Skocz do zawartości

Polityka i tematy z nią związane


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, spoko. Już zapowiedzieli gmeranie w odpowiedniej ustawie i teraz dyrektorów sądów będzie powoływał Minister Zero. Władza nie lubi konkurencji więc teraz to ona będzie kradła w imię "dojnej zmiany" no bo trzeba przecież jakoś połatać program 500+.

Choć widzę tu jakąś dziwną zbieżność zdarzeń - kilka dni temu zapowiedzieli zmianę dotyczącą wybór dyrektorów sądów a dziś nagle okazuje się, że któryś coś tam nakradł. Jak to mówią - dajcie mi człowieka a paragraf się zawsze jakiś znajdzie. Oczywiście to wszystko w imię tego aby suwerenowi pokazać jakże słuszna będzie ta zmiana... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderator

[ref]Manolito77[/ref], poczekajmy... Pan Ziobro już nie raz publicznie ferował wyroki a później musiał wszystko odszczekiwać bo zarzuty okazywały się bez pokrycia ;)

Wiadomo, nie za tej władzy ale za następnej go rozliczą, a ja będę się temu z lubością przyglądał :mrgreen:

 

Dodane po 13 minutach 27 sekundach:

Po rocznych rządach PiSu gospodarka ma się tak dobrze jak od trzech lat się nie miała:

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,211 ... j.html#MT2

Poszukałem w internecie informacji jak prezes obwinia o to Tuska ale nie znalazłem :dontknow: - opuszcza się prezes :thumbdown::thumbdown::D

 

Dodane po 3 minutach 27 sekundach:

Zwraca przy tym uwagę na dwie rzeczy. Maleją inwestycje w kontrolowanych przez państwo spółkach. - To bowiem w sektorach w których dominuje udział firm z kapitałem państwowym nakłady inwestycyjne spadły najbardziej - magazynowanie i działalność wspomagająca transport, wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną i gaz, dostawa wody i gospodarowanie ściekami, transport lądowy i rurociągowy, a silnie dołączyło do tego budownictwo w wyniku słabego uruchamiania funduszy unijnych na inwestycje infrastrukturalne – tłumaczy dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

 

I co w ogóle jest wręcz zabawne, jeżeli zestawimy tę uwagę, z negatywnymi uwagami o roli kapitału zagranicznego w Polsce, inwestycje spadłyby jeszcze bardziej, gdyby nie firmy zagraniczne. W ciągu trzech kwartałów 2016 r. ich inwestycje wzrosły bowiem o 5,3 proc., a ich udział w inwestycjach firm 50+ wyniósł w tym czasie prawie 40 proc.

 

- Zatem gdyby nie inwestycje firm z kapitałem zagranicznym, nakłady inwestycyjne firm 50+ zmniejszyłyby się w ciągu 9. miesięcy br. nie o 9,1 proc., a o prawie 19 proc. – podkreśla Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

 

PiS uratowany przez obcy kapitał :D:D:D - tego komuchy już nie ogarną :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]weglus[/ref], na pewno ;)

Ale na serio to można się załamać :/ Wiadomo było że głąby rozpieprzą gospodarkę ale osobiście miałem nadzieję że zajmie im to ze dwa lata dłużej, tak żeby ich następcy mieli jeszcze co zbierać :(

Na świecie prosperity a my drepczemy w miejscu - szkoda :/

Gdyby PiS nie miał fobii na punkcie naszych zachodnich sąsiadów to mógłby podejrzeć jak tam się budowało silną gospodarkę. Niestety fobie połączone z dyletanctwem rodzą pomysły rozwijania gospodarki przez rozdawnictwo obywatelom pieniędzy. Z tego co wiem to jeszcze żadnemu krajowi to się nie udało ale my na pewno będziemy pierwsi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, który ma jaja i potrafi pokazać, że nie zgadza się na zeszmacenie wojska i robienie z niego służących Antka i jego cichodajki Misiewicza...

Pzdr.

 

Możesz mi kolego powiedzieć jakie masz pojęcie o Wojsku i nastrojach obecnie w nim panujących?

Czy wiedzę swoją opierasz na tym co obejrzysz w tvn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pablogda[/ref], oświeć i pochwal się skąd czerpiesz wiedzę na temat nastrojów w WP, no i powiedz jakie obecnie panują, bo ja nie wyobrażam sobie żeby były szczególnie dobre pod rządami tego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa jakość na forum "nie zapraszałem cie do dyskusji".

Ktoś mnie oświeci od czego jest forum?

 

Być może od wybierania sobie osób, z którymi chcemy pogadać bez udziału innych. Myślałem, że od tego jest PW, ale jak widać, człowiek uczy się całe życie - tym razem starych rzeczy na nowo.

Przepraszam, powinienem był chyba spytać, czy [ref]ad.am[/ref] zaprosił mnie do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmorka- nie wydaje mi się żebym zapraszał Cię do dyskusji.

