Skocz do zawartości

Latarka inspekcyjna


Luki S

Rekomendowane odpowiedzi

996 lumenów to z zimnym światłem. Możecie zobaczyć specyfikację diody Cree xm-l2. Natężenie jest regulowane. Rzeczywiście świeci mocno. Stąd jej fenomen. Za 14$ na Aliexpress masz latarkę lepszą niż te za 200 zł u nas. Tyle że bez ładowarki i baterii.

 

Tu jest film jak rowerzysta z dwoma Convoyami po lesie jeździ. Ma dwie bo jedna świeci szeroko, a druga w da:

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Piszecie ze Nichia, są dużo lepsze przez wysokie CRI. Czy takie coś będzie ok czy coś innego? https://www.aliexpress.com/store/product/JAXMAN-mini-C8-Nichia-219B-18650-LED-flashlight-torch-High-color-rendering-index/1812094_32601972032.html?spm=2114.12010615.0.0.9cc68a3KhB9C7 Jeśli tak to która barwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Odgrzewam troszeczkę temat, pytanie. Coś do 150 zł? Led Lenser widziałem z serii P można coś znaleźć, ale nie wiem czy będą odpowiednie?  Zależy mi na egzemplarzu z kraju i bez przerabiania.
Ja używam czegoś takiego http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6921824319

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Odkopie troszke temat :).

Szukam jakies latarki czołowej bardziej zeby z nia pracowac we wnętrzu auta. Ktos cos ma z alli badz od nas 

Ile powinno miec lumenów zeby byla wygodna 

@Arkeolowy cos mi świta ze ty jakas gdzies polecales dobrze kojarze ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czołówki mają dwie.Kazdy sklep ma. Jedna ma zmianę barwy światła co we wnętrzu jest zbędne. Obie mają opcje czujnika ruchu.

Co do ceny to czasami są promocje i wtedy cena jest dużo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi 

Od siebie polecam Petzl Actik Core bardzo dobrze sprawdza się przy takich pracach + ma aku ładowany z micro USB albo można włożyć 3 plauszki

Z tego co pamiętam taka latarkę używa @Arkeolowy tylko że bez dopiska CORE czyli bez baterii i 50 lumenów słabszą

Zapłaciłem za nią około 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi zdjęć nie dam rady wstawić jak to pracuje, bo sprzęta mam na działce.. Generalnie polecam, jak ktoś szuka Scangripa w rozsądnych pieniądzach to zdecydowanie będzie to Petzl 300. Nad mniejszą opcją lumenów bym się nawet nie zastanawiał, bo osobiście pracuje tylko w trybie 300 i to jest absolutne minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o takiej latarce?

https://www.emos.pl/1440114100-latarka-led-7w-4x-aaa-z-zoomem

proszę nie sugerować się ceną bo jest wysoce prawdopodobne że uda mi się ją wyrwać w dużo niższej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S3ci0r Nie wiem ile lumenów daje biedronkowa latarka, wiem tylko ze ma moc 1W, a ta z podanego linka ma 7W i do 300 lumenów. 

Z ciekawości zainstalowałem w telefonie (Samsung S5) jakaś prosta apke Light Bulb Meter no i wykonałem kilka pomiarów tej zwykłej biedronkowej latarki i czołówki też z biedry. Wszystkie w kompletnych ciemnościach i z odległości około 10cm od telefonu tak jak jest podane w instrukcji. Wyszły takie pomiary

zwykła

Screenshot_2018-01-18-18-55-13.png

czołówka

Screenshot_2018-01-18-18-56-15.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja z ciekawosci sprawdzilem inna aplikacją latarke czołowa z Biedry i wyszlo ok 190 lm wiec zgadza sie z tym co jest na opakowaniu. Jutro z ciekawosci do tej malej dam nowe baterie i tez sprawdze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Tak myślałem że trzeba przyjmować te dolne wartości z pomiaru, bo jeśli u Ciebie wyszło 190 lumenów to by się zgadzało z moim pomiarem. Z ciekawości zapytam jakiej apki używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.