Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

po 12 tygodniu także sie dokonuje aborcji, tyle że rzadziej. Co wtedy ? bo rozumiem że kobiety w postulatach chcą aborcji nie zaleznie od tygodnia ? jesli sie myle to niech mnie ktoś poprawi ale aż tak bardzo w ich postulatach nie siedze

 

Kobiety chcą np.

1. wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji (o ile się nie mylę, np. posłanka Sobecka i Pawłowicz, kobiety z Ordo Iuris),

2. utrzymania dotychczasowego status quo, czyli dopuszczalności aborcji z przyczyn wymienionych w ustawie (padały takie głosy, chyba ze strony .N, gdy wiadomo było, że projekt Ordo Iuris trafi do komisji)

3. zniesienia restrykcji dotyczących przesłanek aborcji, co w konsekwencji da aborcję na życzenie; tu nie mam pewności granicy wieku płodu, bo nie kojarzę tekstu obywatelskiego projektu ustawy, który miał być kontrą dla Ordo Iuris.

 

Po 12 tygodniu, jak i przed, aborcja wymaga rozważenia, czy ochrona płodu nie koliduje z koniecznością ochrony życia lub zdrowia jego matki, (chyba że badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu - wtedy nie sprawdza się zagrożenia życia / zdrowia matki).

Natomiast jeśli do 12 tygodnia wystarczy podejrzenie, że ciąża jest wynikiem czynu zabronionego (a co potwierdza prokurator), czyli bez badań prenatalnych i bez względu na brak zagrożenia życia /zdrowia matki, to wskazuje, że do tego momentu zdrowy, nieupośledzony płód nie jest traktowany jako podmiot ochrony na równi że starszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]W1Michal[/ref], nie rozumiem o co te żale :dontknow:

Stosujesz podwójne standardy wobec kobiet i wobec siebie. Od kobiet wymagasz że skoro mają dostęp do internetu to powinny umieć z niego korzystać i wiedzieć wszystko o antykoncepcji. Ty jak widać masz dostęp do internetu ale korzystać z niego nie umiesz. Kiedy ktoś zwraca Ci na to uwagę (czyli robi Ci taki sam wyrzut jaki Ty robisz kobietom) to masz wielkie pretensje i domagasz się wyrozumiałości bo jesteś jeszcze młody. Niestety nic z tego! Kolega W1Michal nauczył mnie zasady "zero tolerancji" i ja ją własnie wobec Ciebie stosuję. I jak się teraz czujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że aborcji dokonuje sie do 12 tygodnia, nie pisałem jaką metodą. Potem są komplikacje, zresztą w linku pisze co i jak. Aborcji chirurgicznej metodą prózniową nie dokonuje sie po tym czasie bo nie ma takiej możliwości. daruje sobie pisanie o "skrobance" bo już mnie zaczyna mdlić powoli a na koniec dodam że są przypadki że można usunąć u w 6 miesiacu, z tym że płod już przypomina niemowle więc co oni z tymi "płodami" potem robią nie chce wiedzieć. Może wejdzmy w inny temat bo mnie zmęczyło pisanie o tym

 

To może jednak przeczytasz ten artykuł, na który sam się powołujesz? Cytat:

Dowiedziono, że aborcja medyczna jest skuteczna w pierwszym trymestrze ciąży (12 tygodni) oraz że z powodzeniem wykonano ją również w drugim trymestrze.

Jednak przy dłuższych ciążach szansa komplikacji wzrasta. 

Obserwuje się wzrost konieczności zabiegów chirurgicznych, przeprowadzanych na skutek nieudanych zabiegów aborcji medycznej lub w przypadku obfitego krwawienia.

 

(Dalsza opieka medyczna oznacza łyżeczkowanie lub metodę próżniową dla utrzymującej sie ciąży lub niecałkowitej aborcji)

 

W 2004 kliniczny przewodnik Królewskiej Uczelni Położnictwa i Ginekologii (Royal College Obstetricians and Gynaecologists) stwierdził, że medyczne połączenie Mifepristonu i Misoprostolu stanowi bezpieczną i efektywną alternatywę dla chirurgicznych metod pomiędzy 9. i 13. tygodniem ciąży.

