Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

663766 ten kto ma 3 dzieci i kwalifikuje się na wszystkie 3 to 1500zł jest jak pensja w wielu przypadkach

 

no to dostanie 1000 zł więcej... zawsze myślałem że 2500 zł jest lepsze niż 1500 zł :dontknow:

 

swoją drogą jeszcze nie znam nikogo kto by rzucił pracę żeby żyć za 500+... i nie wiem czy przypadkiem nie jest tek, że należy dać PIT za zeszły rok (bo coś takiego mi się o uszy obiło) - jeżeli tak to argument że ludzie rzucają pracę dla 500+ jest delikatnie mówiąc nie prawdziwy... ale to musiałby ktoś się wypowiedzieć kto składał wniosek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

663153 Powiedz czy dobrze Cię zrozumiałem.

Nie masz zielonego pojęcia na co poszło te 900mln $ co jest oczywiste bo jak wynika z informacji w internecie, jest to tajemnica. Masz jednak swoją teorię że wszystko to było spiskiem i było wymierzone w interes Polaków. Skoro masz taką teorię to już prawie jest to prawda bo przecież wiesz wszystko, znasz się na wszystkim i przede wszystkim - potrafisz wyciągać nieomylne wnioski i obiektywnie oceniać. Do tego wystarczy uprościć temat faktur temat faktur z odroczonym terminem płatności i powiedzieć że sieci mają towar na półkach za darmo.

Na koniec trzeba dodać dramaturgii wypowiedzi jakimś mocnym akcentem więc piszesz "To już się stało" (w tle słychać wichurę i grzmoty).

Kwestie tego ile statystyczny Kowalski oszczędza kupując w Lidlu: bułki, masełko, żółty serek i mleko, w stosunku do analogicznych zakupów w sklepie osiedlowym, nie mówiąc już o sklepach spożywczych w małych miejscowościach, lepiej nie wspominaj bo jeszcze ktoś się nad tym zastanowi.

Moje gratulacje! Zwróciłeś wszystkim uwagę na powagę tej sprawy. Dobrze że "Bank Światowy POŻYCZYŁ Lidlowi 900 mln$" zamieniłeś na "Bank Światowy WPOMPOWAŁ w Lidla..." . W oryginale Twoja wypowiedź bardzo by straciła na dramaturgi :mrgreen:

To nie jest moja teoria.

To w jaki sposób piszę i co mam do przekazania jest moją sprawą. Rozumiem że nie jesteś w stanie nadążyć za faktami, dlatego zabrałeś się za próbę oceny stylu pisarskiego. Bardzo interesujące, jednak wypowiedź nie jest na temat, ponieważ nie odpowiada tytułowej „Polityce”. Nie jest to też forum lubimyczytać.pl. Przydałaby się tu opcja poszerzone samomoderowanie, oczywiście pomijając błędy ortograficzne i stylistyczne, które towarzyszą tym próbom pisania. No chyba że nie jesteś moderatorem, a ten kolor zielony to tylko motyw w avatarze. Jeżeli tak, to nie ma potrzeby korepetycji z polszczyzny, dzięki którym być może udałoby się podratować ten dość mierny poziom. Starając się czytać te wypowiedzi, to jakby przeglądać katalog dzieła zebrane pt. co moderatorowi nie przystoi.

 

 

663153 Trzymaj dalej poziom merytorycznych swoich wywodów. Czytanie ich bardzo poprawia mi humor :good:

Dziękuję za zezwolenie. Jeżelibym kiedykolwiek zaczął formułować myśli tak jak Ty, to poproszę o upomnienie, lub zawieszenie konta do momentu oprzytomnienia.

 

 

663657 Ja czuje się prawdziwym patriotą i przykro mi, że jeżeli założyłbym koszulkę np. z godłem to większość wrzuciłaby mnie do worka razem z tą patologią.

