Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Wiele rzeczy można poprzedniej ekipie zarzucić, ale kurwizja, z tą masą zwolnień podczas jej przejmowania i chamskim agitpropem Hołeckiej, przy poprzedniej telewizji, to... gdzie Rzym, a gdzie Krym.

 

W ogóle to argument "a u was murzynów bijo!!!1111oneone" jest raczej słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obawiam się, że właśnie zastosowałeś przytoczony przez siebie argument z afro w tle. Masa zwolnień? Chcesz powiedzieć, że pracownicy/dziennikarze w TVP zostali zwolnieni mimo ich apolityczności? Każda partia, która jest przy władzy wymiata element ideologicznie obcy. Od 16 lat mam na tacy TVP, resort rolnictwa, a ostatnio również obrony narodowej. Dlatego każdy pogląd na temat tego jaki to PIS zły, traktuję z przymrużeniem oka. PO, SLD i AWS robiły dokładnie to samo, może jedynie w nieco innej formie. Wolę piękny słowotok Tuska niż cierpki język Kaczyńskiego, cóż z tego skoro efekt ten sam?

Uważam 500+ za totalny idiotyzm, skrajną demagogię i nic więcej. Czy 8 lat rządów PO dało nam coś więcej?

Można mieć wyrobioną opinię na temat Macierewicza, jednak od razu rodzi się pytanie - jak ocenić jego poprzedników na stanowisku szefa MON. Bardzo chętnie podejmę polemikę na temat reformy dowodzenia w polskiej armii i stanu naszego wojska w ogólności.

A teraz zagadka ;) Ile trwa wstawienie do jednostki wojskowej automatu z napojami? Od momentu kiedy dowódca garnizonu zapragnie takowy mieć przed wejściem do swojego gabinetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658469 A teraz zagadka ;) Ile trwa wstawienie do jednostki wojskowej automatu z napojami? Od momentu kiedy dowódca garnizonu zapragnie takowy mieć przed wejściem do swojego gabinetu.

Ale jedno pytanie , ten automat był zamawiany przed, czy po apelu smoleńskim? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zagadka ;) Ile trwa wstawienie do jednostki wojskowej automatu z napojami? Od momentu kiedy dowódca garnizonu zapragnie takowy mieć przed wejściem do swojego gabinetu...

 

pewnie tyle co budowa meczetu w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoop, gdybym miał wybierać czy chcę meczet w Warszawie, czy go nie chcę to wybrałbym drugą opcję. Jeśli w tej sprawie zostało wydane pozwolenie na budowę to znaczy, że lokalizacja meczetu, czyli obiektu kultu religijnego jest zgodna z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. A to z kolei oznacza, że urząd miał ograniczone pole manewru ;) Ciekaw jestem tylko czy ci wszyscy portestujący aktywnie brali udział w pracach nad MPZP ;)

Zgaduj dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/szef-soli ... 67569.html

 

Czegoś tu nie rozumiem - jak za czasów poprzednich rządów było tylko wspomniane o możliwości zamknięcia jakiejś kopalni to zaraz prosty Dudek z resztą tłustych, związkowych kocurów jechał do Warszawy palić opony. Teraz jak "Dobra zmiana" chce zamknąć parę kopalń to Dudek siedzi jakoś tak cichutko jak mysz pod miotłą.

Czyżby Naczelnik odpalił mu (i związkowcom) jakąś działkę za siedzenie cicho aby "żond" mógł w spokoju realizować "Dojną zmianę".

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658463 z tą masą zwolnień podczas jej przejmowania

Rozumiem, że Ty po przejęciu firmy zostawiłbyś w niej ewidentnych sabotażystów, który działają przeciw Tobie?

Za poprzedniej ekipy jeden jedyny, którego można nazwać niepokornym był Pospieszalski. Jeden, jedyny, którego poglądy skręcają delikatnie w prawo.

Ile wywiadów widziałeś Lisa, Kraśko, Lewickiej? Ja dużo. Za dużo. Popatrz jak pluralistyczne były. A ile widziałeś aktualnych programów publicystycznych w TVP? Popatrz jak za TVPO rozkładały się siły gości zaproszonych do programu, a zobacz jak wygląda to teraz za TVPiS. Wtedy porozmawiamy o pluralizmie.

 

Dodane po 1 minucie 26 sekundach:

658455 Gdzie się zgubił KR54321?

Nie pomyślałeś przypadkiem, że ma na tyle oleju w głowie żeby nie walczyć z memami z Newsweeka (tfu!) i internetowymi hasełkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658557 Nie pomyślałeś przypadkiem, że ma na tyle oleju w głowie żeby nie walczyć z memami z Newsweeka (tfu!) i internetowymi hasełkami?

