Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czemu tak na PiS najeżdżacie z każdej strony, PO było fair w stosunku do obywateli? A co Bieńkowska gadała że za kilka tysi pracuje bodajże debil albo złodziej? I nikt jakoś porządnie nie beknął za te i inne zdania.

 

Jednego nie można było odmówić PiS dawniej- jak pojawiły się taśmy i inne dowody w postaci tzw "odrolnienia" gruntów to PiS zarządziło wcześniejsze wybory (swoją drogą to mój wójt zobaczył pierwszy przekręt że coś nie tak bo podrobiono jego podpis ale też TV nic nie gadało- czemu? grunty leżą w gminie Mrągowo i właściciel gruntów (prywaciarz) sam ma problemy bo nie może sprzedać działek rolnych).

 

662475 ktoś przetłumaczy na polski?

Będę dobroduszny- zobacz sam

 

https://www.youtube.com/watch?v=NUE26o1Oh3Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co widziałem na zachodzie przez rok czasu i wiem że ja jako europejczyk nie czułem się dobrze wobec multum różnych osób (koloru skóry, wyznania itp). Chcesz tego tutaj? Bo ja nie.

 

Jest określenie na to, ma w sobie 'fobia'. Jako Europejczyk to możesz się czuć niewygodnie, bo gross krajów tworzących Unię Europejską miało kolonie i teraz te kolonie siedzą u nich. Tylko Polskę ten zaszczyt jakoś ominął, bo z Madagaskarem nie wypaliło.

Mnie kolor skóry czy wyznanie nie przeszkadza, w przeciwieństwie do czynów/działań czy ich braku. Np. w przypadku chrześcijan, których religia coś wspomina o miłości bliźniego i jeszcze kilku ideałach, które w życiu codziennym trudno uświadczyć. Albo w przypadku muzułmanów, którzy mówią o dialogu z innymi religiami, a dokonują zamachów na wyznawców innego odłamu islamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662482 w przypadku chrześcijan, których religia coś wspomina o miłości bliźniego i jeszcze kilku ideałach

Jak można kogoś miłować skoro ten ktoś jest po prostu chory? Jakoś nie słyszy się o zamach ateistów, zielonoświątkowców czy świadków Jehowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662481 Dziecko łatwo zmanipulować za to stary pryk powinien odpowiedzieć z sensem.
To jest właśnie taka dyskusja, dziecko dało się zmanipulować( znaczy niewinne), a ONR jakby obił Kijowskiego to byłaby wina KOD bo prowokowali , zresztą zdaje się dzisiaj taki był przekaz dnia P.Premier. Półprawdy, nieprawdy i przemilczenia, ale co tam lud kupi wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662482 w przypadku chrześcijan, których religia coś wspomina o miłości bliźniego i jeszcze kilku ideałach

Jak można kogoś miłować skoro ten ktoś jest po prostu chory? Jakoś nie słyszy się o zamach ateistów, zielonoświątkowców czy świadków Jehowy.

O, w krajach gdzie udział tych grup (bez)wyznaniowych nie przekracza 10 czy 20% łącznie, to faktycznie osiągnięcie. Z drugiej strony te grupy siedzą w społeczeństwie o wiele dłużej, niż imigranci muzułmańscy, którzy od lat mają problem z asymilacją, z różnych powodów, ale raczej nie religijnych.

 

Religia chrześcijańska nie wyłącza miłowania szaleńców czy błądzących. Chyba że jednak gdzieś Biblia wprowadza takie kryteria dyskryminacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662436 ale nikt nie pisał tutaj że ktokolwiek popiera KOD czy tego człowieka, piszemy o konkretnym wydarzeniu jakie miało miejsce podczas pogrzebu, nieważne czy ten koleś jest z KOD-u czy z planety małp, ważne jak się zachowali pseudonarodowcy i policja, a zaraz wyjeżdżacie z alimenciarzami i innymi pierdami, prawdziwe sranie w banie.

Jakie sranie w banie? Jeżeli osoba, która stoi na czele obrony pseudodemokracji jest na bakier z prawem to sorry ale ten facet jest spalony w moim odczuciu jak i innych trzeźwo myślących obywateli. A że ktoś się nabiera na ich zagrywki to przepraszam- nie moja wina. I nie rozumiem dlaczego nie mam oceniać tego człowieka po tym, co i jak robi w życiu skoro oceniamy innych polityków i osoby zaangażowane w życie polityczne.

