Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[ref]Manolito77[/ref], "nformacje o tym, że Bartłomiej Misiewicz jest w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojnej, można już znaleźć na stronie PGZ. Nie wiadomo tylko, czy nominacja jest zgodna z prawem. Bartłomiej Misiewicz nie zdążył skończyć kursu dla członków rad nadzorczych - podaje "Rzeczpospolita"."

 

Ciekawe jakie ten Pan ma doświadczenie i umiejętności, aby zasiadać w Radzie Nadzorczej bądź co bądź poważnej organizacji.

 

Dodane po 11 godzinach 16 minutach 23 sekundach:

664162 ''Kto za PiSem like'' :D Ale gamoń.

Kto nie skacze ten za Tuskiem, hej, hej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ktoś taki jest potrzebny. Ambasadorem ludzi o prostych priorytetach, spoza dużych miast, powinien być człowiek im podobny, lider stosownego ugrupowania. Dziwimy się, dlaczego niektórzy ludzie mają w tyłku Trybunał, nie reagują na zabieranie ich kasy w celu oddania w formie 500+, nie dostrzegają ewidentnie niedopuszczalnych układów w strukturze partii rządzącej, w świetle obsady najważniejszych stanowisk w państwie; ale kto ma im to przełożyć na ich język? Dopóki z tego wszystkiego płynie pozorna korzyść, dopóty patrzą przez jej pryzmat. Wszystko inne jest bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664487 dlaczego niektórzy ludzie mają w tyłku Trybunał

 

bo co ich to interesuje ? do czego im w codziennym życiu ten trybunał potrzebny ? przeciętny szary człowiek musi iść do pracy żeby zarobić na rodzinę i myśleć za co rachunki opłacić i w dupie ma ten trybunał... takie życie...

 

a tak by the way to ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy... gdy były podnoszone podatki nikt na ulicę nie wychodził, gdy zabierali kasę z ofe też nikt nie wychodził, a teraz wychodzą w obronie trybunału... tak tego trybunału który stwierdził że jak zabierali kasę z ofe to wszystko jest ok :) paranoja... a dodatkowo większość z tych co maszerują w tych pochodach KOD-u nie potrafi sklecić sensownego zdania po za "zamach na konstytucję"... jak zapytasz o coś jeszcze to patrzy się i nie wie o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze bardziej skomplikowana ale błagam Cię nie mow mi ze nie ma różnicy dla przyszlych emerytow gdzie te pieniadze sa.... W OFE byly a ze ZUS jest pusty jak bęben to chyba wszyscy wiedza... Dlatego był ten transfer robiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przeciętny", "zwykły", "prosty". Co, reszta ma skoliozę? :) Poprzednia władza nadużywała takich określeń, wystarczy obywatel. Otóż obywatel nie powinien wiedzieć, być mieszany w spory dotyczące Trybunału, samo "wypłynięcie" tego tematu, rozmach, skala jest dla mnie patologią. Generalnie całe to środowisko jest żałosne, połowa sędziów jest z nominacji z poprzedniego systemu, długo by można wymieniać listę grzechów. Gdyby ci ludzie stanowili elitę to siedzieliby cicho, obywatele sami by się o nich upomnieli gdyby władza na nich naciskała, im wyżej "politycznie skaczą" tym bardziej Jaro zaciera ręce. To środowisko ma już i tak fatalną ocenę społeczną, przez takie akcje jak z Trybunałem, czy teraz z "kongresem" tylko dostarczają rządowi amunicji do zaorania ich. Generalnie w Polsce panuje błędne przekonanie o zbyt dużej samodzielności, czy wręcz autonomiczności trzeciej władzy, pewnie zaraz lemingi podniosą larum, że tyrania, faszyzm i inne pierdoły. Czy w rozwiniętych demokracjach zachodu zmiana władzy powoduje takie perturbacje w sądach? Jeżeli sądy sądzą długo, niesprawiedliwie, sędziowie są przekupni, panuje nepotyzm, brak kompetencji, odpowiedzialności to czyja to jest wina? Wg. logiki pana Rzeplińskiego powinna to być wina środowiska sędziowskiego bo się samo rządzi, jest autonomiczne i niezależne od władzy wykonawczej, ciekawe czy by to wziął na klatę :) , wg mojej logiki jest to wina rządu.

 

ps. jak ktoś ogląda kapitalny serial Narcos to tam jest fajnie pokazane czym się np kończy rozdzielenie prokuratury od rządu, lemingi się podniecały "niezależną prokuraturą", genialne określenie to jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - lepiej żeby prokuratorem generalnym i minstrem sprawiedliwości w jednym był taki minister Zero co to dobiera jedynie tych sędziów i prokuratorów, którzy mają linię postępowania zgodną z jedyną słuszną, PiSowa. Dzięki temu będzie łatwiej tuszowac przewaly obecnej wladzy. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jagmar[/ref], pusty jest, ale emerytury dalej płyną ;) Dla większości emerytów ma znaczenie czy dostają kase taką jaką powinni, a nie kto robi przelew.