Jakoś do tej pory mu to nie przeszkadzało- powiedziałbym wręcz przeciwnie :o

658557 Popatrz jak pluralistyczne były.

Bardzo pluralistyczny był np. wywiad imigranta Pereiry z Szydło, wzór pluralizmu :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiedział Kaczor to jest jedynie prywatna opinia posła. :D :D :D

 

Tak przy okazji - żeby nie było pustego posta. Kolejny etap dojnej zmiany:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html#Prze

 

Ciekawe kto z forumowiczów dostał kiedykolwiek podwyżkę rzędu 100% - nie wspominając o 260%...?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pikio.pl/sondaz-kogo-polacy-widz ... ce-wyniki/

Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktokolwiek chciałby Tuska z powrotem ale Petru? No kaman :mrgreen: W swoim otoczeniu znam ludzi, którzy są za PiS, PO, Korwin, PSL, czy typowo prawicowymi ugrupowaniami ale nikogo nie znam, co by powiedział: ''Petru? Spoko gość.''

No przecież to jest bałwan pierwszej klasy.

Nie wiem, skąd się biorą te wszystkie wyniki poparcia dla niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiniuję na tym co on gada. I już nie chodzi mi tu o jego liczne wpadki na poziomie podstawówki tylko programy, które oglądałem z nim, lub z tą jego przydupaską, która jest jeszcze lepsza.

Już nie wspomnę o tym , jak to deklarował się jako ten nieupolityczniony, niezepsuty, istna dziewica, a nagle okazało się jaka jest prawda :)

 

Dodane po 1 minucie 44 sekundach:

A, no i to wszystko dlatego, by ukryć sprawę Trybunału :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

booohal, przytoczył byś jakieś konkretne przykłady głupot które wygaduje Pan Petru?

Przyznaję że zupełnie nie znam go jako polityka i nie słucham / czytam co wygaduje. Ogólny obraz człowieka mam bardzo pozytywny. Wreszcie w polityce pojawia się ktoś młody, bez wstydliwej przeszłości, nie próbujący niczego ukryć ani niczego sobie nie przypisujący. Ukończył SGH, był bliskim współpracownikiem Balcerowicza, spędził wiele lat za granicą, później główny ekonomista największych Polskich banków.

Jak dla mnie wspaniałe kompetencje :good:

 

Przybliż mi jego ciemną stronę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie na szybko, które wpadły mi w ucho i oko:

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywia ... Id,2223091

To, o czym pisałem wyżej:

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/seria-wp ... tru/kp4yk6

Nie potrafi określić swojego programu wyborczego.

Typowe jego wystąpienie: ''trybunał, jesteście beznadziejni, trybunał, trybunał, jesteście beznadziejni''

Heh, https://www.youtube.com/watch?v=qKn1hRbX3aA

W 2008 namawiał do brania kredytów we frankach.

To tak pokrótce, mocno ogólnie. Wystarczająco dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To chyba kwestia światopoglądowa ale:

 

 

Nie widzę tu przejawów jego nie kompetencji :dontknow: W swoim wystąpieniu zwraca Pani Premier uwagę na potencjalne konsekwencje jakie może przynieść Polsce dalsze ignorowanie upomnień instytucji UE. Obecnie nas rząd przyjął politykę wobec UE "dawajcie kasę i się nie wtrącajcie w nasze sprawy". Nie dość że to trochę bezczelne to i niebezpieczne. Jak się chce mieć swój honor to trzeba powiedzieć, kasy więcej nie chcemy, od dziś robimy po swojemu. Ale może to tylko moje podejście do życia :dontknow:

 

https://www.youtube.com/watch?v=qKn1hRbX3aA

Rozumiem że śmiejesz się ze zdania "Brexit porażką rządu"? Zdanie wypowiedziane moze dość niefortunnie bo niesie w sobie ciężar odpowiedzialności rządu Pani Premier Beaty Szydło za wyjście Wielkiej Brytani z UE, za co oczywiście Pani Szydło odpowiedzialna nie jest.

Synonimem "porażki" jest jednak też "poważne niepowiedzenie" a z tym mamy już do czynienia. Pan David Cameron słynący ze swego eurosceptycyzmu był bardzo ważnym sojusznikiem Pani Premier Szydło w jej dążeniach do zmniejszenia władzy UE w Polsce. Teraz ten sprzymierzeniec odszedł i zostały nam tylko Węgry które mają bardzo mizerną pozycję w UE.