No właśnie, warto ocenić podobnymi kategoriami osoby, które coś znaczyły lub znaczą za sprawą werdyktu tzw. suwerena. Np. Kurskiego. Albo świętej pamięci (z naciskiem na to pierwsze słowo) Gosiewskiego.

 

662446 Nie zgadzam się.

No to rozwiń myśl bo ja akurat nie cofnę swojej wypowiedzi a dopowiem więcej- znam ułamek tego co się dzieje na zapleczu polityki i żadne media o tym nie wspominają.

Oświeć ciemnego luda. :)

 

Bez względu czy ktoś jest z KOD, czy z stowarzyszenia bielanek, czy wierzy w potwora spagetii jeżeli bierze udział w oficjalnych uroczystościach państwowych nie powinno być tak jakiś człowiek np. z ONR będzie na niego darł ryja i popychał. Może niektórym się to nie podoba, czy taka osoba tam jest czy nie, ale nie zmienia to postaci rzeczy. Określenie kogoś jako gorszego tylko dlatego, że jest za przestrzeganiem konstytucji jest idiotyczne, choć jakże bliskie partii rządzącej. Również przemówienie P.Prezydenta pozostawia wiele do życzenia i nie mówię tu o głupkowatych minach, ale głównie o oskarżaniu wszystkich dookoła. P.Prezydent zdaje się wierzyć, że w zeszłym roku rozstąpiło się niebo i zesłało nam jedynego i sprawiedliwego człowieka, który uzdrowi wszystko tylko swoimi obietnicami.

Otóż nie, pan prezydent ocenił jako niegodne (czy też nieprzywracające godności bohaterom, ale to na jedno wychodzi) wszystkie rządy ostatnich dwudziestu siedmiu lat, nie wyłączając rządu pis z lat 2005-2007, a nawet - skoro mowa o dwudziestu siedmiu, zatem okresie do teraz - obecnego rządu pis, do dnia pogrzebu Inki i Zagończyka. :lol:

 

Co do całego postu- nie miałem czasu na obejrzenie przemówienia Prezydenta, jest kontrowersyjny (po pobieżnym czytaniu artykułów) ale czy bardziej od Komorowskiego (jako osoba)? Tu akurat stawiam znak równości na razie. Każdy ma plusy i minusy.

On nie jest za grosz kontrowersyjny, bo to człowiek z drugiego rzędu i takoż w swej prezydenturze postępujący. Komorowski był kontrowersyjny, ale dlatego, że miał swój dorobek i prezydentura stanowiła jedną z wielu ważnych funkcji państwowych, które pełnił.

 

A co do samego ONR- chłopy wiedzą co mają robić, nie chcę mieć tutaj drugiej Francji czy Niemiec w postaci uchodźców muzułmanów.

Na pewno ich wymarzoną destynacją jest Mrągowo, jego butiki, bulwary i dziewice. :) Z całym szacunkiem.

 

Jakby chłopy wiedziały co mają robić, to by robiły, a nie kłapały dziobami. Więcej o onrze nie napiszę bo - cytując klasyka - szkoda szczępić ryja.

 

662453 Określenie kogoś jako gorszego tylko dlatego, że jest za przestrzeganiem konstytucji jest idiotyczne,

Czy nie zauważasz tego drobnego szczegółu że KOD jawnie popiera zbrodniarzy komunistycznych którzy mordowali Polskich Bohaterów, także "Inkę" i "Zagończyka", na których pogrzeb KOD przybył ze swoimi flagami, zamiast z flagami Polski, jak pozostali uczestnicy pogrzebu?!?

Co ma do rzeczy wspominanie o konstytucji, oprócz zawoalowanego kłamstwa? Trochę oleju w głowie wystarczy żeby ocenić po co KOD się tam zjawił. Tylko po to żeby zhańbić tą uroczystość i sprowokować, jeżeli się tylko uda, kogokolwiek z osób które przyszły tam z czystymi intencjami po to żeby oddać cześć Bohaterom Polski.

