Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

KHOT, mało precyzyjnie się wyraziłem. "Normalnie" działają wg mnie firmy w których rządzący nie upychają "swoich". Sprawdź CV członków rady nadzorczej np mBanku. Nie znajdziesz tam nikogo z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym Pana Piętki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KHOT, mało precyzyjnie się wyraziłem. "Normalnie" działają wg mnie firmy w których rządzący nie upychają "swoich". Sprawdź CV członków rady nadzorczej np mBanku. Nie znajdziesz tam nikogo z wykształceniem i doświadczeniem zawodowym Pana Piętki ;)

Z tym się zgadzam jak już napisałem. Natomiast pracując w pewnej instytucji widzę, że te śmieszne studia i kursy nie mają nic wspólnego w praktyce z realnym uczestnictwem w pracach kierownictwa, zarządu, czy rady nadzorczej. Praktyka, kontakty i jeszcze raz praktyka, a najlepiej jeszcze lata pracy na niższych szczeblach, bez tego żadne kursy nie dadzą dogłębnego zrozumienia mechanizmów funkcjonowania takiego "cyrku", osoba, która jedyne co ma to dyplom, niestety może się nim szczęśliwie podetrzeć w chwili nagłej potrzeby, nic więcej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przynajmniej, że ma opanowaną gramatykę, ortografię i język obcy :mrgreen:

Żeby składać podpis to akurat nie jest potrzebne. Żeby pełnić funkcje reprezentacyjne - również.

 

Zapomniałeś dodać doktorat. Poprzednik miał co najwyżej humoris causa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Budyń ma niby "doktorat nauk prawnych" ale z tego co mówią prawnicy/ludzie z branży prawnej to sposób jego zachowania sugeruje brak znajomości PODSTAW prawa (nawet promotor Budynia załamuje ręce). Ot cały ten doktorat. :D

No cóż - nastały czasy gdzie u steru są ludzie cierpiący na permanentne niedobory neuronów, przez co w biały dzień, dumnie postępują wedle powiedzenia Jana Himilsbacha - "inteligencja wyp*****ć!"

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśnie nam panujący Jarosław - "Ten szlachetny i charyzmatyczny przywódca zdecydowanej większości trzeźwo myślących Polaków, całym swoim życiem udowadnia, że jest patriotą i wszystko czego pragnie to dobro i pomyślność Ojczyzny. Skromny, uczciwy, bezkompromisowy, nieprzekupny, za nic mający zaszczyty, leśniczówki, łapówki, odrolnione grunty, niemieckie ordery i osobiste konta w szwajcarskich bankach, jest wyzwaniem i problemem dla małych ludzi o brudnych rękach i nieczystym sumieniu. Kiedy władza spoczywa w jego rękach, jestem bezpieczna jak nigdy, bo wiem, że polski, sterowny okręt bezpiecznie i we właściwym kierunku płynie po niespokojnych morzach i oceanach, wzburzonych tęczową nienawiścią." :D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

657473 Z tym się zgadzam jak już napisałem. Natomiast pracując w pewnej instytucji widzę, że te śmieszne studia i kursy nie mają nic wspólnego w praktyce z realnym uczestnictwem w pracach kierownictwa, zarządu, czy rady nadzorczej. Praktyka, kontakty i jeszcze raz praktyka, a najlepiej jeszcze lata pracy na niższych szczeblach, bez tego żadne kursy nie dadzą dogłębnego zrozumienia mechanizmów funkcjonowania takiego "cyrku", osoba, która jedyne co ma to dyplom, niestety może się nim szczęśliwie podetrzeć w chwili nagłej potrzeby, nic więcej. ;)

Generalnie sie zgodze. Ale po sobie widze, że jeżeli przyłożysz sie na studiach, bo interesuje cie kierunek, a dodatkowo wykładowcy mają praktyczną wiedzę to daje to bardzo dużo w przyszłej pracy i wiele rzeczy nie jest obcych. Nie masz faktycznie wiedzy praktycznej, która jest bardzo cenna, ale masz wiedze teoretyczną, która została przekazana na podstawie praktycznego doświadczenia dzięki czemu nie masz paraliżu ze strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaakie tam... okładka weekendowego numeru Suddeutsche Zeitung.