 

Na koniec przyznaje, Pan Petru nie zna za dobrze historii :D:D Szkoda że nie przygotował się lepiej do wywiadów które udzielał - nie trzeba gadać o rzeczach na których się nie zna :thumbdown:

Z jego sejmowych wystąpień, tych które wrzuciłeś oraz kilku innych które znalazłem na YT, dla mnie bardzo pozytywny facet :good: . Dotychczas postrzegałem go tylko przez pryzmat wykształcenia i doświadczenia zawodowego a teraz widzę że potrafi jeszcze świetnie występować, ma cięty język i niezły dowcip. Cyniczne zwracanie się do Pani Premier Szydło i Pana Posła Kaczyńskiego - bezbłędne :good::good::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkim plusem Petru jest, że on raczej nie poszedł do Sejmu dla koryta :D

I również uważam, że osoba z jego doświadczeniem zawodowym ma zadatki na bycie dobrym politykiem. Przynajmniej nie jest to jakiś kierownik "Samopomocy Chłopskiej", który zostaje ministrem.

 

booohal, jakieś źródło gdzie widać jak namawia wprost do brania kredytów we frankach? Poza tym z tego co wiem to frankowicze robią z siebie troche na siłę ofiary. Najpierw śmiali sie ze wszystkich, bo mieli niskie raty, a nagle jak kurs wzrósł to polecieli po pomoc. No żarty jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

weglus, kompletnie nie rozumiem zarzutów pt "banki namawiały do brania kredytów we frankach", "KNF nic nie zrobił z Amber Gold". Co jest z tymi ludźmi? Nikt już samodzielnie nie potrafi myśleć? Ludzie chcieli zarobić, nie przemyśleli swoich decyzji a teraz wszędzie szukają winnych :dontknow:

To samo się tyczy mody sprzed dekady, kiedy Państwo (różne ekipy) wypłacało odszkodowania rolnikom którym zalało gospodarstwa w czasie powodzi. Dlaczego??! Na wsiach nikt nie słyszał o ubezpieczeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytów we frankach, w okresie boomu na nie m.in. Balcerowicz postulował zaostrzenie warunków ich przyznawania w kontekście potencjalnych problemów w przypadku niekorzystnego kursu CHF (co zresztą miało/ma miejsce).

Kto się wtedy najgłośniej darł, 'że Balcerowicz próbuje ograniczyć realizację marzen wielu Polaków o własnym 'm'?

Siusiorki z pisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658960 Poza tym z tego co wiem to frankowicze robią z siebie troche na siłę ofiary. Najpierw śmiali sie ze wszystkich, bo mieli niskie raty, a nagle jak kurs wzrósł to polecieli po pomoc. No żarty jakieś.

Pełna zgoda.

658960 jakieś źródło gdzie widać jak namawia wprost do brania kredytów we frankach?

Ja nie mam. Ale z tego co się orientuję, nawet nikt nie próbował tego dementować.

658960 I również uważam, że osoba z jego doświadczeniem zawodowym ma zadatki na bycie dobrym politykiem.

Moje pierwsze wrażenie na jego temat było takie samo. Koleś dobrze wygląda, płynnie się wysławia, prawdopodobnie jest dobrym ekonomistą... no ale czytając wywiady, oglądając programy, a już w szczególności te, gdzie była jakaś konfrontacja, czar prysł. Na cyferkach pewnie się zna ale na podstawie tego co widziałem dla mnie jest pajacykiem nie odbiegającym od reszty. No i towarzystwo też wybitnie sobie dobiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658960 Wielkim plusem Petru jest, że on raczej nie poszedł do Sejmu dla koryta

 

jedyną partią (ruchem) o którym można tak powiedzieć to Kukiz'15... tylko oni nie biorą subwencji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

658960 Wielkim plusem Petru jest, że on raczej nie poszedł do Sejmu dla koryta

 

jedyną partią (ruchem) o którym można tak powiedzieć to Kukiz'15... tylko oni nie biorą subwencji...

Nie nie biorą, tylko nie dostają, bo nie zostali zarejestrowani jako partia, tylko jako komitet wyborczy, więc subwencje partyjne (jak sama nazwa wskazuje) im nie przysługują.

 

Typowe jego wystąpienie: ''trybunał, jesteście beznadziejni, trybunał, trybunał, jesteście beznadziejni''.

I ma tu sto procent racji. Każdy średnio rozgarnięty obserwator sceny politycznej dostrzeże w działaniach pisu realizację pewnych "priorytetów" za wszelką cenę, li tylko po to, by zrealizować swoją pokrętną wizję państwa i społeczeństwa (a przynajmniej tej jego części, która jest w stanie temu przyklasnąć).

