane ich własną produktywnością, a pracą armii ludzi.

Ty tak na poważnie??

 

Znam masę ludzi, którzy pracują na jednoosobowej działalności po 200h w miesiącu i sami wypracowują zbliżony poziom zarobków o którym mowa.. ( aaa i pracując na własnej działalności nie masz kwoty wolnej od padatku) od 150kpln płacą i VAT i dochodowy - policz ile jest to w skali roku.. i zastanów się co zrobią te osoby jeśli "sprawiedliwość dobrej zmiany" będzie w dalszym ciągu szła w złą stronę... świadcząc usłygi dla firmy zagranicznej mogą bez problemów otworzyć działalność jednosobową w Czechach lub innym kraju gdzie nie każe się za pracę.. a Polska straci znaczące wpływy do budżetu przez ślepy pęd w okradaniu obywateli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.