Z tego co rozmawiałem z jednym doktorem finansów to OFE przestało działać tak jak powinno i nie kierowali się interesem emerytów i polskiej gospodarki, ale swoim. Tusk im pogroził, OFE sie odgryzło więc skończyło się na wytransferowaniu pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Manolito, ale dzięki temu jako obywatel możesz sobie napisać "minister Zero" jeżeli tak oceniasz pracę tego człowieka, i i to jest normalne. Jeżeli wzrasta przestępczość, nie dochodzi do skazań, albo tych skazań jest zbyt dużo, nie czujesz się bezpiecznie, cierpi Twoje poczucie sprawiedliwości to masz pełne prawo napisać, że Ziobro to Zero, baaaa możesz nawet napisać, że rząd Pis jest do d... i to jest właściwe,logiczne itp. Za Tuska by było sorryyy, ale jak ma Pan jakieś ąty do nie do mnie bo prokuratura jest po demokratycznemu, zachodnioeuropejskiemu i światłemu "niezależna", pójdzie Pan do pana.... yyyyyyyy ....... jak się nazywa prokurator generalny ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Jańcio[/ref], chyba jednak nieco upraszczasz istotę sporu. Obawiam się, że gdyby chodziło wyłącznie o zmianę władzy, podtrzymując dotychczasowy ład prawny, nie byłoby tematu. :)

 

Jeśli chodzi o Zero, to ma to związek z legendarną wypowiedzią pana Leszka Millera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Andrzeju Lepperze, Łyżwińskim, Maksymiuku z Samoobrony i politykach z SLD funkcjonujących za rządów L. Millera jest bardzo dużo ciekawych wątków w serii książek Jarosława Sokołowskiego ps. Masa. W jednej z książek Sumlińskiego też jest sporo interesujących informacji. Bazując na tym co zostało tam napisane ww. trójka z Saamobrony też bardzo lubiła zbierać informacje na wszystko i wszystkich. Paradoksalnie mieli bardzo dobre źródła. Jak dziś dzień pamiętam wystąpienie Leppera na mównicy sejmowej podczas którego mówił o lądowaniu Talibów w Klewkach. Wszyscy się śmiali, że głupek. Też się śmiałem. Okazało się po latach, że była to prawda. Chyba w WikiLeaks pojawiło się info, że amerykanie przekazali polsce miliony dolarów za możliwość udostępnienia ośrodka szkoleniowego w którym "rozmawiano" z talibami. Lepper miał zaufanego Mecenasa u którego deponował różne ciekawostki - Mecenasa Kucińskiego śmierć zastała w szpitalu w tym samym terminie co Leppera. Z Łyżwińskiego zrobili gwałciciela za co odsiaduje wyrok a Maksymium kompletnie wycofał sie z polityki i wiedzie sobie spokojny żywot z posłanką Lewandowską.

Jest też w książce wątek o pośle Sekule, który trzy razy sam strzelił sobie w brzuch i raz nie trafił. Na podstawie tego co jest napisane w książce poseł Sekuła zapożyczył się bardzo u pruszkowskiej mafii... U któregoś z zabitych członków grupy pruszkowskiej (chyba Pershing) był notatnik w którym byli wpisani wszyscy dłużnicy z kwotami. Jest też wątek gen. Petelickiego, którego syn też pożyczał pieniądze od mafii... Ciekawe jest też to, że większość "dziwnych" przypadków śmierci (nie piszę o postrzałach z bronii) ma miejsce w piatek późnym popołudniem... Oczywiście można to traktować jako fikcję literacką ale w przypadku książek Masy facet jest w dalszym ciągu świadkiem koronnym i raczej nie opowiadałby czego innego w książce a czego innego prokuratorowi pod protokołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jagmar[/ref], nie mierz wszystkich ludzi sprzeciwiających się polityce pisu miarą swoich kolegów ;)

 

pozwolisz, że nawet tego nie skomentuje bo nie bardzo wiem którego kawałka mojej wypowiedzi to dotyczy ani co chciałeś tym wpisem uzyskać... obrazić mnie/moich znajomych nie znając ich poglądów czy jak ?