 

Już z tego fragmentu widać, że to, co jest określane mianem 'aborcji medycznej' (słaba kalka z angielskiego) oznacza aborcję przy użyciu środków farmakologicznych, w odróżnieniu od środków chirurgicznych. I że można tej farmakologicznej dokonać także w drugim trymestrze, czyli po 12 - 13 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany mi jest przykład jak dziewczyna zażyła pigułkę na poronienie- ledwie co ją odratowali w szpitalu bo tak się wykrwawiła. Ale najlepszy był niedoszły ojciec (na chwilę obecną kolegą go nie nazwę a znajomym). O jak jego matka za czasów gimnazjum chwaliła i gadała, że wysłała go do szkoły w mieście bo w popegierowskiej wsi nie będzie się uczył, jaki on jest oh i ah :D . A co do czego doszło to jak wpadli (on miał ze 24 lata, ona 18 lat albo mniej) to sam załatwił pigułę i dał dla niej. Jak to dokładnie wyglądało tzn kto chciał usunąć ciąże to nie wiem ale jedno i drugie jest mocne :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]W1Michal[/ref], nie rozumiem o co te żale :dontknow:

Stosujesz podwójne standardy wobec kobiet i wobec siebie. Od kobiet wymagasz że skoro mają dostęp do internetu to powinny umieć z niego korzystać i wiedzieć wszystko o antykoncepcji. Ty jak widać masz dostęp do internetu ale korzystać z niego nie umiesz. Kiedy ktoś zwraca Ci na to uwagę (czyli robi Ci taki sam wyrzut jaki Ty robisz kobietom) to masz wielkie pretensje i domagasz się wyrozumiałości bo jesteś jeszcze młody. Niestety nic z tego! Kolega W1Michal nauczył mnie zasady "zero tolerancji" i ja ją własnie wobec Ciebie stosuję. I jak się teraz czujesz?

 

 

faktycznie jedyna dostępna wiedza o antykoncepcji to internet. Do lekarza za trudno iść. Tobie takie strajki są na reke bo są przeciw rządowi i bedziesz brnął w te aborcje dalej i kibicował tym co strajkują bo być może wskórają coś jeśli chodzi o sondaże. Twoja tolerancja wobec mojego zdania mnie średnio obchodzi, a czuje sie dobrze bo sie nie spinam i nie mam na końcu języka epitetów jak ty. Btw nie dobrze że nie tolerujesz że ktoś mysli inaczej. Myślisz że każdy musi mieć takie samo zdanie jak ty bo inaczej jest taki czy owaki ? inteligentny człowiek szanuje zdanie każdego, ty wolisz stosować zasade "zero tolerancji".

 

Zeby zmienić temat bo bedziemy tak pisać tydzień i donikąd nie dojdziemy - jak to możliwe że partia której przewodniczącym jest ekonomista pracujący kiedyś w Banku Światowym nie potrafią zrobić przelewu ? stare troche ale odgrzeje

 

 

http://wyborcza.pl/1,75398,20733271,now ... rects=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zachowują się jak żebraki :D

min_cc8019db5892eb351bd336aa4594407.jpg Uploaded with fotem.pl

 

Niestety Korwin też ma problemy ale cóż- jak ktoś nie potrafi zgodnie z prawem księgować przelewów etc to widać osoba odpowiedzialna od tych spraw jest niekompetentna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiewska żąda odszkodowania za śmierć męża + renty dla dzieci itp - w sumie około 5mln pln.

https://oko.press/beata-gosiewska-chce- ... ierc-meza/

Jestem niemal pewny, że nawet nie dojdzie do sądowej rozprawy bo szybciutko Antoni przez budżet MON załatwi te drobne 5 baniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia "walka z pisem" :) nie wiem po co oni chcą walczyć jak wybory były demokratyczne i Pis przejął władze w legalny sposób. Sami w kólko powtarząją słowo "demokracja" a nie szanują demokratycznych wyborów i ludzi którzy głosowali. Obłuda do potęgi. Może zamiast "walki" niech sie za robote wezmą, pokaża ludziom co mają do zaoferowania jako partia o ile mają to i sondaże sie zmienią. jak na razie oprócz wyświechtanych hasel i odwalenia wtopy z przelewem nie pokazują nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal pewny, że nawet nie dojdzie do sądowej rozprawy bo szybciutko Antoni przez budżet MON załatwi te drobne 5 baniek.