 

Na koniec przyznaje, Pan Petru nie zna za dobrze historii :D:D Szkoda że nie przygotował się lepiej do wywiadów które udzielał - nie trzeba gadać o rzeczach na których się nie zna :thumbdown:

Z jego sejmowych wystąpień, tych które wrzuciłeś oraz kilku innych które znalazłem na YT, dla mnie bardzo pozytywny facet :good: . Dotychczas postrzegałem go tylko przez pryzmat wykształcenia i doświadczenia zawodowego a teraz widzę że potrafi jeszcze świetnie występować, ma cięty język i niezły dowcip. Cyniczne zwracanie się do Pani Premier Szydło i Pana Posła Kaczyńskiego - bezbłędne :good::good::good:

Otóż to, Petru parę razy dał znać, że ma pewne braki w wiedzy na temat historii, w tym historii Polski, choć część z tych pomyłek można pewnie zrzucić na karb przejęzyczeń czy zapominalstwa. Tylko co z tego? Sam autor pomyłek się ich nie wypiera, nie zrzuca za nie winy na kogoś innego, a jego przydu... yyy, koledzy i koleżanki za partii (no bo nie można mierzyć wszystkich ugrupowań miarą, którą mierzy się pis :)) nie mielą jęzorami, że to nagonka na przywódcę i nic takiego nie miało miejsca.

 

Każdy niech ocenia Petru i Nowoczesną jak chce, ale dwóch rzeczy odmówić im nie można: że z największym zaangażowaniem spośród wszystkich sprzeciwiają się realizowaniu pisowskiej "wizji" i że kieruje nimi pozytywistyczna potrzeba rozwoju, a nie romantyczny priorytet gloryfikacji bohaterów (lub "bohaterów"), który jest przekleństwem tego kraju i podstawowym hamulcowym jego rozwoju od dziesiątek lat.

 

658463 z tą masą zwolnień podczas jej przejmowania

Rozumiem, że Ty po przejęciu firmy zostawiłbyś w niej ewidentnych sabotażystów, który działają przeciw Tobie?

Za poprzedniej ekipy jeden jedyny, którego można nazwać niepokornym był Pospieszalski. Jeden, jedyny, którego poglądy skręcają delikatnie w prawo.

Ile wywiadów widziałeś Lisa, Kraśko, Lewickiej? Ja dużo. Za dużo. Popatrz jak pluralistyczne były. A ile widziałeś aktualnych programów publicystycznych w TVP? Popatrz jak za TVPO rozkładały się siły gości zaproszonych do programu, a zobacz jak wygląda to teraz za TVPiS. Wtedy porozmawiamy o pluralizmie.

Jakich sabotażystów?! O czym Ty gadasz?

 

O ile program Lisa miał dość jasno ukierunkowany styl - zupełnie jak program Pospieszalskiego, który z przerwami był na antenie TVP przez cały czas rządów ekipy, która, delikatnie mówiąc, nie bardzo Pospieszalskiemu pasowała - to pozostałych, których wymieniłeś, trudno posądzać o jakieś szczególne umiłowanie wobec poprzedniego rządu. Bo Lewicka co, pytała Glińskiego o konkrety związane ze spektaklem "Śmierć i dziewczyna", gdy ten "wygłaszał stanowisko"?

 

Ile widziałem programów TVpis? Dużo. Za dużo. A na pewno wystarczająco, by stwierdzić, że nastąpiło regularne przejęcie, albo i zagarnięcie. Włącz Wiadomości o 19:30, zobacz ten swój "pluralizm" w wykonaniu Pobudzina (transfer z TV Trwam) czy Graczaka (z TV Republika) i zapytaj sam siebie, czy naprawdę nie ma różnicy wobec poprzedniej edycji Wiadomości.

 

Dodane po 1 minucie 26 sekundach:
658455 Gdzie się zgubił KR54321?

Nie pomyślałeś przypadkiem, że ma na tyle oleju w głowie żeby nie walczyć z memami z Newsweeka (tfu!) i internetowymi hasełkami?

W kontekście absolutnego braku krytycyzmu wobec działań ludzi związanych z pis i wypisywanych przez niego rewelacji - nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Ktoś wspomniał o "Kukiz'15". Koledzy bardziej zorientowani w temacie pomóżcie, bo ja się chyba zagapiłem i mi umknęło. Czy Paweł Kukiz juz rozwalił system od środka, przegonił banksterów i ukrócił partiokrację? A jesli nie, to czy mu tam długo jeszcze zejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.