Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Dobre, dobre :D Funkoval zmieni Ci coś jak napiszę 701 osób w Niemczech plus dwa psy i jedna nutria? :D

Ja taki sposób myślenia i argumentowania nazywam "robieniem Loretty", all right reserved :)

Fachowo siem to nazywa fallacia accidentis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobre, dobre :D Funkoval zmieni Ci coś jak napiszę 701 osób w Niemczech plus dwa psy i jedna nutria? :D

Ja taki sposób myślenia i argumentowania nazywam "robieniem Loretty", all right reserved :)

Fachowo siem to nazywa fallacia accidentis...

 

Nic nie zmieni w twoim podejściu do uczestników dyskusji. Fakt jest taki, że podałeś tezę i artykuł na jej podparcie. W artykule informacje inne, dotyczące stanu sprzed ~25 lat z niejasnym źródłem informacji. Taka drobna omyłeczka, szczególik. Jeśli zrobiłbym to ja, byłoby coś o manipulacji, bo tak 'siem to nazywa'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665089 Przy okazji poprosiłbym o Twoją pomoc. Jesteś osobą która sama o sobie pisze że jest Ci bliżej prawa niż lewa więc nie będziesz posądzony o stronniczość. Czy możesz napisać jak wiarygodne / rzeczowe / merytoryczne, były dla Ciebie ostatnie posty KR54321 na temat:

- WPOMPOWANIA (które okazało się pożyczką) przez Bank Światowi w Lidla 900 mln dolarów

- teoria o tym że w Niemczech patrzy się przez dużą lupę jakiej narodowości jest kapitał kontrolujący ich media

- i na koniec teoria o Panu Hołdysie, że jest autorytetem dzieci i młodzieży oraz młodzieży z KOD oraz że pozytywnie na temat jego wczorajszego tweetu wypowiadały się tylko osoby jeszcze nie ukształtowane

Czy Forumowicz KR54321 poparł jakimiś materiałami swoje wypowiedzi czy musiałeś szukać sam odpowiedzi w internecie. I jeżeli musiałeś sam szukać to czy udało Ci się coś znaleźć?

No już dobrze.

Zaznaczam że po raz ostatni. Nie mam ochoty tracić czasu i szukać linków żeby popierać każdą moją opinię źródłami. Żaden użytkownik poza mną nie jest do tego przymuszany, nikomu nie grozi się w przeciwnym razie wyrzuceniem z Forum. Według mnie to jest niepoważne i niedorzeczne.

Przypuszczam jaki jest cel, ale obawiam się że nie stać Cię na to żeby mnie wyprowadzić z równowagi. :)

 

 

1. Słowo „wpompowano”, którego użyłem wyjaśniając kontekst tego konkretnego zdarzenia, jakim był transfer pieniędzy do Grupy Schwarz, jest moim zdaniem bardzo dobrze dopasowane do sytuacji.

https://www.theguardian.com/business/20 ... ern-europe

 

 

2. Prawo prasowe w Niemczech i okoliczności które spotkały nabywcę Berliner Zeitung.

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,692551

http://natemat.pl/167401,chcieli-byc-ja ... mi-ordnung

http://www.zeit.de/online/2009/02/montg ... -schauberg

 

 

3. Z.Hołdys:

http://www.dziennikwschodni.pl/rozrywka ... 12629.html

 

 

4. Jedwabne.

Wykład Pana Leszka Żebrowskiego, do którego wcześniej obiecałem odesłać. Po obejrzeniu mało kto powinien mieć wątpliwości, a w każdym razie nie powinien już więcej opowiadać zasłyszanych bzdur. Mam na myśli te które tu wcześniej padły.

 

 

Uwierzysz czy nie, nie jestem zainteresowany wynikiem.

Mam dość czytania kłamstw, manipulacji i ciągłego zarzucania mi rzekomego „fantazjowania”. Dla Ciebie przypuszczam dlaczego to jest fantastyka – jeśli brakuje zbyt dużo puzzli, to bez nich układanki nie da się ułożyć.

 

Dodane po 55 minutach 39 sekundach:

665094 Gdyby ktoś raczył spojrzeć w temat "co mnie dziś wkurzyło" i odszukać posty z 04.03.2016 będzie mógł ocenić sam, czy KR54321 istotnie nie był nieuprzejmy 'dla takich jak Polaków jak Wy'. Bez prowokacji ze strony innych.

Świetny przykład, lepszego nie mogłeś podać. Jestem zadowolony z tego co napisałem. :)

Chodziło wtedy o głos w dyskusji, a konkretnie to o odpowiedź na kłamstwa tym, którzy pisali że PiS przegrało wybory wśród młodych. Sugerowano również że elektorat PiS "wymiera". Moderator nie zachęcał wtedy tych użytkowników żeby podali źródła, na ich nieszczęście ja ich w tym wyręczyłem.

Pamiętam jaki miałem wtedy ubaw.

 

Czyżbyście Manolito77 i ad.am - nie zgadzali się z opinią na ten temat gazety wyborczej (zwanej przez co niektórych gównem)? Przecież, pomimo że już ledwie dyszy, jest wciąż wydawana dla Polaków takich jak Wy! :)

http://wyborcza.pl/1,75478,19087125,wyb ... odych.html

Dennych tekstów nie będę komentował - szkoda energii na takie wypociny a i za dużo gównoburz ostatnio na tym forum...

Miłego poniedziałku.

Jeszcze przed chwilą post brzmiał: "prostacka wypowiedź..",nie zdążyłem zacytować.

Zastanawiam się który jej fragment jest "prostacki", tak mnie to dotknęło ;-)

 

Odpowiadając, rozumiem że miałeś prawo poczuć się urażony tym że zasugerowałem że jesteś czytelnikiem gazety wyborczej.