Zhańbić uroczystość można było bardzo prosto i to się akurat niektórym udało: zachowaniem niegodnym nie tylko patrioty, "patrioty", ale i człowieka w ogóle - rzucaniem obelżywych wyrazów, o których kulturalny człowiek nawet nie pomyślałby, żeby wypowiedzieć w takim miejscu, w takim czasie, a nawet w ogóle w obecności innych, obcych ludzi.

 

662459 Czy nie zauważasz tego drobnego szczegółu że KOD jawnie popiera zbrodniarzy komunistycznych którzy mordowali Polskich Bohaterów, także "Inkę" i "Zagończyka", na których pogrzeb KOD przybył ze swoimi flagami, zamiast z flagami Polski, jak pozostali uczestnicy pogrzebu?!?
To chyba kolega nie widział relacji z tej uroczystości, jak rozumiem flag ONR tam nie było. A już insynuacja, że KOD popiera zbrodniarzy komunistycznych to już są opary absurdu. W jaki sposób można w kilka osób z tego co widziałem starszych zhańbić uroczystość tylko swoja obecnością . Polecam jednak lekturę konstytucji Art. 30. Zasada ochrony godności człowieka

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych. oraz

Art. 31.

 

Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.

 

Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

A w przypadku gdyby się ktoś z tymi zapisami nie zgadzał można zmienić Konstytucje, tylko trzeba mieć większość konstytucyjną. Skoro jej nie ma jest ona obowiązująca nawet PIS.

:good:

 

Chociaż ja to bym się na Twoim miejscu tak daleko nie posuwał. Moja pisowska babcia ma dwa ulubione powiedzenia, z których jedno brzmi: jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. Drugie też by się tu nadało, ale jest obelżywe, więc go nie przytoczę. Niemniej doskonale oddaje tak jej, jak i innych pisowczyków, metody i potrzeby. Skoro podstawowa metoda pisiorów to wrzucić gówno w wentylator i poczekać aż się dobrze rozbryzga, nie należy w dyskusjach z nimi wyciągać poważnych argumentów opartych na poważnych aktach prawnych. Ja dopowiem przez to jeszcze jedno - nie rzuca się pereł przed wieprze.

 

662457 idealnie opisałeś "miesięcznice"

Dajesz argumenty bo takimi niby ciętymi ripostami to słaby jesteś. A i nie jestem za PiS bo jestem Korwinistą ale takie odpowiedzi są cienkie.

No ale tak z pamięci (nie dosłownie) komentarz starszych osób z KOD: "Przychodzimy bo jest łamana Konstytucja i prawo" ale żeby powiedzieć jakie konkretne artykuły i jakie sytuacje to już wielkie oczy. Dalej łykajcie jak młode pelikany ten bajzel. Żeby pierdzielić że jest łamane prawo to potrzeba na to choćby jakiś podstaw a ci "ludzie" w ogóle nawet zapewne ani razu od deski do deski nie przeczytali ustawy zasadniczej. I tym się różni normalny człowiek od otumanionego przez media. Ja uważam że źle się dzieje w kraju i są na to dowody lecz abym mógł jasno i klarownie wytłumaczyć wszem i wobec co jest nie tak to potrzebowałbym tygodnia czasu żeby się merytorycznie przygotować do dyskusji. I tym ja się różnię od większości pospólstwa.

Bo grube to jest tylko to, co na wypoku fani gier komputerowych z zaawansowanym trądzikiem młodzieńczym komentują "szach mat lewaki, zaorane".

 

662461 Bo całe zło to muzułmanie i uchodźcy, najbardziej w jednym ciele. Tyle że to nieprawda, zwłaszcza gdy podpina się emigrantów zarobkowych pod uchodźców.

O Bohonnikach i Kruszynianach słyszałeś? Tyle że tamtejsi muzułmanie to nie uchodźcy, a obywatele Najjaśniejszej od kilkudziesięciu pokoleń.

O Karaimach na terenach II RP też może nie słyszałeś? Też nie uchodźcy.

Ale Czeczeni uciekający przed wojną w ich kraju, prowadzoną przez lata, też fala uchodźców?

Wiem co widziałem na zachodzie przez rok czasu i wiem że ja jako europejczyk nie czułem się dobrze wobec multum różnych osób (koloru skóry, wyznania itp). Chcesz tego tutaj? Bo ja nie.

Rok czasu? A rok czego innego mógłbyś być?