 

https://pbs.twimg.com/media/CpSoGMEVUAAk-x3.jpg

 

Link bo duże.

 

Choć pewnie znajdą się tacy, co zareagują na to podobnie jak niegdyś Jan Maria:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne ile ludzi się na to obiecywanie nabrało. :D

Swego czasu przeczytałem wierszyk który pasuje idealnie:

 

"Pewien karakan, wstrętny gość,

Uparcie lazł po władzę.

Lecz naród, konsekwentnie dość

W ryj dawał tej łamadze.

 

Więc się karakan w norze skrył

Słysząc narodu gwizdy

I zamiast siebie (sprytny był)

Wziął dwie, posłuszne glizdy.

 

Lecz gdy oślizgła para glizd

Wygrała już wybory,

Gdy ucichł już narodu gwizd,

Karakan wypełzł z nory!

 

I rządzić zaczął niby car

A glizdy wielbiąc pana,

Dziękując mu za władzy dar

Wspierały karakana.

 

Tak więc narodzie głupi mój

Robale twoim panem!

Dwie glizdy cię zrobiły w ch..

Do spółki z karakanem:)) "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rządowi brakuje 5 mld zł na sfinansowanie programu 500+ w przyszłym roku - przyznał w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Ale obiecuje, że pieniądze się znajdą. Ale co tam kierunek słuszny ma nasza partia, a 5 mld to takie drobne. Ubawiłem się tez tymi cegiełkami po 10,20, 50,100 i 1.000 zł na budowę pomników. Jest demokracja można sobie wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pieniędzy na PińcetPlus to już brakuje - mojego brata sąsiadki jeszcze żadnej złotówki nie widziały z tego programu choć złożyły wnioski na początku, dostały potwierdzenie, że wszystko złożone prawidłowo itp. A dolnośląskie to ponoć jedno z niewielu województw, które dobrze tym zarządza. Jak te babki dzwonią o co chodzi to zaczyna się, że trzeba by tu coś jeszcze poprawić i tam coś jeszcze poprawić i takie gadanie urzędnicze i wymyślanie. Ciekaw jestem jak to wygląda w województwach, które są na końcu rankingu zarządzania/wypłacania pieniędzy z PińcetPlus...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pomóżcie mi zrozumieć jak to jest z tą Telewizją Narodową bo już kompletnie nie ogarniam :wallbash:

Jej prezes twierdzi że jest świetnym prezesem bo odkąd jest prezesem, poparcie dla PiSu wzrosło o 11% co jest ponoć oznaką "pluralizmu i normalnego przekazu co ma ogromny wpływ na stabilność polityczną i ład demokratyczny w kraju"...

 

Czyli idąc tym tropem, Telewizja Narodowa jest tym lepsza im PiS ma większe poparcie w społeczeństwie? :o:o - Prosta logika mówi mi że tak.

Dlaczego zatem osoby które mają światopogląd inny od obecnie rządzącej partii, mają płacić co miesiąc abonament na instytucję której prezes sam mierzy sukces swojej firmy przez pryzmat poparcia dla tejże partii rządzącej?

Kompletnie tego nie rozumiem ale strasznie trąca mi to PRLem :?

 

https://oko.press/kurski-zdjal-maske-te ... sondazach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej prezes twierdzi że jest świetnym prezesem bo odkąd jest prezesem, poparcie dla PiSu wzrosło o 11%
to dlaczego prezes tv narodowej jest przez swoich usunięty ze stanowiska? :o:o

Nie jest - nadpremier we własnej osobie zablokował tę decyzję rady - nadmieńmy, że rady zupełnie, ale to całkowicie apolitycznej i SUWERENNEJ! :D

 

P.S. Gdzie się zgubił KR54321? On by nam wszystko wyjaśnił, jasno, koherentnie, jak krowie na rowie, albo jak w rewelacjach "gazety (anty)polskiej codziennie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.