Odpowiadając - z autopsji i na pewno nie są gorsze jak za POprzedniej władzy.

Wystarczy?

No to się Panie dobrze poinformowany POchwal jak to drzewiej bywało i jak jest.

 

A, przepraszam. Nie zapraszałeś mnie do dyskusji. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pablogda[/ref], wystarczy to możesz się nazywać, a do dyskusji to możesz zapraszać kolegów z podwórka, jesteś na forum i mogę komentować to co piszesz czy ci się to podoba czy nie. Teraz ja zapytam. Zrozumiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to ja się jeszcze odezwę.

zmorka

Zrozumiałem.

Tyle tylko, że ja nikogo nie obraziłem w swoim poście w przeciwieństwie do Ciebie.

Na podwórku bawiłem się baaaaardzo dawno temu, a Ty chyba zostałeś w piaskownicy.

Koledzy ad.am, funkoval, Michał126- meliście kiedyś mundur żołnierza na sobie? To po co dyskusje w temacie na który nie macie pojęcia?

Nie pozwolę sobie na teksty typu: " zeszmacenie wojska " lub "cichodajki Misiewicza".

No chyba, że ktoś jest "świetnie wychowanym przez starych ubeków" lub nigdy nie zaznał na plecach pał wyłapanych przez ZOMO, ale co ja tam wiem.

Pozdrówcie pułkownia, który twierdzi, że w stanie wojennym nic na ulicach się nie działo.

A teraz się bawcie.

P.S. - Na PW nic nie dostałem.

P.S. 2- W służbie od 24 lat.

Mimo wszystko pozdrawiam

"kiedyś mama wysyłała do Wojska teraz pyta czy kupić rurki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

[ref]pablogda[/ref], bez podtekstów i kpin - pytam zupełnie serio "wojskowego" - jak nastroje w armii? Jeśli możesz to napisz (ogólnie oczywiście) czym się zajmujesz żeby było wiadomo gdzie nastroje które opiszesz, panują.

I jeszcze jedno mnie ciekawi - co myślisz o WOT? Ja podchodzę do tego pomysłu z wielkim dystansem ale nie mam żadnej wiedzy ani doświadczeń wojskowych. W WOT nie wierzę przez pryzmat doświadczeń życiowych, parafrazując - wolę oddać samochód do naprawy człowiekowi który robi to na co dzień od ćwierć wieku niż komuś kto robi to przez jeden weekend w miesiącu od pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam,abym zabierał głos ws. wojska,stąd pytanie czy miałem na sobie wojskowy mundur potraktuję tak samo jak skierowane do panów Macierewicza, Kownackiego i Misiewicza pytanie czy z racji pełnionych aktualnie funkcji sprawdzili się kiedykolwiek w wojskowym boju ;)

Określenie cichodajki Misiewicza (jeśli takie padło-myje auto i mam zgrabiałe ręce,nie chce mi się szukać) jest rzeczywiście słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.am - myj, ja swoje ogarnąłęm :D

A co do Twoich słów myśłę, że Panowie: Onyszkiewicz, Komorowski, Zemke, Sikorski, Klich i Siemoniak w wojskowym boju raczej też nie byli.

 

Eryczek- pw

 

weglus - dzieki za zrozumienie. Przede wszystkim pojęcia "honor żołnierza"

 

Polecam http://www.dailymotion.com/video/x3f7gfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]pablogda[/ref], a co ty myślisz,że tylko ty tutaj mundur nosiłeś czy nosisz i jesteś taki "honorowy", ja nie wnikam czy na logistyce albo łączności przesiedziałeś te 24 lata, człowieku ogarnij się, czy ja pisałem o cichodajkach, ale jedno muszę przyznać trafia mnie jak widzę ludzi w mundurach którzy gościowi bez honoru i zasad wołają "czołem panie ministrze", trafia mnie jak widzę żołnierza GROM-u który ginie na jakimś bezsensownym pokazie, trafia mnie jak ludzie po kilku tygodniach szkolenia stają się oficerami, gdzie ja i moi koledzy latami nauki i służby pracowaliśmy sobie na kolejne stopnie i gdyby nie zdrowie pewnie służyłbym dalej, więc nie mów mi tutaj nic o wojsku, nie robią na mnie wrażenia twoje 24 lata służby, zakończ wycieczki personalne bo na laika nie trafiłeś w tym akurat temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Twoich słów myśłę, że Panowie: Onyszkiewicz, Komorowski, Zemke, Sikorski, Klich i Siemoniak w wojskowym boju raczej też nie byli.

Sam stwierdziłeś, że trzeba było mundur nosić, żeby się o sprawach armii wypowiadać. Czyli od 26 lat mamy szefów MON, którzy o armii nie mają pojęcia? Co w takim razie się zmieniło, że nastroje są lepsze? Podwyżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.