Skocz do zawartości

Latarka inspekcyjna


Luki S

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Polecam sprzęt kolegi Hamiltona. Zwłaszcza z diodami Nichia. Wysokie CRI - odzwierciedlenie barw.

Wydaje mi się że sprzęt że zdjęcia to już jakieś 200 zł.

 

Najtaniej nabyć na Aliexpress z nastepującymi parametrami:

Convoy s2+ (świeci szeroko, jeśli chcesz wyżej i dalej to wybierz s2 bez plus)

dioda xm-l2 t6 o barwie 4c

Natężenie prądu 2,1 A - można i mocniej ale światła nie wiele więcej a zaczyna się grzać.

 

Sporo tych latarek można nabyć na forum światełka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Nieeee, 200 zł nie kosztowała, Convoy S2+ kosztował $15, wyprułem z niego XML-kę, włożyłem moduł z trzema diodami XPG2, bodajże $8-9, do sterownika dodałem 4 układy AMC7135 żeby uzyskać ponad 4A na wyjsciu (koszt 1$), pasta termo AC Ceramique - na gotowo może troszkę ponad stówkę a światła mnóstwo. Następnym razem pójdę w Nichię ale już z innym body.

Wybrałem wersję S2+ z uwagi na łatwiejszy montaż kolimatorów i wyższą pigułę, ale pod kolimator najlepsze są Roche F12 puszczone na 3,5A :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś do inspekcji holo przyszła:

http://www.aliexpress.com/item/Portable ... .94.szLyko

Na prawdę daję radę. Żaden holsik się nie ukryje.

I coś mocniejszego:

http://www.aliexpress.com/item/E17-CREE ... 110.szLyko

Ta to już w ogóle :kox: W sumie za mocna do inspekcji ;)

 

Wiem, że to chinol, że złe odprowadzenie ciepła i w ogóle ale cena śmieszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody Nichia, jedna lub trzy :kox: Da sie zrobić a legenda głosi że "kto raz pokocha Nichię, do Cree nie wróci". :) CRI jest na poziomie 92 i te diody naprawdę rewelacyjnie oddają barwy, nie wiem jakie źródła światła pracują w lampach do "dobierania", ale miałem porównanie Nichii do innych produktów i jest przepaść.

 

Odezwij się na pv, coś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Prywatnie mam latarkę z diodami nichia cri>92% i mam S2+ z Cree xm-l2 t6 c4. Powiem tek. Nichia jest super dla lakierników by delikatne różnice barw rozróżnić, ale do zwykłych rys to Cree jest aż nad to. U mnie w montowni inspekcja wyjściowa używa latarek z diodami cree zimnymi do sprawdzania powłok lakierniczych i im to w zupełności wystarcza. Bardziej zwracają uwagę na równomierny rozkład światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.