Spokojnie Kolego, mniejszości chodzi o to żebyś tak myślał i się wstydził że nosisz Orła na koszulce, ale większość z pewnością tak nie uważa. W sytuacji którą opisałeś, do worka z patologią wrzuciłaby Cię właśnie sama patologia, więc tym bardziej można chodzić z podniesioną głową.

Wydaje mi się że ten kto uważa patriotyzm za patologię, powinien przemyśleć czy zabierać głos na tematy państwowe, w tym polityczne.

 

 

663749 Wiesz co, kiedyś zbierałem podpisy pod poparciem dla jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.

Wyobrażam sobie.

 

 

663755 Bo nasi politycy często bez dobrego wykształcenia i pojęcia o świecie myślą, że przechytrzą ludzi, którzy kierują wielkimi bankami :)

Powierz swój los bankierom, znajdziesz się w dobrych rękach. ;;;;;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321 widze, że węszysz wszędzie spisek przeciwko państwu polskiemu. Napisze Ci tyle, państwo polskie nie jest pępkiem świata i to tylko gra polityczna, jak to wszyscy przeciwko nam spiskują. Niemieckie media, niemieckie sklepy, niedługo będzie hejt na niemieckie samochody. To samo tyczy się rusków, nie wiem po co oni by mieli robić zamach w smoleńsku, polska to ŻADNA siła dla nich...Ale niektórzy dorobili do katastrofy lotniczej wielką ideologię, tylko nie wiem po co...

 

Każda władza ma swoje plusy i minusy, PO postawiło na autostrady i jakiś tam rozwój gospodarczy, PIS stawia na armie i politykę prorodzinną (swoją drogą rozdawanie pieniędzy wszystkim bardziej kojarzy mi się z partią lewicową). Każdy ocenia według własnych uznań, natomiast nie ma idealnej władzy, nigdzie na świecie. Przekręty są w każdym państwie na świecie, pieniądze w błoto są wydawane w każdym państwie z USA na czele, nie wiem w jakiej skali bo do nas trafia ułamek tego co się naprawdę dzieje.

 

Co do samego handlu w niedziele jak dla mnie to jest chore, ogólnie cały system zatrudnienia w Polsce jest chory od chorych składek zus-u, po umowy śmieciowe i na czynnych w niedziele marketów włącznie (to moje zdanie). Ostatnio dowiedziałem się, jak w sklepie osiedlowym kobiety pracują po 29-30 dni w miesiącu, dostają 2 koła na rękę. Mogą wziąć maks jeden dzień wolnego w miesiącu! Wiem, można zmienić pracę, ale to mała miejscowość i nie jest lekko. Oczywiście jest rotacja, długo nikt nie pociągnie, ale szefowa ciągle kogoś znajdzie i na nowego suva stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663749 Wiesz co, kiedyś zbierałem podpisy pod poparciem dla jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.

Wyobrażam sobie.

 

Masz bujną wyobraźnię, zatem wyobraź sobie, że się mylisz i że nie wyobrażasz sobie. Powyższą wypowiedzią kolejny raz udowadniasz, że poziom dyskusji postrzegasz w sposób specyficzny. Nie szanujesz osób mających odmienne zapatrywania właśnie dlatego, że mają inne, nie potrafisz się powstrzymać od wycieczek osobistych mimo tego, że nie byłeś prowokowany, próbujesz ośmieszyć oponentów a nie ich argumenty, dyskredytować stosując protekcjonalny ton, przy braku argumentów manipulujesz wypowiedziami cytując selektywnie, unikasz odpowiedzi na konkretne pytania, zmieniasz kierunek dyskusji, w wygodnych dla ciebie przypadkach wystarczy fantastyczna hipoteza bez poparcia faktami, ale od innych żądasz dowodów, ale tylko z akceptowanych przez ciebie źródeł.

 

Dalsza wymiana wypowiedzi z tobą nie ma sensu, bo to jak szachy z gołębiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663771 jeżeli tak to argument że ludzie rzucają pracę dla 500+ jest delikatnie mówiąc nie prawdziwy... ale to musiałby ktoś się wypowiedzieć kto składał wniosek...