Dziękuję, również życzę Ci miłych wrażeń w drugiej części dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takich ludzi jak ty, to rzeczywiście może to nie było ubliżenie, ale cóż, jakoś nie odniosłeś się do kwestii tego, że nie sprowokowany zarzuciłeś innym forumowiczom w niewybrednych słowach, że pogardzana przez ciebie GW jest dla nich wyznacznikiem światopoglądu. Moderator nie zachęcał do podania źródeł, bo temat miał inny charakter.

 

Co do wypowiedzi:

Punkt 1. Grupa Schwarz otrzymała kredyty rzędu 900 mln€ w ciągu dekady, ale cóż, "wpompowano".

Punkt 2. Prawo prasowe w Niemczech. Tyle że słowa o prawie prasowym nie ma, jest natomiast o kupnie i następnie sprzedaży udziałów w Berliner Zeitung przez jednego z zagranicznych inwestorów. Zdaje się, że udziały te odsprzedał innemu zagranicznemu inwestorowi.

Punkt 4. Materiał do oglądania na długie zimowe wieczory, może wyłapię coś, co zaprzeczy w wiarygodny sposób tezom IPNu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę. Mały, zakompleksiony kundel Kaczyński zapowiedział, że w partii PiS panuje przekonanie (żart nad żartami bo wiadomo kto ów przekonanie kształtuje w partii bezmozgow) o tym, że w Sądzie Najwyższym potrzebne są duże zmiany bo nie może być tak, że jest poza kontrolą (czytaj: SN jest drzazga w tyłku Kaczora, nad którą nie ma kontroli a która bardzo go uwiera).

Czyli TK dla tego frustrata to za malo (oj boli sumienie, że brata wyslal na tamten świat ze smoleńska wycieczką).

No a jak Sąd Najwyższy będzie grał tak jak mu Kaczyński rozkaze to wtedy już nie będzie problemu aby obywateli mających inne poglądy niż Naczelnik zamykać do karcerow lub brać w kamasze do uformowania poglądów. Ciekaw jestem kiedy w końcu Polacy się wkurzą, kiedy przebierze się miarka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

665211 Mały, zakompleksiony kundel Kaczyński

Powiedział nowoczesny, kulturalny liberał.

 

Od razu mówię, tak samo daleko mi do PiS jak i PO/Nowoczesnej (jeden czort), jednak takie "epitetowanie" ludzi, przez osoby mające się za wzór dobrych manier, tolerancji, jest po prostu żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pit_Krk, czy Ci się to podoba czy nie to każdy - podkreślam - każdy kto próbuje w jakiś sposób dzielić Polaków na lepsze i gorsze sorty jest dla mnie zwykłym, żałosnym kundlem. Mało tego - nawet ten, który to robi i próbuje się nazywać "prezydentem wszystkich Polaków".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że działacz PiSu z mojego miasta, który przegrał wybory na prezydenta miasta został niedawno koordynatorem ds. sprzedaże energii samorządom w PGE Obrót? Owy działacz prowadzi szwalnie, która w bodajże zeszłym roku miała stratę chyba ponad 100tys. Jest on natomiast bratem lokalnego proboszcza i jak sugeruje jedna z gazet dowozi bliską przyjaciółkę Jarosława Kaczyńskiego na miesięcznice smoleńskie. Natomiast kolejny lokalny członek PiSu, nauczyciel i były wiceprezydent wszedł w skład rady nadzorczej pewnej spółki :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Witam wszystkich po niedzielnej przerwie. Widzę że nie wszystkim niedziela upłynęła na spotkaniu ze znajomymi przy grilu :)

Kilka postów zostało napisanych, kilka niepochlebnych opinii o kilku politykach padło...

Ja wiem że zasada z pierwszego postu mówi jedynie o nieobrażaniu pozostałych forumowiczów ale proszę powściągnąć język.

Powyższe posty nie zostaną skasowane bo żeby było uczciwie musiałbym przewertować cały temat i pokasować to co zostało napisane o opozycji w postaci KODu a mi się nie chce :)

Jeśli ktoś się nie wstydzi to polityków może cytować ale nie zniżajmy się do ich poziomu i epitetami nikogo nie obrzucajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to, że działacz PiSu z mojego miasta, który przegrał wybory na prezydenta miasta został niedawno koordynatorem ds. sprzedaże energii samorządom w PGE Obrót? Owy działacz prowadzi szwalnie, która w bodajże zeszłym roku miała stratę chyba ponad 100tys. Jest on natomiast bratem lokalnego proboszcza i jak sugeruje jedna z gazet dowozi bliską przyjaciółkę Jarosława Kaczyńskiego na miesięcznice smoleńskie. Natomiast kolejny lokalny członek PiSu, nauczyciel i były wiceprezydent wszedł w skład rady nadzorczej pewnej spółki :o

 

Nic nowego bo każda ekipa przy korycie obsadza stołki, każda ma w swoich szeregach gamoni. Tyle, że obecna ekipa idzie na rekord pod wzg, względem ilości "specjalistów" na takim poziomie, że aby im dorównać to trzeba by się położyć na ziemię. O szczeblu lokalnym to już w ogóle nie ma co pisać bo tam z reguły jest już całkowity dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weglus » 12 wrz 2016, 09:51

 

A ja powiem, że tu decydująca rolę ma to dowożenie na miesięcznicę. Jakiekolwiek kwalifikacje, doświadczenie, znajomość rzeczy nie ma wpływu. Jak to nasz szanowny Prezydent raczył wyartykułować "dojna zmiana"trwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.