 

No straszne Ci powiem jest to zróżnicowanie. A jeszcze straszniejsze to, co z niego (nie) wynika. Sam nie jestem fanem prezentowanej przez wielu otwartości wobec imigrantów spoza UE, ale argumentowanie poprzez brak argumentów nie świadczy o wysokiej znajomości tematu przez podejmującą go osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662478 Będę dobroduszny

Jej :oops: , co nie zmienia, że twoja wypowiedź ma się do mojej jak gówno do twarogu..

662478 jak pojawiły się taśmy i inne dowody w postaci tzw "odrolnienia" gruntów to PiS zarządziło wcześniejsze wybory

A nie było przypadkiem tak, że to był pretekst do nowych wyborów bo wizjoner/ geniusz był przekonany, że po wdupieniu przystawek wygra wybory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonałe podsumowanie wydarzeń w Bazylice Mariackiej.

 

Przyzwolenie jest!

 

KS. ANDRZEJ LUTER

Czy ktoś, kto choć trochę wierzy, odrobinę zaledwie – może krzyczeć po eucharystii: „Śmierć wrogom ojczyzny”? Powiedzieć o takiej postawie: pogaństwo – byłoby obrażaniem pogan.

 

 

O tym, co widziałem na ekranie telewizyjnym, nie da się pisać bez emocji i wściekłości. To wszystko działo się przecież przed, w trakcie i bezpośrednio po mszy świętej w gdańskiej Bazylice Mariackiej!

 

Scena symboliczna. Lech Wałęsa wychodzi z kościoła, przechodzi kilkadziesiąt metrów, zbliża się do młodych narodowców. ONR w akcji. Plują na niego współcześni „patrioci”, trzymający w rękach sztandary swojej organizacji i wrzeszczą: „Bolek. Judasz. Hańba konfidentom. Śmierć wrogom ojczyzny”. Widać szyderczy uśmiech na twarzy młodej, fanatycznej dziewczyny. Brak mi słów, a może raczej nie chcę pisać tych słów, które cisną się na usta. Oto symbol polskiej niepodległości staje się ofiarą ludzkiego łajdactwa i ludzkiej podłości. Tak, tak, bo Lech jest tym symbolem, znanym na całym świecie. I niech sobie polscy lustratorzy i antykomuniści „pięć po dwunastej” mówią, co chcą, i tak go nie wygumkują z historii. Nie uda im się, niedoczekanie.

 

I jeszcze jedno zdarzenie, rozciągnięte w czasie. Oto pojawili się bowiem na mszy jacyś „odszczepieńcy”, wyzywano ich zatem w czasie mszy, a tak naprawdę: przed, w trakcie i po eucharystii. Gdyby nie policja, mogło dojść do linczu na „niechcianych” przez „prawdziwych Polaków” uczestnikach pogrzebu. Zakłócili oni ideową jedność zgromadzenia, czyli popełnili przestępstwo nie do wybaczenia. Ludzie tzw. środka, a właściwie ludzie, którym wydaje się, że są w jakimś mitycznym środku, piszą: po co ci „kodziarze” poszli na tę mszę, może to była z ich strony prowokacja? I tak szlachetni ludzie środka stają się gorliwymi obrońcami obłędnego radykalizmu. Nie pierwszy raz w historii.

 

Do czego doszliśmy w naszej ojczyźnie? A do czego jeszcze dojdziemy? Przyzwolenie jest! Brak odważnej reakcji jest najgroźniejszym przejawem zgody na zło. Pytanie: czy to przyzwolenie to konsekwencja akceptacji postaw, jakie obserwowaliśmy w Gdańsku, czy jest to raczej konsekwencja strachu? Myślę, że obydwie te przyczyny prowadzą do kapitulacji wobec zła i ugruntowują złowieszczą atmosferę.

 

Wrażenia po niedzielnych wydarzeniach są przygnębiające. Ale – powtarzam – to dzięki nim wiemy jedno, i to z całą pewnością: przyzwolenie jest! Co jeszcze musi się stać, żeby ważne osoby powiedziały: dość!? Ale bez tej drętwej nowomowy o pochylaniu się z troską nad podziałami społecznymi, bez tego opowiadania o znakach manifestujących wspólnotę naszej wiary, bez nadętych słów o umiłowaniu ojczyzny, i innych tego typu sloganów, którymi – my, duchowni – możemy sypać z rękawa na zawołanie. Czy ktoś powie wprost: NIE dla nienawiści, NIE dla szowinizmu, NIE dla pogardy, NIE dla narastającego nacjonalizmu, NIE dla faszyzacji kraju? Co musi się stać, żeby takie słowa padły? Czekamy na jakąś tragedię?