To jest prawdziwe, nawet nie wiesz co ludzie wymyślą aby dostać ten hajs ;) . Zmiany etatów (z całego na 1/2 albo 1/4) , praca na comiesięcznych umowach/zlecenie (czyli wg tej ustawy brak dochodu) albo po prostu robota na czarno :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawdziwe, nawet nie wiesz co ludzie wymyślą aby dostać ten hajs ;) . Zmiany etatów (z całego na 1/2 albo 1/4) , praca na comiesięcznych umowach/zlecenie (czyli wg tej ustawy brak dochodu) albo po prostu robota na czarno :kox:

 

z tym się zgodzę... bo wtedy jest tak jak napisałem (wypłata + pieniądze z 500+)... ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem że ludzie rzucają pracę i wolą żyć z 500+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 1500zł i nic nie robić niż dostawać 1000zł i iść do pracy ludzie (przynajmniej w moim regionie) wolą siedzieć w domu (taka jest zdecydowana większość osób, które nie pracowały na stałe lub tylko dorywczo na sezon letni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663778 KR54321 pisze:

 

funkoval pisze:

Przejdź do cytowanego posta Wiesz co, kiedyś zbierałem podpisy pod poparciem dla jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.

 

 

Wyobrażam sobie.

 

 

 

Masz bujną wyobraźnię, zatem wyobraź sobie, że się mylisz i że nie wyobrażasz sobie. Powyższą wypowiedzią kolejny raz udowadniasz, że poziom dyskusji postrzegasz w sposób specyficzny. Nie szanujesz osób mających odmienne zapatrywania właśnie dlatego, że mają inne, nie potrafisz się powstrzymać od wycieczek osobistych mimo tego, że nie byłeś prowokowany, próbujesz ośmieszyć oponentów a nie ich argumenty, dyskredytować stosując protekcjonalny ton, przy braku argumentów manipulujesz wypowiedziami cytując selektywnie, unikasz odpowiedzi na konkretne pytania, zmieniasz kierunek dyskusji, w wygodnych dla ciebie przypadkach wystarczy fantastyczna hipoteza bez poparcia faktami, ale od innych żądasz dowodów, ale tylko z akceptowanych przez ciebie źródeł.

 

Dalsza wymiana wypowiedzi z tobą nie ma sensu, bo to jak szachy z gołębiem.

 

Tak, wydaje mi się że mam wyobraźnię, sam to potwierdziłem w tym krótkim wpisie. Nie uważam że to coś złego. Napisałem że "sobie wyobrażam", na szczęście nie napisałem co. Gdybym to zrobił, być może wtedy, mógłbyś mieć prawdziwy powód żeby po raz kolejny na mnie naskoczyć.

Masz prawo ze mną nie dyskutować, po prostu nie trzeba odnosić się do tego co piszę, nie ma takiego obowiązku.

Nie zgadzam się z Twoją opinią, a zwłaszcza z tym, że unikam odpowiedzi na pytania. Spróbuj zaangażować swój czas i dyskutuj od rana do wieczora z dwudziestoma ludźmi o przeciwnych poglądach, odnosząc się do ich każdego słowa. Ja w ten sposób nie zarabiam na życie (choć jeden z forumowiczów sugerował że jest inaczej) i po prostu nie mogę sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To nie jest moja teoria.

To w jaki sposób piszę i co mam do przekazania jest moją sprawą. Rozumiem że nie jesteś w stanie nadążyć za faktami, dlatego zabrałeś się za próbę oceny stylu pisarskiego. Bardzo interesujące, jednak wypowiedź nie jest na temat, ponieważ nie odpowiada tytułowej „Polityce”. Nie jest to też forum lubimyczytać.pl. Przydałaby się tu opcja poszerzone samomoderowanie, oczywiście pomijając błędy ortograficzne i stylistyczne, które towarzyszą tym próbom pisania. No chyba że nie jesteś moderatorem, a ten kolor zielony to tylko motyw w avatarze. Jeżeli tak, to nie ma potrzeby korepetycji z polszczyzny, dzięki którym być może udałoby się podratować ten dość mierny poziom. Starając się czytać te wypowiedzi, to jakby przeglądać katalog dzieła zebrane pt. co moderatorowi nie przystoi.

