Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]funkoval[/ref], jestem ciekawy na jaką wysokość ustalą kwotę wolną :D Czy cały czas będzie kompletnie oderwana od rzeczywistości czy może trochę "pomogą" najbiedniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy na jaką wysokość ustalą kwotę wolną

 

Też jestem tego ogromnie ciekaw, bo jeśli mnie pamięć nie myli, to ustawa miała być w teczce, którą machała Beata Szydło. Potem okazało się, że 'jest już za późno' na zmiany w ustawie budżetowej, więc wyższa kwota wolna wejdzie po 2016. Teraz okazuje się, że wunderkind Morawiecki przez rok nie skleił modelu, który pozwoli pokryć 500+ i podobne wydatki, więc w 2018 roku, kompleksowo zostaną wprowadzone zmiany. Z materiałów prasowych odniosłem wrażenie, że nie będzie wyższej kwoty wolnej, tylko mniejsze obciążenie dla osób o niskich (na papierze) pensjach. Cała reszta dostanie równo i równiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli budować kolejną część S14 wokół Łodzi, a tymczasem "Na posiedzeniu sejmu na pytania Grabarczyka w sprawie S14 Jerzy Szmith, wiceminister infrastruktury i budownictwa, odpowiedział, że droga nie została skreślona i będzie realizowana, ale nie jest wstanie powiedzieć kiedy – czytamy w serwisie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/przegla ... 90113.html

 

Może w końcu coś się zmieni w tej kwestii. Bo nie widzę jakiegokolwiek uzasadnienia w postaci rypania ludzi, którzy przez 10-20-30 lat i więcej nie wyrządzili szkody oraz nie korzystali z wypłat od ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tok myślenia słuszny - skoro auto nie jeździ to nie powinno się płacić za OC (jedynie karać srogo kiedy ktoś takim wyrejestrowanym z OC autem porusza się po drogach publicznych). Znając jednak realia życia w PL umożliwią takie zawieszenie OC na jakiś czas ale potem za wznowienie opłatę sobie taką doliczą, że nie będzie się to w ogóle opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo grunt to dowalić prześmiewcom, a nie zaproponować (i potem zrobić) coś mądrego. :)

US of A, jako ponoć 'najstarsza demokracja' ma długą historię barwnych programów wyborczych i następujących szarych rzeczywistości. Patrz Hussein Barrack Obama.

Bardziej od osoby prezydenta zastanawia mnie jego ewentualna podatność na wpływy z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością nie ma co liczyć na to, że US będą - jak do tej pory- realną przeciwwagą dla Rosji, co z punktu widzenia PL nie jest najszczęśliwszą okolicznością.

Być może Kaczyński ustami Waszczykowskiego i Antka Śpiocha będzie zmuszony robić łaskę Trumpowi, w stopniu, o którym nawet Sikorskiemu nie przyszło do głowy..

A z czysto personalnego punktu widzenia, Trumpa - jako rubasznego dickheada - chyba można wrzucić do jednego wora z Berlusconim, więc z Wladimirem się dogada. A jak sie nie dogada to zawsze ma pod pachą atomówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co, Unia jak zwykle pyta o właściwe procedury. Wystarczy je odpowiednio dostosować i jazda. Nie pierwszy przypadek, gdy trzeba zmieniać procedury zakwestionowane przez UE

 

Dodane po 13 minutach 39 sekundach:

db38badbd66bd61d01c76ef1dfb059fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.