 

Warto też pamiętać, że ci którzy godzą się na przyzwolenie, stoją na straconych pozycjach. Może jeszcze tego nie wiedzą. Niczego swoim koniunkturalizmem nie zyskają, a wszystko mogą stracić, bo ten sektor elektoratu okaże się zapewne bardzo niewierny i niewdzięczny. Myślą, że mają nad radykałami kontrolę. Byli już tacy w historii, którzy podobnie myśleli. Wcześniej czy później okażą się za mało radykalni i jako nieprzydatni będą nadawali się tylko do wyplucia, okrutnego i bezwzględnego. Taka jest nieubłagana prawidłowość historyczna. Tego chcecie?

 

Nie mam ani siły, ani ochoty komentować wystąpień wygłaszanych na zakończenie mszy. Zastanawiam się jednak nad ważnym problemem: czy w naszym katolickim kraju wiemy jeszcze, co to jest msza? Co się dzieje na ołtarzu? A może już nie wiemy? Może ta wiedza w Polsce wyparowała w przestrzeń, do której już nie ma dostępu? Przypomnę więc nieśmiało, że w czasie eucharystii, przepraszam za słowo, „uobecnia się” życie, śmierć i zmartwychwstanie naszego Zbawiciela.

 

Czy ktoś, kto choć trochę wierzy, odrobinę zaledwie – może krzyczeć po eucharystii: „Śmierć wrogom ojczyzny”? Powiedzieć o takiej postawie: pogaństwo, to byłoby obrażanie pogan. Czy ktoś, kto choć trochę zna nauczanie Jezusa może być szowinistą narodowym? Czy ktoś kto czuje szacunek wobec sacrum liturgii, może kłamać w przestrzeni kościelnej? Nie czuje wtedy dyskomfortu moralnego? Gdzie tu chrześcijaństwo? Nie ma, po prostu nie ma. Zero chrześcijaństwa. Wielkie nic! Katolicyzm w takim wydaniu to jakaś metapolityczna ideologia bez znaczenia, potrzebna tylko dla narodowej bądź konserwatywnej tożsamości. Gdyby w Polsce większościowy był buddyzm, to zaanektowana zostałaby właśnie ta religia; oczywiście – dla własnych potrzeb tożsamościowych. Bo tu nie chodzi o wiarę w Boga, wiara ma znaczenie wtórne, albo żadne. Bohaterscy „Inka” i „Zagończyk” nie zasłużyli sobie na taką atmosferę, w której czuć swąd nienawiści skrajnej, niszczącej…

 

I jeszcze wiersz. Dedykuję go tym wszystkim bliskim znajomym, których lubię, a którzy do tej pory (mam nadzieję, że tylko do tej pory) mówili coś tam o jakiejś symetrii, o jakichś dwóch plemionach siebie wartych, ustawiając się w ten sposób wygodnie w środku, w jakimś bliżej nieokreślonym trzecim plemieniu, które posiadło prawdę (niestety, ta prawda nas nie wyzwoli); którzy nieustannie mówią o jakiejś przesadzie w ocenach, bo przecież jeszcze możemy mówić, co nam się podoba; bo przecież demokracja jakoś działa. Przeczytajcie zatem ten wiersz. Uważam, że gdańska niedziela 28 sierpnia 2016 roku jest dniem przełomowym. Chciałbym się mylić.