No i znów cały Ty ale koniec takiego trolowania Drogi Forumowiczu!

Twój system polega na tym że nie mając żadnych argumentów albo będąc złapanym na rzucaniu oskarżeń z d.... wziętych, starasz się wywołać dyskusję na inny temat, mając nadzieję że w jej ferworze uleci że nie masz nic konkretnego do powiedzenia i rzucasz jedynie oskarżeniami opartymi na insynuacjach, przeinaczeniach i poszlakach.

Postawiłem konkretne zarzuty do Twoich teorii. Nawet nie spróbowałeś na nie odpowiedzieć. Swoim zwyczajem,płynnie zmieniłeś temat i przeszedłeś do zwracanie mi uwagi na moją interpunkcję i ortografię które nie wypadają "zielonemu".

Wybacz Drogi Forumowiczu ale to Twójkoniec z trolowaniem na tym forum. Nie masz nic do powiedzenia i zajmujesz się jedynie hobbistycznie lub zarobkowo sianiem zamętu. Jeśli jeszcze raz taka sytuacja się powtórzy, zostaniesz definitywnie zbanowany - to ostatnie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to argument że ludzie rzucają pracę dla 500+ jest delikatnie mówiąc nie prawdziwy...
normalnej pracy nikt raczej nie rzucił ale prace dorywcze truskawki,ogórki, praca w miejscowościach turystycznych. Część ludzi jak straci słabo płatną pracę nie będzie nowej szukało bo i po co skoro kasa się zgadza a nic nie trzeba robić lub pracować na czarno by nie stracić kasy. I tak wychowuje się kolejne pokolenie nierobów- wychodzą z założenia skoro rodzice nie pracowali i wychowali 8 dzieci z pomocy społecznej i 500+ to po co mają pracować pomoc społeczna i 500+ ich utrzyma.

Zgodzę się z jednym powinna być pomoc ale nie w takiej formie- powinien być odpis od podatku lub coś co by wyeliminowało patologię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tak to argument że ludzie rzucają pracę dla 500+ jest delikatnie mówiąc nie prawdziwy...
normalnej pracy nikt raczej nie rzucił ale prace dorywcze truskawki,ogórki, praca w miejscowościach turystycznych. Część ludzi jak straci słabo płatną pracę nie będzie nowej szukało bo i po co skoro kasa się zgadza a nic nie trzeba robić lub pracować na czarno by nie stracić kasy.

 

Oj rzucił, rzucił normalną, choć nielekką pracę. W północno-wschodniej Polsce, w rejonie przygranicznym ze stosunkowo dużym bezrobociem, kumpel płacił 3kpln na rękę za pracę przy uboju i rozbiorze tusz. Uskarża się, że ludzie nie chcą przychodzić do roboty, bo: żony mają renty lub zasiłki, oni sami też jakieś renty może mają, do tego 4 dzieci i opcja na przemyt kilka razy w miesiącu. Kasa z 500+ i rent / zasiłków wystarcza w tym momencie, żeby nie trzeba było wstawać na 6 czy 7 rano do roboty, można się poobijać, z kumplami na piwo w środku tygodnia i w środku dnia skoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663773 weglus pisze:

Przejdź do cytowanego posta Bo nasi politycy często bez dobrego wykształcenia i pojęcia o świecie myślą, że przechytrzą ludzi, którzy kierują wielkimi bankami :)

 

 

Powierz swój los bankierom, znajdziesz się w dobrych rękach. ;;;;;-)

Jestem człowiekiem w jakimś stopniu już wykształconym, kształcę sie dalej, mój poziom inteligencji jest wyższy niż pantofelka, umiem czytać tekst i wyciągać z niego logiczne wnioski. Tak jak nie wierze w "30 rat 0%" tak też nie wierze w "500zł na każde dziecko, obniżenie wieku emerytalnego i bilionowy plan inwestycyjny". Z dwójki polityk vs bankier wole powierzyć swój los temu drugiemu.