 

Tylko czy to nie będzie przejaw dwójmyślenia, skoro dotychczas twierdzi, że wyłączną odpowiedzialność za śmierć pasażerów ponosi państwo trzecie lub jeszcze nieustaleni sprawcy, bo 'to nie był wypadek'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]krd[/ref], czytałem. Sęk w tym, że jakoś kompletnie tego CV nie widać jak się słucha i ogląda to co wygaduje ów Pan z podkomisji smoleńskiem. Zresztą nie od dziś wiadomo, że CV często nie idzie w parze z zawartością w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
To może trochę lewackiego żalu, ku uciesze niepokornej gawiedzi ;)

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/waclaw-be ... 87277.html

 

Ja tan widzę progres w PiSowych nominacjach. Pierwszy koleżka upchany na państwową posadkę w zbrojeniówce pod którego nie trzeba było znosić wymogu wyższego wykształcenia ;)

 

A teraz humorystycznie ode mnie:

http://www.newsweek.pl/polska/ofiary-br ... 512,1.html

 

Dodane po 1 godzinie 13 minutach 35 sekundach:

Gosiewska żąda odszkodowania za śmierć męża + renty dla dzieci itp - w sumie około 5mln pln.

https://oko.press/beata-gosiewska-chce- ... ierc-meza/

Jestem niemal pewny, że nawet nie dojdzie do sądowej rozprawy bo szybciutko Antoni przez budżet MON załatwi te drobne 5 baniek.

 

Ci ludzie (dla mniej domyślnych - mówię o dojnej zmianie) są nienasyceni... Oblegli ten kraj jak mrówki i nie odejdą puki same kości z nas nie zostaną...

 

Eroposłanka PiS Beata Gosiewska żąda od państwa 5 mln zł rekompensaty za śmierć męża - Przemysława Gosiewskiego w katastrofie smoleńskiej. Domaga się także dodatkowych rent na dzieci. Uzasadnia, że mieszka w małym mieszkaniu i potrzebuje pieniędzy na zajęcia terapeutyczne dla córki

 

W najnowszym oświadczeniu majątkowym, złożonym w europarlamencie w kwietniu br., Gosiewska podała, że w 2015 r. zarobiła ponad 97 tys. euro (czyli około 400 tys. zł). Zadeklarowała, że na koncie ma prawie 1,4 mln zł i 107 tys. euro (w przeliczeniu około 440 tys. zł) oszczędności oraz papiery wartościowe o wartości blisko 290 tys. zł. Jest także właścicielką samochodu Toyota. Nie ma jednak mieszkania ani domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Kwestionowanie przez Komisję Europejską rozwiązań prawnych wprowadzanych w Polsce jest bezpodstawne i niezrozumiałe – oceniła dziś Beata Szydło. Jak podkreśliła szefowa polskiego rządu, takie działanie Komisji "nie mieści jej się w głowie". Kwestionując nasze ustawodawstwo, które jest wprowadzane zgodnie z prawem, poprzez większość parlamentarną, wypełnia polską konstytucję. " - jak rozumiem P.Premier raczy wspominać w swojej wypowiedzi o 5 niekonstytucyjnych ustawach o Trybunale Konstytucyjnym. Trzeba naprawdę mieć tupet żeby pełniąc tak ważna funkcje opowiadać takie bzdury. Chyba , że miała na myśli konstytucje która nie obowiązuje, a jedynie była swego czasu w propozycjach PIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://oko.press/bledy-glupstwa-domoro ... opejskiej/

 

Tutaj analiza całości. Naprawdę straszne jest to że Ci ludzie mówią takie bzdury z kamienną twarzą, a i wyborcy nie czują jak to śmierdzi bulshitem.

I polecam portal, fajne analizy robią, i to bynajmniej nie tylko rządzących a wszystkich partii.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
https://oko.press/bledy-glupstwa-domorosla-filozofia-analiza-odpowiedzi-rzadu-pis-zalecenia-komisji-europejskiej/

 

Tutaj analiza całości. Naprawdę straszne jest to że Ci ludzie mówią takie bzdury z kamienną twarzą, a i wyborcy nie czują jak to śmierdzi bulshitem.

I polecam portal, fajne analizy robią, i to bynajmniej nie tylko rządzących a wszystkich partii.

 

Prezes myśli że w Komisji Europejskiej czy Komisji Weneckiej są tacy sami ludzie jak u nas, do których wystarczy mówić powoli, wyraźnie i używając patetycznego słownictwa a łykną każde ich kłamstwo i obłudę. Na szczęście tak nie jest :)

Mnie osobiście ciekawi kiedy i czy w ogóle EU zdecyduje się na jakieś sankcje gospodarcze względem Polski. Ciekawi mnie też jak się "suweren" wtedy zachowa gdy kasa z Unii przestanie płynąć, czy o Rosyjsku i stanie murem za "swoją" władzą czy też wywiezie kłamczuchów na taczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.