 

jak ktoś ogląda kapitalny serial Narcos

ogląda ogląda :)

 

664535 jagmar, pusty jest, ale emerytury dalej płyną

 

płyną płyną, tylko szkoda że w ZUSie są zapisywane kwoty na twoim koncie jakie powinieneś mieć a nie jakie masz... wiec gdzie są pienądze, które odkładali ludzie przez 30-40 lat skoro teraz trzeba im wypłacać świadczenia z wpływów bieżących... Ten Zus to jedna wielka patologia i przykład debilnego zarządzania... Ale to chyba nie miejsce na takie dywagację i szkoda na to czasu ;)

 

[ref=#3366cc]lukwawa[/ref], od jakiegoś czasu własnie się zabieram żeby przeczytać tę książkę... właśnie mnie bardziej zmotywowałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]jagmar[/ref], nie mierz wszystkich ludzi sprzeciwiających się polityce pisu miarą swoich kolegów ;)

 

pozwolisz, że nawet tego nie skomentuje bo nie bardzo wiem którego kawałka mojej wypowiedzi to dotyczy ani co chciałeś tym wpisem uzyskać... obrazić mnie/moich znajomych nie znając ich poglądów czy jak ?

Gadasz o tym, jakoby uczestnicy antyrządowych manifestacji mieli braki w wiedzy - więc skąd to wiesz? Wysnułem wniosek, że z własnego środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664551 Wysnułem wniosek, że z własnego środowiska.

to źle wysnułeś wniosek...

 

Widziałem nagrania jak pytali ludzi o inne rzeczy (w jaki sposób jest łamana konstytucja i jeżeli dobrze pamiętam to ilu sędziów jest w trybunale bądź jak są ogłaszane wyroki... mało kto znał odpowiedzi na pytania ale że jest łamana konstytucja to każdy mówił)

 

Gadasz o tym, jakoby uczestnicy antyrządowych manifestacji mieli braki w wiedzy

 

oczywiście nie wszyscy... stwierdziłem tylko że tacy są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664546 wiec gdzie są pienądze, które odkładali ludzie przez 30-40 lat skoro teraz trzeba im wypłacać świadczenia z wpływów bieżących...

Bo tak to działa. Wyobrażasz sobie żeby te miliardy złotych leżały cały czas na lokatach? Debilizmem byłoby zamrażanie składek które wpłacają np 30latkowie żeby z nich wypłacać im emeryture za 37lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że nie mieli wiedzy przeciwko czemu protestują, były sondy, generalnie protestowali przeciwko złemu Jarkowi i jego kotu :) Każdy pretekst był dobry, równie dobrze mogliby protestować przeciwko zdjęciu przez PiS Klanu z anteny :) Ja im się bardzo nie dziwię, że nie wiedzieli :) Pisałem wcześniej, że ta akcja z Trybunałem to patologia, po całości . KOD fajny jest, kabarety już mnie taak bardzo nie śmieszą, ale KOD zawsze :) Fajny jest wywiad z członkiem KMN Mikołajem Cieślakiem we Wprost, pozwolę sobie zacytować :

"Powiem, co o KOD myślę jako Mikołaj Cieślak, nie jako KMN. Dla mnie to jest bardzo zabawna organizacja. Zawsze kiedy wydaje mi się, że już powoli kończą się jej sympatykom powody do demonstrowania, oni mnie zaskakują i wymyślają jakiś kolejny pretekst. Tak jak ostatnio w przypadku „obrony” Lecha Wałęsy. Sytuacja wygląda tak: gen. Kiszczak miał w szafie odpowiednie dokumenty gwarantujące mu bezpieczeństwo, pani Kiszczakowa zaniosła je do IPN, a mianowany przecież przez Platformę prezes tej instytucji ujawnił te papiery. I teraz: Przed kim broni Lecha Wałęsę ta demonstracja? Mówiąc serio, powinna chyba przed Kiszczakiem, esbecją, bo to jest źródło tych dokumentów. Tu jest zawleczka tego granatu. Jednak nie, wróg jest gdzie indziej i jest niski. To tak bezsensowne, że aż śmieszne. I jeszcze jedno… Wpadłem w Internecie na takie zdjęcie: siedzą Lech Wałęsa, Mieczysław Wachowski, Mateusz Kijowski i jeszcze parę osób z KOD, a w tle: krzyż, flaga i portret papieża Polaka. Jak widzę takie zdjęcie, to w głowie mi się miesza. Komedia. "

Mnie się też system wiesza jak ich oglądam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

664558 Bo tak to działa. Wyobrażasz sobie żeby te miliardy złotych leżały cały czas na lokatach? Debilizmem byłoby zamrażanie składek które wpłacają np 30latkowie żeby z nich wypłacać im emeryture za 37lat.

 

szczerze mówiąc wolałbym żeby leżały bo mam wtedy pewność że są i że je będę miał... a tak nie wiadomo ile osób będzie pracować na moją emeryturę i czy ją w ogóle będę miał :) Wydaje mi się że to własnie nie byłby żaden debilizm... Pieniądze leżą na lokatach procentują, Zus ma z tego jakiś zysk i opłaca swoje koszty funkcjonowania a gdy przechodzisz na emeryturę wypłaca Ci kasę z Twojej puli... Co w tym jest debilnego ? To wydawanie od razu wszystkiego i "jakoś to potem będzie" jest mniej debilne ? Pytam serio bo ciekawi mnie ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.