 

Wiktor Woroszylski

PAŃSTWA FASZYSTOWSKIE

 

Niedługo po wojnie 1914–1918 w Europie powstały pierwsze

państwa faszystowskie W tych państwach

słońce wschodziło i zachodziło o normalnej porze opromieniając

dachy domostw i wzgórz zieloną spadzistość W oborach

łagodnie ryczało bydło Matki o świcie

budziły dzieci całując je w czoło Ojcowie wracając z pracy

ze znużeniem radosnym w kościach wdychali

dym domowego ogniska zaś po obiedzie

zasypiali w fotelu bądź też majsterkowali wytrwale bądź też

muzykowali z zapałem Dzieci

bawiły się w klipę w klasy i w chowanego Małym

dziewczynkom rosły piersi i dziewczynki z dnia na dzień

zamieniały się w duże dziewczyny wypełnione szeptem

szmerem jak drzewa w lesie chichotem nagłym na którego

dźwięk chłopcom zasychało w gardle W letnie wieczory

na firankach podświetlonych od wewnątrz schodziły się cienie

rozchodziły i znów schodziły miłośnie Zaś zimą

kochankowie łowili ustami parę z ust w ośnieżonych ogrodach

I jeszcze

można wspomnieć o kotach wyginających się w kabłąk o wróblach

wzlatujących nad jezdnią o staruszkach na przyzbie o kwiatach

ciętych i doniczkowych o pielęgniarkach

podających chorym termometr o ludziach z miotłą

zamiatających ulice O drewnie

rozsychającym się bruździe w polu wilgotnej wietrze

w zaroślach I jeszcze można

wiele wymienić zjawisk świadczących że

Albowiem nie było znaków na niebie komet żałobnych

wody w krew zamienionej krzaków płonących albowiem

życie biegło zwyczajnie więc naprawdę w państwach tych

wielu było

ludzi zwyczajnych i ludzi dobrych i takich którzy

nie wiedzieli o niczym i którym

nie przychodziło na myśl i którzy

nie czuli się współwinowajcami i którzy

nie mieli z tym nic wspólnego i którzy nawet

nie czytali gazet lub też czytali niedbale zajęci

myślami o tym że trzeba naprawić

przeciekający dach oddać

buty do szewca oświadczyć się wypić

kufel piwa wymieszać farby zapalić świeczkę i którzy

naprawdę nie dostrzegali strachu w oczach sąsiada nie

słyszeli drżenia w głosie pytającego o drogę nie

dostrzegali różnicy nie słyszeli

głosu w sobie albo skoro

domyślali się czegoś nie mogli nic zrobić i pocieszali się

mówiąc My przynajmniej

nie robimy nic złego żyjemy jak żyliśmy zawsze Co było prawdą

A jednak były to

państwa faszystowskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]czarekcw[/ref], w odpowiedzi na Twoje filmiki z YT wrzucam swoje

od 0:20 najpiękniejsze

https://www.youtube.com/watch?v=hm4m1KkQrVk

https://twitter.com/k_wienconek/status/ ... 3974626304

 

Rozumiem Panowie, że połączenie funkcji ministra sprawiedliwości, który jest przecież politykiem z funkcją prokuratora generalnego jest polepszaniem demokracji w naszym kraju? :)

 

Może PO nie było kolorowe i podchodziło ostatnio do społeczeństwa z góry. Ale nie robiło ze społeczeństwa debili w tak jawny sposób jak PIS. Nie dzieliło tak bardzo na lepszy i gorszy sort. Nie powtarzało na każdym kroku jak to naprawiło Państwo w kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale co to jest rok czasu w innym państwie, z innymi wyznaniami? Mam znajomych, co są na emigracji długo i mają odmienne zdanie na temat muzłumanów. Dlatego, że poznali też kilku z nich bliżej. Ale najłatwiej generalizować. Polacy też nie mają dobrego zdania za granicą, chociażby w Niemczech gdzie ciągle kradną na potęgę i wyprzedzając pytania i Polak jest poszukiwany za udział w ISIS. Za to ukraińców wpuszczamy na potęgę i mało istotne że niedawno zgwałcili dziewczynę w Gdańsku.

 

Co do kurskiego to jego żartowanie z kodeksu drogowego ma się w najlepsze i jeszcze niedawno na trójmiejskim portalu widziałem zdjęcia, jak jego auto stoi bezczelnie zaparkowane przed samymi pasami na całej szerokości chodnika. Więc sory ale dla mnie żadna władza nie różni się od poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662510 Z arogancji do tych "którzy nie są z nami"

A wg. mnie z tego, że za peło nie było niezależnych portali lub nic nie znaczyły, a cały mainstream był ich poplecznikiem. Stąd tylko w małym procencie wiesz jak bardzo dymali nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]booohal[/ref], nie zrozumieliśmy się. Mi chodzi o jawną arogancję władzy w wypowiedziach. Widać jak gardzą tymi, którzy nie są z nimi.