Co natomiast zaobserwowałem to na bankierów najbardziej narzekają ludzie niewykształceni, mało zarabiający, kombinatorzy, zazdrośnicy. Ciekawe tylko czy Marian z Grażynką mieli by nową pralke na raty a ich Karynka i Sebix mieszkanie w kredycie, ale własne, gdyby nie ci źli bankierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@funkoval

Dlatego powinien być jakiś sposób na to by dodatkowe pieniądze = pracy jedyne co mi do głowy przychodzi to odpis podatku na dzieci wiem wiem coś takiego jest ale można to zwiększyć i rozliczać to co miesiąc a nie jak teraz raz na rok

 

w ogóle pójdziecie do kina?
na pewno nie
chyba poczekam, aż będzie za darmo w tv :kox:
też zapłacisz ale nieświadomie- reklamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663829 jak oceniacie zaproszenie Dody na pokaz filmu Smoleńsk a nie zaproszenie rodzin wszystkich ofiar?

Doda sie podobno zastanawia, którą ze swoich piosenek zaśpiewać na otwarcie - "2 bajki" czy "Prowokacja" :D'

Poza tym 2 tygodnie po premierze pewnie każdemu Polakowi przyślą do domu pocztą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@funkoval

Dlatego powinien być jakiś sposób na to by dodatkowe pieniądze = pracy jedyne co mi do głowy przychodzi to odpis podatku na dzieci wiem wiem coś takiego jest ale można to zwiększyć i rozliczać to co miesiąc a nie jak teraz raz na rok

 

Można potrącać niższe zaliczki na podatek, degresywnie od osób z jednym lub kilkoma dziećmi, do rozliczenia w skali roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczki na seans mogłyby spełnić rolę ideologiczno-'wychowawczą' i przyczynić się do jakiegoś sukcesu komercyjnego, czy zatem minister Zalewska - zyskując tym promil łaski w oczach nadprezesa - mogłaby 'zarekomendować' obejrzenie filmu? mam wątpliwości :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

663795 No i znów cały Ty ale koniec takiego trolowania Drogi Forumowiczu!

Twój system polega na tym że nie mając żadnych argumentów albo będąc złapanym na rzucaniu oskarżeń z d.... wziętych, starasz się wywołać dyskusję na inny temat, mając nadzieję że w jej ferworze uleci że nie masz nic konkretnego do powiedzenia i rzucasz jedynie oskarżeniami opartymi na insynuacjach, przeinaczeniach i poszlakach.

Postawiłem konkretne zarzuty do Twoich teorii. Nawet nie spróbowałeś na nie odpowiedzieć. Swoim zwyczajem,płynnie zmieniłeś temat i przeszedłeś do zwracanie mi uwagi na moją interpunkcję i ortografię które nie wypadają "zielonemu".

Wybacz Drogi Forumowiczu ale to Twójkoniec z trolowaniem na tym forum. Nie masz nic do powiedzenia i zajmujesz się jedynie hobbistycznie lub zarobkowo sianiem zamętu. Jeśli jeszcze raz taka sytuacja się powtórzy, zostaniesz definitywnie zbanowany - to ostatnie ostrzeżenie.

 

Żartujesz sobie? :shock:

Można się z nim nie zgadzać ale to jedna z niewielu osób, która potrafi cokolwiek konkretnego do tematu wnieść. Czy mówi mądre czy głupie rzeczy to każdy oceni sam.

Inni wrzucają gimbusiarskie memy, śmieszki, heheszki, czy artykuły nie sprawdzając jaka jest prawda, a Ty chcesz go banować?

Jak ktoś wrzucał ''w rodzinie wszyscy zdrowi?'' to gdzie byłeś? Bo pierwszy post w temacie sugeruje, że za coś takiego właśnie należy się ban...

Żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.