Skocz do zawartości

KECAV - rozpoczęcie produkcji


kecav

Rekomendowane odpowiedzi

Może ty @kecav podasz mi odpowiedź na która colourlock nie chciał/nie umiał, czym sie różni tak na prawde prawde srodek do czyszczenia skóry od słabego APC w takim roźcieńczeniu aby PH było takie same jak STRONG, oczywiście biorac pod uwage ze oba produkty bedą w pianowczniczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

@Gozdziu23 mówiąc szczerze, to odpowiedź nie jest łatwa i  wynika głównie z braku informacji o składzie danego preparatu. Samo pH, niczego nie załatwia. Wiadomo, że pH zasadowe, nie służy dobrze skórze. Ani tej ludzkiej, ani tej wyprawionej znajdującej się na fotelach aut.  Dlatego w przypadku np. Stronga, pewnym zabezpieczeniem jest dość mocna piana, co w pewnym stopniu zabezpiecza skórę przed przemaczaniem. Nie wiem, czy z APC uzyskamy aż taką pianę, ale być może tak (nigdy tego nie sprawdzałem) . Zależy to pewnie od producenta danego APC. I wreszcie kwestia samego składu, czyli „wróżenie z fusów”. Moim zdaniem, projektując preparat o ściśle określonym przeznaczeniu, producent mocno zgłębia temat (przynajmniej ja tak robię) i dobiera takie środki, które najlepiej radzą sobie z tym do czego są przeznaczone przy jednoczesnej minimalizacji ewentualnych szkód jakie taki preparat może w konsekwencji wyrządzić. No i wydaje mi się, że projektując APC, producent nie myśli i nie bierze pod uwagę możliwości np. przemaczania, czy szkodliwego działania na skórę. I raczej nie wynika to z chęci specjalnego zaszkodzenia skórze, bo nie takie jest jego przeznaczenie. Na temat składu trudno jest dyskutować, bo często (właściwie nigdy) nie jest on ujawniany. Czasem jednak coś można wyczytać z kart charakterystyki, ale nie jest to regułą. Przykładem może być częste używanie jako jednego z wielu składników APC, alkoholu. A ten właśnie dla skóry nie jest preparatem przyjaznym, powodując mocne jej wysuszanie. Ktoś powie – eee tam !, przecierałem alkoholem i nic się nie stało, wszystko jest ok i nie widać żadnych „uszczerbków na zdrowiu skóry”.  No tak, bo tego tak łatwo zauważyć się nie da, zwłaszcza w krótkim okresie czasu. Degradacja zwykle postępuje bardzo powoli, a jej efekty można zauważyć dopiero po np. kilku latach. Inny z kolei powie, że to nic, że zaszkodziłem, bo zaraz daję odżywki i inne "śmoje boje" i wszystko się samo naprawia. To z kolej jest podejście typu zażywam lekarstwo na serce, które niszczy mi wątrobę, więc zażywam jeszcze takie na wątrobę, które z kolei niszczy nerki, więc biorę też na nerki, a to na nerki trochę szkodzi na ……  serce !!! :D

Temat można by tak ciągnąć dalej, bo to temat rzeka, ale tak naprawdę, chyba nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Ja wolę stosować preparaty, które są przeznaczone do konkretnej rzeczy, niż coś co jet do tzw. wszystkiego.  Pisząc wcześniej , że producenci zgłębiają temat i dobierają odpowiednie środki, też wydaje mi się czasem stwierdzeniem na wyrost, bo przyglądając się na niektóre produkty do skóry, mam spore w tym zakresie wątpliwości.

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Master
42 minuty temu, Arturrro napisał:

Kiedy produkt będzie dostępny?

Cleanery są już gotowe, zapakowane i oklejone. Czekają na wysyłkę. Ustalam jeszcze szczegóły z dystrybutorem. Jeśli się uda, to premiera będzie jeszcze w tym tygodniu:biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, kecav napisał:

Zdarzyło się 😁, ale oczywiście takie coś nie jest na sprzedaż. Nie posiadam żadnych praw do ich znaku 🙁

A już myślałem, że salony samochodowe się u Ciebie zaopatrują 😉

Kiedyś miałem  styczność z dywanikami samochodowymi i robił je dla mnie gość z Ostrowa Wlkp. Logo oczywiście jakie tylko sobie zażyczyłeś... a w ASO sprzedawali je jako oryginały 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
21 minut temu, KapselK napisał:

szkoda, kupiłbym. 😄 

 

15 minut temu, Fredi88 napisał:

a w ASO sprzedawali je jako oryginały 😁

 

6 minut temu, Birkhof napisał:

to samo "B" też ładnie się prezentuje 😉

Tak naprawdę to nie wiem do końca co jest możliwe, a co nie w kwestii logo. To co do tej pory wyczytałem, to problem dotyczy praw autorskich do znaku, o ile chciałbym to sprzedawać 'publicznie'. Natomiast indywidualne zamówienia ponoć są możliwe i dopuszczalne. Wolę jednak szanować cudzą własność i detaliczna sprzedaż z cudzymi znakami nie jest moim celem.  Natomiast to co na fotce, to akurat wzory na autentyczne zapytanie ze strony właścicieli tych logo :-D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.