Zobaczysz za pare lat jak Cie PiS wydymał gdy przyjdzie naprawiać Państwo, spłacać zadłużenie, odzyskiwać twarz w świecie.

Lokalne władze PiSu są całkiem przyzwoite, natomiast krajowe to żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662519 nie zrozumieliśmy się. Mi chodzi o jawną arogancję władzy w wypowiedziach. Widać jak gardzą tymi, którzy nie są z nimi.

Zobaczysz za pare lat jak Cie PiS wydymał gdy przyjdzie naprawiać Państwo, spłacać zadłużenie, odzyskiwać twarz w świecie.

Lokalne władze PiSu są całkiem przyzwoite, natomiast krajowe to żenada.

 

Ja rozumiem ale wcześniej wypowiedzi były tuszowane. No afera podsłuchowa była wszędzie ale to było przegięcie, którego nawet oni by nie ukryli ;)

Teraz mamy mnóstwo materiałów bo media są bardzo podzielone (co jest bardzo dobre) i każdy powinien czerpać z jednego i drugiego.

Powtarzam raz jeszcze: nie cierpię PiSu niemal tak jak PO. Ale wg. mnie póki co nie dorastają im do pięt. W całokształcie. Wiadomo, PiS może jeszcze wieeeele ''zdziałać''

Co do odzyskiwania twarzy w świecie już poniekąd sie kiedyś wypowiadałem. Dla mnie największym i w zasadzie jedynym plusem PiS jest to, że nie mają głowy u niemców w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale stawianie się większości krajów potężniejszych od nas w stylu w jakim robi to PiS nie przyniesie nam korzyści. Zbyt duża globalizacja nastąpiła. Wizja Prezesa, aby Polska była silna i niezależna od nikogo oraz robiła co chciała byłaby możliwa jeszcze kilkanaście lat temu, ale nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

662450 KR54321 pisze: Nie zgadzam się.

 

No to rozwiń myśl bo ja akurat nie cofnę swojej wypowiedzi a dopowiem więcej- znam ułamek tego co się dzieje na zapleczu polityki i żadne media o tym nie wspominają.

[ref]czarekcw[/ref], to dobrze, każdy powinien mieć swoje zdanie. :)

Jeżeli Cię dobrze zrozumiałem, zasugerowałeś że każdy poseł i członek KOD jest taki sam. Nie mogę się z tym zgodzić. Kijowski i Pan Morawiecki mają po dwie ręce, więcej podobieństw nie mogę się dopatrzeć. ;-)

 

 

662473 A przepraszam.. to że szefem telewizji publicznej jest Pan Kurski który na bakier z prawem nie jest bo chronił go immunitet to zapomniałeś:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=117a46

Prosiłbym o sensowną odpowiedź..

Nie wiedziałem że to taki łotr!

Podaj może jakiś poważniejszy argument, lub przyznaj że w życiu nie dostałeś mandatu.

 

 

662495 Rozumiem Panowie, że połączenie funkcji ministra sprawiedliwości, który jest przecież politykiem z funkcją prokuratora generalnego jest polepszaniem demokracji w naszym kraju? :)

W naszym kraju, w obecnej sytuacji - tak.

 

 

662511 Kto pomordował żydów w jedwabnem?

Niemcy.

 

 

662527 Są jakieś całkowicie bezstronne media gdzie można czytać /oglądać wiadomości? Czy jestesmy skazani tylko na jednych i drugich?

TV Trwam.

 

 

662466 A już insynuacja, że KOD popiera zbrodniarzy komunistycznych to już są opary absurdu.

To jest prawda, nie insynuacje, choć jak widzę trudno Ci się z nią pogodzić.

 

 

662499 Co do kurskiego to jego żartowanie z kodeksu drogowego ma się w najlepsze i jeszcze niedawno na trójmiejskim portalu widziałem zdjęcia, jak jego auto stoi bezczelnie zaparkowane przed samymi pasami na całej szerokości chodnika. Więc sory ale dla mnie żadna władza nie różni się od poprzedniej.

Ktoś jeszcze oprócz kolegi nie widzi różnicy pomiędzy byciem je****m przez kogoś w ***ę, a stawianiem przez kogoś auta na chodniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.